Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość Magda100p
Witam wszystkich w Nowym Roku i zycze wszystkiego najjj!! Karawan to taka przyczepa mieszkalna (jak ktos niewie bo widzialam zdziwienia), ide po niedzieli zlozyc papierki na mieszkanko mam nadzieje, ze sie uda!! dam znac jak sie sprawy maja pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzę sobie poczytać
[zgłoś do usunięcia] radzę sobie poczytać http://bnp.org.uk/index.php?s=poland drogie panie kombinatorki i te co myslą co sie im po 1-2-3 latach płacenia lub nie płacenia podatków należy, za rok będą wybory powszechne, przy obecnym kryzysie w UK, gdzie mnóstwo zakładów upada, ludzie traca pracę, bardzo prawdopodobne, że ta partia wygra wybory w UK, a wtedy będziemy mieli my Polacy, przej**ane, bo przez te tysiące Polek, które tutaj masowo zachodza w ciąże, bąkając ledwo po polsku, albo przywożąć tabuny dzieci, też bąkając po angielsku, zaczynamy być zaliczani do kategorii beneficiarzy z Afryki, zaczną sie szykany itd itp. Wtedy dopiero będziecie płakać. Radze szybko nauczyć sie języka i zorientować się co sie dzieje, i to nie jest zazdrość, jak to będziecie tutaj krzyczeć, tylko ja nie mam zamiaru przez was być zaliczana, bo jestem Polka do tej samej kategorii co nieroby-beneficiarze z Afryki i przez to szykanowana. To jest Anglików kraj i to, że oni sobie chcą siedziec na benefitach to ich sprawa, wy jesteście Polakami i waszą ojczyzną jest Polska, czemu tak głośno w Polsce żeście nie wrzeszczały, że wam sie nalezy domek i pomoc od państwa w Polsce jak w niej byłyście? Do tego tam nie miałyście odwagi, a tutaj szczekacie jak psy, macie mozliwość, albo miałyście możliwośc podjąc pracę, darmowe albo za minimalne opłaty kursy języka, a wy co? Pierwsze dzieciaki i domek chce i benefity jakie mi sie należą, i krzyczycie BO MI SIE NALEŻĄ. W Polsce tak do burmistrza swojego miasta lub wsi tak wrzeczeć nie potrafiłyście, chcociaż wasi rodzice i pewnie i wy płaciłyście podatki dłużej niż płacicie tutaj, a tam jakoś nie tupałyście nózkami, że domek sie mi nalezy i benefit dla dzieci, co wstyd wam było przed sąsiadami? Bo od nędzarzy wyzwą? A tutaj dostajecie palec to chcecie zerzreć całą rękę. Oj dostaniemy wszyscy Polacy przez was po dupie, ten kryzys, który nadchodzi, to spowoduje. A niech tylko ta partia dojdzie do władzy, to bedzie masakra... Szczególnie ty okon naucz sie w końcu języka angielskiego i zobacz co sie zaczyna w UK dziać, najlepiej mieć klapki na oczach, chyłkiem do sklepu i szybko spowrotem, żeby ktoś o nic nie zapytał po drodze, bo panika, a potem pisanie bzdur, że ktoś tu jest zazdrosny. Nie tut nie chodzi o te wasze marne domki i benefity, ja sie tego dorobie sama, bo warunkiem, że nie będę miała, przez was przyklejanej etykietki beneficiary-lebra z Afryki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do radze sobie poczytac
Prawdopodobnie masz racje.Cos takiego moze sie stac, i pewnie sie stanie.Ale ja pije do czegos innego.Jestem osoba samotna,pracujaca od dwoch lat w uk.Mieszkam jak to zwierze na jednym flacie z 5 innymi osobami.Cala moja historia mieszkaniowa tutaj to blakanie sie po syfiastych mieszkaniach.Jestem juz w takim wieku, ze tego typu studenckie zycie, przypominajace biwak-jest zupelnie nie dla mnie.Zarabiam najnizsza krajowa, i patrzac realistycznie nie stac mnie ani nie bedzie mnie stac w najblizszej przyszlosci na wynajecie najmniejszego studia.O kredycie-moge zapomniec.Juz nie wiem co mam robic.Cale zycie wynajmowac pokoj?Byc moze w tym momencie ktos sie zasmieje, bo go to guzik obchodzi.Czy ja mam jakiekolwiek szanse na najmniejsze studio-flat, jakies socjalne lokum, cokolwiek, nawet do remontu kapitalnego-jako osoba