Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość swiezaczek

pomocy!!! robie sniadanie!!!

Polecane posty

Gość swiezaczek

pierwszy raz w zyciu robie sniadanie wielkanocne. Jak to wyglada? Co sie serwuje? Czego zabraknac nie moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na śniadaniu nie może zabraknąc : święconki to sprawa jasna :) ,jajek faszerowanych z pieczarkami,jajek po tatarsku, pieczonej i gotowanej białej kiełbaski, pieczeń rzymska z jajkiem, sałatki, domowej szynki, u rodziców męża muśi być żurek lub barszcz biały,makowców,serników,paschy, mazurków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlcsa
u mnie w domu na sniadanie wielkanocne jadło sie tylko to co było sie poswiecic w koszyczku...czyli szyneczke, jajka, chlebek, sól, babka i mazurek i ewentualnie sucha kiełbaska... ale u moich tęsciów robi sie np żurek i do tego żurku kazdy potem sobie wrzuca, przetarty chrzan, szyneczkę swiecona, jajko... i tesciowa oprócz mazurka piecze sernik i makowiec...takze w kazdym domu to innaczej wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na śniadanie żurek i ćwikła
o matko!!!!i ciasta na śniadanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dlaczego autor posta wyżej wykazuje takie zdziwienie... u mnie w domu też był zawsze żurek, do którego każdy wkładał sobie pokrojone w dowolny sposób jajko ze świeconki. Potem sałatka, chleb, kiełbaska, jajka, chrzan, sól, pieprz i wszystko to, co było w święconce - obowiązkowo dzielimy się także babeczką. Każdy dostaje kawałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jajka gotowane, sos tatarski, talerz wedlin i warzyw (pomidory, szczypiorek, salata, ogorek itd.), pieczona biala kielbasa z cebulka, ćwikla, chrzan, salatki, serek np. ze szczypiorkiem, pomidorem i rzodkiewka, a po sniadaniu zawsze obowiazkowo ciasta :D i przed sniadaniem rozkraja sie na kilka czesci poswiecone jajko i skladamy sobie zyczenia (tak jak przy oplatku), potem kazdy zjada jajko i zaczynamy sniadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczka pchnięta nożem
chleb, żurek, wędzonka (swojskiej roboty- pycha), chrzan, jajka- ale bez przesady,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waniliowy_budyń - ja robie tak :drobno siekam pieczarki w zalewie,cebulkę w zalewie,ogórki konserwowe,troszkę kaparów,sól,mpieprz,majonez wymieszany ze śmietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja to tak
święconka jaja, kiełbasa, chleb, chrzan polędwica surowa franfuterki na ciepło sałatka warzywna ogóreczki ewentualnie grzybki marynowane i inne zakśki- każdy coś wybierze dla siebie tyle potem desr i obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo, że Swieta Wielkanocne to suto zastawiony stół Ja robię sniadanio-obiad i podaję : biała kiełbasę i białą kiełbase smażoną, szynke ruloniki, jaja z majonezem, galart, różne wedliny pokrojone w plastry jak np. poledwica wedzona, parzona, kiełb. polska ..., bigos, sałatka klasyczna warzywna (może byc z jajkami), tatar z łososia wedzonego, karkówkę pieczoną w całości pokr. w plastry i schab ze śliwkami pokr. w plastry oraz galantynka z kurczaka pokr. w plastry z sosem (ser homog. +jogurt nat.+ogorek świezy utarty na gr. oczkach+ 1 ząbek czosnku+sól i pieprz do smaku) biały barszcz zrobiony na wodzie od białej kiełbasy chleb Chyba wszystko wymieniłam, a po tym obfitym jedzeniu przymusowo spacer i potem ciasto, kawa, herbata, a potem znowu kolacja i koniec 1-szego dnia świąt :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×