Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Andrzej z Biłgoraja.

Lepsza Anglia czy Irlandia?

Polecane posty

co masz na mysli? na wyjazd? teraz oba kraje sa juz tak obstawione emigrantami ze wiekszej roznicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaków jak mrówków
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z UK
W anglii jest lepiej mieszkalem juz to cale zycie, tylko tak ostatnio zrobila sie opinia ze w Irlandii jest okay. Anglicy i Irlandczyci nie lubia sie za bardzo, mi sie wydaje ze w anglii masz wiecej wyboru do pracy czy ludzi nawet. W mojej opinii razem sa cofnieci do tylu ale Irlanczyci to bardziej sa w tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak, fakt ze daleko im w wielu kwestiach jeszcze...i w jednym i w drugim kraju...p.s. Anglicy z Irlandczykami-nie znosza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo mają powód
szczególnbie ta nienawiśc widoczna jest w Irlandii Północnej. Przecież Anglicy swiadomie zagłodzili miliony Irlandczyków. Cos jak Stalin skazał Ukraine na głód. To smao było w Irlandii. Historie poczytajcie to będziecie w szoku. Irlandczycy sa w pewnym stopniu bardziej zacofani, np jeszcze 10 lat temu w mescie w Belfascie w wielu dzielnicach w domach nie było ubikacji, tylko były tj u nas na wsi z tyłu domu. Wielu Irlandczyków np nie używa papieru toaletowego. Wiedzieliście o tym? Oni sraja, naciagaja gacie i ida. A często tez się nie myją co, dzieczyny używają dezodorantów intymnych... Może i mają wszystcy przykeljone do czoła telefony komórkowe, ale poz wzgledm podstawowych spraw co do higieny i kultury to oni sa na poziomie neangertalczyka. Do szału doprowadza mnie ich bekanie, pierdzenie i mlaskanie przy jedzeniu na stołówce. Ja juz przestałam tam cokolwiek jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co znaczy lepsza
ja uwazam ze nie ma czegos takiego jak Anglia cacy Irlandia bee i na odwrot!Faktem jest ze w obu tych krajach jest juz sporo polakow ale ja np nadal widze puste luki.Firma z mojego miasta wciaz szuka w Polsce np 100 informatykow a to jest kropla w morzu potrzeb.Zalezy jaki fach masz w reku i jak dobrze znasz jezyk.Wedlug mnie i tak czesc Polakow zacznie teraz wracac w okolicach wakacji bo juz albo maja dosc albo juz zarobili na co chcieli zarobic.Uwazam ze jesli chcesz pracowac i masz okreslone cele praca sie znajdzie.Choc odradzam duze miasta jak Londyn Belfast czy Dublin, ale jest tysiac e innych miejsc w Anglii i Irlandii. Powodzenia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irlandia nie lubi się z Anglią bo jest pomiędzy nimi konflikt :( Od podbicia w XI w. Irlandii przez Anglię datuje się dominacja Anglików. Henryk VIII zapoczątkował akcję osiedlania angielskich i szkockich protestantów w Ulsterze. Wojny domowe doprowadziły do powstania w 1937 r. wolnej Irlandii, jednak część północna (Irlandia Północna) wciąż należy do Anglii. O połączenie obu części w jedno państwo irlandzkie zbrojnie walczą ekstremiści skupieni w Irlandzkiej Armii Republikańskiej (IRA). Partią będącą tzw. politycznym ramieniem IRA jest Sinn Fein. Organizawane przez republikanów krwawe zamachy terrorystyczne spotykają się z odwetem wojsk brytyjskich. Podpisane w 1998 r. Porozumienie Wielkiego Piątku wstrzymało akcje terrorystyczne, nie można jednak mówić o ostatecznym zakończeniu konfliktu. Główne przyczyny konfliktu to: • dominacjo Anglii, dyskryminacja Irlandczyków • różnice religijne: Irlandczycy są w większości katolikami, Anglicy - protestantami • walka o przyłączenie Irlandii Płn. do Irlandii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja mieszkam od kilku lat w Londynie :) i jestem zadowolona. W Irlandii nie bylam jeszcze - nawet jako turystka, wiec sie nie wypowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne
kawa007, a jak ludzie w Londynie? faktycznie taka mieszanka kulturowa ze nie ciezko sie zorientowac w jakim kraju jestes? czy wiekszosc anglikow, zyczliwi ludzie? podpowiedz prosze , bo nie wiem czy mam tam jechac czy nie....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne
