Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

matko-nerwicy dostaje jak sie tyle naisze i wyskakuje mi blad na stronie i wsytzskio w pizdu....za przeproszeniem nic wiecej nie wiem o lilac-jesli bede miala jakies newsy-dam znac. szalonych dni ciag dalszy...niech juz bedzie po... znajoma irlandka zajela mi sie dziecmi wiec szybko oblecialam co bylo trzeba:) dostalam krokiety i paszteciki kupilam tez talerze,kubki,miseczki,polmiski,garnek itd itd, stwierdzilam ze musze w koncu pokupowac te rzeczy skoro decydowalismy sie nie wracac do polski.zycie na pol gwizdka nie ma sensu-i czas sie zorganizowac tutaj ninko tutaj na wzw szczepi sie dzieci tylko przed zabiegami lece sprzatac poki dziewczynki spia.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli kolej na mnie... Przyznam Wam szczerze, że zaczynam się denerwować. Jeszcze teraz to spojenie. Nie wiem czy dam radę urodzić naturalnie. Lilac gratulacje! Malutka niech zdrowo rośnie, a Ty wracaj do sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Lilac Gratulacje, wszystkiego dobrego dla Was :) Katarynkag79 probowalam zrobic mini ranking, ale teraz juz nie pamietam po kolei kto kiedy:) Szybko poczulas ruchy, ja powoli lapie dola, codziennie ktos pyta czy juz czuje i mam ochote wykrzyczec, ze nie musza sie codziennie pytac, bo jak poczuje to na pewno powiem. Lada dzien 19 tydzien... marigo buuu wtopilam :( Ale co ja moge wiedziec, wydawalo mi sie, ze cena jest ok, nie zniszczone i sporo tego bylo. Fakt, widzialam na ebay-u bluzki po 2e, ale przesylka ok 5-7e, to sie nie oplacalo. No coz, bede madrzejsza na przyszlosc. Ciesze sie, ze polecasz NMH, ja tez tam wyladuje :) nina12345 Nie jestesmy malzenstwem, a moze wtedy tez sa jakies znizki? On jest glownym kierowca, ma prawko ok 10 lat, ja jestem jako drugi kierowca, na zadne znizki sie nie zalapalam (mam prawko 2 lata, ale nigdy nie mialam auta). Musial dostarczyc zaswiadczenia z pl o latach bezszkodowej jazdy (byl dopisany do auta rodzicow jako wspolwlasciciel, dlatego lecialy mu lata), przedstawil to w axie, oni przeanalizowali i dali nam 60% czy cos kolo tego. Wiem, ze w Super Quinn czy jakos tak, tez akceptuja znizki z pl. Aha, w axie nie musielismy tlumaczyc tego dokumentu, bo maja pl pracownikow. Dobrze jest najpierw zorientowac sie w kilku firmach jakie sa koszta i ile daja znizek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Super wiadomosc ;) lilac Gratuluje Tobie i Zdrowka dla ksiezniczki a Ty Kochana wracaj do zdrowia ;) Jeju jak ten czas szybko leci.. Dzis piekna pogoda mezus mi zrobil sznureczki na ogrudeczku to pranie sobie tam na nich rozwiesilam ;) wkoncu nie musialam juz pilnowac tej suszarki zeby sie nie przewrocila;) cieszylam sie dniem ;) czytalam ksiazke na ogrudeczku i troszke sloneczka lapalam aby nie spedzac dnia przed komputerem.. Margo Powodzenia ci zycze z tymi chrzcinami na gazecie oglasza sie kuchareczka ze tanio ugotuje obiady z dowozem trzeba tylko dac jej dzien wczesniej zamowienie Mezus juz moj w pracy dzis robi 15h i tak jakos cicho teraz w domku az mi sie za nim teskni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorykroliku zebys ty wiedziala ile razy ja wtopilam....a nalogowo siedze w adverts i donedeal itd...kupuje sprzedaje wymieniam zamieniam...czasem z zyskiem czasem szkoda gadac;) super quinn haha wlasnie podali ze jest the end;) myszko jednak sama sie zabawie w kuchreczke...za pozno-prowiant kupiony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo bedziesz mial teraz troche zamieszania przez weekend ale wierze ze dasz rade, kulinarnie podolasz na pewno najgorsze jest to, ze takie gotowanie zajmuje duzo czasu i przy 3 dzieciakow moze byc trudno by ten czas znalezc...dzis tak mysle caly dzien o tych twoich przygotowaniach, mam nadzieje ze kupilas sporo juz gotowych produktow i nie zawalilas sie niepotrzebnie praca? chociaz tak od razu po wielkanocy to te poslskie sklepy na pewno byly nie zle juz oczyszczone, bylam w jednym przed swietami i szok co tam sie dzialo. A