Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Sorry za te duze litery,juz nie bede.Okonku,jezeli moge tak mowic to trzymam kciuki za domek jak przyjechalam tutaj to wszystkie wiadomosci na temat dodatkow wiozlam z polski.Nie bylo zyczliwych osob ktore by pomogly,bo niby dlaczego masz miec lepiej.A co do collegu i nauki jezyka to moj maz chodzil tylko ze po pierwsze w klasie ktorej byl byl tak zroznicowany pozom ze glowa mala jedni operowali jezykiem w mowie biegle a inni ni w zab pozatym kolidowalo mu to z praca.Ja to juz calkiem nie miala bym kiedy chodzic dzieci male wiec ucze sie ze sluchu.Metoda prob i bledow,dziewczyny najgorzej to sie bac.Dacie rade trzymam kciuki za was wszystkie i za domki i za jezyk.Zawsze mowie zeby cieszyc sie z tego co sie ma bo ludzie maja duzo gorzej.Patrzcie optymistycznie .Milej nocki pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okon to swietnie z ta praca!!!kurcze duzo ludzi te ywoje chalupki licytuje!!!:( do ale jak wyglada ta poczytaj dokladnie od poczatku to bedziesz wiedziec,ze to sa licytacje chalupek z councilu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co to
Okon masz szanse z dzieckiem 2,5letnim;)) w budynku z winda do 4 pietra;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wsparcie:) Dziś leje,więc pogoda nie do spacerków.:( Jedziemy do znajomych na kawę:)) Miłego weekendziku👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już prawie nocka,a ja jeszcze zaglądam:) Aneciu!!! Dzięki za odpowiedż za mnie do "ale jak wygląda".............bo ja już nie miałabym chyba siły i czasu,aby opisywac to jeszcze raz!!!!!!!!!!!!!!!!!:( Miłych snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja wiemze to chalupki z con
ciulu,tylko dalej nie rozumiem na czym polega licytacja.I nie jest to rzadne zlosliwe pytanie-poprostu nie wiem.Czy naprawde nie mozecie tego wytlumaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra Licytacja-stronka 13 i dalej!!!!! Nawet link do stronki z home-linkiem podałam.W paru słowach nie da się tego opisać.Cały proces licytacji jest opisany na stronce po polsku,więc w razie nieznajomości języka nie będzie problemu ze zrozumieniem:)) Pozdrawiam wszystkie forumowiczki:)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie zajrzałam na stronkę home-linka.............i jestem zdumiona,bo na jedną chałupke jest 58osób chętnych,a wg fichbeca,to w zeszłym miesiącu takie domy jak ja licytuję dostali ludzie z kategorią A i tylko jeden z B,więc ja z C to chyba poczekam parę lat.Niby moja koleżanka mówi,że czeka się do 3lat a potem musza dac,ale wg tego co czytam to jakoś nie wierzę:( No cóż,może się na tyle dorobię na tym sprzątaniu,że w końcu nie będę potrzebowała pomocy państwa i sama dam radę kupić?????? Oby!!!!Miłego dzionka!!!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie znam tak
angielskiego by to przeczytac i zrozumiec,dlatego prosilam by mi wytlumaczyc.Widocznie zle trafilam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nie znam tak!!!a wiesz co to znaczy TLUMACZONA STRONA???CZY JAJA SOBIE Z NAS ROBISZ??? hej dziewczeta!!! pochmurny dzien i taki chumor tez... olenka 2001 odezwij sie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny,dziewczyny -wyluzujcie troche:-)Mnie tez nie dziala ten link Okona.Nawet pisalam o tym,nie mam jakiegos programu na kompie i nie chce mi sie otworzyc.Moze dziewczyna tez nie radzi sobie z kompem tak jak ja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra podaję ten link jeszcze raz: http://www.home-link.org.uk/uploads/polsugcam.pdf Działa,otwiera się w programie-Akrobat Raider-więc powinien działać i jest to polska wersja przetłumaczona i bardzo dobrze wytłumaczona tak aby każdy wiedział o co chodzi. Jeśli to nie działa,no to nie wiem czemu.Ja nie mam z tym problemów. Może nie macie tego programu"akrobat raider" w kompie i to dlatego!!!! Próbujcie jescze raz!!! Powodzenia-ja spadam na kursik:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crystella
