Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Kika nie przepraszaj,czasem robi sie wieksze bledy:) Jak komus przeszkadza,to niech nie czyta. Ja mam angielska klawiature od 2 tyg. i jeszcze nie zawsze o tym pamietam,wiec wychodza czasem dziwne slowa:P A przypowiesc sie podobala:)) 🖐️😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czemu ty okon taka zlosliwa
Jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okon zaczyna rzadzic
TO JEST OGOLNE FORUM i kazdy ma prawo pisac i czytac co chce !!CZY TO JASNE OKON???? zaczynasz byc wkurzajaca.Acha i nie wyzywaj innych od pomaranczek bo to takie obrazliwe nie jest a ty jestes smieszna z tymi swoimi madrosciami. a czarnego nicku miec nie zamierzam bo do niczego mi nie potrzebny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiego prawa do pisania czego się chce nikt nie ma, więc proszę uważać proszę Pani... Pozdrowionka dla sympatycznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale do czytania chyba jest
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze prosze,wreszcie i ja kogos wkurzylam:)) A juz myslalam,ze tego nie potrafie:) Prosze sobie poczytac regulamin forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A w ogole to sioooooooo!!!!Miotla!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No to teraz do NORMALNYCH!!!! Dzis bylam u kolezanki ktora zlatwia sprawy swoje mieszkaniowe w Consilu i powiedzieli jej,ze jesli ktos np ma problem z tymczasowym oplacaniem mieszkania w naglych wypadkach oczywiscie,to oni pomagaja w oplaceniu czynszu,ktory potem nalezy oczywiscie splacic,ale rozlozony na raty nwet na 2 lata.Lub pomagaja w wynajeciu i oplaceniu wadium ktoro placi sie na poczatku wynajmu. To dla tych,ktorzy pamietam pisali,ze nie moga wynajac bo nie maja kasy na to wadium. A u mnie grzybek rosnie,z sufitu woda cieknie.:( Jutro przyjdzie fachowiec.Juz kiedys byl,wymienil caly kran(zamiast tylko uszczelki )a potem silniczek w wiatraku pod prysznicem,wiec teraz moze rury beda wymieniac.:)) Dobrze,ze reszta w porzadku,landlord jest slowny i w porzadku,a to najwazniejsze. Milego wieczorku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadlam,a teraz Nowy Dzionek,wiec mowie:Dzien Dobry:)) Mam nadzieje,ze dzis nie bedzie madrych madralinskich i dadza sobie spokoj z sarkazmem i nienawiscia:P Dom kupil tutaj moj znajomy,zaplacil 10% reszta w ratach...............prawie 700L co miesiac..............straaaaaaaaaasznie duzo!!!!! Ja wiem,ze lepiej tak,niz placic z wynajem tyle samo,ale trzeba miec te kase,no i te 10%:)) Na razie czekamy cierpliwie,wiec:MILEGO DZIONKA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewlina 25
potrzebuje informacji.moja sytuacja przedstawia sie następująco mam dwójke dzieci gdzie jedno urodziłam tutaj w anglii i mam zamiar starac sie o mieszkanie socjalne.nie pracuje poniewaz zajmuje sie dziecmi bo są małe i potrzebuja opieki.prosze napiszcie mi jak to jest z tymi mieszkaniami socjalnymi jak to wogóle wygląda z góry dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesli masz male dzieci
To tym bardziej powinnas dostac. idz do conucilu i powiedz jaka masz sytuacje. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonili dziś do mnie z housingu po numer do mojego landlora. I jak zwykle zrobili tylko nadzieję, hmmmm. Chyba nigdy się nie doczekam mieszkanka. I jeszcze jak na złość mój landlor od tego tygodnia jest w Egipcie, więc się do niego nie dodzwonią:(((((( Aż się płakać czasem chce....Kobieta, która dzwoniła nic nie chciała powiedzieć, czy mają coś dla nas czy nie................Wielka niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezorientowana..na
ile sie pozniej placi za takie socjalne mieszkanie jak sie juz je ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam domek 3 bed
i placimy GBP400 czynszu miesiecznie + raz na pol roku GBP250 -------North Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam domek 3 bed
