Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

witam wszystkich , dzis w koncu mam juz internet i juz od piątku jestem na nowym mieszkanku:) , niunia moja chyba nawet lepiej sypia niz na poprzednim :) bylo duzo sprzatania po poprzednich lokatorach no ale jakos to juz lepiej wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj przysłali nam długo oczekiwany paszport, 2 razy musielismy im cos dosyłac no i w koncu nasza niunia ma juz irlandzki paszport :) w poniedziałek skończyła 2 miesiace i u mnie pojawił sie pierwszy okres :) jak nam zasnie ok 23-24 to spi tak do 7 potem jedzonko i kolejne 2h snu, teraz spała mi 4h zjadła i dalej mi spi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam glupie pytanie... czy tam wszystko w srodku po porodzie z czasem wroci na miejsce czy powinnam zaczac sie martwic wypadajaca macica? nieciekawie to wyglada i nie wiem czy leciec do gina czy dac sobie czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroliku ja nie mialam zadnych dziwnych objawow, wiec nawet nie wiem co moze sie dziac u ciebie... moze rzeczywisice powinnas sie udac do gina jezeli cos tak bardzo cie niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
krolik ja mialam tylko jakas infekcje co mi powiedziala ze to normalne po porodzie wogole jest zalecane aby po 6 tyg po porodzie isc na rutynowa wizyte do gina Kochane dzis wychodzimy z mezusiem na jakiegos bezalkoholowego drinka ;) mam nadzieje ze moj synus na to pozwoli i zasnie szybciutko jak zawsze o 22 ;) bo tak sie wybieramy z mezusiem juz 3 tydzien i jak nie mam klopotow w nocy z dzieckiem to zawsze tego wieczoru jak sobie postanowimy wyjsc to on nie chce spac i na gadane sie mu zbiera zobaczymy czy dzis nam sie uda.. ;) milego weekendu kochane mamusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech, jeden porod i jestem do wymiany, masakra jakas... mysza mam nadzieje, ze tym razem "randka" sie udala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!!! dawno się nie odzywałam, ale przeprowadziliśmy sie i nie mieliśmy netu ani tv i tacy odcięci od świata! Ale mieszkanie super więc nie ma co narzekać!!! My z Groszkiem ( czujemy że to chłopak, ale jest to zupełnie niepotwierdzone) żyjemy i czujemy się świetnie! Groszek nawet lepiej, bo ja leczę gardło od 4 dni z marnym skutkiem :-((( Naturlanie niezbyt mi wychodzi!!!! Doczytałam Was całkowicie i tak: Magdaeire,króliku jak to minęło, Wy już po....super gratulację!!!!! Królik ja też na początku ciąży czułam ze to nie dla mnie, więc pierwsze miesiące po porodzie też pewnie są najcięższe, zresztą tylko na reklamach te matki takie piękne a dzieci zdrowe i grzeczne! DoniaJulia to Ty teraz następna tak???, potem a co tam wpisze się , no i jeszcze mieszkankairl, a potem i ja :-) Za mną już kilka nowych mamusiek, którym gratuluje i mam nadzieję że będą często się udzielać! Wygląda na to że te co mają dzieci już, nie mają za bardzo czasu na pisanie na forum, oczywiście jest to zupełnie zrozumiałe !!! Te malutkie stworzenia to pochłaniacze czasu :-), Wszystkim doświadczonym mamusią życze dużo zdrówka bo teraz nieciekawy czas i mam nadzieję że mimo wszystko będziecie czasem tu zaglądać!!! Katarynka po operacji szybkiego powrotu do zdrowia, w końcu ono jest najważniejsze, mam nadzieję ze nie martwisz się wynikami, musi być dobrze :-) PS nawet czytałam że ktoś o mnie pisał w poście, ale wyleciało mi z głowy kto, w każdym razie dziękuje za pamięć to miłe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Kochane randka z mezusiem sie udala ;) wyszlismy z domku troszke pozno bo 23:40 ale sie udala ;) stresowalam sie tym wyjsciem ale bylam twarda i nie meczylam mojej mamy telefonami ani smskami bo balam sie ze malego obudze a moj synus to po prostu jest kochany dal mamusi pospac dzis do 10 ;) obudzil sie tylko raz o 5 i pozniej o 10 ;) Sliczna