Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Dla faceta przyda się zmienne obuwie i 10 zl za wypozyczenie ubranka na sale porodowa. Niech sobie tez wezmie cos do picia i jakis batonik czy kanapke, bo jak bedzie bar zamkniety to bedzie Ci marudzil :P A ja leżałam na przedporodowej do 9 cm-10 cm. Ale nie ma co porownywac sie do mnie, bo u mnie wszystko szlo mega szybko i w 30 minut przeszłam z 4 cm do 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny włączę się do dyskusji. A bierzecie jakieś ubrania na zmianę do męża? Tzn. jakąś koszulkę wyprasowaną i spodnie czy nie? Bo na szkole rodzenia położna mówiła, że warto zabrać spodnie, t-shirt i wygodne obuwie na zmianę. Że jak wejdziemy do szpitala to my ubieramy koszulę, a mąż przebiera się właśnie w te świeże ubrania, żeby też nie wnosić zarazek i bakterii z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak to jest z laktatorem?? brac czy nie brac a jeli nie wezme a bedzie potrzebny to mozna go gdzies tam kupic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi Pani na infolinii powiedziała że ubranie dla męża jest bezpłatne :/ Klapki ja mam zamiar mu wziąć i koszulkę na zmianę. A ile tych dużych podkładów na łóżko bierzecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 15listopad
dzis bylam na ktg i pytalam co wziac dla meza i pani powiedziala ze kapcie i 10zl na wypozyczenie tego ubrania do porodu, laktator ja biore bo po pierwszym porodzie nie mialam i bardzo zalowalam tam w szpitalu byl i mozna bylo pozyczac tylko ciezko sie jest dzielic jak sie ma nawal i kilka osob potrzebuje a tylko heden byl. nie wiem czy na lubinowej jest ja mam swoj z babyone i jestem zadowolona. dowiedzialam sie dzis co mnie interesuje co do tego wywolywania i wszyscy sa zaskoczeni ze juz jutro mam przyjecie do szpitala ze normalnie jak wszystko jest ok to w 10dobie dopiero przyjmuja.. wiec szczescie mam niesamowite bo juz dluzej to chyba bym oszalala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15Listopad a ja już myślałam, że jednak Cię samo wzięło i pojechałaś już rodzić dzisiaj, bo się nie odzywałaś ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15listopada No to będę jutro trzymała za Ciebie kciuki. Życzę, żeby poszło bezproblemowo, łatwo i w miarę bezboleśnie a dzieciątko urodziło się zdrowe i dało Ci odpocząć po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 listopad to twardzielka, poradzi sobie w 100 % :) trzymaj się tam :) Ddor bawi dzieciaczka i o nas już zapomniała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 15listopad
dzieki dziewczyny:) ja tylko caly czas mam nadzieje ze mnie wezmie po probie oxy bo corcie w domu musze zostawic i kilku dni bez niej nie wytrzymam.. a z tego co mi powiedziala dzisiaj to juz mnie nie wypuszcza tylko jak nie zadziala kroplowka to nastepnego dnia nastepna itd.. tego sie boje najbardziej.. canndy a ciebie nic nie bierze?? moze sie spotkamy jednak hehe lekarz mi powiedzial ze za malo uzywalam meza i gdybym sie dostosowala do zalecen to juz bym urodzila hehe bo to bylo zalecenie lekarskie a jak maz nie chce to trzeba bylo isc do sasiada :) wiec ty probuj;) a o ddor tez juz dzis myslalam ze ciekawe czy tu jeszcze kiedy zajrzy:) asia1004 dzis mialam jakis kiepski dzien..;/ slaba strasznie bylam, nawet obiad przypalilam.. caly dzien przelezalam bawiac sie z corcia i jakos nie kialam natchnienia nic pisac:) juz zbyt wiele nerwow stracilam liczac ze moze cos sie zacznie:) magart dziekuje tez mam taka nadzieje ze tak bedzie:) oczywiscie zdam wam relacje jesli bede w stanie bo dzieki bogu ktos wymyslil internet w tel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tu dzis cicho... a powiedzcie mi czy bierzecie dla dzidzi jakies cieplejsze te ciuszki w sensie z polarka czy zamszu czy raczej takie ciensze bawelniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 15listopad
