Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Ale nam sie kulinarnie zrobilo:) lilac ten prezpis na slatke z kurczakiem grliowanym wrzuc koniecznie bo az mi slinka poleciala:) jezli jest tam tez ananas to na pewno bedzie cos co lubie:) Paulinka dzieki za info, za te wszytskie dodakowe dni wolne slyszalam ze dostaje sie pieniadze, ale mozna tez sobie wydluzyc o te dni maternity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz o salatkach ,roladkach ( a propo' czy te roladki to zrazy? ), a za kilka miesiecy tematem przewodnim beda wyrzynajace sie zabki i pierwsze zupki marchewkowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo masz racje ... mnie tez szarpie kombinatorstwo, kazdy cent ogladam z "trzech" stron nim wydam, boje sie co po moim maciezynskim, nie mam z kim dziecka zostawic ... jednak jestem dobrej mysli, wczesniej godziny byly w miare elastyczne, moze jakos sie z pracodawca dogadam, moze maz bedzie w domu ... nie chce sie martwic na zapas :):) Marigo no to czas na "kuraka" z gyrosa:) wg przepisu mojej siostry:) potrzeba: - piersi z kurczaka (pokroic na kawaleczki, smazyc na patelni przyprawiajac przyprawa do gyrosa) - kapusta pekinska - poszatkowac - kukurydza konserwowa - ogoraski konserwowe - pokroic - cebulka - zapomnialamjak sie nazywa ... taki szczypiorek z korzonkami bialymi i kroimy glownie to biale - majonez (ewentualnie dodatkowo, keczup, jogurt naturalny) Nie mam napisanych proporcji, wszytsko na ... oko. I teraz tak, mozna wszystko razem pomieszac albo ukladac warestwami: warstwa kapusty, majonez, miesko i np. mozna polac deko keczupem, potem kukurydza, kapusta i jak ma sie jogurt naturalny to "posmarowac" jogurtem, ogoraski itd) Szybko, latwo i smacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha z ananasem to salatka z kielkami ... - kielki sa w puszce - ja zawsze kupowalam Bonduelle - ananas z puszki (w kosteczke kroimy) - pora ( czesc biala, kroimi bardzo drobniutko i sparzamy wrzatkiem) - kukurydza konserwowa - majonez - smiatana lub mleko (na lyzka majonezu - 2 lyzki smiatany-mleka) Jak zwykle na oko z tym, ze ja nie daje duzo pory aby nie zdominowala calej salatki, mimo tego, ze po polaniu wrzatkiem troszke traci swoj smak. Sos "wychodzi" taki ... mleczny, jak nie mam smietany daje mleko i tak to tutejsze mleko jest tluste wiec zamiast smiateny moze byc mleko. Malo krojenie, tylko puszki otwiera sie, wiec i tym razem "na szybkiego". Cos mnie dzis glowa boli, snila mi sie w nocy klotnia z mezem, pewnie sie udenerwowalam i teraz mam ... Kupilismy wczoraj ... niebieski kocyk, mowie do meza: a co jak siusiaczke sie "pojawi"? co my zrobimy z rozowymi ciuszkami co mama przyslala? -ha, coz bedzie niespodzianka - oj najawzniejsze aby bylo ZDROWE !!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniam mniam.....w swieta zrobie salateczki a ja mam ochote dzis ciasto upiec. O! tylko muszze poszperac po tesco bo nie umiem robic kremow...a mi sie zachcialo czekoladowego ciasta typu madeira.....takiego...rich moisture-jakby w reklamie M&S powiedzieli. zawsze jak patrze na te ich reklamy jedzenia to slinotoku dostaje;) hmmm nawet nie wiem gdzie szukac kremow czy czegos dobreo do wypelnienia ciasta? jak samemu zrobic krem? czekoladowy musi byc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac dzieki, ja uwielbiam wszelkie rodzaju salataki, wiec cos wyprobuje na te swieta:) Marigo co do ciast to ci nie pomoge, kiepska jestem w te kolocki ale wejdz sobie na strone kwestismaku.com jakie ta babka ma pomysly i jakie smakolyki robi to od patrzenia na zdjecia slinka cieknie i mysle ze tam jakis fajny przepis na krem czekoladowy znajdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulinarny temat idealny przed świętami ;) Bardzo lubię tę sałatkę z kurczaka i kapusty pekińskiej. Podoba mi się ostatnio kombinacja smakowa ogórków kiszonych lub korniszonów z majonezem... Ja na szybko to robię sałatkę z zupek chińskich - może niezbyt zdrowa ale mój mąż za nią przepada. 