jest dzis pogoda zaraz sie ogarne i pojdziemy na spacerek ;) Milego Dnia Wam Kochane zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Kroliku jak sie czujesz? Katarynko co u ciebie? Wyniki badan juz przyszly? Juzstazg fajnie, ze jestes, myslam, ze nam juz przepadlas, a jak juz ostatnio wspominalysmy malo nam tu brzuchatkow zostalo, ale za to jakie przedszkole stworzylysmy:) teraz ciekawe czy vincent bedzie najmlodszym dzieciaczkiem tegorocznym, czy jeszcze Ani uda sie ze swoim szkrabem zalapac na 2011:) Myszaa super, ze udalo wam sie wyskoczyc na impreze, czasami mysle, ze i mi przydaloby sie tak odreagowac, ale nie mam z kim zostawic swojego szkraba:/ a z drugiej strony, gdy wyjde na miasto bez niej to gonie do domu jak na skrzydlach- kompletnie zeswirowana mamuska:P milej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny podczytalam na szybko mamy nowa przyszla mamusie,ktora cos pisala ze lekarka jej powiedziala ze ubezpieczenie nie obejmuje porodu. szkoda ze ci nie powiedziala ze w irlandii wsyztskie kobiety sa objete darmowa opieka lekarska w ciazy i darmowym porodem. wystarczy tylko wybrac klekarza ktory ma podpisana umowe z HSE. i naprawde nie jest tu potrzebne zadne ubezpieczenie.rodzisz jak wsyztskie;) i uwierz mi ze opieka jest spoko. irlndczycy tez sa dobrymi lekarzami.nie daj sie wrobic w platne badania i prowadzenie ciazy. poza tym u nas szpital w domu. chora jestem i cierpie jak nigdy, mam zapalenie krtani. michelle tez-jest na antybiotykach i jesli cierpi tak jak ja to biedne dziecko:((( sprzedalismy mieszkanie w pl-czas kupic wlasne mieszkanko tutaj. tyle na dzis bo po ciemku pisze pod koldera;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
marigo wracajcie szybciutko do zdrowia kochani ;) Sloneczka powiedzcie mi prosze jak to wyglada z tym irlandzkim paszportem co mam zrobic? i gdzie isc ? jak dlugo sie na niego czeka? oraz ile on kosztuje? bo chce sie o niego postarac czy lepiej abym po polski sie postarala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mysza na gardzie albo na poczcie dostaniesz aplikacje, musicie ją wypełnić,dostarczyć 4 zdjecia w tym dwa podbite przez garde,p60 a lbo tax albo payslip cos co potwierdzi obecnosc jednego z was ze jestescie tu przynajmiej 4 lata, nam odeslali i musielismy isc do urzednika albo do notariusza zeby nam wypełnił ze tu mieszkamy i takie tam nam to notariusz wypisał za darmo,jesli by im bylo za mało to oni by napisali co trzeba wiecej i na internecie mozesz sparwdzic tok postepowania, nam idsyłali dwa razy aż w koncu dostalismy upragniony paszport :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wez lepiej paszport express na poczcie placilismy ok 25e jak wszystko bedzie dobrze to w ciagu 10 dni go dotsaniesz u nas to trwalo jakies 2-3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! dziewczyny a będziecie wyrabiały dwa paszporty, czy tylko irlandzki?? mam jeszcze jedno pytanko, do tej pory nie otrzymałam żadnego listu z HSE czy to nie dziwne?? a normalnie chodzę do GP i do szpitala, opiekę mam za darmo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eunnika
witam, czy któraś z was mogłaby mi doradzić jak wypełnić form MB10. Te części które mnie nie dotycza przekreślic, czy zostawic puste miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
