Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sseerrccee

Puls serca i niskie ciśnienie

Polecane posty

Gość M M M M M
Czytam Wasze wypowiedzi i momentami łapię się za głowę.Połowa z Was napisała mądre i prawdziwe teorie a inne osoby chyba nie wiedzą co piszą...:( masakra Od 3 lat jestem pod opieką bardzo uznanego kardiologa. Mój puls 3 lata temu średnio utrzymywał się w przedziale od 95 do nawet 130. Zostałam kilkakrotnie przebadana (serce mam zdrowe) ,miałam badania też inne,palę papierosy i jestem dość nerwową osobą i z tąd pewnie te akcje z pulsem.Od tych 3 lat biore bisopromeck5 (0,5tabletki raz dziennie) i puls mam w granicach od 75 do góra 100. Zawsze też miałam niskie ciśnienie 105/60 a czasem nawet niższe i czuję się rewelacyjnie z takim -każdy organizm indywidualnie odczuwa swoje ciśnienie krwi.Pewnie najlepsze byłoby takie ksiązkowe 120/80 no ale nie kazdy ma ten zaszczyt.I tak się cieszę-każdy przeciętny kardiolog powie i tak ,że z dwojga złego lepiej mieć za niskie ciśnienie niż za wysokie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drobne wytłumaczenie
Statystyczne tętno u dorosłego, zdrowego człowieka powinno wynosić 72ud./min a ciśnienie tętnicze krwi 140/80 mm HG. Inne wielkości świadczą o chorobie lub dobrym wytrenowaniu organizmu, gdyż np. sportowcy wyczynowi mają i tętno i ciśnienie dużo niższe niż przeciętny Kowalski. Zatem, przy niskim ciśnieniu krwi, żeby wyrównać zapotrzebowanie organizmu na krew serce musi częściej "bić". Ponieważ serce zaprogramowane jest na 2mld skurczów, to im szybciej bije tym szybciej się zużyje. ZAtem wysoka częstość udeżeń seca/tachykardia jest szkoddliwa, gdyż powoduje szybsze zużycie serca. Proponuję, dla utrzymania organizmu w zdrowiu, przestrzeganie 4. warunków: 1.prawidłowe odżywianie 2.wysiłek fizyczny na poziomie potu 3.higiena w pełnym tego słowa znaczeniu 4.pozytywne nastawienie psychiczne Szczegóły na: www.vademecum.zdrowia.prv.pl Dodatkowo nie zaszkodzi oczyścić organizm z toksyn, wg terapii Gersona, oto link do filmu: naturalne_leczenie_nowotworów I nie tylko Cud terapii Maxa Gersona - film polskie napisy http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hali
niskie cisnienie dobre?to chyba żart,ja z niskiego ciśnienia miałam udar mózgu na śpiąco, bo wtedy ciśnienie jeszcze bardziej spada i sparaliżowało mnie.Od tej pory mam potworne trzydniowe migreny z podwyższonym pulsem.Dlaczego nikt nie mówi że niskie ciśnienie jest bardzo grożne?że tylko wysokie i takie tam pierdoły.A my z niskim to co mamy się cieszyć? ja już dawno przestałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ditka24
ja równiez mam niskie cisnienie, najniższe jakie miałam to 60/45 ale puls tez mam niski 45, 50 do 60 najwięcej O czym to swiadczy i jak sobie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ditka24
Ja juz nie mogę ciągle jestem senna i zmeczona na okrągło bym spała nawet kawa nic nie daję... Może są jakieś leki żeby podwyzszyc ci snienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M M M M M
Idź do kardiologa i powiedz mu o swoich dolegliwościach -jest sporo leków ,które podwyższają lub obniżają ciśnienie krwi.Tak więc z pewnościa jakiś lek zostanie dobrany dla Ciebie. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bornslippy
Witam,dawno tu nikt nie pisał,ale może ktoś zajrzy i będzie potrafił mi poradzić,jak stopniowo zmienić jedne tabletki przeciwnadciśnieniowe na drugie.Biorę Bisoratio 5,Puls mam bardzo niski po nich i od roku czasu alergiczny nieżyt nosa i zapalenie spojówek,co doprowadziło do stanu zapalnego.O objawach niepożądanych przy Bisoratio przeczytałam niedawno dopiero i zgadzałoby się.Bardzo chcę zmienić je na inne,lekarz wypisał mi Loristę 50mg,niestety nie wytłumaczył mi dokładnie jak zmian dokonywać.Jeśli ktoś sobie z tym problemem poradził?Będę wdzięczna za pomoc:)nika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladek
puls 160,cisnienie140/90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ata7777
Słuchajcie cieszę się, że jeszcze ktoś ma takie objawy :) tzn nie zrozumcie mnie źle ;) ale ja już w głowę zachodzę i choroby wymyślam że jestem ciężko chora ale to nerwica :) tylko no w sumie to poważne ale ja sobie gorsze rzeczy wymyslalam :) jestem straszna bo przejmuję sie wszystkimi i wszystkim i zaraz stres tzn caly czas stres nerwy itd czasem zawroty głowy i obraz sie rusza a tez mam niskie cisnienie 110/65 i puls 82 kiedys mialam taka nerwowke ze na pogotowiu wyladowalam bo serce mi tak naagle zaczynalo bic strasznie szybko itd ale dali na uspokojenie i po czasie przeszlo . Wy tez macie podobne objawy wiec UWAGA BEDZIEMY ZYC ;) tylko trzeba sie ogarnac i przestac sie wszystkimi zamartwiac :) buziaki caluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bertaxx
