Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

chorykroliku w irl jest bardzo duzo swetnych kosmetykow .my zaczelismy uzywac i szczerze polecam OILATUM.znajoma uzywa E-45 ( chyba nie pomyslilam ) i tez jest zadowolona. w boots jest cala polka z takimi rzeczami wiec cos wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kochane mamusie, ale miałam noc... o 4 obudziłam się i do 6 nie mogłam usnąć... a dzień prawie cały spędziłam na zakupach... Dzięki lilac za wsparcie, powiedz jak postępujesz z pępuszkiem Laury? woda czy spirytus? a może już odpadł? chorykroliku ja też słyszałam o jonsonie, że uczula, dlatego kupiłam oliwkę bambno i nivea krem i mydełko - na razie, jak będzie się coś działo to spróbujemy z oilatum. Te polskie kosmetyki są też w Polonezie przy Henry Street chyba? Byłam tam dzisiaj, bo myślałam ze mają proszki do prania, ale nie było... ale wybór innych kosmetyków duży. Na mnie chyba pora, muszę odespać nocną przerwę w spaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek :) U mnie jeszcze sloneczko, ale powolutku nadciagaja chmury, mam nadzieje, ze przejda bokiem. Zaraz przegonie lenia i do dziela-pranie, sniadanko, no i ksiazka w dlon hehe. Marigo, RudiK dzieki kochane, z tymi kosmetykami to bede musiala pomyslec, mam troche wolnego, zrobie sobie liste, pochodze po sklepach i obadam co konkretnie maja, bo nie zwracalam uwagi wczesniej. Wprawdzie siostra juz kombinuje spis, ale z podejsciem, ze tu nic nie ma, wiec musze byc przygotowana na wykreslanie jej wymyslow hehe. Lozeczko, ciuszki, posciele itp to kupie tu, za duze to to, zeby sciagac z pl, gorzej z takimi drobiazgami jak smoczki, butelki, termomometr, to sie w ogole nie znam jakie, wiec chyba sie jednak z nia wybiore w pl... Jakies gruszki do nosa to sie jeszcze uzywa? Slonecznego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila23
Witam W ramach zaliczenia zajeć, muszę przeprowadzić badanie. Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety. Ankieta jest anonimowa. Badanie trwa ok 5 minut. Ankieta znajduje się pod adresem: http://badania.webd.pl/swps/ Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykroliku, wg mnie importowanie z Pl akcesoriów dla dziecka jest opłacalne pod warunkiem osobistego ich przewiezienia. Jeśli miałyby one dotrzeć pocztą - już mniej. Ja część rzeczy kupiłam w tym sklepie http://babycarrierdublin.com/, ale jechanie tam po drobiazgi się nie opłaca. Co do gruszki to jak już kiedyś mówiła marigo i zresztą wiele innych mam nie jest to zbyt bezpieczny sprzęt. Lepiej kupić aspirator. Co do zakupów w Pl to ja właśnie zamierzam kupić tam pościel. Te tutaj, które widziałam jakoś mnie nie przekonują. Na razie mam rożek, dwa kocyki i myślę że przez pierwszy m-c starczy, później i tak jedziemy autem do kraju więc tam zakupimy resztę. To jest moja opinia, ale oczywiście ani Ty, ani nikt inny nie musi się z nią zgadzać:) pozdrawiam Was kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK chce czy nie - musze jechac, sila wyzsza. Dlatego pomyslalam, ze moge cos przytargac, zwlaszcza, ze wiecej wypadow do pl w tym roku nie planuje. Ciagnac paczek nie zamierzam, wierze, ze tu sobie jakos poradze ;) Hmm jak posciel to trzeba by tez podusie i kolderke, bo nie wiadomo, czy tu sie wpasuje z rozmiarem. Moze wlasnie jakis kocyk, bo to lekkie jest. Aspirator zapisalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Dziewczynki:) Dzis z rana pierwsze powazniejsze strarcie z mama, ciezko i coz ... myslalam, ze bedzie inaczej. Marigo ja do Ciebie z zapytaniem, co do koperku to juz pytalam a powiedz rumianek? mama usilnie mnie przekonuje,ze woda dziecku nie smakuje ... "boje" sie, ze jak pojade do miasta to bedzie swoje teorie (lacznie z