Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Migootka

Jaki typ otyłosci przy jakiej sylwetce

Polecane posty

Gość tak to strasznie fajnie
!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slucham lady in red
od czego zatem zalezy typ otyłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie wiem ale ...
ale może od tego jakie ma się skłonności ,a albo od czego sie przytyło? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście że zależy od
predyspozycji GENETYCZNYCH, a więc od typu sylwetki jaką nam przekazali w genach rodzice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co google
? skoro twierdzisz, że jest inaczej niż ktoś mówi to podaj swoje argumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.poradnikzdrowie.pl/site/1515_1763.htm Gruszka Górna część ciała jest dość drobna, ramiona szczupłe, talia wąska. Natomiast biodra, pośladki i uda obfite, bo na nich odkłada się tkanka tłuszczowa. I najtrudniej je wyszczuplić. Ten problem częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Dieta: bogata w białko, bo organizm łatwo zamienia je w energię. W menu powinny się znaleźć ryby, mięso, chude sery, owoce i warzywa. Należy unikać białego pieczywa, sosów, konserw oraz wędzonek. Zaleca się też wypijanie dwu litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie. Trening: intensywny aerobik, bo wyszczupla biodra. Można też ćwiczyć z hantlami, by wzmocnić i nieco rozbudować ramiona. Uda oraz pośladki skutecznie wyszczuplą skoki przez skakankę. Ćwicz kilka razy w tygodniu, wykonując 50 skoków - ze złączonymi nogami, jednocześnie uderzając piętami w pośladki. Klepsydra Sylwetka jest proporcjonalna, ramiona szerokie, klatka piersiowa rozbudowana, wyraźnie zarysowane wcięcie w talii i pełne nogi. Tkanka tłuszczowa rozkłada się równomiernie, ale tylko przy niewielkiej nadwadze. Gdy przekroczysz granicę, tłuszcz zgromadzi się głównie na ramionach. Dieta: można jeść wszystko (z wyjątkiem potraw smażonych), ale w niewielkich porcjach. Należy też zrezygnować z napojów słodzonych i pić niegazowaną wodę mineralną. Trening: ładną sylwetkę pomoże zachować pływanie, bo równomiernie wysmukla ramiona i nogi. Jabłko Szerokie i zaokrąglone ramiona, klatka piersiowa szeroka, z wyraźnie zaznaczonymi, nawet u mężczyzn, piersiami (przy tym typie budowy u kobiet są one zawsze dość duże). Talia słabo zarysowana, brzuch wydatny. Nogi dość długie i smukłe. Tłuszczyk odkłada się głównie na brzuchu. Dieta: najlepsza jest niskotłuszczowa. Należy wystrzegać się tłuszczów zwierzęcych i smażonych potraw. Dobrze jest jeść dużo ryb, drobiu, nabiału, warzyw i owoców bogatych w błonnik (jeżyn, porzeczek, moreli i fig). Jak ognia trzeba unikać łączenia tłuszczu i cukru, np. w ciastkach. Do picia najlepsza będzie niegazowana woda mineralna. Trening: wskazany jest aerobik i jazda na rowerze, bo pomagają zrzucić nadmiar tłuszczu z brzuszka. Cudów nie ma Kształtowanie ładnej sylwetki nie jest wcale proste. Tylko konsekwentne dbanie o dietę i systematyczne ćwiczenia pozwolą uzyskać najlepsze rezultaty. Najlepsze, czyli trwałe. W odchudzaniu nie ma cudów. Gromadzony przez lata tłuszcz nie zniknie z dnia na dzień. Jeżeli poważnie myślisz o zrzuceniu zbędnych kilogramów, wybierz przynoszące dobre rezultaty odchudzanie długofalowe. Nad sylwetką najlepiej pracować w siłowni, gdzie jest specjalistyczny sprzęt i doświadczeni instruktorzy. To oni powinni ułożyć plan twojego treningu, wybrać ćwiczenia i określić tempo ich wykonywania. Musisz też zmienić nawyki żywieniowe. Wtedy satysfakcja z ładnego wyglądu i dobrej sprawności fizycznej pozostanie ci na długo. Uwaga! Otyłość typu jabłko, czyli tzw. brzuszna, wisceralna (tkanka tłuszczowa zlokalizowana jest głównie w jamie brzusznej) częściej dotyczy mężczyzn. U kobiet pojawia się w okresie pomenopauzalnym w związku z ustaniem produkcji żeńskich hormonów płciowych przez jajniki. Otyłości brzusznej często towarzyszą zaburzenia metaboliczne, prowadzące do cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej i innych chorób układu krążenia. Moim zdaniem trzeba ocenic jakie sie ma kosci i miesnie szkieletowe. Ale jak to zobaczyc jak to wszytko pokrywa tluszcz. przy nadwadze do 20 kilo jeszcze latwo zobaczyc jaka jest sylwetka ale dalej to juz ma sie duzy brzuch i wszytko inne. W swoim zyciu widzialam tylko jedna dziewczyna z autentyczna otyloscia typu gruszka. bardzo waskie ramiona i dupa doslownie jak szafa trzydrzwiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam 15 kg nadwagi
i nie widzę zarysu swojej sylwetki! I nie jestem w okresie pomenopauzalnym bo mam 20 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I co na to
powiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up up66
ciekawy topic więc podnoszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kiedys zanlazłam w necie
taki kalkulator gdzie wpisywalo sie obwód talii i bioder i wychodzilo czy masz sklonnosci do jablka czy do gruszki. ale czy będąc osobą szczupłą rzeczywiscie w ten sposob mozna to sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×