2 zupki z makaronem - łagodna i ostra lub dwie łagodne, w zależności od preferencji, czerwona papryka, 3 jajka, kilka ogórków korniszonów, majonez. Zupki kruszymy, dodajemy załączone przyprawy i zalewamy wodą w ilości - tyle co makaronu, tzn ok 1-2 mm ponad poziom zupek. Przykrywamy, czekamy aż się "zagotują". pozostałe składniki kroimy w kostkę, dodajemy do makaronu i łączymy z majonezem. Zapewniam was że nie jest skomplikowana. Kwestia tylko nie dodania za dużo wody do makaronu. Tylko tyle ile zdoła wchłonąć. To tak gdybyście miały ochotę, a co do mojego samopoczucia lilac, to na razie się nie daję. Nie spakowana jeszcze jestem, a to już 35 tydz. W zasadzie od 37 może zadziać się już wszystko. Mam czasami takie delikatne skurcze macicy - jak przed okresem. Nie są często, więc nic nie mówiłam lekarzowi. Maleństwu chyba dobre w moim brzuszku, bo wierci się... Miłego dzionka dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi smaka narobiłyscie ze poszperałam w necie i chyba zrobie dzis drożdżowke z rodzynkami ostatnio robilam piernika z torebki i mi nie wyszedl :/ wiec mam nadzieje ze tym razem sie uda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasto w piekarniku.... dostalam gotowy krem czekoladowy-a raczej prawdziwa gesta czekolade taka.....taka mniamusna:) i gruszki do tego i brzoskwinie ..... poza tym dorwalam indyka ( filet ) w promocji half price-po 3.40 za kg. i ledwo dotachalam sie do domu... ja nie biore przepisow z internetu od nieznanych osob.jestem beztalencie w ieczeniu ciast i jeli wogole cos pieke to z tajemniczego zeszyciku po mojej mamie..... ( ukradlam go ojcu;) on i tak nie piecze i nie gotuje pomamusinemu;) a ja i owszem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha, Z tymi dniami to jest tak ze odbierasz je na koniec macierzynskiego i dostajesz za nie normalna wyplate. Tak to bylo w moim przypadku. A jezeli mialabys za nie dostac zwrot pieniedzy to zastanawiam sie na jakiej zasadzie... wedlug mnie musialabys chyba dostac podwójna wyplate za kazdy dzien... tak jak placi sie za przepracowany dzien w bank holiday . Bo pojedyncza stawke dostajesz tak czy inaczej - siedzac w domu z dzieckiem. Marigo, A czemy nie dostalas zwrotu za mieszkanie?????? Jezeli sie moge zapytac oczywiscie? No chyba ze nie mieliscie wystarczajacej sumy odprowadzonej w podatkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nie chce kombinowac z niczym, pytalam tylko o co jeszcze moglabym sie starac..:) a to dofinansowanie do mieszkania to jakie warunki trzeba spelniac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jaki cudny dzien:):) Bylismy zaplacic podatek za autko w Roscommon i jeszcze troszke sie "poturlalam" po miesice (niesamowite mam tempo) i potem wiecej wody zobaczyc nad zatoczke ... fajnie minal nam dzionek, teraz troche odpoczywam. Znowu szkoda, ze daleko ode mnie jestescie, bo na takie ciastko do Marigo to jeszcze bym przydreptala, moze do Sylwuchy na salatke ??? haha Wiecie jako dziecko aaa co ja plote nawet teraz jako juz "pelnoletnia" uwielbiam patrzec jak mama ciasto robi, bo zawsze smakuje surowe ciasto, "czyszcze" miski, lyzki ... najlepsze to po serniku :) nigdy mnie brzucho nie bolalo ... Moze jak teraz mam przyjedzie to tez cosik upiecze???? Poza tym ... nie spakowalam sie jeszcze ... jutro walizeczke wyciagne, uprasuje moje koszulki (zadna kurcze nie ma "czipa" !!!) ... coz ostatnia prosta przede mna :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
