Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość magda75
Witam kolezanki!Jestem po wizycie w Councilu i nie wiem co myslec.Albo bedzie tragicznie albo...rewelacyjnie.Czyli wiem tyle co wczoraj.Najpierw Wam napisze o tym umeblowaniu.Uslyszalam dzis ze jako bezdomni (no niestety tak sie teraz nazywamy) dostaniemy mieszkanie przejsciowe umeblowane (platnosc 90£tygodniowo +Council Tax ok.20£tygodniowo - za 3 bedroomy, bo takiego nam szukaja).W momencie kiedy w naszym miescie beda oddawac kolejne wybudowane my mamy pierwszenstwo i..uwaga niespodzianka...cale wyposazenie dostaniemy nowe za darmo, nawet dywan bede mogla sobie wybrac jaki chce w sklepie - TO NIE ZART!!!podobno takie sa przepisy w przypadku tzw.bezdomnych.Wiec okazuje sie ze nasza landlordka tak naprawde pomogla nam wymawiajac nam mieszkanie bez naszej winy (docelowo oczywiscie, bo dzis nie wiemy jakie otrzymamy warunki te tzw.przejsciowe).troche jestem spokojniejsza.trafilam na bardzo kompetentna osobe i mila.fakt ze moja Claire bardzo tu pomogla.malo tego...w trakcie rozmowy wyszla sprawa chorych oczu mojego sredniego syna-niedowidzenie obu oczu, po operacjach itd.ale jest samodzielny, to tylko tak zle brzmi, majac tzw. denka czyta i pisze...jutro wypelniam forme i prawdopodobnie otrzymam na niego zasilek dla niepelnosprawnych (Disability Allowance...), co jeszcze wiecej punktow dodaje nam i moze przyspieszyc otrzymanie tego mieszkania juz docelowego...ale jak przeczytalam kolezanke wyzej, ktora nadal czeka na odzew Councilu, to troche sie zdenerwowalam...podobno maja do nas dzwonic w ciagu 4-5 dni...zobaczymy...w razie dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda75
do elizabet28....ta fundacja to WORKING FOR FAMILY...ja przez przypadek trafilam na nich, tzn. oni na mnie...kiedys bedac w Health Centre z moim Antosiem health visitor spytala co robilam w Polsce, wiec opowiedzialam jakie stanowisko zajmowalam, co dokladnie robilam, jakie mam wyksztalcenie itd. wspomnialam rowniez ze byloby rewelacyjnie gdybym tu w Szkocji rowniez mogla pracowac w swoim zawodzie itd itp.kilka dni pozniej otrzymalam list wlasnie z tej fundacji z zapytaniem czy sie spotkam....na spotkaniu wprost zapytano jakiej pomocy oczekuje, co bym chciala robic i...tak faktycznie jest, placa za wszystko...nawet na rozne inne jezyki moge sie zapisac, moge pomagac w Academy polskiej mlodziezy(bo taka mialam propozycje) a oni oplaca wszelka opieke dla Antosia, jak wspomnialam kilka godzin jazdy samochodem bo wyszlam z wprawy....naprawde sprobujcie dziewczyny....jestem zywym przykladem tego ze to co mowia to robia...malo tego fundacja ma dla mnie kiloka ofert pracy (a jeszcze doszkalam jezyk) w moim zawodzie i to jest najlepsze...gdyby nie oni juz dawno pewnie zalapalabym jakiegos dola...same wiecie jak to jest (chyba!moze nie)pozdrawiam goraco.. ps.fundacja jest w kazdej wiekszej miejscowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGDA75-nie moge znalesc tej funacji u nas!Ale ciesze sie ze chociaz u was sytuacja sie rozwiazala z mieszkaniem tak szybko,nie tak jak u nas.Fajnie ze dostaniecie wyposazenie napewno bedzie wam latwiej i lzej finansowo.A jak bedziesz zalatwiala zasilek dla niepelnosprawnych?Pytam bo moj syn ma stwierdzone w Polsce opozniony rozwoj mowy,alergie ,powiekszona grasice no i w szkole pani stwierdzila ze ma problem z koncentracja/ale jak jej wreczylam formularz do oceny mojego syna oddwolala to stwierdzenie i powiedziala ze ma duzy problem z mowa i wypelni inny formularz i sprowadzi logopede i osobe z cansilu do oceny mojego syna/.Ciesze sie ze chociaz tyle zrobili po tylu prosbach.No i po niedzieli do lekarza uderzamy z tymi problemami tylko napewno to potrwa dluzej,ale wiem ze nalezy sie mojemu synowi zasilek ale nie honoruja polskich zaswiadczen.Moze ty wiesz jak to szybko