kawa007, a jak ludzie w Londynie? faktycznie taka mieszanka kulturowa ze ciezko sie zorientowac w jakim kraju jestes? czy wiekszosc anglikow, zyczliwi ludzie? podpowiedz prosze , bo nie wiem czy mam tam jechac czy nie....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nudzik24
ja mieszkam od 4 lat w Londynie i jestem bardzo zadowolona, może czasem ponure ulice mnie przytłaczają, ale to tylko wtedy kiedy sama mam zły humor :) ogólnie życie pozytywne, ludzie też i jest gdzie chodzić także polecam :) a jak ktoś jest tu z Londynu to polecam śledzić sobie na bieżąco fajne rozrywkowe wydarzenia http://www.wydarzenia.co.uk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do MethiUtRzySzuStKi : wybierasz sie do Irlandii Polnocnej (NI) czy Republiki Irlandii (ROI)? Jesli do RI to jest to czesc UK wiec przypuszczam ze numer NIN zostanie ci ten sam. W Irlandii masz PPS i musisz go sobie wyrobic po przyjezdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
irlandia to syf lepszy UK bo mniej zacofany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 16:16 Zacofany bo nie ma takiego kapitalizmu jak w UK.Irlandia ma dużo słabszą gospodarkę ale nawet mimo kryzysu uznawana jest za jeden z najlepszych krajów do życia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki jeden z najlepszych kraj do zycia? Raczej jeden z najdrozszych. Wiem bo mieszkałam 6 lat w cork, wszystko drogie tam, zwłaszcza wynajem, a pensje takie sobie. I zimno i deszczowo. Ludzie fałszywi. Dania o wiele lepsza :) jestem nawet zapisana do zwiazku zawodowego teraz który dba o mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam rok w Londynie i mieszkało mi się super, praca jednak się skończyła, a ja wróciłam do Polski. teraz rozważamy wyjazd do Skandynawii, w Norwegii szukamy pracy np. na http://www.pracanorwegia.pl, może ktoś z Was zna inne portale tego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 18:13 Tak jednym z najlepszych.W tym roku w raporcie ONZ zajęła 7 miejsce.Uwzględnione w nim zostały między innymi takie czynniki, jak: długość życia, poziom edukacji, dochód i wynikający z niego standard życia.Dania była na 4 miejscu.UK zazwyczaj jest w granicach 15-20 miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No mówiłam ze Dania lepsza :) tu jak sie zapiszesz do zwiazku zawodowego to oni pomogą ci , w UK nie ma zwiazków zawodowych i jest zimno i grzyb na scianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK też są związki zawodowe bo sami w nich byliśmy zapisani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się zastanawiam nad wyjazdem do Holandii, choć nie mam tam nikogo, a w UK siostra ze szwagrem i znajomi... Nikt do końca nie jest zadowolony, myślą nad zmianą miejsca... Szukam pracy w internecie i na stronkach typu http://www.pracaholandia.com/, mam nadzieję, że uda mi się wyjechać, najlepiej w okolice Amsterdamu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dentour5886
Ja swego czasu jeździłem do pracy do Danii. Wszystko bardzo fajnie. Na miejscu mało Polaków. Busem dojeżdża się bez przesiadek w jeden dzień. Jeździłem z tą firmą na trasie Polska Dania http://www.den-tour.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeden c***j nie masz po co teraz jechac, praca skonczyla sie okolo 5 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak wolę Szwecję niż Danię. W Danii wszystko takie malutkie jest. Malutki kraj, malutkie samochody i tylko ceny kosmiczne. Szwecja ma bez porównania wyższy standart życia a zarobki porównywalne do duńskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
irlandia/no coz wioska w porownaiu z uk ni tego ni tego na zycie bym nie wybrala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK na Londyn nie będzie cie stać jeśli nie jestes artysta / japiszonem :D wiochy tez należy omijać pełne starych ludzi i wieśniaków , ktorz gadają sami do siebie na ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wladimir

