Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość wiosenka:):)
hej dziewczyny tak was sobie czytam czasem, jestem z cork i staram sie o dzidziusia juz 10 mcy:(, trzymam za was kciuki i za szybkie i szczesliwe porody !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim! Moj synus dzis 7 tyg. bylismy u gp. tydzien temu warzyl 4,80kg. ja bylam w rptundzie ostatni raz sprawdzali mi tarczyce i cukrzyce, wszystko dobrze. Wiosenka my 3mamy kciuki za Ciebie :-) Royal witam i zycze bezbolesnego rozwiazania. Mysza co sobie zakupilas> :-) Sylwucha fajny pomysl z kartkami ,rodzinka bedzie b.zadowolona i my czekamu na linka Blanki modelki :-) Do napisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Dziewczyny , Sylwucha dziekuje Mama dochodzi do siebie. W poniedzialek przyjechala do domu, nie ma za bardzo apetytu i sil nabrac nie moze. Byle tylko nie opuszczala jej determinacja. Nie wiem jak u Was ale u mnie "na srodku" bardzo wieje, bardzo zimno i bardzo pada to chyba zima ... oj zeby tylko nie bylo takich mrozow jak w minionym roku (i tym tez) ... kazdy jakos ucierpial, albo nie bylo wody albo tak jak nam woda lala sie na glowe, bo pekla rurka ... A co sie dzieje z RudiK? ona tez po przeprowadzce ... mam nadzieje, ze sie juz urzadzila ... Marigo a Ty zagladasz do nas? Wszystkiego dobrego dla Was i pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie pogoda iscie z horroru..W przeciagu tygodnia mielismy juz dwie burze..Do tego kilka razy pojawil sie grad..Dzis okropnie wieje i pada..Jak tu spacerowac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoyalFlush mi lekarze mowili, ze urodze wczesniej, tymczasem 3 dni po terminie dalej sie toczylam i gdyby nie durny lekarz co wymyslil sobie otwieranie szyjki to pewnie spokojnie bym pochodzila jeszcze kilka dni, bo wg moich wyliczen termin byl pozniejszy. wiec spoko, nie ma pospiechu, dzidzia wyjdzie, kiedy bedzie gotowa :) a, skoro juz wspomnialas o prezentach to sprawdz na amazonie, ja czesto rozne rzeczy zamawiam i jestem zadowolona :) Maly troche marudny po szczepieniu, bylo strasznie :( Juz nie tyle, ze plakal, ale jak on plakal! i z jakim wyrzutem na mnie patrzyl :( wiosenka my tu mamy dobre fluidy, wiec moze akurat sie uda :) Magda widze, zes zalatana, piszesz takim skrotem telegraficznym hehe. Synus widze ladnie przybiera, super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroliku dobrze wiem przez co przeszlas, ja tez bylam roztrzesiona po pierwszym szczepieniu. Na kolejne balam sie isc, ale przy drugim byl tylko lekki grymas, wiec mam nadzieje, ze twoj synus rowniez przy kolejnym lepiej to zniesie. Magda jak sobie radzisz? Synus chyba taki sam lakomczuch jak moja coreczka. ja rozpieszczam swojego urwisa tak, ze juz nawet moje wyjscie do toalety jest dla niej problemem, w dzien spi mi na rekach, a ja siedze jak ta glupia i daje sie okrecac wokol tego malego palca grrrr chyba musze cos z tym zrobic bo im starsza tym cwansza. ona z natury jest bardzo grzeczna i chyba tym mnie kupuje, bo gdy juz marudzi to ja jestem cala dla niej. moze macie jakies sposoby na nieuzaleznienie dziecka od wlasnej osoby? szczegolnie gdy sie z nim spedza 24h/7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja:D Sylwus daje rade, nawet czuje sie bardzo dobrze, zadych fiz dolegliwosci..az dziwne-myslalam, ze na tym etapie bedzie