zalatwic?????Wczoraj zadzwonila polka ktora pracuje w cansilu i nam pomaga i powiedziala ze zadzwoni w poniedzialek i powie co i jak z naszym mieszkaniem.Nie kazala sie denerwowac poniewaz cansil czekal na te ich przepisowe 28 dni do wyprowadzki zeby dac nam status bezdomnnosci.A teraz jest ponizej i cos ma sie ruszyc a tak pozno bo ten oficer z ktorym mialam spotkanie w grodniu mial urlop i wraca w poniedzialek.Wiec sie okaze co dalej....Magda jak wygladalo twoje spotkanie w cansilu?To moje GG2792636 Jak mozesz to napisz moze mi bedzie latwiej.Ja mialam jedno i powiedzieli jak to wyglada prawnie i tyle bo moj list byl napisany nie zgodnie z prawem.Landlord musial dac nam drugi i musialam zaniesc do cansilu i narazie cisza mimo ze powiedzieli ze pomoga.Ale oni chyba nie wiedza co czlowiek przechodzi!Jestem ciekawa czy nam pomoga wogole czy to jakas sciema,bo juz rozne mysli mi przychodza do glowy..........Czas pokaze co dalej.Magda jak bys chciala podzielic sie twoimi doswiadczeniami ze spotkania pisz na gg.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizabet trzymam kciuki zeby ci sie wszystko szybko ulozylo!!!gesia skorke mam jak czytamco ty i magda przeszlyscie!!!🌼zycze wam szybkiej wprowadzki do mieszkanka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia1702-dzieki wielkie,wlasnie dzieki takim osobom jak ty przedewszystkim sie jeszcze trzymam bo na takim forum ,,obce osoby,,wspieraja mnie chociaz dobrym slowem.I dlatego mam jeszcze jakas nadzieje ze nam pomoga ale ta nadzieje mam dzieki wam dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!WIELKIE DZIEKI ZA WSZYSTKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinam
Witam Wszystkich serdecznie :) Dzisiaj z czystym sumieniem mogę się do Was przyłączyć, jeśli tylko oczywiście pozwolicie :) dlaczego piszę, że z czystym sumieniem ? :) bo uczciwie przeczytałam całe 54 strony, aby później nie zadawać zbędnych pytań.Parę dni mi to zajęło, bo napisałyście tego sporo :)ale warto było przeczytać :) np dzięki temu że przeczytałm całość uczę się zngielskiego z dość dobrym efektem ze stronki, którą tutaj podałyście :) dzięki temu również stwierdziłam, że nie mam co narzekać bo inni mają gorzej (niestety :( ) ale wierzę mocno, że wszyskim się kiedyś w końcu ułoży :) będę trzymać kciuki za wszyskich :) dzięki temu, też niestety -znowu tutaj dostałm dowód jak wredni potrafią być rodacy :( bardzo to przykre :( ale znam juz takich wrednych co później sami doswiadczyli różnych kłopotów i uwierzcie mi :) spotulnieli i to bardzo :) oczywiście nie życzę nikomu żle , nawet tym wrednym, ale nie wiem dlaczego ale zawyczaj takie wredoty szybciej czy później odpokutowują swoją wredność. Na cóż, będę Was dalej podczytywać i od czasu do czasu się odezwę, może swoją wiedzą tez komuś pomogę :) no zobaczymy. pozdrawiam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinam
dziewczyny jak to zrobić, aby nie świecić pomarańczowym :) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinam
dziewczyny jak to zrobić, aby nie świecić pomarańczowym :) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U góry masz napis PREFERENCJE wchodzisz w to i rezerwujesz sobie nick.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda75
Czesc dziewczyny!wlasnie sie napisalam i wszystko mi ucieklo...musze wiec od nowa...chcialam zabrac glos w sprawie tych mieszkan z Councilu...mamy znajomych ktorzy sa tu juz dosc dlugo i jako jedni z pierwszych tu obcokrajowcow juz dawno otrzymali takie mieszkanie, wiec dowiadywali sie w sprawie wykupu i okazalo sie ze po 5 latach mieszkania maja prawo pierwokupu w bardzo niskiej cenie...w ich przypadku 35tys. ze 3 bedroomy...piekne mieszkanko (widzialam) wiec jest o co walczyc...do ROXELKA-czemu nie zlozyliscie takiej formy od razu jak tu przyjechaliscie? my zrobilismy to juz 3 