chodzilo mi o TAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!!:) Oplaty sa rozne,bo zalezy czy domek jest z Consilu,czy Spoldzielni. Ze spoldzielni niby ciut drozsze,ale za to czysciejsze i lepiej utrzymane. Jesli chodzi o dokumenty na socjalne,to faktycznie dostaniesz je w Consilu,a w razie problemu z wypelnieniem idz do Citizen Adwice Borou,tam na pewno pomoga. Potrzebne beda oczywiscie dochody meza(czy kogos kto placi za dom teraz),jego payslip-y no i moga chciec tez rachunki za prad,gaz,ale nie koniecznie. Oczywiscie trzeba tu przepracowac minimum rok by starac sie o socjalne.Inne info znajdziesz tez w tym topiku,tylko poczytaj troszke,na prawde mozna sie wielu rzeczy dowiedziec. Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!!:) Oplaty sa rozne,bo zalezy czy domek jest z Consilu,czy Spoldzielni. Ze spoldzielni niby ciut drozsze,ale za to czysciejsze i lepiej utrzymane. Jesli chodzi o dokumenty na socjalne,to faktycznie dostaniesz je w Consilu,a w razie problemu z wypelnieniem idz do Citizen Adwice Borou,tam na pewno pomoga. Potrzebne beda oczywiscie dochody meza(czy kogos kto placi za dom teraz),jego payslip-y no i moga chciec tez rachunki za prad,gaz,ale nie koniecznie. Oczywiscie trzeba tu przepracowac minimum rok by starac sie o socjalne.Inne info znajdziesz tez w tym topiku,tylko poczytaj troszke,na prawde mozna sie wielu rzeczy dowiedziec. Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jakby ktos czytac lubil to mi weszlo 2 razy to samo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość himo
czesc znowu, mam nowiny nieciekawe z tego co wiem( a wiadomosci prosto z councilu), to sa problemy z mieszakniami............., wielu ludzi min anglikow, pobralo kredyty na mieszkania, ale w zwiazku z kryzysem nie moga ich splacac wiec banki zabieraja im chawiry, a musza oni gdzies mieszkac wiec rozumiecie............ wiec na poczatek roku nieciekawie zobaczymy pozniej, ja powoli przyzwyczajam sie ze mi nie dadza, nie oszukujmy sie ale my tu jestesmy goscmi wiec nas biora na druga ture...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość himo
do norelii piekna jak ty masz mieszkanie w polsce nie masz prawa do socjalnego tu, jezeli je dostalas to przez klamstwo, nikt kto ma mieszkanie w innym kraju nie ma prawa do mieszkania socjalnego w uk, bo nie jestes bezdomna.. W formie jest zawarte pytanie czy masz mieszkanie..., co odpowiedzialas no co, jak bym Cie znala to wiesz mi ze bym poszla do counsilu i bym powiedziala, bo tu sa cale rodziny ktore sa bezdomne w jakims sensie, a przez takie jak ty nie maja szans, a pozniej pisza ze obcokrajowcy oszukuja, tak jak z zasilkami, mieszkaja w polsce a tu jest maz albo zona i je biora to juz jest kurestw.........,, no to czejamy dalej na mieszkanka i miejmy nadzieje ze takich tu mniej paaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie ja napisalam ze to moje wlasnosciowe mieszkanie bylo ??? rozumiesz slowo\"zostawic\"? juz tam nie mieszkam wiec o co ci chodzi? boze co za ludzie..do wszystkiego sie przyczepia..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie ja napisalam ze to moje wlasnosciowe mieszkanie bylo ??? rozumiesz slowo\"zostawic\"? juz tam nie mieszkam wiec o co ci chodzi? boze co za ludzie..do wszystkiego sie przyczepia..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki spokojnie:) Norella napisalas tak,ze faktycznie brzmialo jakbys w Polsce miala mieszkanie,a tu dostalas drugie z consilu. Dlatego taka to wywolalo reakcje...........spokojnie wszystko da sie wyprostowac:) Powodzenia zycze.Ja mysle,ze te mieszkania anglikow to im zostawia,banki moze odrocza wplate,bo jak nie to consil bedzie mial tylko wiecej bezdomnych. Na te wiesci tez trzeba przymykac oko,sa one z roznych zrodel i nie zawsze w calosci prawdziwe:P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajmjmajm
W Pl kazdy gdzies mieszkal. Rozne ludzie maja sytuacje a mieszkania z councilu dostaja nie tylko bezdomni. council ma swoje kryteria w przyznawaniu mieszkan i rozpatruje kazdy przypadek indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polska123456789
Witam wszystkich.w przyszłym tygodniu wybieram sie do szkocji mam tam juz zalatwiona prace i mieszkanie w hotelu dla pracownikow,w polsce zostawiam zone i 2 dzieci chcialbym wiedziec czy musza oni zemna byc w szkocji by starac sie o mieszkanie ,i kiedy moge zlozyc odpowiednie pismo o takie mieszkanie,czy jesli bede mieszkal w hotelu pracowniczym to bede traktowany jako ,,bezdomny,, bo przeciez niemam gdzie mieszkac z rodzina czy jak/niemam pojecia jesli jest ktos ze szkocji i wie cos na moj temat prosze o podpowiedz z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polska123456789