Ostatnio to mnie trochę osób w rodzinie pyta o radę w temacie ciśnieniomierza to wszystkim doradzam Simple. Mierzę już trochę jestem ciśnieniowcem z długim stażem także już dwa automaty zużyłam w życiu i mam porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo doby ciśnieniomierz to Simple od Sanity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Porządne parametry ma Simple, pamięta daty i wyniki 60 pomiarów także już dość konkretna pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnym zakupem się okazał Senior Sanity, dobrze napełnia mankiet wyniki są obiektywne, w każdym razie tak mi to wygląda bo lekarzem nie jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie się sprawdza Easy Med dziadkowie go mają i są zadowoleni bo muszą ciśnienie sprwadzać codziennie, a tutaj im zpamiętuje wyniki i szybko bada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam Simple i nie żałuję jak na razie, wyniki są szybko, nie trzeba co chwila baterii kupować nowych nawet przy częstej eksploatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam coś takiego jak Senior z zasilaczem, jest fajnie dostosowany dla osób starszych pod tym względem że i ekran ma większy i klawisz i też ten zasilacz ułatwia bo się z bateriami nie trzeba cackać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tych ciśnieniomierzy jak mrówek w internecie...ja się zdecydowałam na Simple i jak na razie mnie nie zawodzi – szybki, bezawaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Easy med to jest urządzenie niemieckiej marki Geratherm, łatwo się połapać z obsługą,, mankiet się nie suwa na ręce, dobrze leży, nie pęka w szwach od powietrza, pomiar jest już w nowszej generacji, szybszy, bezbolesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tacie kupowałam nowy ciśnieniomierz niedawno i wybrałam polski Senior od Sanity, jest bardzo fajny, nie ma przerw w pompowaniu, nie uciska jakoś super mocno ręki, przycisk sterowania jest wygodny duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam Easy Med od Geratherm i działa zgodnie z instrukcją, mierzy szybko, mankiet nie dociska na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadowolony jestem z zestawu SmartCardio + pulsooksymetr DuoControl, ciśnieniomierz z mocnym akumulator, z kolei ten przyrząd do saturacji naprawdę wygodny w obsłudze, badanie jest szybkie i nie przekręca wyniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mierzę przez Senior od Sanity, prosty w budowie model, można się całej obsługi nauczyć w trzy minuty, mankiet bardzo wygodnie leży nie wyciska ręki aż piecze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można zaoszczędzić na zestawach urządzeń od Sanity, sam kupiłem SmartCardio + Pulsooksymetr DuoControl do spółki z bratem, on wziął ciśnieniomierz mi został pulsooksymetr, także każdy ma coś dla siebie, a w komplecie podliczyli nas taniej niż jakby każdy zamawiał oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super nam się korzysta w domu z Easy Med, ciśnieniomierz atestowany, fajnie pokazuje wyniki bo ekran się podświetla w odpowiednie kolory w zależności od tego czy wynik jest w normie (wtedy na zielono) czy niekoniecznie (na czerwono albo żółto).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina089
A czy ktoś z Was zamawiał ciśnieniomierz w aptece Melissa? Jaki najlepiej tam wybrać? Niestety za bardzo się nie znam i nie wiem na co zwracać uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też używamy Easy Med działa bezproblemowo a ja akurat muszę sprawdzać ciśninienie regularnie. Mimo dość młodego wieku bo dopier będę kończył 40 lat to serducho mam mniej więcej na poziomie 50 latka a może i gorzej także muszę kontrolować pikawę żeby nie zejść przedwcześnie z tego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja trafiłam na model Senior przez moją mamę, która pierwsza sobie kupiła taki ciśnieniomierz. Też go używam od jakiegoś czasu. Bezproblemowy, szybki, wyniki podaje dokładnie. Mankiety mają z tego co się zdążyłam zorientować w 2 wariantach – normalny i powiększony, mi ten standardowy wystarcza w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi dziadkowie sobie chwalą dokładnie to samo. Też mają Senior i też mają do niego zasilacz i też cieszą się że nie muszą pamiętać o tym żeby wymieniać baterie na czas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mottle
Na stronie są bardzo dobrze opisane normy pulsu oraz normy ciśnienia: https://zdrowie.tvn.pl/a/puls-serca-normy-tetna-wysoki-i-niski-puls-serca-metody-na-obnizenie-pulsu Są tutaj równiez opisane sposoby na obniżenie pulsu.Generalnie puls może przyspieszać w niektórych sutuacjach.Sa to przykładowo sytuacje kiedy nasza aktywność fizyczna jest spora. Wtedy plus przyspiesza do 200 uderzeń na minutę. W spoczynku norma to: u niemowląt – około 130 uderzeń na minutę, u dzieci starszych – około 100 uderzeń na minutę, u dorosłych – około 80 uderzeń na minutę, u osób starszych – około 60 uderzeń na minutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wygląda pamięć w Easy med ? W sensie jak dużo wyników zapisuje?Zastanawiam się nad kupieniem ciśnieniomierza nam do domu i ten wygląda wizualnie bardzo ładnie, duży wyświetlacz, duże klawisze, właśnie czegoś takiego szukam maksymalnie uproszczonego w całej obsłudze z wygodnym mankietem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×