tygodnie po przyjezdzie, mimo ze jeszcze nie mielismy wszystkich dokumentow...po prostu je donosilam a forma juz byla wazna i juz bylismy na liscie...wiec trzeba od razu leciec do Councilu...wiem wiem nie kazdy wie co trzeba robic na poczatku w obcym kraju...tez bylismy zagubieni...a najgorsi Ci pseudo znajomi...i tu uklon do MALINAM-masz racje...nasi znajomi ktorzy bardzo nam "pomogli" na dzien dzisiejszy stracili prace a maja kredyt mieszkaniowy do splacania, wiec sytuacja nie do pozazdroszczenia prawda?ja im zle nie zycze...ale sprawiedliwosc podobno jednak jest na tym swiecie...i o zgrozo!!! ona jest chrzestna mojego dziecka...za 2 tygodnie roczek i...co mam zrobic?po prostu zaprosic?nie cierpie jej...nie cierpie tych przemadrzalych panienek, ktore uwazaja ze inni to sa gorsi...nadazacie?nie pogubilyscie sie?teraz pisze pod wplywem emocji wiec dlatego taki chaos...sorki za to ogromne...pozdrawiam serdecznie...w sumie mialam pisac o czyms innym...ale moze pozniej...dobrze ze jestescie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda100p
WITAM WSZTSTKICH!! DOSTALAM REGISTERED NUMBER ALE TYLK0 15 PUNKTOW NIE WIEM CZEMU TAK MALO!! MIESZKAM W CARAWANIE TAKIEJ PRZYCZEPIE MIESZKALNEJ I JEST TU ZIMNO A LATEM GORACO I WARUNKI NIE SA NAJLEPSZE DLA 7 LETNIEGO DZIECKA!!! NIE WIEM CO MAM ROBIC ISC DO COUNCILU I SPYTAC CO JEST??? CZY CZEKAC JA JUZ NIE WIEM CO MAM ROBIC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra79
jesli mieszkacie w karawanie to powinnas chyba zrobic odwolanie od decyzji. My mamy przyznane 60pkt znajoma powiedziala ze powinnismy juz dawno doastac mieszkanie , no ale czekamy w Councilu nic nie chca powiedziec czy dlugo tak bedzie:( Inni pseudo znajomi dostali mieszkanie z tego samego councilu po 5 miesiacach a mieli tylko 35pkt wiec nie mam pojecia czym to idzie. Tak chcialabym zeby dziewczynki mialy wkoncu swoj kat. Nie pobieramy zadnych benefitow oprocz child benefit jedyna pomoca jaka chcemy uzyskac od tego panstwa jest wlasnie mieszkanie. Ostatnio coraz ciezej maz nie ma juz nadgodzin, ledwo starcza na opalte mieszkania i tax-u:( Powodzenia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda100p jak Wy dajecie rade w tym caravanie?z dzieckiem i jeszczde nie dostaliscie mieszkania?to ja juz nic nie rozumiem.my skladajac forme mielismy warunki super bo wynajmujemy duzy dom z 3 sypialniami i dostalismy 45 punktow.wiecie co dziewczyny nie wiem jak Wy ale ja mam wrazenie ze mimo wszystko jestesmy troche robieni (my obcokrajowcy) w balona w tym Councilu...nie odnosicie takiego wrazenia? Magda 100p zycze powodzenia...mam nadzieje ze Wasza sytuacja juz niedlugo odmieni sie na lepsze...mysle ze jak najszybciej powinnas odwolac sie od tej decyzji...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i ta wypowiedź wyżej
a czego sie spodziewałyście, macie własna ojczycne czemu jej nie szarpiecie i nie krzyczycie, że mi sie nalezy, przecież wiele lat wy i wasi rodzice i dziadowie płacili podatki. Wasi rodzice mają mieszkania za darmo, albo wykupione za bezcen, okradli wasze pokolenie i dla was już nie ma i dla następnych pokoleń, a wy zamiast jazgotac innemu państwu i dziwic sie, że swojego pilnują, do własnej ojczyzny prestensji o ten stan rzeczy nie macie tylko do cudzej, która dba poprostu o interesy swoich obywateli, wy jesteście Polakami, a z UK do Strasburga daleko....więc oni gwiżdzą na to, że sa w UE z jakimś tak kraikiem Polska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO sandra79