marigo z kombinowaniem to zbyt stresujaca sprawa, lepiej sobie zyc spokojnie i nie martwic sie, ze ktos mnie sledzi ;) no a ze dokladnie rozliczaja to dobrze wiem, bo od lutego nie moge sie doczekac za l4, ciagle cos dosylac, wypelniac, mimo, ze skladek mam ile trzeba... Ale przyznam, ze znam pl, ktorzy ciagna jak moga, udajac samotne matki, a dodatkowo wynajmujac pokoje innym albo socjale i praca na lewo. Czasem sie wsciekam, ze my zasuwamy, a oni za friko robia taka kase, ale z drugiej strony... Jak w pierwszym roku bycia w irl pojechalismy na cypr to do dzis nam wygaduja, ze my bogacze jestesmy bo nas stac na cieple kraje (oni od lat 5 i nigdzie nie byli). Wiec lepiej miec mniej, zyc sobie spokojnie i szczesliwie :) lilac nie martw sie, ze nie bedzie brzuchatka, przeciez i tak bedziesz mogla wszedzie zabrac malenstwo :) Paulinka. jestes bezcenna :) Jak tak piszecie o jedzeniu to zaczynam miec wyrzuty sumienia, ostatnio bazuje glownie na szybkich daniach. Nie mialam zamiaru nawet ciasta piec na swieta, ale moze cos wykombinuje prostego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie Dziewczyny, moze to pod wplywem ciazy tak robie? a co? ano kupilam sliwki w aldim a one takie ... tluste, myje zimna woda i ciepla woda , wycieram ale dalej czuje, ze one taki tluste wiec co daje sie na tluste???? plyn do naszyn, wiec umylam sliwki w plynie do naszyn :):):) wyplukalam w hektolitrach wody, wytarlam w recznik papierowy i ... nie sa juz tluste. Maz pukal sie w glowe, ciekawe czemu ... ;););)?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
lilac. Uwielbiam ta saladke ;) ja dodaje wlasnie jogurt i zamiast cebuli pore tak mi lepiej smakuje ;) Super Dziewczyny byl dzien wlasnie wrocilam ze spacerku ;) na ogrodku troszke dzis posiedzialam i odpoczelam to byl moj dzien LABY !! Jutro chce upiec babke budyniowa na swieta jeszcze babki nie pieklam ;) marigo tak rolady to inaczej zrazy ;) RudiK Sprobuje wkrotce zrobic twoja salatke bo smacznie brzmi a ja jestem ciekawa jak bedzie smakowac z makaronem z zupek jeszcze takiej nie jakdlam nigdy Kochane Zycze Wam Wesolego Alleluja i MOKREGO SMINGUSA ;) hihii http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=22305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
lilac. Jak przeczytalam teraz co napisalas to sie usmialam ;) i przypomnialam sobie co dzis ja zrobilam ;) poszlismy z mezem na zakupy do lidla ale takiego co maja swoja piekarnie i tam zakumpilkam miedzy innymi ciasteczko z jablkiem ;) tak mi nim pachnialo ze ledwo co powstrzymalam sie aby nie zjesc go w sklepie za to w samochodzie jak usiadlam to zaraz go wzielam w swoje raczki i zaczelam je .. pochlaniac.. jakbym od tygodnia nic nie jadla cala upackana i szczesliwa moj mezus jak mnie zobaczyl to mowi ze zachowalam sie jak niedzwiedz hihi a to z tego filmu The Back-up Plan z jenifer lopez jak ona dorwala sie do tego gara z gulaszem moj mezus powiedzial ze tak samo wygladalam hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac szczerze mowiac tez jak to czytalam to stukalam sie w glowe jak twoj maz;) tylko z usmiechem na twarzy-aparatka jestes niezla.... ja to wlanie lubie takie tluste sliwy,miesiste i grube...nie lubie wysuszonych gniotkow. chorykroliku ja niestety tez mam takicch bystrych znajomych jak juz pisalam.....i