Najlepsza Bialorus czlowiek sie czuje jak w PRl ,ma swoj klimat,fajnie przeniesc sie w inna rzeczywistosc chocby na krotki czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ujnujnujn

najlepiej Szkocja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bereszkowa

Mieszkalam 12 lat w Irlandii ( Republika) wiec znam plusy I minusy, teraz od ponad 4 lat w UK wiec tez moge conieco powiedziec 

Irlandia to duza farma/wies , nawet miasta jak Galway, Limerick ... to jak gminne miasteczka w ktorych wolno czas plynie w atmosferze niskiego cisnienia,wilgoci,deszczu I permamentnej szarosci ( ktora mnie wykurzyla z tego kraju) 

Ludzie , przemili ,pomocni ale uwaga! Nie dajcie sie zwiesc tej uprzejmosci , jest powierzchowna, I w gruncie rzeczy podstawy jej tkwia w nudzie,  Irlandczyk z nudow bedzie gadatliwy,wyciagajac od ciebie informacje,czesto bardzo prywatne, natomiast swoich bedzie strzegl jak skarbu, bo jak kazdy czlowiek na ziemi uwaza ze to nie twoj biznes ,oczywiscie jednostronnie.Musi cie dobrze poznac ,kilka lat by pozwolic sie do siebie I swojej rodziny nieco zblizyc . Jestes obcokrajowcem ktory przyjechal do pracy , tak by rodowitemu Irlandczykowi bylo lzej ,I jego biznes za pomoca imigranckich rak mogl dobrze prosperowac Amen Otwierajac wlasny biznes odczujesz ich prawdziwe nastawienie , kazdy cie poklepie po plecach ,zyczy prosperity I bedzie omijal twoj biznes szerokim lukiem , chocby u lokalnego McDoopy I O ' Cula mial zaplacic podwojnie.  Jesli robisz konkurencje beda cie niszczyc jak wroga , uzywajac lokalnego policjanta ,ksiegowego I prawnika ktorego znaja ze szkoly I mieszka w tej samej wsi, a jak prawnie nie ma haka to ci zacznie grozic ze spali.

Generalnie wlasny biznes to jedynie niszowy bez lokalnej konkurencji lub oparty na klienteli Polskiej ( emigrantach)

Pogoda jedynie dobra na zachodzie kraju ok Dublina , unikac Wschodniego wybrzeza I Polnocno zachodniego , Duzy problem pozostal po recesji z domami , wrecz graniczy z cudem zeby cos wynajac a wladcicielom tak odbija ze pominawszy chore ceny ,urzadzaja konkursy I wybieraja sposrod 20 chetnych 1 osobe , ktora udokumentuje zarobek miesieczny 3x czynsz a czynsz za 2bed apartament to €1100 mc 

W UK , moge powiedziec jedynie o rejonach Kent ( 60km of Londynu) , drogi czynsz, duzo bylejakiej pracy ,mozna dobrze zarobic jedynie majac fach ( nie chodzi o studia wylacznie)

Pogoda o nieBo lepsza, normalna, bez permamentnego lodowatego wichru I deszczu jak spod prysznica. Ludzie poprawni politycznie, na zewnatrz bo karami trzymani za morde jak cala EU, pozatym kazdy mysli co chce I nie lubi kogo chce, Ciebie emigranta tez ale po cichu.Rowniez latwiej cos wynajac , ceny samochodow o wiele tansze 50% lub wiecej niz w Irlandii , Jest co robic jak masz kase I czas , zyje sie szybko , konkluzja ,czy wrocilabym do Irlandii????? Nigdy w zyciu ! Nawet znajomych nie odwiedzam pomimo stalego kontaktu,zaproszen itp , obmierzl mi ten kraj z ta pogoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×