samotna? Wszyscy tu pisza o matkach z dziecmi, o wielodzietnych rodzinach i przekrzykuja sie, jeden madrzejszy od drugiego.Jesli ktos rzeczywiscie siedzi w temacie, bardzo prosze o rzetelna informacje, na temat osob samotnych, ubiegajacych sie o tego typu mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,ze ktos tu sie bardzo wkurzyl:P Smutne jest to,ze ludzie tak na wzajem sie traktuja.Nikt nie jest gorszy ,ani nikt nie jest lepszy.Nie rozumiem dlaczego nasz azbulwersowana\" kolezanka\"tak nas traktuje.Nic o nas nie wiesz moja droga.Dlaczego uwazasz sie za lepsza od nas??? Bo nie masz rodziny???Bo znasz jezyk???? Ja tez znam,ale niestety za moich czasow ucylam sie rosyjskiego i niemieckiego,teraz ucze sie od roku angielskiego.Nie jest tak jak piszesz.Potrafie sie dogadac,choc nie tyak jak bym chciala.Chodze na kurs od roku,ucze sie w domu,pomagaja mi dzieci. I nie przyjechalam tu z gromada dzieci na tzw.benefity.Dostaje je tu ,bo dostawalam tez je w Polsce(jako rodzina tzw.wielodzietna). Nie musisz ziac sarkazmem.Kazdy jest postrzegany tak jak sobie na to zasluguje.Ja sobie nie zasluzylam na takie traktowanie.Zlozylismy dokumenty na socjalne mieszkanie,bo nam to zaproponowano w Consilu!!!!!!! Jak bedzie kiedys taka mozliwosc na pewno bede chciala kupic wlasne.Na razie jej nie ma. W tym kraju tak jak w kazdym innym europejkim mamy prawo zyc i mieszkac i placic podatki.Nie rozumiem dlaczego siebie a przy okazji i nas dyskryminujesz???? Ja nie czuje sie tutaj jakos szczegolnie obco,pomimo brakow w jezyku.Nikt nie ma prawa mowic nam gdzie chcemy mieszkac i jak dlugo.To nasz wybor.A problem to masz ty kochana,bo nie umiesz sobie z tym poradzic.Przykro!!! Jesli chodzi o jakis pojedynczy flat dla jednej osoby,to musisz zapytac w Consilu.Wiem,ze jest duzo latwiej go dostac niz rodzinom z dziecmi dom. Consil ma nawet mieszkania ktore stoja puste,ale sa one za male dla rodzin.Na pewno jesli w twoim miescie sa takowe to consil je wynajmie,bo szkoda by niszczaly. Zycze powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do -radzę sobie poczytać- przeczytaj jeszcze raz post ktory sama napisalas i pomysl!!! Jak dla mnie to ty jestes zalosnym nieudacznikiem z megakompleksami i z zerowym poczuciem wlasnej wartosci-do tego tchorzem stosujacym typowa projekcje-masz zj...ne zycie, poczucie ze jestes nikim, nie potrafisz odnalezc sie w nowej rzeczywistosci, jestes gleboko nieszczesliwa, do tego nie masz odwagi znalezc w sobie samej przyczyn takiego obrazu wlasnej osoby...wiec najlatwie swoj gniew przerzucic na innych i wlasnie ich obwiniac za to ze jest sie jedna wielka chodzaca porazka. W tym roku zycze ci wytrwalosci bo czeka cie duzo pracy nad sama soba!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam sie was jeszcze raz
dlaczego w waszym ojczystym kraju tak żarliwie nie tupałyscie nóżkami i nie wrzeszczałyscie do waszych burmistrzów miast i wsi, że wam sie należy godne życie, pomimo tego, że w Polsce przez więcej niz 3 lata wasi rodzice i wy płaciliście podatki? A tu nagle jesteście 3 lata i wielkie wrzaski są, że mi sie nalezy... Tchórze i tyle, Polacy to tchórze, w Polsce tylko jęczą po kątach po cichu, żeby sasiedzi nie słyszeli, bo wstyd, bo uznają nas za nędzarzy, a tutaj sie nie wstydzicie, a potem sie dziwic, że na rózni z ludźmi z Afryki jesteśmy ustawiani. W Polsce wam było wstyd oburzacsie, że WASZ OJCZYSTY KRAJ NIE CHCE ZAPEWNIC WAM GODNEGO ŻYCIA, a w innym wam juz nie jest wstyd. Do tej co mieszka w flacie z 5 osobami, a powiedz mi jak w Polsce ludzie mieszkają? Inaczej. Czesto 2-3 pokojowe mieszkanie a tam 3 rodziny na kupie. I jakoś nikt w Polsce sie nie burzy, nie składa wniosków, nie woła , że mu sie należy godne mieszkanie? Dlaczego powiedzcie mi dlaczego? Polska hipokryzja, bo przecież my jeszcze nie jesteśmy takie biedaki na jakich wyglądamy hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam sie was jeszcze raz
