Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

pisze szybko,wysylam i nie czytam mialo byc ze nam cieknie z sufitu..bo miedzy pietrami(a jest to 2 pietrowy flat)sa rury i prawdopodobnie z jednej cieknie..sytuacja jest chujowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam tez taka sytuacje landlord sprzedawal mieszkanie u mialam 3 miesiace zeby sie wyprowadzic, bylam z dzieckiem wtedy 3miesiacznym. moglam tez siedziec tam do konca i sie meczyc tak jak dziewczyna co tu pisze ze chca ja dac do hotelu. no rozumie ze chcecie wykorzystac sytuacje zeby doastac mieszkanie od counsilu.. ale za jaka cene?? nie wiem ja bym tak nie postapila. nie mialam seca isc i robic z sibie zebraka i bezdomnego kiedy naprawde moglam sama dac sobie rade. nie mowie ze zle oibisz nie zrozum mnie zle,ale ja mam swoja dume tym bardziej ze bylam z malym dzieckiem. moj maz tez myslal o tym zeby isc do twego hotelu pomeczyc sie troche i poczekac az dadza nam mieszkanie..ale sie nie zgodzilam. nie zaluje tego. a jesli sie komus nalezy to jasne powinien brac. ja tez slyszalam nie jeden raz ze zeruje tutaj na benefitach..ale kurde place podatki i biore bo mi sie nalezy a ci co tak gadaja to moga mnie cmoknac wiecie gdzie. mimo iz mamy niskie dochody nie przyjeli nam aplikacji o mieszkanie, bo ma za wysokie standarty czyl nie mam ubikacji na zewnatrz lub nie miszkam w 5 osob w jednym pokoju. nie wiem juz sama jakie oni maja te kryteria. powodzenia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamama
hostele są rozne, mozna rożnie trafić. Ja mialam czysto, spokojnie i wszystko w super standardzie-oczywiscie bez marmurow. Jesli mam byc szczera to mialam tam sto razy lepsze warunki niz w poprzednim domu ktory byl stary zaszczurzony, zamyszony, niesanitarny i dzielilam go z obcymi ludźmi w tym pijakami i imprezowiczami. Wiele razy słyszałam mimo tego ze juz mieszkałam w hostelu żebym poszła sobie coś wynająć a oni nam dopłacą do czynszu ale się nie zgodziłam i nie żałuję. Dom ktory dostalam został oddany do użytku w 2001 roku jest czysty, bez grzyba i jestem na maxiora zadowolona, gdybym miała wynajmowac taki domek zapłaciłabym ponad 1000 funtow spokojnie, co z tego ze dostane housing benefit jesli w momencie lepszych zarobkow oddawałabym całą wypłatę na rent? Mam dziecko, mam na kogo wydawać kasę, wolę tak, niż pakowac landlordowi co miesiąc do kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamama
poganka jeśli oni Wam mowia że bed and breakfast, to chyba chca was wyprobowac, z wieloma ludźmi sobie pogrywają w taki sposob i wielu idzie na wynajem przez to, ale ile razy można się przeprowadzać mając rodzinę? Przecież to są koszta a poza tym co kilka lat zmieniać mam szkołę dla dziecka bo landlord będzie mi się kazał wyprowadzić? Rownież z tego powodu wybrałam councilowskie lokum. Jeśli faktycznie dadzą was do b&b to macie wielkie szanse że będziecie tam krotko, widocznie faktycznie nic nie mają na ten moment, ale jesli odmowicie to oni umyją ręce i stwierdzą że macie się gdzie podziać, jeśli się wyprowadzicie na wynajem sami to tak jakbyście całą walkę zaczynali od początku Nie dajcie się zbyć ani zastraszyć mnie też straszyli rożnymi sposobami w tym mowili ze moga mi dac dom nawet poza londynem bo w Londynie ciężko itp, itd... nie brałam dosłownie ich słow pod tym względem i miałam rację ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne kazdy by chcial kokosy z nieba :) a ja wole isc do pracy bo siedze juz 4 latka i mam dosc. dziecko ujdzie do szkoly wiec trudno ze kasa przepadnie. i tak nie zabiora wszystiego wiec sie nie martwie a ja bede chciaz wiedziala na co pracuje:):) mam rece do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odpowiedz Obywatela UE
Wracam do tej rozmowy cyt; na stiwerdzenie Polaka, że mu się należą benefity i domek z UK Wklejam z pewnego angielskiego forum, to tak dla waszej zadufanej wiadomości. Er, where shall I start? I am British You are not This is my country It is not your country I have paid many many thousands of pounds into our system You have not I will probably have to live in this country till the day I die You will go back home My wealth and income totally benefits the UK Yours may well get sent home I am going to have to suffer a very uncertain old age in this country You will probably end your days in your homeland I have a democratic right to vote and influence political policy in the UK You do not Jest to zaosne jedyne co mi przychodzi do gowy to ze Ci Brytyjczycy tak to postrzegajac sa ograniczeni. Ja jestem obywatelem UE hmm mam prawa moge ingerowa tak a Anglia tez nalezy do UE wiec jak to sie stalo ze ten Brytyjczyk majac te prawa i swoja ready-mell inteligencje dopusci do tego stanu zeczy ze jest w tej UE i jego suwerennosc tak mu zagraza. Mysle ze ta gorycz nie plynie od patologi która za minimum nie chce robi i za wiele z siebie nie daje hmm a my tak bo chcemy lepszego zycia, a czy to jest zle ?? a co maja powiedziec zydzi hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamama
chcemy lepszego zycia, a czy to jest zle ?? no własnie nie widze w tym nic złego dopoki nie odbywa się to czyjimś kosztem chyba wszystko gra i dopoki potrafimy zarobić na siebie i zadbać o siebie i o naszych bliskich najlepiej jak potrafimy wczoraj w wiadomościach pokazywali babkę ktora żaliła się że jej wystarcza tylko na podstawowe potrzeby, a na chipsy już nie ma. Niech się cieszy że się w Polsce nie urodziła! Ile ludzi marzy o tym żeby mieć na podstawowe potrzeby, nie wspomnę juz co się teraz dzieje, bo kryzys nasz kraj bardzo mocno dotknął :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamama
a te teksty powyżej są rasistowskie szkoda że na forum jest taki odważny a nie na ulicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super calamama ja popieram!!:) Tutaj rasizm i brak tolerancji jest mocno na cenzurowanym. Czuje sie tu lepiej niz w Polsce.Odpowiada mi ten ich flegmatyzm,stoicki spokoj i wyrozumialosc.Nawet kolejki mi nie przeszkadzaja🌻 Dlatego ciesze sie,ze tu jestem,a jak tesknie za krajem i rodzina to wsiadamy w samolot(na wakacje)i lecimy..........................🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OB UE
cd... Jestem człowiekiem Ja też Mieszkam w Europie Mieszkam w Afryce Mam prawo do godnego życia Mam prawo do życia Jak będę chory to mi pomogą w moim kraju Jak będę chory będę się modlić lub wypatrywać czerwonego krzyża i liczyć na litość Co dzień jem Czasami jem Itp................dowoli jak kto chce ale chyba łapiecie na czym polega różnica i kim jesteśmy hmm tak można by to odebrać myśląc jak Brytyjczyk. Oni umrą my nie, bo my mamy prawo ni nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to powiedz to Brytyjczykowi
w twarz, ja znam takich co w twarz ci powiedzą, ze to ich kraj, nie twój i jak ci się nie podoba to won do siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calamama-dzieki za rade,ale wiesz na razie stoi wszystko w miejscu i nie z\\apowiada sie na zmiany.musze isc do nich i im powiedziec,zeby se sami zamieszkali w takiej chacie gdzie na glowe kapie.i to maja byc warunki??masakra.. pozdroo🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dlaczego nie znajdziesz innego mieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamama
poganka mnie wiele razy pod murem stawiali, wiele nerwow mnie to wszystko kosztowało ale jak pisałam opłaciło się więc trzymamkciuki za Was!!! mając dziecko dostajesz priority i przeskakujesz kolejkę, sprawdzać czy macie dobrą ilość punktow do sytuacji, mi dali o całe 3 punkty za mało, doszukałam się,upomniałam się i szybciej dostałam dzięki temu dom :) życzę powodzenia powinni przyjść zobaczyć warunki w jakich mieszkacie, u mnie byli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osa-bo nas nie stac na wynajem czegos innego.tu mielismy w mare tanio.mieszkamy w 2 strefie i placimy ok 500 miesiecznie.ja chwilowo szukam pracy,maly chodzi do zlobka,no jest porazka. Calamama-dzieki:) bedzie ciezko ale bede walczyc i niech przyjda zobaczyc w jakich warunkach mieszkamy.dzis spimy w livingroomie. pozdroo🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osa-bo nas nie stac na wynajem czegos innego.tu mielismy w mare tanio.mieszkamy w 2 strefie i placimy ok 500 miesiecznie.ja chwilowo szukam pracy,maly chodzi do zlobka,no jest porazka. Calamama-dzieki:) bedzie ciezko ale bede walczyc i niech przyjda zobaczyc w jakich warunkach mieszkamy.dzis spimy w livingroomie. pozdroo🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha haeeee
poganka a kogo to obchodzi, duzo ludzi oszczedza na innych rzeczach zeby lepiej mieszkac. myslisz ze mnie bawi placenie za mieszkanie z rachunkami 1000 funtow miesiecznie.ale placimy, nie kombinujemy i nie twierdzimy tak jak ty-bo mi sie nalezy, bo mi na glowe kapie.jak nie umiesz dziecku zapewnic godnego mieszkania to po cholere zachodzilas w ciaze- pewnie zeby benefity i mieszkanie dostac co??? wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jn v c
''poganka a kogo to obchodzi, duzo ludzi oszczedza na innych rzeczach zeby lepiej mieszkac. myslisz ze mnie bawi placenie za mieszkanie z rachunkami 1000 funtow miesiecznie.ale placimy, nie kombinujemy i nie twierdzimy tak jak ty-bo mi sie nalezy, bo mi na glowe kapie.jak nie umiesz dziecku zapewnic godnego mieszkania to po cholere zachodzilas w ciaze- pewnie zeby benefity i mieszkanie dostac co??? wstyd '' WSTYDEM JEST TO SYCZENIE TY ŻMIJO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa .
Tylko, że niestety, choć to może niegrzeczne, ale w wielu sprawach Brytyjczycy mają rację. Jak choćby w tej najprostszej, że UK to ICH kraj i jeśli nam się nie podoba to do widzenia. Cały świat jest to dyspozycji. Po co przyjeżdżać i osiedlać się w kraju, w którym tyle Wam się nie podoba???????? A wyobraźcie sobie, że pewnego dnia zjechałoby do Polski 400 tysięcy Brytyjczyków. I zaczęliby narzekać i krytykować: a w Polsce to jest do dupy, to do niczego, to byśmy chcieli mieć tak, a to inaczej. Ciekawa jestem czy tak z radością zaczęlibyśmy zmieniać Polskę pod upodobania emigrantów.... No i co byśmy powiedzieli, gdyby kolejki po zasiłki wydłużyły się 5-cio krotnie z powodu tylu nowych chętnych do nich, kwoty zasiłków zmniejszyłyby się, żeby starczyło dla wszystkich itd itd. Już widze polskie pieniactwo, oburzenie, a kto wie czy nie strajki z tej okazji. Niestety tacy jesteśmy. I dobrze o tym wszyscy wiemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha haeeee
ja nie sycze kochanie. ale pomysl, panna mysli ze jej sie wszytsko nalezy bo tutaj zamieszkala, a nawet tutaj nigdy nie pracowala tylko jej maz.i jest oburzona ze nie chca jej dac mieszkania, bo ma wigoc w mieszkaniu, skarbie wszyscy maja, taki klimat a jaka postawa roszczeniowa!!! typowa dla niezaradnego nieroba ktory tylko patrzy skad kase wyciagnac ja zanim zdecydowALAM SIE NA DZIECI PRZEMYSLALAM Z MEZEM CZY NAS STAC , a potem zaszlam w ciaze, a nie odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w sumie sie decydowalam na dziecko nie na to czy stac mnie na nie. przyjechalam tutaj do uk po to zeby zarobic sobie jakies pianiazki jak kazdy mlody. nie mialam zamiau tu zostawac..i co po 3 tyg. pracy zaszlam w ciaze. i zdecydowalismy ze tu zostaniemy bo tutaj moge zapewnic mojemu dziecku to wszystko czego wpolsce bym nie mogla. benefity mi sie naleza bo mamy niskie dochody to coma nie brac? bo to nie moj kraj? jak mi chcac cos dac to biore. robie to leglanie i place podatki. yhm...nie pracowalam za wiel tez ..i co z tego. nazwiesz mnie nierobem? . kazdy ma tu inna sytuacje ale nie wsadzaj wszystkich d jednego wora kobieto. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle,ze zamiast sobie skakac do oczu powinnismy sobie pomagac,Wspierac wzajemnie,bo jestesmy rodakakmi.Kazdy z nas przyjechal tu za przyslowiowym\"chlebem\",inaczej by nas tu nie bylo.Gdyby w Polsce mozna bylo zyc na takim poziomie jak tu i za takie pieniadze,to na pewno nikt z nas by tu nie przyjezdzal,wiec...............moze przestanmy sobie wsadzac :kij w mrowisko:tylko jesli mozemy to pomozmy innym,ktorzy tej pomocy oczekuja. To jest kraj anglikow nie nasz,wiec musimy miec szacunek do ich obyczjow,do ich prawa i do ich metalnosci.Oni sa tu u siebie,a my nie.Dla nas jest tu wiele rzeczy\"nienormalnych\"jak krany,czy okna..............ale akceptujemy to,bo musimy.Jak sie komus to nie podoba to nikt go tu nie trzyma na sile.Jednak bierzmy pod uwage,w jaki sposob sie do siebie odnosimy,bo swiadczy to o nas-Polakach. A zbyt dobrego zdania o nas powiedziec nie mozna.:( Milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhaaaaaaaaaaaaaahaha
i zdecydowalismy ze tu zostaniemy bo tutaj moge zapewnic mojemu dziecku to wszystko czego wpolsce bym nie mogla. "" no właśnie zapewniasz dziecku lepsze życie w zapleśniałym domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jn v c
