Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Splath

Prezent ślubny

Polecane posty

Gość Splath
Jeśli byłabyś bardziej praktyczna to zauważyłabyś że Glassfire oprócz tego ze ma ładnie wyglądać - może służyć również jako kominek. Daje tyle ciepła ile średniej mocy grzejnik elektryczny. Poza tym, to że jest przenośny, daje również możliwość zabrania go na działkę lub cieszenia się z ognia na tarasie. Sztućce czy talerze to już działka przyszłej bratowej. Nie chcę żeby ileś tam miesięcy/lat jadali na czymś co przyprawia ich o odruchy wymiotne bo nie trafiłam w ich gust. Kominek mogą ustawić gdzie chcą. Poza tym to jest coś oryginalnego, niebanalnego, dającego nastrój, ciepło, klimat mieszkaniu. Być może nie jest tak praktyczne jak ręczniki z ikea, ale ja ucieszyłabym się z kominka bardziej niż z patelni. Ale może ja za bardzo ciepłolubna jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska177
fajnie wyglądają te kominki, ale to za drogie na prezent dla nowożeńców no chyba że sama bym sobie taki kupiła jako prezent ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
Mam jednego brata i żeni się pierwszy raz :) Bratową (przyszłą) uwielbiam więc się szarpnę. Przyjaciel się dorzuci więc damy radę. :)) Ja sobie też bym kupiła chętnie. A który Ci się podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska177
ten stojący ze szklanymi nóżkami ale trochę nie rozumiem zasady działania, bo to za duże żeby się paliło naftę czy nie? Zresztą sam koszt nafty - jak o tym pomyślę to się łapię za głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
Do tego jest jakieś specjalne paliwo bezzapachowe. Nie jest takie drogie bo 12 litrów kosztuje około 200 zł - a starcza na jakieś 60 godzin palenia. Mi się podoba ten: http://planikadecor.pl/?pg=76&pr=112 jest taki.... klimatyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska177
e nie, moim zdaniem to kicz, przez ten kamyczek ale nigdy mi się nie podobały te okołonaturalne wzory nie wiem czy 200 zł za 60 godzin to dużo czy mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska177
tymczasem zbliża się data ślubu, a ja nadal nie wiem jaki prezent? do 300 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu masz kilka pomyslow
-dobre wino np.z rocznika w ktorym sie poznali, chociaz nie wiem czy w 300 sie zmiescisz -cos do kuchni, np. ekspres do kawy philips senseo, albo raclette, albo cos podobnego -drzewko bonzai -weekend w jakims hotelu w gorach, nad morzem, w zameczku... albo pobyt w SPA -mozesz sie przesc do almi decor (www.almi-decor.pl) tam maja swietne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu masz kilka pomyslow
a jezeli umiesz malowac - mozesz obraz namalowac sama a jezeli umiesz szyc - mozesz im cos uszyc, np. narzute albo posciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
O gustach się nie dyskutuje ale to na nóżkach wygląda jak stolik z ikei :) 200 zł na miesiąc można liczyć - to mniej niż za kominek normalny na drzewo. A na prezent do 300 zł? Hm fotle bujany?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska177
dzięki. Ten weekend gdzieś jest fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tab
gdzie mozna kupic glassfire?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laska177
adres był powyżej: www.planikadecor.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozenna
cześć dziewczyny i chłopaki !!!! jestem zaintaeresowana co byście chcieli dostać na prezent slubny w ten sposób będzie łatwiej a nie kto co kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
Ja bym nic nie chciała. Znaczy ja ślubu nie chcę. Ale jak już by się ktoś uparł zaciągnąć mnie przed USC to chciałabym dostać coś niebanalnego - żadnych żelazek, firanek czy sztućców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawofilka
Oj, a dla mnie ten glassfire byłby idealnym prezentem! Tylko że nie planuję ślubu w najbliższym czasie... Cóż, szkoda, trochę drogi, inaczej chętnie bym go sobie zafundowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
No nie jest to rzecz którą kupuje się ot tak w kiosku przypadkiem bo się zobaczyło i zachwyciło. Ale biorąc pod uwagę to że a. ma się w domu kominek mimo że nie ma możliwości podłączenia się do komina; b. Nie kupuje się tego co miesiąc; c. Nie tylko wzbogaca wnętrze ale daje też prawdziwe ciepło – to nie jest to takie drogie jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawofilka
No O.K., ale paliwo też trzeba uzupełniać... Pewnie to też niemały koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
Paliwo kosztuje jakieś 200 zł za 12 litrów. Litr starcza na jakieś 5 godzin palenia. Więc szczerze mówiąc wychodzi taniej od drewna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawofilka
A wiesz, miałabym chyba problem z wyborem - który ci się najbardziej podoba? GF 08 wygląda nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oktava
mnie niestety ten niby kominek kompletnie sie nie podoba. Moze dlatego ze jestem maniaczka dorzucania drewna do kominka i bez tego to juz nie byloby to samo. Poza tym to strasznie sztuczne postawic kominek na stole :D Ale kazdy ma inny gust. Wazne zeby Twojemu bratu i jego przyszlej zonie sie podobalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chcę się powtarzać
ale muszę! Państwu Młodym najbardziej przyda sie gotóweczka!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
Po pierwsze w mojej rodzinie jest tradycja że NIE daje się gotówki. Po drugie oni od jakiegoś czasu już razem mieszkają i pierwsze potrzeby młodego małżeństwa mają zaspokojone. Po trzecie rozmawiamy teraz o tym co NAM się podoba i co MY byśmy chcieli dostać. Oktava zgadzam sie ze nie ma to jak trzask palonego drzewa - ale jeśli ktoś nie może podłączyć normalnego, prawdziwego kominka to jest to dla niego wyjście - ma ogień w domu. Swój kominek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawofilka
Oj tam, nawet za gotóweczkę klimatu nie kupią. Szkopuł w tym, że nawet mieszkania tym ogrzać się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
Kominek jest po to żeby nadać miejscu atmosferę, klimat własnie ma być ozdobą, nadawać mieszkaniu charakter – a nie służyć jako koza . Mimo to już po kilku minutach po rozpaleniu w nim odczuwa się wzrost temperatury w pomieszczeniu czyli daje jednak ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawofilka
Daje? Jak to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
W normalnych kominkach dużo ciepła ucieka przez szyb kominowy – tutaj całość energii wytwarzanej ze spalania paliwa skierowana jest na pomieszczenie więc automatycznie robi sie cieplej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawofilka
Hm, no to da się tym ogrzać mieszkanie czy nie? I - jak bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Splath
Ogrzać nie. Szczególnie zimą ;) Kominek to nie koza jak mówiłam :) Ale trochę dogrzać tak. Mniej więcej daje tyle ciepła ile średni elektryczny grzejnik - z tego co słyszałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skandynawofilka
No to tak: zimą nie da się ogrzać. Latem - nie ma sensu. To co, tak trochę sztuka dla sztuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×