maggietka, to nie jestem chora, tylko tobie sie nie chce zainteresowac sytuacją polityczna kraju w którym mieszkasz, radze przetłumaczyc komentarze brytyjczyków na tej stronie która podałam. Kryzys w UK jest faktem, w moim miescie w tarapatach finansowych sa firmy budowlane i pokrewne branże, w centrum zamykanych jest kilka sklepów, prace straci z nich ok 200 osób, nawet taki Boots ma problemy finansowe, co jest niespodzianką, bo ma przeciez duzo klientów, ciągły ruch w interesie. Tak wiec moze byc nieciekawie... Ale lepiej miec klapki na oczach, zrobic sobie kolejne dziecko i latac po benefity, a potem lamentowac, że mąz prawdopodobnie straci prace, landlord chce mnie wywalic z domu, bo bedziemy mieli dziecko itd itp. Zamiast docenic to, że ten kraj dał nam Polkom to czego nie chciał nam dac nasz ojczysty kraj, czyli możliwośc pracy ( jeszcze 3 lata temu, pamietacie jakie były ogłoszenia w prasie w Polsce o pracę?, czy już zapomniałyście?), mamy możliwosc wypracowac sobie swoje własne emerytury, a nie liczyc na naszych mężów, czy chłopaków, mamy mozliwosc stac sie niezależne, no, ale jak to my Polki, lubimy wszystkim sie zając od dupy strony, dosłosnie, a potem płaczemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam sie was jeszcze raz
maggietka, to nie jestem chora, tylko tobie sie nie chce zainteresowac sytuacją polityczna kraju w którym mieszkasz, radze przetłumaczyc komentarze brytyjczyków na tej stronie która podałam. Kryzys w UK jest faktem, w moim miescie w tarapatach finansowych sa firmy budowlane i pokrewne branże, w centrum zamykanych jest kilka sklepów, prace straci z nich ok 200 osób, nawet taki Boots ma problemy finansowe, co jest niespodzianką, bo ma przeciez duzo klientów, ciągły ruch w interesie. Tak wiec moze byc nieciekawie... Ale lepiej miec klapki na oczach, zrobic sobie kolejne dziecko i latac po benefity, a potem lamentowac, że mąz prawdopodobnie straci prace, landlord chce mnie wywalic z domu, bo bedziemy mieli dziecko itd itp. Zamiast docenic to, że ten kraj dał nam Polkom to czego nie chciał nam dac nasz ojczysty kraj, czyli możliwośc pracy ( jeszcze 3 lata temu, pamietacie jakie były ogłoszenia w prasie w Polsce o pracę?, czy już zapomniałyście?), mamy możliwosc wypracowac sobie swoje własne emerytury, a nie liczyc na naszych mężów, czy chłopaków, mamy mozliwosc stac sie niezależne, no, ale jak to my Polki, lubimy wszystkim sie zając od dupy strony, dosłosnie, a potem płaczemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce zostawilam 4 pokojowe mieszkanie w bloku.Tu dostalam dom 4bed. Jak ktos chce to ma -niezaleznie od tego gdzie mieszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie dziewczęta w tym Nowym Roku i życzę mniej złośliwości złośliwym, czekającym więcej cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu... Kobietki Święta spędziłam we własnym mieszkanku no i... było super. Odpoczywam psychicznie. Teraz tylko odkładamy pieniążki żeby było można sobie wszystko zrobić a dokładnie umeblować. Moja córcia za dwa dni będzie miała 8 miesięcy i jest moim słoneczkiem. Pozdrawiam wszystkie życzliwe i nieżyczliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi!!!Super!!!Cieszymy sie z toba kobieto!!! Ja niestety nie zostawilam nic w Polsce,bo nic nie mam:( Mieszkalam z rodzicami w 39mkw.Nasz pokoj mial 20mkw niecale:( Rodzicow 9mkw(jak klatka),kuchnia ciemna i maly przedpokoj. Nikt nie zrozumie poki sam nie sprobuje zyc jak w kurniku. Ja zylam tak mnostwo lat i za zadne pieniadze nie wroce do tego. Jak tylko bedzie mozliwosc bedziemy chcieli kupic chocby na raty swoj dom i nie prosic o pomoc panstwa. Jutro do pracy rodacy!!!! We wtorek i czwartek na kurs a w przyszlym tygodniu juz lece do Polski. Wpadne do was jak bede miala dostep do internetu.Jesli znajde w ogole czas na to. Pozdrawiam wszystkich czekajacych!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Widzisz Okon