Dziewczyny ja już mam swoje 53cm szczescia:-)a dziś o 11 podlaczyli mi test oxy a o 13:40 już miałam synka w ramionach:-) 20 min miałam samego porodu i udało mi się urodzic bez nacięcia:-) chociaż bolało troche bardziej:-)ale już jestem szczęśliwa i wszystkim wam życzę takich szybkich porodow:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 listopad Gratuluje mi zostalo 2 miesiace do teminu i nnie moge sie doczekac.. Czekamy na dłuższa relacje jak już bedziesz miec czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kara07
Niektóre z was pisały, że aby mieć zapewnione miejsce na Łubinowej wystarczą 2, 3 wizyty w tym pierwsza w 35 tyg. Czy to prawda? Bo mi mój lekarz z przychodni, który przyjmuje też na Łubinowej powiedział, że muszę chodzić tam prywatnie przez połowę ciąży, żeby mieć to miejsce zapewnione. Chodzę do niego od lat dlatego wybrałam Łubinową, ale biorąc pod uwagę koszty tych wizyt wolałabym iść tam prywatnie tylko na te 2, 3 wizyty na koniec ciąży a do tego czasu chodzić do niego do przychodni. I czy to prawda, że na tych ostatnich wizytach lekarz daje skierowanie na przyjęcie do szpitala? Czytałam też, że po terminie jak się przychodzi na wizyty to już się nie płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kara07
Na stronie szpitala jest informacja o poradniach ginekologicznych w których usługi świadczone są w ramach nfz- mnie interesuje Poradnia Ginekologiczna "NZOZ Łubinowa" w Sosnowcu na ul. Bolesława Prusa. Czyli jeśli będę tam chodzić do lekarza -nie prywatnie- przez cała ciążę to będę mogła rodzić na Łubinowej? I czy mimo tego i tak będę musiała na koniec ciąży iść prywatnie na te 2, 3 wizyty na Łubinową? Czy ktoś może wie jaki lekarz przyjmuję w tej przychodni w Sosnowcu bo pisało, że dr Ślęczka i dr Pająk ale nie wiem czy chodziło o tą przychodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15listopad Serdeczne gratulacje!!! Super, że tak szybciutko Ci poszło. Ja myślę, że w bardzo podobnym stanie wylądowałyśmy na tym niby wywołaniu :) No i widzisz, nie będzie musiała córusia na Ciebie długo czekać :D Czekamy na relację. Cieszę się, że wstępnie jesteś zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awbw
15 listopad Gratulacje!!! Tyle czekałaś i zostało to wynagrodzone ekspresowym porodem- super!!! Czekamy na obszerniejsze relacje jak już wrócisz do domu i się ogarniesz. ivi28 Co do cieplejszych ciuszków to można sobie podarować, szpital jest naprawdę bardzo ciepły, wystarczą bodziaki i pajace bawełniane. kara07 Z tego co dziewczyny piszą to wystarczą 2 wizyty pod koniec ciąży, ja się nie wypowiem, bo chodzę teraz od początku ciaży do lekarza współpracującego z łubinową prywatnie, a przy pierwszej ciąży od połowy chodziłam do lekarza z łubinowej. Pytałam się tylko teraz mojego lekarza jak to jest gdy jest przepełnienie to mi odpowiedział, że gdy jestem jego pacjentką od początku to nie ma takiej opcji, żeby mnie nie przyjęli, że dla takich pacjentek mają zawsze jakieś awaryjne miejsca. Dziewczyny Mój termin z om wychodzi na 1 grudnia i jak na razie dzidzi się nigdzie nie spieszy więc trzeba czekać, chociaż wolałabym mnieć to już za sobą, bo krzyże mi pękają z bólu i podbrzusze też już sporo odczuwam. Czy jest ktoś na forum z podobnym terminem? Pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15listopad, serdeczne gratulacje :D Ale szybko Ci poszło. czekam na relacje i opis z opieki/szpitala ;) kara07, może zadzwoń? Ja jutro zamierzam tam dzwonić i to wyjaśnić bo już zgłupiałm. Jedni mówią że jedna wizyta po 35 tyg, inni że parę sama nie wiem. Ja jedną miałam, skierowanie dostałam i lekarz powiedział że mogę przyjeżdżać ale na kolejną zapisał mnie tydzień przed terminem co mi się trochę nie uśmiecha za względu na koszty a jeszcze się okaże że w terminie też mam przyjść :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wigilia2012:)