Witam wszystkich.w przyszłym tygodniu wybieram sie do szkocji mam tam juz zalatwiona prace i mieszkanie w hotelu dla pracownikow,w polsce zostawiam zone i 2 dzieci chcialbym wiedziec czy musza oni zemna byc w szkocji by starac sie o mieszkanie ,i kiedy moge zlozyc odpowiednie pismo o takie mieszkanie,czy jesli bede mieszkal w hotelu pracowniczym to bede traktowany jako ,,bezdomny,, bo przeciez niemam gdzie mieszkac z rodzina czy jak/niemam pojecia jesli jest ktos ze szkocji i wie cos na moj temat prosze o podpowiedz z gory dzieki i pozdrawiam.prosze raz jescze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okon pytanko do Ciebie? Możesz napisać troche więcej na temat \"wadium\" na opłacenie chatki,na początek. Czekam z mężem na tax,mieszkamy z kolegami w domku ale ciasno i to dla mnie troche kłopotliwe.Mam niepełnosprawną córcie,żywiołowego syna a nie wszystkim to pasuje! :( Musze zmienić mieszkanie a niemam żadnych oszczedności. Byłabym wdzieczna! Pozdrawiam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam na chwilke bo lece do pracy:( Kika!!! To wadium jak ja to nazwalam,to takie zabezpieczenie dla landlorda,a jest to najczesciej drugi czysz.Jak sie wyprowadzasz,to a nie ma szkod w domu,to jest to zwracane:) Jesli masz dziecko nie pelnosprawne,to powinnas szybciej dostac mieszkanie,no i zasilki na nie. Poczytaj sobie na stronce................kurcze nie moge teraz znalezc,ale potem znajde to wpisze:) Jesli chodzi o mieszkania w Szkocji,to jesli warunki otrzymania sa takie same jak w Anglii to trzeba miec przepracowane przynajmniej rok (jak nie 2)aby ubiegac sie o mieszkanie socjalne. Wynajac mozna zawsze,a jak jest rodzina na miejscu i mieszka z toba,a dochod jest niw za duzy(bo zona nie pracuje)to mozna dostac Housing Benefit. Poczytaj na pierwszych stronkach topiku. Pozdrawiam wszystkich!!! Ass pomranczkami sie juz dawno nie przejmuje,hi,hi,jhi....... One sie same wkurzaja piszac:P A ty sie ciesz kobieto-5osob na mieszkanie!!! U mnie jest 104 osoby.....:( Lece do pracki!!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O zasiłkach wiem,o chatke bedziemy sie starac jak Mała dostanie DLA i reszte benefitów.Chodzi mi o to że w tej chwili miwszkanie pod jednym dachem z dwoma facetami nie jest moim marzeniem,za dużo mam sprzątania i \"uciszania\" dzieci (bo komuś przeszkadza).Mam pomoc od Social Worker to może dowiem sie coś wiecej?!Ale bardzo dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie i miłej pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O zasiłkach wiem,o chatke bedziemy sie starac jak Mała dostanie DLA i reszte benefitów.Chodzi mi o to że w tej chwili miwszkanie pod jednym dachem z dwoma facetami nie jest moim marzeniem,za dużo mam sprzątania i \"uciszania\" dzieci (bo komuś przeszkadza).Mam pomoc od Social Worker to może dowiem sie coś wiecej?!Ale bardzo dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie i miłej pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny.Nie zagladalam dawno bo grypa mnie dopadla i nie mialam sily ruszyc nawet reka.I dlatego moje spotkanie w cansilu odbedzie sie najprawdopodobniej w ten piatek ale nie jast jeszcze potwierdzone wiec czekam na telefon z cansilu. Okon dzieki za te druty ale ja nie naleze do osob cierpliwych wiec sie nie nie skusze.Na spotkanie kazali mi przyniesc duuuuuuuzo dokumentow i nad niektorymi sie zastanawiam po co ale chca to ok.Co dalej z naszym mieszkaniem nie mamy pojecia a tu trzeba zaczac myslec o przeprowadzce.Do szkoly mojego syna dostalam wezwanie na ktorym Pani poinformowala mnie ze z synem jest jakis problem.TZN NIE UMIE SIE SKUPIC NA NAUCE I MIMO ZE MA NAUCZANIE INDYWIDUALNE TO ZROBIL SLABY POSTEP.Wiec mamy nastepny problem.Jestem zla ze szkola nam nie chce pomuc w zorganizowaniu spotkania z psychologiem i logopeda.Moje pojscie do lekarza pierwszego kontatu nic nie da bo opinia od szkolnego psychologa jes potrzebna.A pani derektor mowi ze syn za malo mowi zeby psycholog mogl z nim porozmawiac .Wiec czuje sie olana przez szkole.Dlatego tez ten problem zglosilam w cansilu/przypomne ze indywidualne nauczanie moj syn ma dzieki cansilowi/wiec i teraz mam nadzieje ze pomoga.Pozdrawiam wszystkich i obyscie grypy nie zlapaly tak jak ja.........PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny sorry za bledy ale to tak szybko pisalam ze po wyslaniu dopiero przeczytalam i za glowe sie zlapalam.............co ja narobilam.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×