Niczego sie w Polsce nie dorobilas. A przepraszam .. Masz meza i 3dzieci. ale co do cholery robiliscie zeby nawet mieszkania wlasnego nie miec?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU _$$$$$____$$$_____$$$____$$$$$ $$$$$$___$$$$$___$$$$$__$$$_$$$ $$__$$__$$$_$$__$$$_$$__$$$_$$$ ____$$__$$$_$$$_$$$_$$$_$$$_$$$ ___$$___$$$_$$$_$$$_$$$_$$$$$$$ __$$_$$_$$$_$$$_$$$_$$$__$$$$$ _$$$$$$_$$$_$$$_$$$_$$$___$$$ $$$$$$$__$$$$$___$$$$$___$$$ _________$$$$_____$$$$__$$$ * •۞•°*”˜ ˜”*°•۞•°*”˜ ˜”*°•۞•*.*´¨) ¸.•´¸.•*´¨) .•´,•*´¨)¸.•*¨) ¸.•´¸.•*´¨).•*´¨) (¸.•´ (¸.•` * ¸.•´¸.•*´¨) ::::::°::::::::o::::°:::::o°:::O::°:::: ::::::::°::::°:::::::::o::°::::°:::::: ::::°:o::::::::°::::o::°:°:::o::°:::: ...~~~~~~~~/...~~~~~~~~/ ....~~~~~~~/.....~~~~~~~/ .....~~~~~~/.......~~~~~~/ ......~~~~~/.........~~~~~/ .......~~~~/...........~~~~/ ........~~~/.............~~~/ .........~~/...............~~/ ..........~/.................~/ ...........||..................|| ...........||..................|| ...........||..................|| ...........||..................|| ...........||..................|| ......./******........./******. \"Jeszcze chwila, jeden krok i wejdziemy w Nowy Rok, Niech się życie z górki toczy, Niech CI wiatr nie wieje w oczy, Spełnienia marzeń, wielu pięknych wrażeń\" *********************** &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& Gorąco pozdrawiam. Uśmiech zostawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pracy
w tej chwili, ostatnia mialam tymczasowa w sainsburym na pol etatu... miesiac czasu...wie ktos czy w takiej sytuacji moge dostac jakies wsparcie?? pracowalam na caly etat przez 2 lata...poszlam na studia i od tamtej pory nie moge znalezc pracy...niczego stalego ani pewnego...kurcze tak dobrze bylo... a teraz na koncie - 400...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepiej zalozyc rodzine
zrobic sobie trojke dzieci i czekac az ktos da bo sie przeciez nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zwracajcie uwagi na te pomaranczki,bo to zlosliwe i wyrachowane stworzenia.:P Wspolczuje wam bardzo,bo jak ktos cale zycie potrafi dookola rozsiewac tylko zlosliwosc i wyrachowanie,to bedzie takie zniwo zbieral sam dla siebie. Ja ciesze sie ,ze mam rodzinke taka a nie inna,kochajacego meza i dzieci.Ciesze sie tym co mam a jak komus to przeszkadza,to jego problem:) Poszukaj info na temat pracy i zasilkow w Citizen Advice Borou. Jak nie to w Jobs Centre i w Consilu. Nie znam sie na tych wszystkich przepisach,ale czytajac troche,wiem ze sa tam ludzie ktorzy na pewno ci pomoga i udziela wszelkich informacji:) Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i dalej mi żadna z was
nie potrafi odpowiedziec na proste pytanie, dlaczego tak w Polsce nie wrzeszczałyście donośnie, że wam sie należy domek i godne życie w swoim ojczystym kraju, przecież tam wasi rodzice i wy płaciliście podatki wiecej niż 3 lata, więc dlaczego tam tak nie wrzeszczałyście? Z tchórzostwa, że wyjdziecie na nędzarzy? Albo, że to obciach? Nie potraficie odpowiedziec? Ja nie jestem złośliwa tylkozadaje proste pytanie, nie chce sie zaliczac do afykańskiego motłochu-nierobów-beneficiarzy z jakimi już zaczynamy byc utożsamiani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKA25