co do "przeuroczych" pan sprzedawczyn - one dbaja bysmy nie zapomnialy sie za bardzo gdy juz wybierzemy sie do PL i nie prezyly na miejscu zbyt duzego szoku wychodza na zakupy w rodzinnej mijscowosci:) Mi nie raz sie oberwalo w osiedlowym markecie, to koszyka nie wzielam, to drobnych nie mialam, to podejrzewano mnie o kradziez siatki na zakupy, zawsze jakis mily incydent:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak sylwus-tym razem poszlam na latwizne i mam duzo gotowych rzeczy. barszczyk zrobie i do tego gotowe paszteciki ikrokiety.sama zrobie dodatkowo bulki z pieczarkami.pozniej bedzie miesiwo ( gotowe golonki z sokolowa ktore podpieke tylko w piekarniku,mielone z lidl-nam osobiscie bardzo smakuja,lepiej bym ich nie zrobila.kupilam polskie sosy wiec je tylko podgotuje w sosie mysliwskim albo grzybowym,kielbasa z grilla i bigos. sama upieke piersi z kurczaka i zrobie bitki wolowe. no i zapiekanka warzwna medytarianska.w sumie tyle...nie powinno byc zle.chrzciny sa przed 2 wiec duzo zrobie tez od rana na spokojnie:) maz ma od jutra wolne-dzis ostatnia nocka -troszke sie przespi i bedziemy razem wiec latiwiej.chociaz dziewczynkami sie zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo to ucztowanie sie szykuje na calego, rzeczywiscie polskie przyjecie:) dobrze ze faceta bedziesz miala do pomocy, zawsze to te 2 rece do pracy wiecej, gdy zajmie sie dziecmi to juz polowa sukcesu bo jak dla mnie to w takich napietych sprawach najwzniejsze by nikt nie przeszkadzal, reszte ograniesz:) mam nadzieje ze uda ci sie chociaz troche przyjemnosci zaczerpnac z tego pzryjecia i cale chrzciny Michelle nie beda ci sie kojarzyly z ogromem pracy i zmeczeniem. Dobra wiadmoscia jest na naszrj deszczowej wyspie szykuje sie sloneczna niedziela wiec wszytsko musi sie udac:) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Kochane gdzie wy lozeczka kupowalyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to akurat dostalam od szefa.... a on kupil je w mothercare. moja znajoma kupila w argosie. ja gdybym musiala kupic-pewnie ruszylabym do Ikea. nie uwierzycie co do koszyczka pecha jeszcze dolaczylo u mnie?? jessica ma ospe! obudzila sie calkowicie zasypana....swietne chrzciny beda nieprawdaz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo- Tobie to naprawde z tymi chrzcinami nie po drodze;) hehe tak mi sie przypomnialo-moja kolezana z mezem i dziecmi miala leciec do domu na swieta chyba i wstaja nad ranem na samolot a najmniejsza z ospa:Dnie bylo im do smiechu... dziewczyny moge Was o cos poprosic- na wczesniejszej stronie ktoras z Was napisala o lekarzu gdzie z usg 80 wizyta, chyba, ze ja zle przeczytalam? gdzie to bylo? bo w Medicusie 160 usg + wizyta- troche duzo:O a pytam o to bo mnie brzuch boli, niby to normalne no ale sie stresuje...no i jakies takie lekkie plamienie-tzn taki bardzo, bardzo blady roz no ale....takze dzis albo jutro sie wybiore do lekarza bo wiyte w szpitalu to moze gdzies pod koniec maja bede dopiero miec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello, hello, hello wszystkim Dziewuszkom:):):) ja jestem juz z drugiej strony albo inaczej jestem PO, bardzo Wam dziekuje za gratulacje, za pamiec ... za wszytsko:):):) Marigo Twoja pomoc i to, ZE JESTES sa bezcenne.DZIEKUJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac jak miło, że już jesteś z nami... ale chyba nie pisałaś z domu? bardzo szybko by Cię wypuścili. z niepokojem czekam na relację z porodu. Ja następna w kolejce i bardzo się denerwuję. Marigo nie poddawaj się, wszystko na pewno pójdzie dobrze. Pomożemy Ci w miarę możliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyszla ktoras z Was ze szpitala w ten sam dzien co urodzila? u nas w pracy jedna dziewczyna urodzila w sobote nad ranem a o 18 ja wypisala.... juz odszukalam ten wpis o wizycie + usg =80, dr Robert Dybkowski, probuje sie dodzownic ale jeden nr wylaczony a na 2-gim poczta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac ty to na pewno ze szpitala...buziolki