Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość Jolapooh
Przed ciążą brałam Folik, ale jak zaszłam to lekarz zmienił mi Folik na Prenatal. W Prenatalu jest kwas foliowy, ale zdaje się, że w mniejszej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula ciekawe absurdy twój lekarz głosi. Niedobór kwasu foliowego ma szczególne znaczenie w okresie poprzedzającym ciążę i w pierwszych jej tygodniach. Sprzyja on powstawaniu wrodzonych wad cewy nerwowej u płodu. Należą do nich bezmózgowie, przepukliny układu nerwowego i rozszczep kręgosłupa. W prenatalu jest wystarczająca ilość kwasu foliowego (400 mikrogram). Prawda jest taka, że może źle zrozumiałaś swojego lekarza. Bodajże każde witaminy ciążowe zawierają w swym składzie powyższą dawkę kwasu foliowego. Być może lekarza źle zrozumiałaś. Odstawić kwas foliowy - bo będziesz brać witaminy ciążowe w których w składzie już jest kwas foliowy?? Mnie tak się to wydaje. Trzymamy kciuki Będzie Zuzinek za Was!! Oby maleńka już niebawem była w twych ramionach!! A u mnie się wszystko uspokoiło, więc tez cierpliwie czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama juz w marcu!
WIKULA:dokladnie,lekarzowi chodzilo o to ze w witaminach dla ciezarnych juz jest kwas foliowy wiec nie trzeba,a nawet nie powinno sie brac go dodatkowo,a przed ciaza jak najbardziej.mnie tez to mowil wiec spokojnie:) Bedzie Zuzinek:trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PORÓD MARCOWY
Bedzie Zuzinek TRZYMAM KCIUKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Październik2012
BędzieZuzinek, trzymam kciuki, ale fajnie! ja byłam na Łubinowej dzisiaj koło południa, z maluszkiem wszystko ok, waży ok 2 kg a jutro jedziemy z mężem na zakupy dla synka:) agniese24- ja zastrzeżeń nie miałam, porównując do pierwszego porodu w państwowym szpitalu opieka na najwyższym poziomie, aczkolwiek wszędzie mogą pojawiać się błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie Zuziek POWODZENIA!!!! Ten tydzień mnie wykończył. Upały straszne brak męża do pomocy przy Borysie.... CIĘŻKO. Do tego miałam ciśnienie na przygotowanie poddasza na przyjęcie nowej lokatorki. Przestawiałam meble, przenosiłam kartony, myłam, odkurzałam, prałam, prasowałam. Dziś ukończyłam moje dzieło:))) Aż przyjemnie patrzeć. Jutro o 19.00 mam wizytę na Łubinowej chciałabym usłyszeć same dobre wieści- najlepiej "córka nie wykracza poza normy wielkościowo wagowe a poród nastąpi najpóźniej jutro :P " Pomarzyć można... Spokojnej nocy mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno chodziło o to lekarzowi że w witaminach wystarczy kwasu foliowego ale zdziwił mnie bo przy poprzednich 2 ciążach miałam nie zażywać witamin w pierwszym trymestrze tylko kwas foliowy a od drugiego trymestru nie brać już kwasu foliowego tylko witaminy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś to dopiero mają być koszmarne upały:-(. Trzymajcie się jakoś. Pocieszam się że tylko jutro i koniec z takimi temperaturami. Dzień może jeszcze jakoś wytrzymuje ale noc to dla mnie koszmar. Też mi się marzy wcześniejszy poród, tak o tydzień chociaż; tak sobie wymarzyłam 12 wrzesień:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Październik2012
Stopy i dłonie popuchnięte, może jak temperatury spadną będzie lepiej, jak nie to w październiku do porodu w japonkach pójdę ( tylko one na nogi mi już wchodzą) Ja również chciałabym urodzić troche wcześniej, ale to chyba mażenie każdej przyszłej mamy, będzie to dla mnie trzeci poród więc pocieszam się ,że mam szanse:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Październik2012
