Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lululu

FARBY DO UBRAŃ !!!!

Polecane posty

Gość lululu

ile kosztują farby do ubrań, gdzie mozna je kupić, czy dobrze barwią ubrania, czy farba szybko zblaknie????? PISZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można kupić je na Allegro, ja kupiłam ponad tydzień temu, jestem po pierwszej próbie farbowania ubrań. Bardzo ładnie pokryły ubrania, o wiele lepiej niż te kupowane kiedyś w sklepach chemiczno-kosmetycznych. Dzięki farbkom, wyblakłe ciuszki odzyskały swoją intensywność, a z brązowej spódnicy zrobiłam sobie czarną, ot taka mała odmiana na wiosnę. Niestety nie wiem jak później z trwałością takich pofarbowanych ubrań w następnych praniach, bo jeszcze ich nie prałam. Ale na pewno będę je prać ręcznie, aby nie było niespodzianek. Farbki kosztują około 16 -17 zł nazywają się Iberia. Sprzedająca ma kilka kolorów w ofercie, czarny, granatowy, brązowy i wiśniowy. Jedno opakowanie starcza na ufarbowanie dżinsów, bądź kilku bluzek. I jeszcze jedna uwaga, nie do wszystkich tkanin barwnik się nadaje, 100% poliestru (lub innych włókien sztucznych) raczej nie ufarbujesz. Najlepiej poddają się tkaniny naturalne i mieszanki włókien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuuu84
a czy później bo ufarbowaniu podczas noszenia ubrań niem zafarbują nam skóry?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuuu84
czy nie zafarbuje pozniej skora od tych urbań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaguniaaa
ja kupiłam sobie wczoraj farbke w sklepie chemicznym za 2 zł dzisiaj bede farbowac sfeterek 100% cotton mam nadzieje ze sie nie rozejdzie podczas godzinnego farbowania bo tylko o to sie obawiam, moja siostra farbowała spódnice sztruksową ta sama farba i jej idealnie pokryło , a cyz brudzi skóre to nie powinno bo po wyjeciu takniny z roztworu płuka sie w occie i powinno być wszystko w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uda sie pod warunkiem
ze kurtka jest z bawelny lub tego typu materialu i ze uzyjesz odpowiednia ilosc barwnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciocia bardzo dobra rada
Barwniki do tkanin można kupić również w sklepie internetowym pod simplicol.pl . Te ich farby są naprawdę trwałe i nawet niedrogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulincia.
witam, mam pytanko :) a mianowicie kupiłam sobie leginsy w kolorze brudnego różu takie śliskie, tworzywo z jakiego zostały wykonane to : 96% NYLON i 4% spandex, chciałabym je przefarbować na kolor granatowy lub czarny, czy zwykły barwnik ze sklepu chemicznego pokryje je całe i nie będzie plam? proszę o szybką odpowiedź. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paolcia911
Mam Pytanko mam szary sweterek ktory stracił kolor od słonica wyblakł mi co moge z nim zrobic??:( Pomusz cie :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojust
Farby do wełny i jedwabiu też są. Można je kupić na drogeriazagraniczna.pl. Mamy również farby do bielizny, wszystko Simlicol. Nie niszczą ubrań i doskonale kryją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy jak jak mylam zle chlorem, pozniej umylam rece i zamiast wytrzec o recznik przejechalam rękoma po spodniach zostaly na nich smugi, Spodnie sa materialowe brązowe. Da rade je zafarbowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak.. w sklepach chemicznych powinnaś spotkać.. są niedrogie do ostatniego płukania dodajesz odrobinę octu i kolor powinien utrzymać się dłużej, ale i tak są bardziej matowe niż te barwione sposobem niedomowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zlew *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, a jakie są dobre farby do jeansu?? potzrebuje jaskrawe kolory,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiło się bum na te farbki do ubrań, ja swojego czasu najczęściej farbowałam czarne spodnie, żey kolor się utrzymywał. Zamawiałam w sklepie later, nie wiem jak stoją z innymi kolorami niż czarny, ale podejrzewam, że mają tego całkiem sporo, w końcu to sklep plastyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co prawda jeansów nie farbowałam, ale swego czasu miałam kilka koszulek, z którymi mogłam poeksperymentować i farby do tkanin się sprawdziły (kupowałam w http://www.plastyczne-lublin.pl/index.html ). Może jak będę miała jeansy „na straty” to spróbuję tchnąć w nie nowe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ooo, super, że jest taki temat, bo ja właśnie chcę malować koszulki, mam bardzo dużo pomysłów i myślałam o takim biznesie. W tym ostatnim sklepie later są barwniki i takie farby w spreju, które lepiej wybrać? Moglby ktos wytłumaczyć jaka jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiecie może czy gdzieś można oddac ciuchy do pofarbowania? wolałabym żeby ktos mi to profesjonalnie zrobił, bo ja to mam dwie lewe ręce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak się sklada że ja wiem:) Całkiem niedawno sama tam oddawalam do koloryzacji kilka bluzek - http://bilo.pl/ :) Baaardzo dobra farbiarnia, robią to naprawdę profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Farby do malowania na tkaninie można tutaj dostać : https://plastyczny.com.pl/do-tkanin-c-599.html Mają farby, spraye do tkanin, reliefy i pisaki do jasnych i ciemnych tkanin. Najlepsze firmy to Fevicryl, Marabu, Schjerning, Nerchau czy Viva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareczek_nk

Najlepsze farby do tkanin to simplicol. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej a efekt jest bardzo zadowalający i trwały. Można je kupić w sklepie internetowym z chemią niemiecką ( euroshop24h.pl/pl/c/Farby-do-tkanin/95 )
Uzywanie farb jest bardzo proste, wystarczy wsypać proszek do bębna pralki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×