Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

No niestety-nic mi nie dają.................choć bym chciała!!! Mogę tylko zgłaszac chęć na taki dom..................ale to nie ode mnie zależy,czy je dostanę. Jak mi dawali-to bym wzięła. Czytaj najpierw człowieku dobrze,a potem oceniaj!!!!! Dziewczynki!!! Mam nadzieję,że po tej licytacji coś się wreszcie ruszy:) Chciałabym,bo szczerze mówiąc boję się kolejnego okresu grzewczego,koszmarnych rachunków,no i zimna w domu. Mąż już poszczelniał drzwi do ogródka,jak umyje okno w sypialni,tez je uszczelnimy......ale mimo to wieje.Ogrzewanie prawdopodobnie i tak jest tańsze gazowe niż elektryczne...więc współczuję tylko tym co maja właśnie elektryczne. Ja oszczędzam jak mogę.Włączamy je na 3-4godz.dziennie(3 razy na dobę),ale mimo to rachynki sa wysokie:( Może macie jesczse jakieś sposoby na to,by zaoszczędzić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sorry ale nie kumam
O swoje trzeba dbac a nie brac co ci wcisna! jak dadza jej byle co to juz nic nie da rady zmienic...to jej zycie i to ona ma byc zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okon rozumiem Cie. U nas to cale okno sie rusza jak wiatr wieje, jest zle zamontowane, firanki mi wtedy tancza, a w kuchni jak pada to woda przez gorna futryne wlatuje i to strugiem :( A ostatnio pogoda ciagle paskudna :( Dobrze ze chociaz dziecia dopisuje humor i umieja mnie rozbawic Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki!!! Ja własnie troszke porządki zaczynam robić.:) Jak mnie nie było,to mąż nie czekając na fachowców naprawił spłuczkę,posadzki kawałek w ogródku(płytki latały,pękały,dzieci się juz raz na tym pokaleczyły).Znalazł trochę cementu w komórce i jest ok.Pomalował drzwi wejściowe i te od ogródka(na więcej farby nie starczyło).Myślę,że landlord powinien mu za to kiedys podziękować,hi,hi,hi......Choć nie liczę na to. Wiem,że każdy robi wszystko,aby sie dobrze mieszkało,ale tu usługi sa na prawde drogie:( W jednym z kranów w łazience od zimnej wody zdechła dławica(bo kran się przekręcał i nie moglismy wody zakręcic). Fachowiec miał przyjść w lipcu,ale,że ja wyjechałam,a fachowcy pracują tylko do 16tej,więc przyszedł dopiero 4dni temu.:p Nie zgadniecie-mało,że dłubał 2,5godz.(stawka płacy-godzinowa,więc mu się nie spieszyło)to nie wymienił tylko dławicy,ale kran.........i to oba!!!!Nie wiem po co???:p Nie wnikam,bo to nie ja płacę...:) Opłaca się tu miec taki fach......hi,hi,hi.:)) No więc do roboty-musze pomyć okna póki nie pada,ale mi sie niechce..buuuuuuuuuuu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek!!! Kurcze normalnie sloneczko swieci!!! Olenko co tam u ciebie?Zalatwilas sprawe z NHS?Odezwij sie,bo sie martwie!!! Evi a ty?Ah ty pewnie szykujesz sie do wyjazdu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! Normalnie słonko!!!Zgadza się,świeci od rana,ja na targu z małą na rowerze byłam,zmachałam się pedałowaniem,ale dobre na schudnięcie. Wcale mi gnojek w wóżku już siedziec nie chce,więc jak mam wózek pchać,a ją na rękach nieść(bo brzuszek boli.:(....)to taka fajna wymówka...............no to wople pedałować:) Resztę zakupów autem w markecie i już.................. Dziś spotkałam dziewczynę-Polkę-pracuje w sklepie sportowym...no i gdyby nie mój brak języka,to może mogłabym tam pracować.......:) a tak siedze kuję język w necie,ucze się słówek i....ojjjjjjjjjjjjjjjj!!!ciężko!!!!Tak to jest jak na starośc człowiek musi wsadzic coś do głowy.a pamięć już nie ta!!!! Znalazłam fajny program do nauki z lektorem,więc do roboty!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ,martw sie okon moj angielski tez niezbyt,ale z polozna sie dogaduje:)jakos!Chodze do niej ze slownikiem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez wszędzie ze słownikiem:(niestety........... ale bardzo mnie męczy,że ciągle musze się tłumaczyć każdemu,że nie znam angielskiego.buuuuuuuuuuuuuuu!! Trochę mi wstyd,że jestem tu już rok i umiem tak niewiele. Dlatego chcę się nauczyć szybko i dobrze.:) Mam tyle zapału,a moja głowa już ma nie taką pamięc jak kiedyś,oj,ciężko wchodzi!!!! Jednak z tym programem komputerowym na prawdę zapamietuję dużo więcej i już się tak nie mylę.:) Teraz lecę myc okna dalej,bo jak na razie umyłam jedno.............. woda czarna jak smoła po samych futrunach.:p Kto im te okna w odwrotna stronę zamontował to nie wiem.Chyba celowo,aby firmy sprzatające miałyco robić.............. Nie mam wysięgnika,zresztą i tak przy jego pomocy bym okien nie umyła tylko szyby:( No więc do roboty,może dziś nawet 3okna umyję~!!! Dozobaczonka póżniej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, powoli się pakuję...Moja Julcia walczy ostro z dziąsłami, wkłada wszystko do buzi i ślini się jak mopsik...:) Z mieszkaniem nadal cisza i pewnie tak będzie przez dłuższy czas, teraz nie myślę o tym, nie chcę się denerwować. Na razie myślę o wakacjach i odpoczynku. Pozdrawiam Was Ciepło i życzę pozytywnych zmian dla Okonka, może uda się Tobie coś wylicytować ja takiej szansy nie mam. U nas nic nie ma, tylko 5000 czekających osób na mieszkania więc...sobie poczekam...