DO sandra79 Za malo macie benefitow zeby dostac szybko mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam bardzo ale ktos chyba za bardzo sie zagalopowal...przez 11 lat w naszej OJCZYZNIE bylam samotna matka dwojki dzieci pracujaca w publicznej szkole...bez alimentow ze strony tatusia...jak rowniez bez alimentow z Funduszu Alimentacyjnego (wiec nie kradlam niczyich podatkow, bo tak niektorzy to nazywaja)...za kazdym razem gdy o cokolwiek sie staralam mowiono mi ze mam za wysokie zarobki...o ile za wysokie?z reguly przekraczalam 5 - 10 zl na osobe i o jakim szarpaniu naszego kraju my tu mowimy...ja nie mam do nikogo pretensji o to ze w obcym kraju nie jest tak kolorowo jak sie wydaje tym ktorzy tam zostali...moj kraj nie jest na te chwile nic mi zaoferowac aby moje dzieci mogly godnie zyc... owszem bylam w stanie przez kilka ostatnich lat utrzymac je na odpowiednim poziomie ale jakim kosztem?musialam robic kolejne studia czyli \"zabierac siebie\" swoim dzieciom, pracowac na kilku etatach albo za innych, bo wielu z naszych rodakow nie ma pojecia o odpowiedzialnosci za swoja prace...az mnie ponioslo...!!! i wypraszam sobie ale moi rodzice nie wykupili swojego mieszkania za bezcen tylko za ciezkie pieniadze...na 47m2 mieszkalismy w 9 osob i ...przekraczalismy 0,13m2 na osobe....wiec o czym mu tu w ogole mowimy...nikt tu nie szarpie obcego kraju...od 27 marca grozi nam spanie \"pod mostem\" wiec tylko staram sie aby do tego nie doszlo...krzywdze tym kogos?NIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda100p
Dzieki za wasze dobre slowa!! Dzisiaj sie wybiore do nich i zapytam o co biega!? Mam nadzieje, ze dostane jakies wyjasnienia. Moze oni nie zrozumieli mojej sytuacji. nie wiem, a jak nie to zmusze ich zeby zobaczyli jak mieszkam, ja ciagne tak juz 2 lata, w tym carawanie. I gdyby nie to, ze moja corka potrzebuje lepszych warunkow to mialabym gdzies ich mieszkania! A, ze nie zamierzam wracac do polski to musze cos dzialac. bo jakos nie wyobrazam sobie placic miesiecznie 800£ za mieszkanie, + cala reszta taxy i oplaty, Dzieki zycze wszyskim powodzenia i szybkiego obrotu sprawy. Jak cos wyjasnie to dam znac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda100p
magda75 masz racje i zgadzam sie z Toba! a jak sie komus nie podoba to trudno jego sprawa, my tu nikogo nie okradamy a czy jest w tym cos zlego, ze chcemy zapewnic swoim dzieciom lepsze zycie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda100p
magda75 masz racje i zgadzam sie z Toba! a jak sie komus nie podoba to trudno jego sprawa, my tu nikogo nie okradamy a czy jest w tym cos zlego, ze chcemy zapewnic swoim dzieciom lepsze zycie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez sie zgdadzam z Magda
W dupie honor jak dzieciom krzywda. kazdy walczy o swoje zeby miec lepiej w zyciu! roznymi sposobami. a Magda nikogo nie krzywdzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez sie zgdadzam z Magda
W dupie honor jak dzieciom krzywda. kazdy walczy o swoje zeby miec lepiej w zyciu! roznymi sposobami. a Magda nikogo nie krzywdzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez sie zgdadzam z Magda
W dupie honor jak dzieciom krzywda. kazdy walczy o swoje zeby miec lepiej w zyciu! roznymi sposobami. a Magda nikogo nie krzywdzi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to róbcie tych dzieci więcej
żebyście mogły siedziec na dupie i ogladac "M jak miłość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam dzieci a M jak Milosc
W angielskiej tv nie leci.:) ty zapewne ogladasz.Bo dzieci nie masz i w Pl siedzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, nie denerwujcie się bo na prawdę szkoda nerwów :) niech sobie popisze trochę bezsensownych głupot. Najwyrażniej ma człowiek problem sam ze sobą , widocznie już go nie chce w domu rodzina słuchać to wyżywa się tu na Was :):):) a tak po za tym-------tu pracujecie w tej chwili a nie w Polsce, co za tym idzie tu płacicie podatki a nie w Polsce więc tu macie prawo wymagać tego co Wam się należy a nie w Polsce!!! i tak to sobie proszę tłumaczyć, a co do tych co od czasu do czasu wpadną tu i próbują dokuczyć proszę ich traktoiwqać