dobre pytanie justazg ;) ile wyrabialyscie paszportow dwa czy tylko jeden? i czy trzeba sie zmiescic w jakims czasie z wnoskiem o paszport czy moge isc nawet jak moj synus bedzie mial 6 miesiecy? Spokojnej Nocki Wam zycze Sloneczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eunnika- przykro mi nie pomoge, chociaz--popatrz dokaldnie w "instrukcje", przewaznie tam pisze co zrobic w momencie jak jakies pyt nas nie dot. Co do paszportu- to my bedziemy tylko ir wyrabiac- bo pl jest tylko na rok- wiecej zachodu z wyrobieniem, a jak maly bedzie mial z 9 m-cy-tak sierpien/wrzesien przyszlego roku pojedziemy odwiedzic Babcie do usa- i nie bede sie musiala starac o wize dla niego. Zreszta paszport mozna wyrobic w kazdym momencie, obywatelem pl bedzie wiec nie bedzie z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) eunnika zostaw puste miejsca, przynjamniej ja tak robilam i bylo ok. Mysza tak jak pisala izuniek, forma na poczcie, na gardzie lub mozna sobie z netu zamowic to przyjdzie do domu, plus wydrukowac sobie tzw. forme A z netu, to wszytsko do wypelnienia, czesc przez rodzicow, czesc przez grade, 4 zdjecia paszportowe i dokumenty potwierdzajace, ze jedn z rodzicow jest tutaj 4 lata, my wyslylaismy P45 i P60 plus wysyla sie tez paszport rodzica na ktorego caly wniosek jest skladany, wszystkie dokumenty potem zwracaja. Na poczcie wysylka(wtedy taniej niz w tym paszport office) i dostajesz numer gdzie mozesz sledzic proces realizacji paszportu swojego malucha. Forma A musi byc wypelniona przez odpowiednia osobe, tam sa wymienione instytucje, ktore moga ci ja wypelnic, najlatwiej do wlasnego GP sie udac lub wlasnie notariusz moze to zrobic, wiem ze w Dublinie bral od mojej znajomwej 10 euro. nam wypelnil to gardzista, tylko musielismy wytlumaczyc co to jest, bo wczesniej nie spotkal sie z takim dokumentem. Paszport polski tez wyrobilam dla swojej malej, tylko dlatego, ze ja z tych co kiedys beda chcieli wrocic do Polski i dowiedzilam sie, ze od razu PESEL nadaja dziecku, jezeli w imieniu i nazwisku nie ma polskich znakow. Zdjecia mialam zrobione, umwoilam wizyte w konsulacie, paszport tylko 17 euro i nie musialam zalatwiac tego w polskich urzedach.Oboje z mezem wyszlismy z tego kosnsulatu w ogromnym szoku bo strasznie mili ludzie obslugiwali nas w tych okienkach:P W Polsce musialbym w pierwszej kolejnosci zameldowac dziecko, potem tlumaczyc akt urodzenia, wyrabiac polski akt i dopiero nadano by jej ten PESEL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo jak sie czujecie z Misia? odpuszcza wam to przeziebienie, ja w Polsce zlaplam takie chorobsko, ze 3 tyg nie moglam sie z niego wyleczyc, po wszelkich fazach przeziebienia na koniec dostalam jeszcze zapalenia ucha, wylam tam jak dziecko, do tego byla to niedziela to wyladowalam na pogotowiu. Okrobne te choroby teraz! Jak plany z kupnem domku? rozgladacie sie juz za czyms konkretnym? w ktorej czesci dublina? ja to kompletnie zielona jestem w sprawach mortgages ale tak ostatnio zaczynamy coraz powazniej myslec czy nie postarac sie o kupno wlasnego kata tutaj. Teraz przydaloby sie nam przeprowadzic do 2 bedroom'owego mieszkania co wiaze sie z wyzszymi oplatami i chyba wlasny dom wyszedlaby nam w tym przypadku taniej. Napisz o waszych postepach w tym temacie to moze i ja cos skorzystam z twoich informacji:) lilac co u ciebie i laury? Rudik jak po przeprowadzce? Julia zaaklimatyzowala sie w nowym miejscu? Rudik Julcia wcina juz cos innego poza mlekiem? smakuje jej? Bo ja wlansie przymierzam sie do pierwszej marchewki:D Zmienilam kilka dni temu gondole na spacerowke, coz za wydarzenie dla mamy i dziecka haha Blanka juz bardzo protestowala w gondoli na spacerach, teraz ma duza lepsza widocznosc i jest zachwycona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coz ... nawet nie wiem co mam napisac wiec krotko, maja mama jest bardzo chora, ma raka trzonu macicy. Bardzo Was prosze dziewczyny chocby sila ciagnijcie swoje mamy do ginekologa !!!!!!!!!!!!!!! Moja mama mimo, ze prosilam bagatelizowala ... Laura w porzadku, z racji, ze jest na butelce wrecz caly czas inne jedzonko zaczelam w prowadzac od 4 miesiaca. Dwa razy tez dalam jej nowa kaszke z glutenem od 6 miesiaca. W piatek mamy szczepienie kolejne, chyba tate wysle, psychicznie nie daje rady. Trzymajcie sie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac wszytsko bedzie dobrze zobaczysz, musi ci byc teraz bardzo trudno, tym bardziej, ze jestes tutaj a mama w Polsce. ma juz wyznaczony termin operacji? Postaraj sie myslec pozytywnie! trzymam za was mocno kciuki! izuniek masz racje jeszcze akt urodzenia i dla malzenstw zawartch nie na terenie irlandii, akt malzenstwa razem z tlumaczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta Lilac strasznie mi przykro z powodu Twojej mamy. Wiem dobrze jak Ci musi być ciężko. Niestety u nas w polsce kobiety (a zwłaszcza starsze) nie lubią chodzić do ginokologów i często od ostatniego porodu nie były 20 i 30 lat na badaniu :-( Na szczęście moja mama chodzi regularnie na wizyty i my z siostrą też. To jest lekarz jak każdy inny i dla niego nasze intymne miejsca nie są niczym szczególnym, bo widział ich setki, a może i tysiące (zależy od wieku lekarza :-)) więc kochane namawiajmy swoje mamy. To prawda -widzę,że nasze forum ucichło! Większość mamusiek juz nie ma terz tyle czasu co cięzaróweczki na pisanie, bo maleństwa pochłaniają nas bez reszty,a do tego obowiązki w domu tez czekają :-) U mnie nareszcie cisza-wczoraj pojechała teściowa. Powiem Wam,że już miałam dość!!! Od 1,5miesiąca ciągle mieliśmy kogoś. Ja wiem to było dla mojego bezpieczeństwa (i jestem im wdzięczna) ale od wielu lat radziłam sobie sama i ciężko mi było mieć kogoś 24godz. na dobę. Powiedziałam w końcu mężowi,że mam dość i obraził sie bo podło akurat jak jego mama była i teraz mam całkowity spokój bo i on się nie odzywa do mnie :-( Wyników jeszcze nie mam. Dostałam list z umówioną wiztą do szpitala na 30 listopada do tego profesora co mnie operował. Staram sie nie myśleć co będzie- oczywiście mam nadzieję,że bedzie dobrze :-) Malutka jest super. Rośnie jak na drożdżach. Mam małego (na już wcale nie takiego małego) głodomora w domku. Dziewczęta powiedzcie mi co może pomóc na kipkę dla daluszka. Juz próbowałam- wodę, herbatki(rumiankową+koper włoski i kminek) narazie nic nie działa. Nawet termometr poszedł w ruch wczoraj i narazie nic a tak mi strasznie płakała wieczorem( już 2 dni nie robiła) wiem,że to jeszcze nie długo ale ją strasznie boli brzusio bo jak masowałam na na chwilę był spokój. I kapiel ciepła też na chwilę pomogła ale kupka dalej nie poszła :-( Może macie jakieś inne metody? Ona jest na sztucznym mleku-na poczatku robiła raz dzinnie a od zeszłego tygodnia robi co drugi dzień,ale pod koniec tego drugiego dnia już jest bordzo zmęczona tym brzuszkiem i wczoraj mi 2 godzin płakała z małymi przerwami, co normalnie nie płacze. Strasznie mi jej szkoda i chciałabym jej jakoś ulżyć. Pozdrawiam ps. narazie śpi,ale jak sie obudzi to idziemy na 3 godzinny spacer. Uwielbia spać na dworze i jak nia buja we wózki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mi przestała płakać odkad sie wyprowadzilismy i zmienilam mleko z aptamila na cow&gate :) od tygodnia zaczyna sobie gaworzyc :) i kupke tez robi co 2 dzien, ciesze sie bo za miesiac przyjezdza do mnie siostra z siostrzencem i moja mama na 4 dni , krotko ale zawsze sa te pare dni :) Lilac przykro mi z powodu Twojej mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nealonq
Hej Kochane,czy jest tu ktos z okolic Letterkenny lub Derry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej heeej! Nadal tu jestem :) Mała jest uczulona i muszę ją karmić Aptamilem pepti1, chyba zbankrutuję...:P....w polsce to się chyba nazywa Bebilon pepti 1 i zamierzam to jakoś ściągnąć, bo nawet jakbym zapłaciła 100% ceny to i tak o połowę taniej niż tu...a jak na receptę to 8 zł! a tutaj? 11, 50 e. zwątpię......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eunnika
hej dziewczyny, czy któraś z Was poradzi mi co i gdzie kupić dla siebie na poród. Mi wiecej czytam tym mam wiekszy mętlik w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×