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laski Przez pare dni nie mialam neta i stad ta cisza...Dzis wreszcie udalo mi sie zarejestrowac na nowo w przychodni po setkach telefonow itd.Wiec w poniedzialek bede miec wizyte u GP.zaczynam teraz czuc babelki w brzuchu,dziwne uczucie..Co u was?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszystkie które są i te co ich nie ma też!!!👄 Ja juz uporałam sie z oknami (na razie tylko w sypialniach)..dziś pada,więc dół poczeka.:) Może jutro?????? Cwaniaki zamiast myć okna to je wymieniają,więc przy jednym z okien,których na wiosnę nie myłam zmieniałam wode 3 razy...:p Skurkowańce jedne!!!myją tylko szyby,a ja potem się męczę,by doprowadzić je do porządku..... Pewnie anglicy mieli niezły ubaw.........\"głupia Polka,co ona robi??????\" Noa le dobra-mam z głowy.:) Dziś poodkurzałam wielkim smokiem(raz na 2 tyg go wyciągam0. a tak wolę maluszka ręcznego-szybciej i łatwiej.:) Teraz relaks,poucze się trochę ,bo zapomnę to co umiem.:)) Do wieczorka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak dziś sobota,słonko świeci,więc wszyscy pewnie poszli na....................plażę???? A ja tu sama jak ten palec. Lecę więc jak nie chcecie ze mną gadać. Siadam do nauki angielskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już wszyscy chałupki dostali??????? Widzę,że sama tu ostatnio siedzę:p No cóż,jak nie chcecie ze mną gadac,to nie!!!! Wpadnę wieczorkiem pogadać sama do siebie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okon no widzisz cos nikt nie ma czasu ostatnio,ja w dodatku i dzieciaki jestesmy chorzy,takze nie mam za bardzo sil zeby posiedziec przed kompem:(Evi pojechala do polski.Olenka cos sie nie odzywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem,jestem.Wizyta u GP w tym tygodniu bedzie,a do tego zaczelam prace na rano 4 godzinki wiec nie mam kiedy pisac...Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ,mam pytanko,bo cos kiedys obilo mi sie o uszy,ze mozna zarejestrowac sie jako opiekunka i opiekowac sie wlasnym dzieckiem i dostaje sie wynagrodzenie czy jakos tak.Wiecie cos na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnym dzieckiem????? Przecież wszystkie matki opiekują się własnym dzieckiem??? Ale można jeśli prowadzisz opiekę nad włąsnym i innym-obcym lub kilkorgiem,chyba jest ograniczenie do 5-ga dzieci,czy jakoś tak.No ale chyba nie tylko własnym:p Też bym tak chciała:)hi,hi,hi Olenka!!Gdzie ty pracujesz na te 4godzinki???Właśnie przy dzieciach??A jak benefity???Nie zabiorą ci?? Ja myslałam o sprzątaniu,ale kosztem dzieci??i jak mają zabrać benefity??to może się wtedy nie opłacać.Wolę wtedy poczekać do przyszłego roku i pójść na cały etat!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okon mozesz isc sprzatac komus dom czy cos,tak wiesz na czarno ja mialam isc od wrzesnia 4godz raz w tyg i 25funtow,nie musisz tego zglaszac tu taka dziewczyna 3 razy w tyg sprzata komus domy,zawsze na cos tam bedziesz z tego miec:) Zreszta ja pilnowalam dzieck 5 razy w tyg i tez nikt o tym nie wiedzial:) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3+1
Witam wszystkich bardzo serdecznie, nie wiem od czego zaczac... moze tak: jestem matka trojki dzieci, jeszcze mieszkam w Polsce, ale planuje rozpoczac nowe zycie w UK. Jestem w trakcie rozwodu, chcialam zapytac, czy polskie alimenty, wliczaja sie jako dochod w Anglii?? Czy Ktos cos wie na ten temat? Nie wiem czy od razu dam rade pracowac, mam dzieci w wieku 13, 7 i 3 lata, chcialabym im pomagac zanim sie zaaklimatyzuja i nie wiem czy z racji tego nie pracujac, mam szanse na jakas pomoc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OJ bedzie Ci bardzo ciezko.Nikt Ci nic nie da za darmo.Pewnie liczysz na benefity.Jednak te mozesz dostac ale pod warunkiem,ze pracujesz przynajmniej rok tutaj.No i okres oczekiwania te moze byc dlugi,nawet i pol roku.Przemysl to sobie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3+1
dziekuje bardzo, za szybka odpowiedz, ja juz przemyslalam, bardzo chce, a wlasciwie musze stad uciekac, bede pracowac jesli trzeba, cos znajde wobec tego, chocby na pol etatu, jezyk znam nie boje sie pracy, w razie czego sprzedam mieszkanie w Polsce jesli bedzie naprawde trudno... a jeszcze mam pytanko, o przedszkola, czy to prawda, ze wszytskie przedszkola sa platne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprawda.....
