Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyna mojego chłopaka

seks bez slubu z partnerem a komunia święta w kościele

Polecane posty

Będę pytać poważnie i bez nabijania się z pytania, chcialabym usłyszeć odpowiedz albo wasze zdanie. Czy seks jest grzechem ciezkim? Chodzi mi o to czy majac jednego stalego partnera, bedac dobrym czlowiekiem moge przystepowac do komuni swietej? Mi wydaje sie ze nie. A jednak znam setki ludzi wierzacych, modlacych sie, chodzacych do kosicala i...uprawiajacych seks. Z milosci. Ale jednak zawsze traktowany jako nieczystość. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w jakim kościele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak nikt się nie dowie
:D i jakoś nie wierzę że te tłumy, łącznie z księżmi przestrzegają tej dokładnej spowiedzi i innych taki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie zamienie swojej Polki
jak sie wyspowiadasz i do czasu nastepnego razu mozesz przyjmowac komunie. czyli albo rezygnujesz z seksu albo latasz do spowiedzi co niedziela :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poniewaz w KK seks przed slubem jest uwazany za grzech ciezki to przyjmowanie komunii w stanie grzechu ciezkiego jest swietokradztwem,czyli niegodnym przystapieniem do komunii i jakby kolejnym grzechem ciezkim:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie teraz ja wtrace
Nie wszyscy przestrzegaja. Masz racje, stad to pytanie. Mam kumpele, co niedziela w kosciele, z chlopakiem swoje robie..a jednak do komuni przystepuje. Nie w nikam w jej inne grzechy...ale wiem ze uprawiajac seks przystepuje pozniej do komuni. Bo nie traktuje tego w ramach grzechu ciezkiegio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz mieć i sto grzechów
cieżkich, wyspowiadasz się -> pokuta i z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ze sie teraz ja wtrace
Mi tez kiedys ksiadz powiedzial, ze czlowiek ma slaba wole...i ze teraz mi wybacza..i ze jestem 'czysta' czy cos w tym stylu..ale wyniklo ze jak nastepnym razem znow 'ulegne pokusie' to powinnam sie wyspowiadac ...i mimo ze dziwica nie ejstem i czystosci przedmalzenskiej nie bedzie...to po spowiedzi znow moge byc tak jakby znow oczyszczona z tego grzechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatecznie
to twoja broszka. Chcesz być katoliczką przestrzegaj ich nakazów. Zawsze możesz przejść na protestantyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie zamienie swojej Polki
nigdy nie zrozumiem takiej dwulicowosci. jak chce sie kochac to rezygnuje z komunii :) to sprawa priorytetow. albo seks albo kosciol. co mam moze latac co niedziela i mowic ze zaluje za TEN grzech? i moze obiecuje poprawe? poczekam do slubu - potem znowu bede 100% katolikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie przystępuję do Komunii Św. :( Przy spowiedzi grzech byłby odpuszczony, ale warunkiem jest mocne postanowienie poprawy itd. A ja wiem, że z poprawy byłyby na dłuższą metę nici, więc i spowiedź nic nie warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz z zupelnie innej beczki: ja wczoraj zostalem po raz 2-gi chrzestnym. nie bylo spowiedzi, nie bylo komunii, nie bylo niczego! (k.kononowicz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
jeśli uprawiasz seks nie z mężem i idziesz z tym do spowiedzi choć nie żałujesz i nie masz zamiaru przestać spowiedź taka jest nieważna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie zamienie swojej Polki -czyli ty teraz w ogole nie przystepujesz do spowiedzi i ie chodzisz do koscila i komuni, tak? a druga sppara to z tym mocnym postanowieniem poprawy...przeciez zalujac za to....a na drugi dzien kochajac sie mijam sie z prawda z lekka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a najzabawniejsze w tym
jest to że z doktrynalnego punktu widzenia nie da się spełnić wszystkich katolickich nakazów.... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie seks nie jest grzechem, a nwet jeśli ktośtak uważa, to spowiadanie sie z niego jest czystą przesadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiądz będzie poszkodowany
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu masz o tym jakiś
artykulik http://www.mateusz.pl/mt/er/er-sex.htm katolicki portal, więc to powinno być zgodne z doktryną zresztą poszukaj w googlach, chyba że masz tam bana :D to raczej popularny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no według kościoła jest, ale najwaziejsze to zyc w zgodzie ze soba. ale to tylko poglad zatwardzielej ateistki i pewnie zaraz mnie tu zjada jak psa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie zamienie swojej Polki
chodze do kosciola w miare regularnie. do spowiedzi tylko w swieta. lepiej rzadziej chodzic do komunii niz latac co niedziela i bzykac sie piec razy w tygodniu ustalajac swoj wlasny dekalog dzie seks nie jest grzechem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przegraliście życie ludzie
zgadzam się ginorossi... ale ja jestem jednostką bezwyznaniową Jest taki cytat: "Żadna religia nie jest ważniejsza niż ludzkie szczęście."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie chodze do spowiedzi juz 3 lata, mieszkam ze swoim chlopakiem wiem, ze popelniam grzech, mam wyrzuty sumienia,chcialabym przyjmowac komunie swieta,ale nie moge wziasc teraz slubu, ani tez nie chce przestac mieszkac z moim chlopakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×