koperkiem) wcielac w zycie i dumnie mi prezentowac jak to Laura swietnie sie czuje (...po rumianku). I jeszcze chcialabym znac Twoje zdanie a tez i Nineczki i Paulinka cos powie, na temat smoczka, uslilnie bronie sie przed smoczkiem ... a nie wiem czy gra warta swieczki, co wy radzicie na podstawie swoich doswiadczen. RudiK pepuszek wczoraj odpadl, taka malusi strupeczek zostal w srodku. Mialam takie waciki ale powiem szczerze, ze raptem dwa zuzylam, raz dotknela wacikiem z woda a poza tym ... nic. Sam sie zagoil, zaginalam "pampersa" a oslanialam tylko ubrankiem (body) i tyle wg mnie spirytus zbedny i nawet te waciki, jednak jesli bedziesz chciala moge Ci pare sztuk wyslac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChoryKrolik ja pieluszek tetrowych ma 10 szt i wg mnie ... za duzo, poniewaz uzywam ich tylko jako "podkladka" do wanienki jak kapiemy Laure albo do wycierania buziuni jak jej sie mleczko ulewa i tyle, gdybym miala ich 5 to bylo by az nadto :) Pierwsze kosmetyki jakie zakupilam to w Polonezie bambino, na szampon za wczesnie wiec uzywam tylko oliwki i mydelka, chusteczki nawilzone bambino to byl zakup jednorazowy. Mam gruszke ale ... nie stosuje, nie ma takiej potrzeby, mozesz sobie kupic aspirator KATAREK, ja kupilam na allegro za 42zl. w aptekach w PL kosztuje (co zdazylam wybadac) jeszcze raz tyle. Super sprawdza mi sie tzw. rozek, bo Malenstwo ma cieplutko i ... umiarkowanie ciasno a wiadomo w Brzuchatku bylo mu bardzo ciasno na koniec. Jesli bedziesz w PL to moze rzeczywiscie posciel, ja tutaj za wiele nie szukalam wiec nie wiem jak w IE. Poza tym ... pogoda u mnie okropna, znowu nie wyjde z dzieckiem na spacerek, bo pada i zimno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac Pogoda w rzeczy samej paskudna dzisiaj :( Marigo na pewno wie lepiej, ale wiem, ze znajoma od urodzenia dawala dziecku przegotowana letnia wode, mala ma 4 lata, jesli sliczna i zdrowa i przynajmniej nie ciagnie jej do slodkich soczkow. No wlasnie tetra to tylko pomocniczo chyba, tyle, ze w paczkach jest po 10szt :) Cos mi sie jeszcze majaczy, ze tez chusteczki bawelniane w szpitalu dobrze miec. Wszystko notuje i za kilka dni bede juz madrzejsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykroliku, źle mnie zrozumiałaś. Nie mówiłam że masz nie jechać do Pl, tylko drobiazgi typu kosmetyki, a nawet ubranka są stosunkowo drogie w tym sklepie w Rathcool. Lilac przykro, że nie możesz się dogadać z mamą. Tak to wydaje się być z "doświadczonymi", że wiedzą najlepiej. Marigo, czy to krzesełko z bujaczkiem chicco ma również funkcję huśtawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) lilac szkoda ze wizyta mamy jest bardziej uciazliwa niz pomocna...a ze herbata z kopru urosla do rangi az takiego problemu to wspolczuje:) moze pokaz mamie jakies artykuly na necie co pisza o dzialaniu kopru wloskiego, prawda jest ze opinie sa podzielone, ale nawet polozne wypowiadaja sie ze podawanie samego kopru szkodzi, podobno w mieszance z anyzem i melisa juz moze pomoc, ale na kolki to chyba i tak ciezko o jakas skuteczna metode. wiem ze moja bratowa dawala swoim dzieciom koperek i im niby pomagal a moze zlozylo sie tak ze po prostu im nie szkodzil. rumianek tez dziala na uklad trawienny, ale nie powoduje chyba tylu gazow co koper wiec moze dla spokoju i kompromisu z mama podaj Laurze rumianek, bo szkoda by jej wizyta kojarzyla ci sie raczej malo przyjemnie. a tak w ogole to chyba musisz znalezc jej jakies zajecie, ona sie nudzi i chyba prez to jest uciazliwa... do mnie tez mama planuje przyleciec i teraz to juz sie troche boje hahaha ale w razie czeg postawie ja w kuchni i niech mi pierogi klei i inne smakolyki robi do zamrozenia na obiady, bo w koncu na gotowanie nie