tez mnie szlag trafia.a najlepsze jest to ze my teraz z jednej pensji i cos odkladamy a te biedaki maja zsilki benefity za mieszkanie nie placa i ciagle im malo...patetyczne paulinko-dokladnie cos tam z taxem bylo.....wszytskko przez moja dzialanosc gospodarcza.dalam sie tak im zrobic ze szkoda gadac.wwariatka jestem wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ale pada..... my wszyscy w komplecie chorzy..pewnie jakis wirus:( w sklepach istne szlaenstwo.poszlam tylko po chleb a wystalam sie prawie pol godziny.... myszaa kojec super-podoba mi sie,ale jako lozeczko turystyczne.jestem raczej zwolenniczka tradycyjnych lozeczek,z wielu wzgledow. pierwszy-dziecko lezy bardzo nisko i obawiam sie ze moze marznac.jessice jest zawsze zimno w kojcu jak gdzies jedziey i w srodku ncy krzyczala.... po drugie strasznie trzeba sie schylac-jeszcze poki malenstwo wazy 5 kg to jakos-ale szybko bedzie wazyc 10 ...i tak sie schylac...wkladac i schylac podnosic...to nie na moj dysk;) samo w sobie jest swietnei z bajerami- ale dla mnie tylko by sluzylo na wycieczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super byl ten kawalek z tym gulaszem:) tez mi sie podobal.....swoja droga musial byc pyszny hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... u mnie nie pada, czasem slonce a czasem jakas zablakana chmurka. Mysza lozeczko turystyczne jako bardzo ladne ale ... Nim my kupilismu lozeczko pytalismy tu i tam i m.in. uprzejma Pani w Smythsie nam zdecydowanie odradzala glownie ze wzgledu na to, ze dno jest miekkie, niezaleznie jaki da sie materac to jednak to nie to samo co szczebelki w tradycyjnym lozeczku a tu chodzi o plecki Malenstwa, nie chodzi zeby lezalo na "desce" ale na stabilnym podlozu ... Wiec jako turystyczne ok, bo na chwile ale na dluzsza mete odpada tez z powodow ktore podala Marigo Marigo duzo zdrowka dla Was wszytskich !!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszaa,lilac-bardzo dziekjue za zyczenia. ja do kojca dokupilam specjalna twarda podkladke ale ona jest skladana wiec sila rzeczy dziecko nie lezy idealnie prostu-lilac swieta racaj.... czy malujecie pisanki? robicie swieconki? ja wlasciwie nie wiem co robic.mam ochote chociaz jajka pomalowac. ze swieconka nie jedziemy bo szczerze mowiac nawet nie wiem gdzie jest polski ksciol,a po drugie moj syn jakos wogole nie rwie sie do tego.opowiedzial w szkole to co mu powiedzilam o zwyczajach polskich-wybaluszyli na niego oczy i tyle...stwierdzil ze swieta bez koszyczka tez sa wazne i nigdzie nie jedzie.... dla niego najwazniejsza msza....dzisiaj gral w kosciele na drodze krzyzowej judasza-moj maly artysta;) moze z jessa chociaz pomaluje kilka jajek jutro.... w niedzile wybieramy sie po kosciele na wycieczke.chcialabym jechac do balbriggan.gdyby bylo ladnie pojechalibysmy do ogrodow przy zamku,tam jest wspanialy plac zabaw z widokiem na morze.pozniej jakis piknik a chlopaki by poszli powedkowac....oczywiscie jesli pogoda pozwoli. chcialabym mieszkac w balbrigan..... maz juz pojechal do pracy wiec powoli zwijam swoje zagielki i ide spac. zycze wam pieknych spokojnych i bardzo rodzinnych swiat. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wam dziewczyny już prawie świątecznie... Marigo szkoda że nie jedziesz ze święconką jutro. Z tego co powiedział mój mąż to masz do polskiego kościoła jeszcze bliżej nić my. Możesz wybrać się do Dominikanów, którzy mają kościół niedaleko parnell street albo do polskiej parafii do Audeona. Ale to już jak chcesz. Ja sernik już upiekłam, jeszcze tylko szarlotkę i jakąś sałatkę. Znowu święta spędzę bez rodziny. Tylko ja, mąż i dzidzia :) Coś ostatnio cichnie co jakiś czas i pobolewa mnie dół brzucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) a u mnie swieta jednak pelna para... i jakos mi nie do smiechu po calym dniu robienia zakupow, planowania i powolnego szykowania smakolykow... w Dublinie mieszka tez brat mojego meza z zona i corka, drugi przyjechal nas odwiedzic na swieta, do tego jeden kolega, ktory nie ma sie gdzie podziac i sniadanie wielkanocne zaplanowane u nas... nawet nie mialm dzis chwili by tu do was zajrezc, cos czuje, ze jutro bede miala dosyc swiat i wszytskiego co z nimi zwiazane:) ze swieconka chyba skocze do kosciola bo jak juz tak rodzinnie to niech bedzie i tradycyjnie, na pisanki juz mi zapalu zabraklo, bede musialy wystarczyc czekoladowe jaja:P koncze robic drugie ciasto i uciekam do spania. slodkich snow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.. u mnie tez swieta pelna para, od wczoraj siedze w kuchni..chociaz bede tylko ja narzeczony i natalka to mam jedzenia jak dla calego wojska..lubie gotowac..:) zycze Wam spokojnych, radosnych swiat , mokrego dyngusa, smacznego jaja i bogatego zajaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla Was Dziewczyny, Waszych bliskich i dla Wszystkich co zagladaja tutaj do nas ZDROWYCH, RODZINNYCH, CIEPLYCH I WESOLUTKICH SWIAT WIELKIEJ NOCY !!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie chyba najmniej swiatecznie ... Jestem bardzo zmeczona :/ bardzo ciezka, dzis znajoma zobaczyla mnie w sklepie i pierwsze slow to, ze bede miala duze dziecko, taka jestem ... duza :) Dlatego tak naprawde i tak szczerze nie mam sily ... na nic ... Jajeczka pomaluja sie w cebulce, mama przyslala mi baranka, bo ja zawsze plakalam, ze ... nie mam baranka, potem poprosze Pana Boga aby poblogoslawil moje jajeczka w koszyczku - co roku tak robie :) I bede swietowac ... odkad tu jestem ... inaczej niz wszyscy, po swojemu:) Koncowka ciazy to naprawde ... ciezka sprawa:) Marigo czy jestescie zdrowsi dzis? W Dublinie i okolicach tak samo cudnie jak i u mnie "na srodku"???? Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac tez w okolicach Dublina tak cudnie jak u Ciebie :D Ja wlasnie robie sernik, pozniej zurek bede gotowala. Ze swieconka musze isc do kosciolka, jajka pomalowalam wczoraj w cebulce :D Jeszcze musze pranie zrobic i wieczorem jeszcze ogarne troszke dom i to by bylo na tyle:P Nie swiruje w tym roku :D Wesolych Swiat Mokrego Dyngusa i Smacznego jajka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj w dublinie-a przynajmniej u mnie to dopiero og godzinki ladnie.ranek byl straszny...zimno,wietrzyscie i czarno... my tez swieta szosty rok spedzamy po naszemu-wazne ze rodzinnie. rudik my nalezymy do tutejsej parafii od poczatku i po prostu nie czuje potrzeby tluczenia sie przez miasto do polskiego kosciola.bog po ang. tez rozumie;) zreszta przeciez czy to wazne jaki kosciol? wazne ze zawsze jestem na czas;) lilaczku wiem dokladnie jak sie czujesz slonko:( i chyba juz chcesz byc po,prawda? koncowka jest naprawde wykanczajaca..... odoczywaj duzo teraz.....lez....i mysl o przyjemnych rzeczach... wszystkim wam zycze wesolych swiat kochane...czy my wszystkie w irlandii na swieta? nikt nie ulecial do polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również życze wam wszystkim Wesołych Świąt i mokrego Dyngusa :) u mnie bedą tylko 2 sałatki i rybka po grecku :) jestesmy tylko w dwojke wiec nie musze duzo robic aaa i moj kupil sobie zurek gotowy i tylko biala kielbaske sobie wrzuci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×