Moj maz jest Hindusem lecz jest katolikiem wiec moze nie mam kontaktu z ta czescia typowych hindusow. W jego kraju ostatnio nawet gnebia chrzescijan. Jednak ze strony cudzoziemcow w zyciu nigdy nie mialam zadnych przykrosci a od Polakow tak. Sa rasistami. Dodam ze od lat mieszkam i pracuje w miedzynarodowym srodowisku i nie mam nic do Polek - jednak Polacy mezczyzni duza pozostawiaja do zyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pierwszy raz na tym topiku. Widze znajome "twarze". ;) Chcialabym zapytac czy wiecie czy ja, samotna mama z 6-letnim synem mam szanse na mieszkanie council-owskie? jak myslicie, powinnam cos robic w tym kierunku? Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mi ten link swietnie chodzi:) witaj major:) major pewnie,ze powinnas sie starac,nawet nie tylko ze wzgledu na to,ze jestes samotna matka,ale rowniez na twoja sytuacje finansowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! Witaj Mayor w tym także topiku:) Jak widać wszędzie nas pełno!!!:)) Oczywiście,że powinnaś złożyć podanie,w ogóle to dziwię się,że jeszcze tego nie zrobiłaś,choćby ze względu na syna.......... Podaj jak najwięcej powodów!!!! Jak możesz to opisz sytuację mieszkaniową,twoich współlokatorów,no i same warunki dla dziecka do nauki!!! To bartdzo ważne,szanse są,co prawda zależy to od regionu,ile się czeka na mieszkanie,ale nic nie robiąc na pewno się go nie dostanie:( Dlatego do roboty!!!! A ja spadam do lekcji....:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc,jestem juz... Nic nie pisalam bo mialam dolka psychicznego,juz nadrobilam lekture i witam nowe osoby. Anecia polozna przyjdzie do mnie w piatek o godz 14.Juz myslalam,ze urodze sama... Wlasnie wypelniam aplikacje i mam pytanie Dlaczego chce dostac dom...no wlasnie ja wiem dlaczego ale za cholere nie napisze tego po angielsku,bo poprostu nie umiem.Prosilam kolege ,ktory swietnie operuje angielskim ale on powiedzialm,ze to trzeba napisac urzedowym jezykiem i takie tam duperele,w koncu mi nie napisal,pojechal do PL a ja zostalam z aplikacja sama,bo nie mam kogos kto moglby to napisac. Poszlabym do tlumacza ale on chce 50 funtow a mnie nie stac w tej chwili bo od 2 tygodni siedze w domu chora,poszlam z grypa a lekarz stwierdzil,ze oprocz grypy mam najprawdopodobniej astme...poprostu szok. Dlatego mam wielka prosbe,moze ktoras z was albo ktos z waszych znajomych moglby mi to napisac?bo juz sama nie wiem co mam zrobic..Buziolki dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz juz aplikacje?jesli nie to idz do swojego councilu i ja wez,aplikacje sklada sie w councilu lub wysylasz ja na jeden z podanych adresow,tak przynajmniej jest u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej olenka no jestes w koncu!!!moze napisz po polsku co chcesz napisac to ci ktos napisze,tu sa kochane dziewczynki ktore znaja jezyk:)napewno ktoras pomoze,masz astme no szok!!!i co jakies leki bedziesz brac?a na kiedy kochana masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ktos bedzie chcial mi pomoc w napisaniu podania to prosze o kontakt!!! anecia a jak pracuje 15 godz tyg to mi sie naleza jakies zasilki po urodzeniu dzidzi?Bo mam wrazenie,ze nic mi sie nie nalezy,moja firma nie placi np sick pay,wiec pewnie nie bedzie tez placic zasilku macierzynskiego,a zeby dostac z jobcentre zasilek to trzeba byc samotnym rodzicem itd a ja nie spelniam tych warunkow,nie pobieram zadnych juz zasilkow czyli becikowe tez mi sie chyba nie nalezy...powiedz jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenka21