w/g motta, które mam w podpisie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co pomaranczowa (lub pomaranczowy bo mam wrazenie ze to jakis szowinista napisal) przeszkadzaja Tobie nasze dzieci?ze ich za duzo itd?a prawdopodobnie wlasnie one beda zapieprzaly na TWOJA emeryture...moze pomysl o dzieciach a nie dolujesz innych...masz napiecie przedmiesiaczkowe czy co?jezeli tak dobrze orientujesz sie w tytulach seriali to podejrzewam ze sam/-a je ogladasz!!!pozdrawiam-mam nadzieje ze to byl tylko Twoj zly dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co pomaranczowa (lub pomaranczowy bo mam wrazenie ze to jakis szowinista napisal) przeszkadzaja Tobie nasze dzieci?ze ich za duzo itd?a prawdopodobnie wlasnie one beda zapieprzaly na TWOJA emeryture...moze pomysl o dzieciach a nie dolujesz innych...masz napiecie przedmiesiaczkowe czy co?jezeli tak dobrze orientujesz sie w tytulach seriali to podejrzewam ze sam/-a je ogladasz!!!pozdrawiam-mam nadzieje ze to byl tylko Twoj zly dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze jeszcze raz
w Polsce drogie panie też płaciłyście [podatki i wasi rodzice i dziadowie, i jakoś tak nie jazgotałyście, że wam sie należy. Tylko było przed sąsiadami " postaw sie i zastaw sie", prawda? Wstyd było uchodzic za biedaka, prawda? Jak ktoś walczył i mówił, że wszystko idzie ku złemu i trzeba walczyc o obrone naszych praw do godnego zycia, to cicho sza siedziałyście po kątach, ewentualnie z innymi tchórzliwymi sasiadami, kiwałyście z pogadaa głowami i mówiłyście, że to wichrzyciele i głupcy. A wy tchórzliwe sępy tutaj płacicie zaledwie 2 lata podatki, co jak zebrac razem nawet nie pokrywa wartosci domu w UK, który chcecie dostac, jak jeszcze do tego doliczyc darmowa opieke lekarska was i waszych dzieci to jak to wszystko podliczyc to tak naprawde nic sie wam nie nalezy, jestescie pasozytami, w Polsce byłyście tchórzami, które nie potrafiły walczyc o swoje prawa i godne zycie dla swoich dzieci, a tutaj kesteście pasozyctami, bo ten kraj zaledwie dał wam palec, a wy chcecie cała rękę. I skończcie te gadki o tym, że ktoś czegoś wam zazdrosci, tak bo "macierzyństwo" jest takim wielkim szcz3esciem, tj uzależnienie od faceta, całymi dniami, od jego humorów i tego czy moze stanie sie tyranem albo nie. Jak jesteście głupie to dawajcie robic z siebie niewolnikow , w kraju gdzie mogłybyscie byc wolne, ale te wasze małe mózdzki jeszcze dostatecznie sie nie rozwineły na takie coś. Jak z tchórzliwego niewolnika, mozna zrobic wolnego człowieka? Nie da sie, to samo musi wymrzec. Polacy to tchórze, do tego sprzedajne, dlatego to my pracujemy dla anglików, a nie oni dla nas. A wy drogie panie, zamiast isc pod polski parlament z waszymi dziećmi i domagac sie od WASZEJ OJCZYZNA i WASZEGO RZADU godnego życia, to jesteście na to za tchórzliwe i tylko jazgotac po polsku (bo po angielsku ani w ząb) na forum potraficie, że płacicie podatki w UK to wam sie należy. JESTESCIE OBYWATELAMI POLSKIMI, ale jesteście tez tchórzami, bo o swoje w swojej własnej ojczyznie tego robic nie potraficie, a czekacie az ktos to za was zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja napisze jeszcze raz
a dodam jeszcze nie wiem czy wiecie, ale Anglicy, którzy mieszkaja w Polsce nie mają darmowej opieki lekarskiej tj wy w ich kraju, oni za wszstko musza płacic, więc drogie panie nie rzucajcie sie tak, że jak płacicie podatki to wam sie nalezy, wy macie darmowa opieke lekarska dla siebie i własnych dzieci, podaczas, gdy Anglicy tutaj mieszkaja i płaca podatki w Polsce, tego nie mają, za wszystko musza płacić. Coraz wiecej cudzoziemców z UK, uczy sie polskiego, zacznie czytac to forum to wam napisze co o tym wszystkim mysli,wiec lepiej troche przymknijcie swoje tchórzliwo- pasozytnicze pyszczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×