bedzie juz tyle czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny u mnie ostatnio zmora sa zgagi, pomaga mi jogurt naturalny, wiec jak tak zeczelo piec, pobieglam do lodowki z lyzka i w pospiechu wrzucilam w siebie kilka lyzek... smietany bleee teraz mi jeszcze gorzej :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! ale sie pogoda nie fajna zrobila:( Lilac kurcze rzeczywiscie nie fajnie, ze sie z Mamcia "dogadac" nie mozecie...ale moze to tak teraz 1 tydz-sie "przegryziecie" i bedzie lepiej....ja z moja to pewnie to co Sylwucha poleciala bym zrobila- niech nam pierogow na m-c nalepi:)ooooooooo ale bym zjadla pierogow ruskich albo z kapusta...ojjjj!!! zadzwonilam dzis do dr Dybkowskiego-zarejstrowalam sie na 28/05-ktora go tutaj polecala wiec zdaje sie na opinie:) kurcze tyle tu fajnych rzeczy piszecie, i sklepy i co kupic-ja chyba naprawde musze zaczac to kopiowac-przeciez za kilka m-cy nie bede o to samo pytac:P Milego popoludnia!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och sylwucha wspolczuje kochana.ja tez jak smok wawelski chodzilam-straszne uczucie.mi pomagalo rennie,i kefirek:) chorykroliku -marigo nie wie najlepiej;) aczkolwiek dziekuje za uznanie:) fajnie byc przydatnym:) lilac ja tak sobie myle-a skad dzidzia ma wiedziec ze mu woda nie smakuje haha? ja jestem zwolnenniczka wody wlasnie przegotowanej.i to jak dlugo sie da.....wlasnie pozniej dziecko nie pochlania tych sztucznych barwnikow,apartanow,i innego dziadostwa w sokach....a jak zje owocki to starczy;) rumianek.....nie chce podwazac doswiadczenia kobiet ktore juz odchowaly takie wspaniale dzieci jak ty lilac;) ja omijam wszelkie ziolka.....to tyle w tej kwestii pamietam jak kiedys zarzuccilam mojej mamie ze wogole ma mnie w nosie i nie pomaga mi przy igorku i wogole w niczym nie pomaga itd.... a ona popatrzyla na mnie wtedy jak ten kot ze shreka....po czym powiedziala-a w czym ja ci dziecko moje mam pomoc...jak ja cie 30 lat temu wychowalam...cala ciaze spedzilas czytajac nowoczesne madre ksiazki....a pytasz mnie co dac pic? to ja ci powiem wg mojej szkoly ze glukoze...i co podasz ja? powiedzialam ze nie....przytulila mnie wtedy,i powiedziala ze i tak bede najlepsza mama na swiecie. a potem dodala z usmiechem -zaraz po mnie oczywiscie..... wzruszylam sie teraz,bo tak bardzo mi jej brakuje. lilac przytul swoja mamusie bardzo mocno i powiedz jej jak bardzo ja kochasz.to trudne chwile dla niej-przestalas byc jej malutka coreczka,ty teraz masz wlasna.ona chce sie czuc potrzebna,pomocna,musi nauczyc sie nowej milosci do wnusi....nowej roli babci itd.... ma w sobie moc doswiadczenia,tylko czasy sie zmienily.i moze po prostu delikatnie jej przypomnij ze tak samo bylo na pewno jak rodzila ciebie i twoja babcia lub pra babcia chcialy doradzac..... takie zycie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytasz o smoczki lilac. pewnie jak duzo mam tyle opinii ja jestem wielka zwolenniczka smoczka i cierpie strasznie bo michelle nie chce:( najlepszy uspakajacz na swiecie wg.mnie....zaspakaja instynkt ssania u dzidzi,pomaga w zasypianiu bez piersi,uspakaja niespokojne dzieci. i przede wszytskim jak dziecko wieksze-smoczek mozna wyrzucic i koniec a palca nie odetniesz:( michelle nie chce smoka za chiny ludowe a probowalam wsyztskie modele....ma ataki histerii w ktorych nie umiem jej uspokoic,a jak jest bardzo zmeczona placze i nie moze usnac.wkalda juz do buzi paluszki i ssie - i wcale nie jestem happy z tego powodu:( igor ciagnal smoka do 2 lat i sam wyrzucil.jessa do roczku i tez sama odrzucila. wiele bym dala zeby i misia chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudik mam nadzieje ze sie nie pogniewasz na mnie,ale musze to zrobic!!! Dziewczyny musze wam