15Listopad z całego serca gratuluje maleństwa:) i super ze udało sie urodzic w takim tempie. Z niecierpliwościa bedziemy czekac na dalszy opis opieki położmych itp...:) Co do ciuszków to ja w razie czego biore jednego pajacyka z polarka i bluze z misia dla malutkiej...ale to tak na wszelki wypadek:) a powiedzcie mi dziewczyny czy bierzecie moze jeszcze jakis mały kocyk dla malenstwa??czy rożek w zupełności wystarczy aha no i czapeczki dla maluszków...czy bierzecie taki tylko nakładane czy wiązane pod bródką???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość awbw
Wigilia Tak czapeczkę biorę taką nakładaną i wiązaną pod bródką (chociaż tak druga jest bardziej praktyczna), bo pielęgniarki jak biorą dzidzię do kąpieli to prosiły o nią jak i o rękawiczki. Kocyk mam zapakowany jedynie na wyjście ale jakby był wcześniej potrzebny to mąż przywiezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wigilia2012:)
oki:)dzieki za odpowiedz to napewno wezme te dwie czapeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniówka
Dziewczyny ile wzcześniej przed terminem mieć wszytsko gotowe? tzn. głownie chodzi mi o wszytsko wyprane i spakowaną torbę do szpitala? Łubinowa, od którego tc. przyjmuje porody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniówka
Ide dzisiaj do Ślęczki na 19 15 zobaczymy co tam u Tomcia :) Ja od tygodnia nic prawie w nocy nie śpię :/ Plecy mnie bolą, gorąco mi, nie mogę sobie miejsca znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniówka ja jestem w trakcie prania i prasowania dla dzieci ale rzeczy dla siebie jeszcze nie mam ale chce do konca listopada skonczyc i torbe miec spakowana na wszelki wypadek... wiesz ja zaczynam 32 tydzien a na tym etapie wszystko sie moze zdazyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz prawie wszystko mam do szpitala ale jeszcze w róznych miejscach nic nie spakowane ciuszki w trakcie prania i prasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia78
dziewczny ja się tu co jakiś cza powtarzam ale moze komus pomoge w kwestii wizyt , jestem w 29 tygodniu termin na 15 luty, od początku ciąży chodze do NZOZ Łubinowa w Katowicach jak i masa innych kobiet głównie ciężarne, wizyty są w ramach kas chorych a szpitalem do któego dostane skierowanie jest Łubinowa jest to oczywiste niema wogóel mowy o jakiś wizytach prywatnych , jdyny kosz dodatkowy to wizyta u anastezjologa 100 zł jeśli chce zzo , no i warunek przyjecia to zdrowa ciąża bez komplikacji , inne przypadki są odsyłane dla dobra matki i dziecka na ligote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15Listopad gratuluję Kochana z całego serca :-) Teraz czekamy na relację z tego pięknego wydarzenia :-) Oby wszystkie porody tak wyglądały jak Twój :-) Zazdroszczę... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kara07
Agusia 78, powiedz mi czy ty chodzisz do przychodni Łubinowa na Wrocławską czy do szpitala? Bo na stronie szpitala podane są poradnie które przyjmują na nfz ale jak zadzwoniłam to się okazało, że wcale już nie przyjmują w tych przychodniach i można jedynie chodzić prywatnie do szpitala bądź na wrocławską do przychodni ale też prywatnie a nie na nfz. I teraz już nic nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia78, nie zgodzę się. U mnie też miała być jedna wizyta w 35 tygodniu i niby tyle skierowanie dostałam ale lekarz kazał przyjść przed terminem tydzień ciekawe czemu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kara07
Jedyne rozwiązanie jakie mi teraz przychodzi do głowy to chodzić całą ciążę do mojego lekarza do zwykłej przychodni, a w 35 tyg. iść do niego prywatnie na Łubinową. Skoro ktoś napisał, że wystarczą 2,3 wizyty i że dają skierowanie na przyjęcie do szpitala to czy byłby przepych czy nie ze skierowaniem mnie chyba przyjmą? Jeśli ktoś się jeszcze orientuje w temacie to proszę o podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Wiola juz Ci kilka dziewczyn tlumaczylo dlaczego mogl Ci lekarz tak powiedziec. Poza tym to co napisala kolezanka, z ktora sie nie zgadzasz jest jest jak najbardziej prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×