Drogie "pomarańczki" z chęcią odpowiem na nurtujące Was pytanie.A odpowiem z dużą dozą doświadczenia, poniewasz miałam styczność z "pośrednictwem" dotyczącym przydziału mieszkań socjalnych w Polsce.Kto więcej dał ten szybciej miał-to tak w skrócie,a jeżeli chodzi o Wielką Brytanie to tu nie ma łapówkarstwa,ponieważ są za to za WIELKIE kary.Nie tupią kobiety,rodziny w Polsce bo wiedzą że za to bedzie trzeba zapłacić! A do wszystkich którzy uczestniczą w tym forum-życze powodzenia i dużo cierpliwości w Nowym Roku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKA25
ups..... sama zostałam "pomarańczką"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psssssssssss
W polsce nikt sie nie rzucal bo i nie bylo po co madralinska......taki socjal jaki tam daja to kazdy by pogardzil. A murzynow to ty piekna nie obrazaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Kiką, tak było, jeśli ktoś chciał w Polsce dostać mieszkanie musiał albo pracować na wysokim stanowisku albo dobrze zapłacić co rozumie się samo przez się. Może ta Pani złośliwa otworzy się i powie całą prawdę co ją boli a nie wyżywa się na ludziach. Anglia jest jednym z droższych krajów jeśli chodzi o utrzymanie. Płacone są tutaj wysokie podatki i dlatego system socjalny jest tak tutaj rozwinięty bo niestety przeciętnego Anglika nie stać na zakup swojego domku.??? Ja dostałam mieszkanie wraz z innymi rodzinami angielskimi i jak sprawa wygląda nade mną mieszka para anglików z małym dzieckiem, oboje nie pracują, bo po co. Tak się składa że w większości to obcokrajowcy dorabiają system i nad czym tak deliberować. Ja też płacę podatki i żyję tutaj, nie po to Anglia otwierała granice by Pani mogła teraz płakać. Taki jest system, który pomaga obywatelom, jeśli system się załamie nie będzie pomocy i sądzę że nadal będzie dużo Polaków w Anglii pracowało. Wiadomo jest że każdy wolałby kupić dom i mieć na własność ale nie stać jest na to Anglika a mowa o kimś kto przyjeżdża i zaczyna na nowo życie. Uczepiła się Pani kobiety z 3 dzieci żyjemy w wolnym świecie i każdy żyje tak jak chce nawet jeśli ma się 3 czy 5 dzieci to te rodziny są szczęśliwsze od Pani, bo nie są przesiąknięte złośliwością i sarkazmem. Za moment w Anglii będą Rumuni ciekawe co w tedy Pani zrobi. Pozdrawiam wszystkie kobiety i dzieci. Jutro moja Juleńka konczy 8 miesięcy. No i oczywiście myślę o następnych dzieciach, jak bóg da to nawet 4 będę miała:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Widze ze na topik przyblakalo sie znowu to COS co psuje nerwy normalnym ludziom.Ale nie przejmujcie sie takimi stworzeniami dziewczyny bo to napewno nie ludzie.To sa stworzenia ktore nie maja serca i rozumu.To sa osoby ktore pierwsze od nas skorzystaly z socjala a teraz kwacza zeby im nie zabrali przez tych co dopiero sie staraja.Na jednym z topikow wyczytalam o takiej jednej pomaraniczowej co sie wymadrzala.A tu nagle jej ukochany \'\'przyjaciel\'\'napisal o niej prawde jak zyje za benefity z mezem angolem nierobem w chacie cansilowskiej...........Takie osoby sa nic nie warte, nawet jednego slowa, nawet pogardy,sa gorsze od nas dziewczyny.My piszemy prawde ze sie starmy,ze dostajemy...........a taka osoba ktora napycha kieszenie kasa z benefitow ma czelnos tu kwakc bez konica...............smieszna jestes i tylko sie osmieszasz wchodzac na ten topik. Dziewczyny nie zwracajcie na te poczwary uwagi bo szkoda czasu i nerwow.Trzymajmy sie ,cieszmy sie i sie wspierajmy na wzajem bo o to chodzi nie dajmy sie poniesc przez takie glupie pindy........ Evi gorace caluski dla niuni...... Moje spotkanie w Cansilu za pare dni a ja juz nie moge spac i chyba do tego spotkania osiwieje z nerwow a do daty wyprowadzki to nie wspomne............masakra.Chyba zaczne robic na drutach w te bezsenne noce ktore sa przedemna!pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKA25