slonko:) aniu jesli plamisz to idz na wizyte...wiesz w pierwszych tyg.lepiej dmuchac na zimne. pewnie dostaniesz duphaston. ja mam wiec moge ci dac zadarmo.daj tylko znac ja tu bym na kase nie patrzyla kochana...zdrowie malenstwa i jego byc albo nie byc jest priorytetem. to moze byc drobiazg a moze byc oznaka niedoboru hormonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Lilac ale ty chyba ze szpitala piszesz, co? :-) No chyba ze tak szybciutko cie wypuscili:-) Marigo, Juz pewnie masz wszytsko dopiete na ostatni guzik:-) Mam nadzieje ze chrzciny sie udadza:-) Ja tez organizowalam chrzicny w Irlandii, w tamtym roku w kwietniu. Chrzcilismy Hanie w irlandzkim kosciele a potem mieslismy obiad w restauracji na 16 osób. W sumie wszystko poszlo sprawnie i bez problemowo. No moze poza tym ze chrzciny byly 10 kwietnia i obudzila nas wiadomosc o samolocie w Smolensku... Rudik, Ja mialam rozchodzace sie spojenie lonowe. Od 4 miesiaca ciazy. Ból byl potworny, nie spalam cale noce. Nie moglam chodzic ani wchodzic po schodach. Tez sie martwilam o poród. Chodzilam na fizykoterapie do szpitala i nosilam pas. Na kilka dni przed porodem ból calkowicie ustal. A w czasie porodu nawet nie pamietalam ze kiedykolwiek mialam problemy ze spojeniem. Polozna mi mówila ze delikatnie rozchodzace sie spojenie przyspiesza pród bo miednica sie szybciej rozchodzi... choc w moim przypadku to jakos nie podzialalo. Niebezpiecznie jest tylko wtedy gdy przerwa miedzy dwoma chrzastkami miednicy jest bardzo duza. wtedy grozi to peknieciem miednicy. Ale podobno taka przerwa zdarza sie raz na milion:-) i objawia sie tak potwornym bólem ze kobieta w ciazy nie moze w ogóle funkcjonaowac. Wydaje mi sie ze nie masz sie czym martwic:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslelam, ze popisze wiecej ale jedzonko nalezalo podac i toalete poranna zrobi:) Witajcie raz jeszzce Dziewczyny:) jestem w szpitalu, dzis jakos hmm normalniej funkcjonuje., na tyle, ze sprzet odpalilam. A zaczelo sie od srodowej wizyty (miala byc tylko wizyta) w szpitalu ... Wzrosly mi antygeny ... dlatego, nie jakos drstycznie ale podskoczylo. Tak sie porobilo, co chwile usg, badanie Brzuchatka ... Nie wiem ale mialam jakies przeczucie, ze jednak w kwietniu i jednak w srode zostane w szpitalu. Wzielam koszule, paste i szczotke do zebow, noc wczesniej sie spakowalam. Przyjeli mnie do szpitala z mysla, ze w czwartek rano cc, bo Malenstwo nie stalo na glowie :) A tu kolo 21-szej w srode nagle zaczely mi wody odchodzic a za chwile skorcze (przedsmak mialam ha skorczowc, co to niby jak bole miesiaczkowe ...ja juz za nie moge podziekowac ...) odrazu co 8 a za chwile co 8 min. Mialam wrazenie, ze trwaja w nieskonczonosc. Byl ze mna maz, najezdzil sie w ta i z powrotem ... kolo polnocy bylo wiadomo, ze do rano nie ma szans czekac ... o 2.26 przyszla na swiat Laura, placze tak mnie te moje Malenswto wzrusza ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam cc, znieczulenie w kregoslup, wiadomo, nic nie czulam tzn. bolu ale jak mi mieszali mi w srodku to i owszem :) Wstalam po 15 godz. (Marigo tak jak pisalas:)), boli mnie, brzuch ale gorzej czulam sie po laparaskopi gdzie mialam raptem 3 dziurki po centymetrze ... Chcialam karmic piersia ale tez ja wiedzialam i mowilam im, ze wg mnie to produkcja nie dala rady.W efekcie, bola mnie bardzo sutki, Laura wczoraj caly czas plakala, bo byla glodna a i w pampesie wiecznie "pelno" (Marigo ile czasu smolka bedzie w "majtkach"?). Nie spalam w nocy a i dzis bylo nie lepiej. Troszke bylam zawiedziona, bo nikt mi nic nie pokazal i zero reakcji, ze Laura jest glodna, cyca mialam dostawiac i tyle.a przyszla "opalona" kobieta i wrecz pretensje, ze nie wiedzialam jak zajmowac sie dzieckiem, ze nie tak piers dostawiam, nie tak trzymam, nie przewijam (bo mialam lezec plackiem z cewnikiem), to jak cokolwiek zrobic) i czemu nie karmie butelka, czemu "nie wiem", ze dziecko placze, bo glodne ... W nocy sie poplakalam i powiedzialam z placzem, ze to MOJE PIERWSZE