Wcale nie musi miec przepracowanego roku.... Moze skladac o benefity odrazu po dostaniu NIN- czyli numeru ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie musisz roku przepracowac,moj maz w grudniu przylecial a w marcu skladal,dostal w pazdzierniku z wyrownaniem odkad tu jest:)musial podawac dochod z polski,i musial rezygnowac z rodzinnego w pl. przedszkola sa drogie,sa tez takie 3godz bezplatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 3+1: Zgadza się na benefity typu:zasiłek rodzinny nie trzeba mieć przepracowanego roku,ale na inne niestety tak:( Zresztą link do :Opieki matek..........masz więc tam doczytasz dokładnie. Jeśli znasz język,to bardzo obrze,bo będzie ci łatwiej znależć pracę i w zalezności od wykształcenia,nie koniecznie w fabryce:( W zależności od tego gdzie chcesz mieszkać,będziesz miała wyższy lub niższy dochód.Wiadomo,że w Londynie są wyższe dochody(jak w Warszawie)ale też i wyższe opłaty za wynajem domu. Przedszkola są niby bezpłatne,ale zanim załatwisz NIN i całąresztę niestety będziesz musiała za nie zapłacić.U mnie jest to kwota ok.7Ł za sesję,ale 3-godzinną,za cały dzień,czyli ok.8godz.jest więcej.W londynie jest na pewno jeszcze więcej. Może wtedy lepiej opiekunka do małego dziecka,bo i starszym może się przydac. Pomyśl dobrze nad wszystkim,bo łatwo jest przyjechać,ale też z 3dzieci jest ciężko,jeśli ktoś wcześniej choćby domu nie załatwi. Zanim przyjedziesz załatw wszystko najlepiej przez kogoś,kto tu mieszka. My z chęcią służymy pomoca i radą. Pozdrawiam!!! Już za 2 dni mam nowego home-linka..........no i znów nadzieja,że tym razem jak telefon dzwoni,to z Consilu:) \"Nadzieja matką głupich\"?????Może nie!!!! Dodaje nam skrzydeł i siły w lepsze jutro! No nie??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3+1
Bardzo dziekuje wszystkim za informacje. Wspaniale ze jest takie miejsce jak to forum, gdzie mozna sie tylu rzeczy dowiedziec i Tylu zyczliwych ludzi pomaga, tak cennymi informacjami. Jeszcze raz dziekuje i bardzo serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneciu!! Tylko czy takie np.sprzątanie(nie wiem gdzie je znależć,bo nie mam tu blisko nikogo znajomego)nie jest w jakiś sposób nielegalne?? Chodzi mi o to,czy mam prawo nie zgłaszać tego,bo mało godzin pracuję i w związku z tym nie płacę podatku,czy po prostu kwestia zaufania ludziom,że nie zadzwonią do urzędu z info o takiej osobie na czarno:) Wiesz ludzie są zyczliwi:p Poza tym wiem,że tu poszukują ludzi do sprzatania w różnych godzinach,więc to by akurat odpowiadało.Tyle,że jest to normalna praca z rejestracją itd.To by nie przeszkadzało,tylko nie chcę tez za dużo,bo wtedy zabiora nam benefity,a ja jeszcze z córcią w domu musze trochę zostac. Od 1.10 mała idzie di przedszkola,na 2,5godziny dziennie 3razy w tyg. Sesja płatna niestety 6Ł za jedną sesję:( Bezpłatne jest od 3roku życia do 4 chyba.........więc jeszcze pół roku mi brakuje...:P Własnie w tym czsie mogłabym gdzies np. sprzatac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ass!! Tak dadzą ci twój numer i wpiszesz go przy "loginie"oraz datę urodzenia .Potem wejdziesz w tzw.licytacjęi wyświetlą ci się domy które możesz licytować.Gdzies wczesniej podałam link do home-linka(tak to u mnie się nazywa). Jakby co to jutro będę licytowac to jeszcze raz go wstawię.:) paptki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okon nie wiem tu sprzataja ja dziecka pilnowalam...wiem,ze to nigdzie nie zglaszali,ja tez:) wiem tez,ze jak malo godz.i male zarobki to zwalniaja z taxu za dom,tu taka pani polka pracuje w naszej szkole 3razy w tyg po 8g.i nie placi taxu!Ja wlasnie od niej mialam isc na to sprzatanie,ona tego tez nie zglaszala,bo to mialao byc za nia!to mialo byc 4godz i platne 6L za godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×