gorzej...w sumie w pracy mi mowia, ze nie wygladam na 9 m-c- w sensie nie puchne, chodze normalnie-nie czlapie (juz-bo byl okres gdzie maly glowka naciskal i chodzic bylo strasznie ciezko) takze oby jeszcze do 15 tak bylo i bedzie dobrze:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie ze lecisz do PL LIlac to mama sie ucieszy i to ja tez podniesie na ,,duchu,, Krolik z tym czasem to tak roznie, ale dni mi ucuiekaja ze cos :-) przed nami ta szczepionka, ja wysle babcie :-P teraz wiem co mialas na mysli mowiac ze ,,cycki Ci malo nie pekna,, Daniel nie odpuszczal ich 3 dni ,a teraz sobie idzie spac na 3 godz. to ja mam to samo , a noc to juz nie mowiac, dzis mi przespal cala noc :-) obudzi sie o 5rano :-) Sylwucha pamietam jak pisalas jak Twoja Blanka przy jedzeniu mruczy, clamie moj Daniel tak samo i nie moze biedak sie najesc, trzyma i trzyma az zasnie. A ja tez taka nadgorliwa on spi a ja go bujam i przyzwyczailam do raczek :-P Ja troszke sie martwie , bylam u doktora dwa razy i mi mowil ze on nie ma tej zoltaczki ,ze jest zdrowy a on ma takie zolte w kacikach oczu ?!!! miala mnie odwiedzic kolezanka napisala mi dzis ze jej maly zalapal cos w przedszkolu -hand foot nd mouth disease (pryszczyca)??? ja nie wiem co to jest, zarazliwe podobno i nie dali jej lekow musi przejsc samo :-( Aniu ja tez nie puchlam :-) Royal daj znc jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kochane :-) czuje sie dobrze,poza tym ze apetyt wzmozony, zastanawiam sie wiec jak duze bedzie moje dziecko jesli rzeczywiscie przenosze je 7 dni ;-) Nastroj tez juz lepszy, co prawda wkorzyli mnie w szpitalu brakiem badan, mysle sobie jednak ze tydzien to nie tak duzo i szybko mi zleci czas, zatem nie ma co sie dolowac.Zreszta jakas tam szansa ze urodzi sie szybciej zawsze jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenka:):)
dzis pani poinformowala mnie w polskiej przychodni w cork ze bede czekac na wyniki badan hormonalnych okolo 2 tygodni..... jak ja kocham ta wyspe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda moj maly mial ta zaraze ;) jest zarazliwa i to starsznie, bo moj zlapal od kuzyna a on od sasiadow. Paskudne to jest, to wyskakuja krosty i musza swedziec, bo moj strasznie sie meczyl. Ja mu kupilam takie ich tutejsze lekarstwo na ospe i to mu pomagalo, dzieki wlasnie tej chorobie nauczyl sie spac ze mna w lozku i nie chce spac u siebie :O Ze wzgledu na Twojego maluszka trzymalabym dystans poki kolezanki malec nie pozbedzie sie calkowicie krost. Ja swojemu chyba Nurofen podawalam. Ania dajesz rade takie wycieczki na zakupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie i brzuchatki Royal- nie martw się dzidzia napewno przyjdzie na świat w odpowiednim dla niej czasie. ja też urodziłam 3 dni po terminie. Z tym,że nie miałam ciśnienia,że już chcę zobaczyc malenstwo. Cieszyłam sie każdą chwilą ciąży bo może juz się nie powtórzyć :-) króliczku- u nas na południu Polski Mikołaj do dzieci przychodzi na 6 grudnia- przynajmniej u mnie w domu tak było i na gwiazdkę nie dostawalismy prezentów. Więc ja juz też zaczełam razpieszczać swoją Zuzię. A co do szczepień to narazie Zuzia jest ok. Nie płakała. Zobaczymy jak będzie 13 grudnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac-mam nadzieję,że mama dojdzie szybko do siebie. Teraz potrzebuje spokoju i dużo wypoczywać. Sylwucha