DZIECKO i wlasnie ta "opalona" z lekka sie uspokoila i byle hmm ... lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz przyjedzie maz a ja mam obiad. A tu z boku tez chyba "chca" obiadu. Jeden wniosek, czy to pierwsza ciaza czy cc to nalezy samemu sie dzieckiem zajmowac i COS wiedziec, tak bylo u mnie. Zmykam tymczasem Dziewczyny, milego popoludnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinko dziękuję za informacje. Ja jestem trochę zaniepokojona tym stanem rzeczy bo moja siostra miała to samo. Tyle że jej się spojenie rozeszło i nie mogła w ogóle chodzić. Mnie boli, ale może nie tak bardzo, jakoś się poruszam. Nie mniej jednak wizja wcześniejszego porodu działa na mnie mobilizująco :) Ty rodziłaś naturalnie, czy miałaś cesarkę? Lilac, wytrwałości Ci życzę. Kiedy mama przylatuje? Powiem Ci, że po Twojej relacji zaczynam się bać. Wiadomo, że wszystkiego się sama nauczysz choćby metodą prób i błędów, ale nieprzyjemnie komentarze personelu na pewno nie pomagają. 3maj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko "osiem slow":) Marigo kupilas w tym polskim sklepie stelaz? Mysza ja lozeczko (zwykle za 49) kupilam w polskim sklepie http://babycarrierdublin.com, tam tez kupialm materac gryczano-kokosowy, prawie za tyle samo. RudiK mnie bolaly i pachwiny i ... okolice, jak to wyczytalam w madrej ksiazce - wiezadla - zwal jak zwal ale ... to normalne. Jak i to, ze wygladam jak ... wygladalam, macica nie chce sie nagle skorczyc, szczypie mnie tam gdzie sa owe wiezadla (oprocz pachwin), chyba zapomnieli dac mi cos na bol, nogi dalej jak balony aaa i najwazniejsze, moje cudo ma krew grupy troszke meza i ... duzo mojej czyli AB Rh-, znowu ten "minus", najwazniejsze, ze zdrowa !!!!!!!!!:):):):) Waga - 3370 g Stokrotka dostalam z biegu 9 punktow (1 minus za kolor skory) - pelne 10 po 5 min. Ma ...glowke ciemny braz, prawie czarne, (jaki super kolor, ciekawe gdzie daja taka "farbe":):) - dlugie wloski i ... kuzia nogi owlosione (w Brzuchatku nie bylo maszyny glacej). Maz sie dziwi jakim cudem sie zmiescila w Brzuchatku. Dal mnie ZYCIE TO CUD A CALA CIAZA (mimo, ze coz koncowka latwa nie jest) TO WIELKA NIEPSODZIANKA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK ja nie wiem, moze to ja taka bezradna.Teraz sobie radze ale nie musze nosic worka ani nie mam rurki w d ... - e i nie leci ze mnie jak z kranu. Jestem tu 2-gi dzien i juz wiecej wiem:) Ale wiecie w nocy i wczoraj za dnia ciagle dotykalam dziecka, czy oddycha, czy sie rusza ... chore? To mojej mamy w wnuczka - plakala i placze razem ze mna ze szczescia. Przylatuje 5 maja, chyba do tego czasu bede juz w domu, na ta chwile nie wiem kiedy wyjde, na wstepie mowili 5 dni max :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac dzielna jesteś. Jak będzie wszystko dobrze nie będą Cię trzymać. Aczkolwiek po cc trzymają trochę dłużej. Ja prasuje właśnie ciuszki Maleństwa i zastanawiam się kiedy na mnie przyjdzie kolej... Bardzo się denerwuję. Nie mniej jednak chciałabym by było to wcześniej, niż później... Ciesz się swoją Stokrotką i nabierajcie sił. Jak długa się urodziła Laura? - Bardzo ładne imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny nie mialam neta przez 3 dni :/ i jak tu dzis weszlalm to masakra ile tego bylo do czytania LILAC gratuluje córeczki ha ha moja tez bedzie miala na imie Laura az normalnie lezka mi sie pojawila jak czytalam o Twojej malej :) Katarynka ja tez mam termin na 1 wrzesnia :) Rudik mam pytanie odnosnie tego scrapbookingu bylam w tym sklepie co mi pisalas nie pamietam nazwy jedno to wygladalo jak album z pustymi bialymi kartkami wiec pomyslalam ze to nie to zapytalam sie ekspedientki a ona mi pokozala cos co przypominalo mi kolorowy blok rysunkowy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac smutno czytac ze taka opieka do bani:( ja w NMH mialam super i po cesarce i po naturalnym.opieka cudna i dla mnie byla i dla dzidziusiow... smolka kilka dni moze byc.nic sie nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×