witam jestem nowa :) i jakos nie rozumiem zasady dzialania starania sie o mieszkanie... mam syna 3 miesiace i rzem z narzeczonym musimy mieszkac u jego rodziny (siostra z mezem i 2 dzieci) no koszmar.... w mieszkaniu z tylko 2 sypialniami... ale nie o tym... mieszkam w glasgow, a chce takie mieszkanie ale nie w dzielnicy gdzie boje sie wyjcs na ulice... jakiejs spokojnej... wiecie gdzie takie sa? aha... podaję link do tłumacza online- naprawde swietny... mi pomaga gdzy cos musze napisac po angielsku: http://www.translate.pl/pl.php4 pozdrawiam serdecznie... ps. wiecie cos moze o mieszkaniach w greenock?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenka!!! Ja nie znam języka aby ci pomóc,ale mimo iż mój syn go zna,to papiery pomagała nam wypełnić miła pani w citizenie. Ona wiedziala jak to napisać.A tak w ogóle to wcale nie pisała jakims urzędowym językiem,tylko normalnym ludzkim. W końcu te papiery nie są po to by je wygłaszać jak przemówienie tylko po to by cie zrozumieli. I jeszcze jedno o ile dobrze pamietam to wpisywało sie to w jakiejs tabelce czy cos takiego i tam było tak mało miejsca,że nie można było sie zbytnio rozwodzić nad problemem,krótko,zwiężle i na temat. NP.zbyt mały dom,za daleko do pracy,za daleko do szkoły,dom do remontu,koniec umowy z włascicielem,małe zarobki niewystarcające na opłaty....itp....... Nam to wystarczyło!!!! A jakby co to oni tam w consilu tez pomagaja w wypełnieniu,jesli się im powie,że ma się z tym kłopot..:) Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Marzenka!!! Ja znam ten program,jest dobry,choć nie najlepszy. Głownie dlatego,że tłumaczy dosłownie każde słowo i wychodza głupoty...:( Korzystam z niego ale tylko wtedy gdy potrzebuję słowka konkretnego i to tez nie zawsze może je podac. Dzis np.szukałam tłumaczenia zdania,któro niby znam,ale chciałam wiedziec czy na pewno dobrze je rozumiem i wiecie co nie tylko nie przetłumaczył mi zdania(w ogóle) ale tez wyrazów pojedyńczych nie chciał..:( Oto to zdanie: Nice to meet you Wiem pewnie je znacie,ja nie koniecznie.....dopiero ucze się języka...:p Ale oprócz ostatniego wyrazu nie chciał mi nic ten program przetłumaczyc.:( Jednak ogólnie nie jest zły!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olenka2001 napisz do dziewczyn z tymi dodatkami z topiku dla ciezarnych one wiedza wszystko,ale becikowe to sie wszystkim nalezy,tax tez i chb!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia z tymi dodatkami to nie jest tak do konca wystarczy ze maja za wysoki dochód i oprócz CB i smiesznej kwoty CTK nie dostana nic u ciebie jest troche inaczej masz dwójke dzieci zeby dostac becikowe tez trzeba juz wczesniej pobierac jakies zasilłki bo to jest oznaka ze sa niskie zarobki takze dobrze by bylo zeby zaczela sie juz moze starac chociazby o WtC to pójdzie juz szybciej potem o becikowe maze sie starac od 29 tygodnia ciazy do 3ch miesiecy po porodzie.Potem juz jest za pozno.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtc nie dostane po przekroczylismy 16000tys,a sama nie moge zlozyc bo pracuje 15 godzin,moze jest jakies wyjscie?becikowe by sie przydalo na wyprawke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×