ja też już rozpuszczam Zuzię i pozwalam jej zasypiać u mnie na rączkach, bo tak jest szybciej i nie płacze :-( wiem,że to nie dobrze,ale cóż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i przyszla zima brrr :( wczoraj po zajeciach ide do auta a ono biale! teraz wchodze do salonu a tu 15 stopni... zachcialo sie okien do podlogi hehe masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac nie powiedzialas w koncu kiedy lecisz albo ja nie pamietam... Ania mam nadzieje, ze jeszcze zdazymy z ta kawka jak wroce z pl, bo chyba bedziesz juz na maternity? Magda haha ja czasem nie wiem jaki dzien tygodnia ;) Ladnie Ci synus spi, oby tak dalej. z ta zoltaczka moj byl lekko zolty a tez powiedzieli, ze nie ma, wiec moze jak taka slaba jest to nie ma sie co przejmowac, mojemu samo przeszlo. Royal ja na koncowce tez pochlanialam wszystko co znalazlam a waga tylko fiuu w gore hihi wiosenka cierpliwosci zycze ;) katarynko u nas na mikolaja to tylko drobiazg, jakas czekoladka, a co Zuzia dostala? jesli to nie tajemnica :) Kochane jesli potrzebujecie cos z pl to dajcie znac, lece w niedziele, moge cos przytargac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle, ze dzis niedziela ;) nie wiem skad taka mysl, pare dni temu jak byl wtorek tez myslalam, ze niedziela ... Chorykrolik ja lece we wtorek 6-go wracam prawie za 2 tyg. Katarynka dziekuje ano wlasnie mama chce spokoju a tu jakos nie bardzo ... kazdy chce odwiedzac, porozmawiac ... Wczoraj zamowilam kwiaty, bo mama ma w srode urodziny, nikomu z rodziny nie mowilam o przylocie ma to byc niespodzianka przede wszystkim dla Mamy. Mnie zas cos zlapalo ... mowic nie moge, gardlo mnie boli. Jezdze na rowerku z rozdziawiona buzia w lato wlatuja muche (feeee) a w zime zimno ... Milego dnia Dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca...
witajcie dziewczyny. Czy któraś z was chodzi na wizyty do Dr. Anetty Stępki w POLMED ??? Wiecie może jaki jest koszt wizyty u niej??? Czy w polmedzie również robią cytologią za darmo jeśli jestes ich pacjentką??? Będę wdzieczna za odpowiedzi... podejrzewam ze jestem w ciaży i w sobotę mam wizyte u niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta Królik-pewnie,że nie tajemnica. Zuzia-dostała matę edukacyjną z argosa. taką zieloną z Zyrafą :-) Mi się bardzo podobała-troche droga ale niunia dostała pieniążki od babć więc część wpłaciłam jej na konto a za część kupilismy matę. Mój mąż już planuje zakupy na gwiazdkę dla niuni hihihi. fajnie ma! Ja to pewnie nic nie dostanę bo nie zasłużyłam w tym roku :-( A może sobie sama jakis prezent zrobię ;-) Lilac-to zrobisz mamie niespodziankę. Napewno sie ucieszy :-) Royal coś cicho! Czyżby była na porodówce? Mam nadzieję,że pójdzie jej szybko :-) Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytajaca witaj powodzonka :-) ja nie wiem nic o pani dr.stepka nic , ale tu na forum kiedys byla polecana ( jak mnie pamiec nie myli) Just@ dzieki, tak kazalam jej przyjsc jak im przejdzie na dobre , szkoda dzieciaczkow jak choroja :-( Krolik dzieki, no juz poczekam ,moze to przejdzie, wczoraj i dzis troche marudny . Katarynko napewno zasluzylas na prezent. A dla Zuzi fajny prezent kupiliscie. Nie wiem co dla synka zakupic :-) my tak jak Krolik na 6grudnia cos drobnego, jakis pieniazek w skarpetce pod poduszka lub slodycz :-D a prezenty po wigilli przed pasterka :-D Lilac nie pozwol sie grypce , pogoda niestety sprzyja temu. Dobrej nocki dla Mamusiek i brzuchatkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj chcialabym Katarynko,chcialabym byc juz na porodowce :),choc pewnie pozaluje jeszcze tych slow,jak sie bede z bolu zwijac :) Lilac u Ciebie dzis niedziela,a ja caly czas lapie sie na mysleniu ze mamy sobote :) Chorykrolik- jedzenie jedzeniem,najgorsze ze straszne parcie na slodkosci mam i to o kazdej porze :/ Ot i kolejny dzien minal..tyle marudzilam a szybko mi czas plynie.....moze jednak powinnam sie delektowac ta cisza w moim domu i mozliwoscia snu o kazdej porze?lada moment takiego luksusu nie bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac to sie mama ucieszy z niespodzianki! spokojnego lotu zycze i wszystkiego dobrego dla mamy :) Katarynko superasna ta mata, no to sie corcia teraz wyszaleje :) Mikolaj na pewno o Tobie nie zapomni :) moj lobuz wreszcie zasnal, a ja padam na ryjek ;) tata dzis na christmas party wiec sami bylismy... a rano lece do fryzjera, nie mam pomyslu co zrobic z wlosami, od lat ze obcinam tak samo, moze cos doradza, moze jakies szalenstwo wreszcie haha... dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytajaca nie znam tej dr, ale wizyty u pl ginow to ok 80-100e, a cytologia powinna byc za darmo Royal dobre jest to, ze w ciazy mozna jesc bez wyrzutow, za to juz po to nie ma wymowki na obzarstwo i trzeba trzymac jakas tam linie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolik ja 15 jestem ostatni dzien w pracy, a potem laba - chyba do polowy listopada:D:D tzn "LABA" ;) Lilac, Krolik- spokojnego lotu jkabym juz nie miala okazji napisac:) kurcze dziewczyny ucho mnie boli:( bolalo gardlo-to przeszlo a teraz sie na ucho przenioslo i nie puszcza:( w pon ide do gp ciekawe co mi zaleci... Milego weekendu!!!buziak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac spokojnego lotu, bawcie sie dobrze w Polsce, mama na pewno bedzie zachwycona wizyta wnusi, od razu jej sie nastroj poprawi. Zdrowka dla niej! Kroliku bylas juz u fryzjera? jakies radykalne zmiany? :) Pytajaca ja tez nie znam tej Pani doktor i chyba tutaj na forum nikt o niej wczesniej nie wspominal. trzymam kciuki, by informacje sie potwierdzily:) Powodzenia! Katarynko niby z jednego kraju a co region to obyczaj:) Wszytsko by sie zgadzalo, w koncu 6-tego to Sw. Mikolaja. Prezent super! My jeszcze nie mamy pomyslu na prezent dla nszego szkraba, chyba z racji, ze jest tak mala i za duzo nie rozumie to w tym roku na niej przyoszczedzimy:) Mam 3 chrzesniakow i zawsze kupuje im fajne prezenty na swieta wiec juz jestem splukana, dlatego Blanka nie zaszaleje na gwiazdke:P Royal ciesz sie kazda sekunda tego spokoju:) Aniu powiem ci, ze jestem pelna podziwu dla ciebie, do konca na pelnych obrotach:) Ja na 4 tyg przed porodem wysiadlam, kregoslup odmowil mi posluszenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa- zapomnialam zapytac--> Spodobaly sie Kubusiowi klocki? czy to nie jego "bajka"? Sylwia- ja jeszcze te dwa tyg i KONIEC- nie robie nic;) jeszcze za tydz w sobote mamy xmas party- zapisalam sie do fryzjerki przed impreza to akurat obetnie mi jakos te wlosy + odrazu ulozy na impreze- ale w planie mam tylko zjesc i zwinac sie do domu- nie sadze bym za dlugo pobawila:D W KONCU spakowalam torbe do