zareklamowac nasz forumowa kolezanke RUDIK. Otoz poprosilam/zamowilam u Rudik kartki- podziekowania za udzial w chrzcinach Michelle. w sobote dostalam zamowione kartki i powiem wam szczerze ze zaniemowilam.w zyciu nie widzialam tak misternie zrobionych kartek,tak przepeiknych,delikatnych. po prostu nie idzie opisac slowami. Rudik-moim zdaniem powinnas zaczac zarabiac na tym.masz talent ktory nie powienien sie marnowac. robic boxy z okolicznosciowymi kartkami typu " thank you,best wishes,happy birthday, it's boy/girl " itd itd...np po 2 z kazdego rodzaju i spredawac w ozdobnym pudelku na adverts na przyklad.lub na marketach weekendowych .rowniez w sklepikach z giftami oklicznymi tego typu rzeczy ida. jak juz sie ogarniesz po porodzie i dzidzia podrosnie sama zamowie u ciebie takie pudelko roznosci-warte jest kazdej sumy-wiedzac ze osoba ktora otrzyma taka kartke rowniez bedzie zachwycona. jeszcze raz dziekuje. rowniez maz Rudik jest utalentowany;) robil naszej Michelle zdjecia na chrzcie swietym. zdjecia sa piekne. umowimy sie na sesje zdjeciowa jak mala zacznie siedziec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha, Anulka i Marigo bardzo Wam dziekuje :):):) Moze gdybysmy mieszkali w miescie, mama bardziej bylaby otwarta czy tez na spacery to tez inaczej by bylo. moja mama jest typowo starej daty, nie potrafi zaakceptowac, ze inaczej to wcale nie znaczy gorzej, ze jeden zycie uklada sobie w PL a drugi chocby w Chinach Ludowych :) a to usilne zabieganie o "zjednoczenie" ... meczy :( Coz ziolek podawac nie bede, nie mam zaufania a przeciez to takie malenstwo ...:) Laura wode pije to chyba jej smakuje ;);):) O smoczek zrobie losowanie, moze boje sie, ze sie "uzalezni" ? na kolke daje Laluni Dentinox do mleka, nie miala juz tak silnego ataku jak za pierwszym razem, masuje tez brzuszek i kuleczka nozkami zataczam tak jak poradzila Marigo - dzieki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x...x...x
Witam "irlandzkie" mamusie :) Dzis usmiechnela sie do mnie buzka na tescie owulacyjnym, kto jak radzi - przytulanie dzis wieczorem, czy jutro wieczorem? Test wykonany z godzinke temu. Prosze, poradzcie, moge wybrac tylko 1 dzien (moj maz nie lubi wywieranej presji sexu codziennego), wiec albo dzis albo jutro. Kto co radzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aniu ja chodze do Dybkowskiego za wizyte z usg zapłaciłam 80e ale bede go zmieniac bo sie przeprowadzam :) Marigo az mi łezki poleciały jak napisałas o swojej mamie , ja nie wiem co zrobie jak mojej zabraknie , o jej aż sie polakalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
marigo No to super reklama ;) Margo jak mozesz przyslij jakies zdjecie takiej kartki na maila prosze jesli oczywiscie Rudik sie zgodzi ;) a co do fotografa fiu fiu moze Rudik jkis swoj biznes otworzycie ;) jak tak margo was zachwala to napewno cos w tym jest i moze ja skorzystam z waszych uslug bo tutaj chyba chrzciny bedziemy robic jak dzidzia bedzie zdrowa to w pazdzierniku aby jeszcze miala okres spania zeby byla spokojna w kosciele Kochane mam Wielka Prosbe do Was potrzebuje Waszej Rady Co myslicie o tym komplecie z przesylka tutaj by wyszedl nas 150e wiec czy to duzo czy tanio ? http://allegro.pl/lozeczko-materacyk-14-ele-posciel-120-90-przewijak-i1582008006.html bo mi sie podoba i chyba mysle ze jakbym miala to wszystko osobno kupowac wyszloby nas drozej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilaczku chyba lepiej jak sie uzalezni od smoczka niz od paluszka-takie jest moje zdanie.jak wspomnialam palca nie odetniesz -bedzie zawsze gotowy do possania;) a smoka mozna wyrzucic i powiedziec nie ma.... xxx...dzis:) a jutro tez nie zaszkodzi i nie mow mezowui ze masz usmiechnieta buzke na tescie-po co wywierac presje;) usmiechnij swoja i do dziela;) myszko z przyjemnoscia zrobie zdjecie kartki-ale tylo jedna mi zostala bo reszte juz rozeslalam-a kazda byla inna:) wrzuce tez w tygodnu zdjecia michelle na galeriuska to bedziecie mogly poogladac. a wlasnie-moze i wy powstawiacie jakies zdjecia? wy wiecie jak ja wygladam;) lilac pochwal sie nam stokratkta.please!