Pewnego razu było dziecko gotowe,żeby się urodzić...Więc któregoś dnia zapytało Boga: -Mówią,że chcesz mnie jutro posłać na ziemię,ale jak ja mam tak żyć skoro jestem takie małe i bezbronne??? -Spomiędzy wielu aniołów wybiorę dla Ciebie jednego.On będzie na Ciebie czekał i zaopiekuje się Tobą. -Ale powiedz mi Boże,tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się,to mi wystarczało,by być szczęśliwym??? -Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do Ciebie każdego dnia...I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. -A jak będę rozumiał,kiedy ludzie będą do mnie mówili,jeśli nie znam języka,którym posługują się ludzie??? -Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył cię mówić. -A co będę miał zrobić,kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą,Boże??? -Twój anioł złoży Twoje rączki i nauczy Cię jak się modlić. -Słyszałem,że na ziemi są też źli ludzie.Kto mnie ochroni??? -Twój anioł będzie cię chronił nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem. -Ale będę zawsze smutny,ponieważ nie będę Ciebie,Boże więcej widział... -Twój anioł będzie wciąż mówił Tobie o Mnie i nauczy cię jak do Mnie wrócić. Chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej Ciebie... W tym czasie w Niebie panował duży spokój,ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało: -Boże,jeśli już zaraz mam tam podążyć,powiedz mi proszę imię mojego anioła ... -Imię Twojego anioła nie ma znaczenia...Będziesz do niego wołał: "Mamusiu" ... POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKA25
Tak na rozluznienie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam madre kobiety:) Zlosliwcy precz!!!!! Elizabeth zapraszam na te druty do mnie,leza w szafce i jakos nie moge sie do nich zabrac:P Kiedys tyle dziergalam a teraz...................:(Chyba lenistwo:P Jesli chodzi o socjalne w Polsce.To ja tez sie staralam,ale niestety bedac na macierzynskim z pierwszym synem maz mial za niskie zarobki na takie mieszkanie:( Okazalo sie,ze niby sa to mieszkania dla tych z niskimi dochodami,ale te niskie to byla ta srednia krajowa,czyli potrojne pobory mojego meza.Staralismy sie tez o mieszkanie tzw.komunalne,ale kolejka byla taaaaaaaaaaaaaaaaka dluga,ze moze dopiero dzis dostalabym sie do pierwszej setki.Pierszenstwo mieli bezdomni i rodziny wielodzietne z dachem walacym sie na glowe.Z pomocy spolecznej tez korzystalam,jak maz i ja stracilismy oboje prace i to miesiac po miesiacu.Firmy padaly,ludzie byli zwalaniani,a ze nie bylo na jedzonko to nikogo nie interesowalo.Dostalismy jal;muzne i dziekuje Bogu,ze szybko prace dostalam,maz troszke pozniej,ale niestety u prywaciarza nigdy nic nie wiadomo,wiec znow opieka spoleczna. Na mieszkanie w Polsce moi znajomi pracowali tu 3lat.Tyle wyrzeczen i ciezkiej pracy i co????Ludzie po studiach wrocili do kraju i kupili........kawalerke|:( Dlatego ja nie mam zludzen,ciesze sie tym co mam i juz:)) Evi!!! Ciesze sie wraz z toba ta chalupka i mam nadieje,ze niedlugo i nasza sytuacja sie odmieni-oby🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam-Kika super przypowiesc!!!!! Musze ja wykorzystac dla kolezanki,ktora jest w ciazy..moge????? dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIKA25
Jasne!!!!Sama wysłałam wszystkim znajomym "ciężaróweczką"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Om.om om om om
Naucz sie koncowkow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,wiem.Przepraszam,ale za szybko klikałam i po wysłaniu zauważyłam ,że popełniłam błąd. Pozdrawiam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×