marzenie ( przepraszam za błąd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pisze w sprawie becikowego. Któraś z Was pisała jakiś czas temu na ten temat, że trzeba się o coś upominać przy wypisie ze szpitala, możecie mnie nakierować jakoś bo ja nie mam głowy do papierkowej roboty :( z góry dzięki!! Jeśli chodzi o noc - była jak dla was- dla mnie beznadziejna, jakby mnie ktoś nagrał to zobaczyłby sobie jak chodziłam "po ścianach" żeby tylko móc zasnąć. Masakra... Cynimini ja też porządkuje, myślałam, że już wszystko mam zrobione, a się okazuje, że jeszcze się coś znajdzie :P także do pracy rodacy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiagesia pisałam, że trzeba się upomnieć o dokument potrzebny do uzyskania becikowego. Taki papierek, na którym podpisuje się Twój lekarz prowadzący na Łubinowej. Po prostu nie wydają tego dokumentu standardowo przy wypisie wiec pamiętaj aby przypomnieć. Zaoszczędzi Ci to niepotrzebnych kolejnych wypraw i czasu spędzonego na Łubinowej. U nas stworzył się o tyle problem, że właśnie po porodzie zapomniałam o tym dokumencie a tydzień później mój lekarz miał urlop z kolei kolejny powrót na Śląsk planowaliśmy dopiero w grudniu- co za tym idzie odciągnęła się na wypłata należności "niesamowicie ogroooomnej sumy" 1000 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Ja już po, tyle, że nie mogłam się wcześniej ogarnąć żeby napisać. 8 sierpnia urodziłam córeczkę na Łubinowej. Szpital jest naprawdę super- jeśli rodzić to tylko tam. Warunki bardzo dobre, personel miły, pomocny i można było pytać o wszystko o każdej porze, co było dla mnie dość istotne. Sam poród również przebiegł szybko, co w dużej mierze było zasługą fantastycznej położnej, p. Kasi Jamrozik. Jak macie jakieś pytania, to piszcie- chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilovesummer GRATULUJĘ :) Gdzie robiłyście badania prenatalne?Ja robiłam we wcześniejszej ciąży w PROVICIE w Katowicach na Żelaznej,teraz podobno przenieśli się na Ochojec i myślę czy znowu tam je zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam na Piotrowickiej w CM Sodowski. Przyjmuje tam p. Agata Włoch, ponoć jeden z najlepszych specjalistów w kraju. Ja byłam u niej na 3 prenatalnych i jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilovesummer hej gratuluje :) ja mam dociebie pytanie czy dostalas w tym szpitalu tak zwane niebieskie pudełko i jesli tak to prosze powiedz mi co sie w nim znajdowało?? i jeszcze jedno pytanie dużo ludzi było jak rodzilaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dostałam- niebieskie i różowe. są w nim jakieś próbki kosmetyków i ulotki . Trzeba było wypełnić 4 ankiety. Jak ja rodziłam to było w miarę ok z oblężeniem. Na poodówce w tym dniu z tego co wiem, tylko jedna rodząca była każdorazowo. Ale fakt faktem- porody jeden za drugim. Ja byłam 3 albo 4 tego dnia, a weszłam na porodówkę przed 8 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama juz w marcu!
ilovesummer:najszczersze gratulacje!duzo zdrowka i radosnego macierzynstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ilovesummer a prowadziłaś tam ciąże czy po prostu jak pojawiły się już skurcze to pojechałaś na łubinową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za gratulacje. ciąże prowadziłam prywatnie w swojej miejscowości. Na łujbinowej byłam na 4 wizytach u dr Ś plus konsultacj anestezjologiczna. A pojechałam na Łubinową z regularnymi bólami krzyżowymi- skurcze w ogóle sie nie pisały na ktg, a ból był taki że łamało mnie w pół. Na IP okazało się że już jest m5 cm rozwarcia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za gratulacje. ciaze prowadziłam prywatnie uw swoim miescie, a na Łubinowej byłam 4 rzy u dr Ślęczki i na konsultacji anestezjologicznej. Co do przyjazdu do porodu to pojechałam po całej nocy regularnych bóli krzyżowych- masakra bo łamią człowieka w pół. Na KTG sie oczywiscie nie pisały a okazało się że rozwarcie już na 5 cm. Także z miejsca mnie przyjeli do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolapooh
Jeśli chodzi o prenatalne, to polecam z całego serca Genom w Rudzie Śląskiej. Pierwsze prenatalne usg robiłam w Feminie i czułam się jak w fabryce, gdzie wszystkich goni czas. Lekarz beznamiętnym tonem powiedział, że mam duże szanse na z. Downa i trzeba kolejne badania i zakończył wizytę. Zero empatii, zrozumienia, a ja prawie tam się nie rozryczałam. Na kolejne badanie i amniopunkcję pojechałam za namową znajomych do Genomu i byłam zachwycona. Po pierwsze amnio robi tam genialny dr. Cnota (poczytajcie w necie, specjalista jakich mało), a usg połówkowe robiła fantastyczna babka, ciepła, miła i troskliwa. Trzecie usg prenatalne też tam będę robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz nie wiem gdzie zdecydować się na badania prenatalne,za duży wybór ;) Jak się gdzieś zapiszę to napisze gdzie :-) A czy w CM Sodowski w Katowicach i Genom w Rudzie Śląskiej robią USG 4D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolapooh
Najlepiej sobie do nich zadzwoń i zapytaj: Genom 41-710 Ruda Śląska ul. 1 maja 339 tel. (32) 244 46 63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolapooh
Dodam jeszcze tylko, że z Katowic dojazd jest banalnie prosty, bo lecisz A4, zjeżdżasz pierwszym zjazdem na Rudę Śląską (rozjazd na Halembę i Wirek), jedziesz w prawo , a potem to już cały czas prosto do ronda, a Genom jest zaraz za rondem. Mnie to zajęło 15 minut. Szczerze powiem, że żałuję, że Ci ludzie nie prowadzą kliniki położniczej, bo u nich w ciemno poszłabym rodzić. Nie jestem w stanie opisać jak jestem im wdzięczna z ludzkie traktowanie w sytuacji, kiedy odchodziłam od zmysłów bojąc się, że z Małym jest coś nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękujemy Cynimini :) Jak dobrze odetchnąć od upałów :) było tak jak pisałam miesiąc temu - że pod koniec sierpnia znów mają być upały, teraz odpoczywamy. Jak ja nie chce dotrwać do jutrzejszej wizyty u ginekologa!!!!!! Proszę trzymajcie kciuki!! Jutro też ktg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssnakeee
misiagesia nie wiem dlaczego .... wczioraj miała m chwile grozy jak dla mnie brzuch mnie bolał krzyż mnie bolał nogi spuchnięte mdłości, parcie na kiszke stolcowa plus zawroty głowy .... istna masakra ale przeszlo ..... chbiałabym wczesniej urodzić z zaskoczenie niż przenosić ciążę .... może z którąś z forumowiczek będzie mi dane spotkać się w jednej sali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snakeee pisałaś że termin masz na 19 września; ja na 18-tego więc jest szansa na spotkanie:-). Każda z nas liczy na wcześniejszy termin i myśli że to już tuż tuż..i łapie się każdego objawu a rzeczywistość bywa inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snakee ja już też miałam małe chwile grozy, też chciałabym być po. Obserwuj się, bo wiadomo - nigdy nie znasz dnia ani godziny :P Ilovesummer gorąco gratulujemy :) opisz w wolnej chwili twoje relacje porodowe i poporodowe :D My mamy dzisiaj ktg i wizytę. Ja mam pytanko do wszystkich ciążówek i rozpakowanych - czy ktoraś słyszała coś o dr Witychu z Tychów??? Ja lecze sie u niego od dwóch lat. Ogólnie zadowolona jestem. Ale wczoraj dowiedziałam się, że ten lekarz prowadzi taką praktykę, że wysyła swoje pacjentki pod koniec przed terminem na wywołanie porodu, kończy się to zazwyczaj cięciem.... Obyśmy zdążyli z urodzeniem Fojtusia SN!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anus_st
misiagesia ja też prowadzę ciążę u doktora Witycha, termin mam na 21 września i z tego co z nim ostatnio rozmawiałam to jeśli nie urodzę w terminie to muszę czekać dwa tygodnie żeby mnie skierował na wywołanie.. więc to chyba jakieś plotki :) fakt faktem z tego co zauważyłam jest zwolennikiem szybkiego rozwiązania bo opowiadał mi o metodach którymi mogę sobie po 37 tygodniu ciąży wywołać akcję porodową ale nic o tym że będę musiała przed terminem jechać do szpitala na wywołanie nie wspominał :) może ktoś go o takie coś poprosił... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×