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszaa ale to poczta tyle wyniesie presylka? zadzwon do jakubusa ile by wzieli za przewoz-podejrzewam ze z 20 euro-nie wiecej-i tak jezdza dwa razy w miesiacu tam i spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x...x...x
Dzieki marigo za odpowiedz. Ja oczywiscie nie mowie mezowi o usmiechnietych buzkach na tescie, ale on to wogole nie lubi tak codziennie. Poza tym czesto wyjezdza i tu pojawia sie problem. Dzis wieczorem wraca do domu i wyjezdza dopiero jutro kolo 22 dlatego mam szanse na dzis albo jutro, ale na nie na oba dni bo moj tak nie lubi i tyle. Nie wiem czemu tak ma, ale znam go 10 lat i nigdy nie lubial sexu codziennie, nawet jak nie wyjezdzal do pracy to kochalismy sie tak co 3 , 4 dni. Hmm... taka jego uroda :) Mysle sobie teraz na chlopski rozum, skoro usmiechnieta buzka oznacza owulacje w najblizszych 24-36h do tego jajeczko zyje ok 24h czekajac na zaplodnienie ze sprobuje jutro wieczorem. Od testu mija 24 jutro o tej samej godzinie ( okolo 16.00 ) wiec do 21 minie 29h - powinno byc ok chyba jutro wieczorem, co? Ps. dlaczego nie mam sluzu plodnego skoro to tuz tuz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja bym na twoim miejscu nie ryzykowala z czekaniem do jutra-bo na chlopski rozum jak ty to piszesz...to usmiechnieta buzka moglaby ci sie np. zapalic wczoraj o 20 wieczorem;) czego na pewno nie wiesz....wiec dzis by mijalo 24 godziny.ja bym nie czekala ( i nie czekalam;)) komorka jajowa ma duzo krotsza zywotnosc niestety niz plemniki ,ktor w przyjaznych warunkach moga sobie tam baldzic i czzekac az do kilku dni. myszaa widze ze ty,tak jak ja,wiecznie po aukcjach haha. ja okupuje ebay.ie i com. podobaja mi sie amerykanskie cudenka. chociaz wczoraj z nudow wpadlam w allegro i zaczelam ogladac ubranka carter's dla moich dziewczynek i oszalalam.juz zapowiedzialam mezowi ze wyczyszcze troche konto;) lece bo miska furii dostaje.i w takich momentach chetnie zatkalabym ja smoczkiem aaaaaaaaa LILAC! czy ty masz viburcol? czopki uspakajajaco-rozluzniajace? niektorym dzieciom pomaga sie uspokoic przy kolkach.jesli nie masz to moge ci wyslac bo mam i nie uzaywamy.daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo dziękuję za reklamę, kochana jesteś. Sama jestem zbyt krytyczna wobec swoich prac i nie śmiałabym się nimi chwalić. Oczywiście jeśli się podobają jest mi bardzo miło... Inne moje prace, a także sesja męża z naszym udziałem do zobaczenia są na stronie fotosik - namiar w stopce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha, znam twój ból, tez miewam ataki zgagi. W zasadzie to niczym jej nie gaszę, no może więcej wtedy piję - woda lub herbata zielona. Lekarz polecał mi Gaviskon czy jakoś tak. Ja jednak nie lubię brać leków - szczególnie syropów bo nigdy nie są pod ręką, tabletki prędzej bo zawsze mam w zasięgu wzroku i same się proszą by je połknąć:) Tak więc ze zgagą radzę sobie olewając ją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x...x...x
Marigo, oczywiscie ze sie z Toba zgadam, ale zakladam maly odstep od dzisiejszej buzki przez to ze wczoraj o 22 tez wykonalam 1 test i nic. Wiec dzis o 16 buzka sie pojawila, wiec mozliwe ze przyrost LH zaczal sie niedawno :) heh, ale kombinowanie. No to spobuje dzis :) a moze jutro rano? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×