spzitala:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania to ty eszcze christmas party zaliczysz haha REWELACJA, rok temu, na swieta bylam mniej wiecej w 4 mcu i na swoje xmas party nie poszlam bo wolalam sie wyspac. Zaczynali dopiero o 20, a o 21 to ja chodzilam spac:) Aniu korzystaj bo ciezko powiedziec, kiedy teraz uda ci sie gdzies wyjsc. Ja chetnie w tym roku bym sie wybrala, ale moj maz chyba bedzie w pracy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie i brzuchatki, :) my w czwartek bylismy z małą na wizycie u lekarza i waży juz 6075 :) we wtorek przylatuje moja mama z siostra i siostrzeńcem,ale sie nie moge doczekac :P do tego mama zostaje u mnie na święta a 4 stycznia lecimy razem do Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania to super, ja wracam 11go to sie umowimy :) Udanej imprezy, nie wytrzęś malucha za bardzo, bo zachce mu sie szybciej wyjsc ;) Sylwucha u fryzjera bylam i jakos tak... zapytalam co mi doradzi i uslyszalam to, co kazdy fryzjer od lat-podciac, pocieniowac, nabiora lekkosci blabla i wyszlam z ta sama fryzura co zawsze haha. ale coz, moja wina, bo sie boje drastycznej zmiany, zwlaszcza, ze pierwszy raz tam bylam. raz obcielam krotko to ryczalam, pamietam do dzis ;) Izuniek Ty to masz dobrze, i goscie i wyjazd :) A Laura rosnie jak na drozdzach, super :) od wczoraj spac nie moge, stres przed lotem, oby poszlo sprawnie... ja dla dzieciaczkow tez kupilam prezenty, ale musze wyslac poczta, bo moja rodzinka daleko od tesciow. Kochane ja pewno nie bede miala dostepu do netu, wiec zycze Wam wspanialego tygodnia, sloneczka, lekkich porodow (jakby co!) i zeby wszystkie maluszki grzecznie spaly w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie, stare i nowe. Nie było mnie dawno na forum a tu tyyyle się wydarzyło. Czytałam, na ile mi się udawało ale cały czas byłam z wami myślami. Nie będę pisała o każdej z osobna, bo jeszcze którąś pominę i będzie się czuła urażona. U mnie dużo się wydarzyło w ostatnim czasie - przeprowadzka, awaria ogrzewania, brak internetu, wyjazd do Polski. Teraz jestem właśnie z Julią u rodziców. Lot zniosła wyśmienicie, chyba nawet lepiej niż ja :) Rodzina zachwycona Małą, bo ona ciągle uśmiechnięta. Chce rozmawiać i bawić się ze wszystkimi... Zauważyłam dziś katarek u mojej córci i nie wiem co robić? Pierwszy raz ma jakąkolwiek infekcję. Zapuszczać jakieś kropelki, smarować, inhalować? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudik super, ze jestes! Juz myslam, ze nam przepadlas, na swieta zostajesz juz w PL? taki dluzszy urlop sobie zrobilyscie od Irlandii? Co do kataru to my juz przez to przechodzilismy, woda morska do noska, potem sciagac frida i to chyba wszytsko co mozesz na to poradzic... ja dawalam tez kropelke olejku olbas na posciel, by latwiej jej sie oddychalo. Koszmar z tym katarem, kilka nieprzesoanych nocy wtedy zaliczylismy:/ Mam nadzieje, ze szybko jej minie. Sprawdzaj temperature i jezeli nie goraczkuje powyzej 38 nie masz co sie martwic, pozostaje tylko przeczekac. U nas niestety poszlo to dalej, byla temperatura i problemy z uszkami, prwie 3 tyg to sie ciagnel. Mam nadzieje, ze u was tak sie to nie rozwinie, szybkiego powrotu do zdrowia dla Julci! krolik wypoczywaj ile to tylko mozliwe:) Royal chyba na porodowce, bo cos jej nie widac juz drugi dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×