leżącego się nie kopie i to w dodatku rodaka ty.... !!!!!!!!!!!!!!!!! trzymajcie mnie bo nie wytrzymam zaraz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skad w tobie tyle zawisci i agresji ty pomaranczowa fajansiaro??zanim zaczniesz krytykowac innych zacznij od siebie..chyba nie myslisz ze jestes perfekt,bez skazy.twierdzisz,ze swe dziecko zaplanowalas..moje GRATULACJE,malo komu sie to udaje.zreszta ciekawe czy twoja mama tez cie zaplanowala?? nie uwazam bym nieudacznikiem byla,ale raczej osoba ktora kombinuje by zaradzic sytuacji w jakiej sie znajduje.nigdy nie oszukiwalam na benefitach,biore tylko to co sie memu dziecku nalezy..w przeciwienstwie do co niektorych angoli(jak np.nasz landlady).jesli mam mozliwosc dostania chaty od panstwa to z niej korzystam a nie sie jakimis ideami zaslaniam.kazdy orze jak moze,lub lubi i tobie nic do tego.ja tu jestem by zasiegnac rady i bynajmniej nie od takjich jak ty plazie.owiedz lepiej co ty tu robisz??pewnie prowadzisz ubogie zycie,nie masz przyjaciol i w ogole jestes zerem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamama
dla ciekawych :) naprzeciwko mnie w domu councilowskim mieszka sobie rodzinka. Mają 2 mercedesy, tego drugiego kupili w zeszłym roku ma na numerach'08 jak czarny gruby nim przyjechał, bał się zamknąć drzwi od domu, co 2 minuty na niego zaglądał, podejrzewam ze samochod warty tyle co dom. Po co im councilowski dom??? Rodzinka tak dobrze sytuowana aż świeci na całej ulicy, tak sie wyrożniają. Nie czepiajmy się rodakow w potrzebie. jeśli nie rozumiecie dlaczego czyjeś losy się potoczyły tak a nie inaczej, idźcie na spacer i się zastanowcie zamiast wypisywać takie hamskie i pełne pogardy teksty. Chwała Bogu że ten kraj dba o ludzi w potrzebie i że maja oni możliwość powalczyć o godne życie, bo w naszym kraju o czymś takim można pomarzyć! Bezrobocie wzrosło w Polsce o 10 procent w ciągu miesiąca a wy podkładacie kłody ludziom ktorzy walczą żeby żyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calamama
''Tylko, że niestety, choć to może niegrzeczne, ale w wielu sprawach Brytyjczycy mają rację. Jak choćby w tej najprostszej, że UK to ICH kraj i jeśli nam się nie podoba to do widzenia. Cały świat jest to dyspozycji. Po co przyjeżdżać i osiedlać się w kraju, w którym tyle Wam się nie podoba????????'' Mieszkam tutaj 9lat i nikt mi nigdy niczego podobnego nie powiedział, a poza tym mnie się tutaj podoba, dlatego tutaj jestem, żyję, mam rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha haeeee
poganka nie bede z Toba dyskutowac o jakosci mojego zycia i kim jestem bo gramy troche w innej lidze, wiec nie sadze ze wogole znasz trakie srodowisko jak moje i ze mialabym z Toba o czym porozmawiac. fajansiara-uff dzieki bogu nie mma znajomych ktorzy uzywaja takiego slownitwa i moje dziecko sie takich rzeczy nie nauczy bo nie uslyszy rozsmieszylo mnie jak napisalas ze chcesz dostac to mieszkanie- i niech oni sabie sami mieszkaja w zawilgoconym domu.oni maja Ciebie gleboko w nosie, i nic dziwnego bo sama sie nie szanujesz, przyjechalas tutaj,. siedzisz od 3 lat w domu na benefitach i masz czelnosc kogos zycia uczyc???????? owszem powinnismy sobie tutaj pomagac a nie klocic sie, ale jak czyta sie o takim dziadostwie to naprawde czlowiek sie wstydzi ze jest tej samej naropdowosci co np.panna poganka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha haeeee
poganka nie bede z Toba dyskutowac o jakosci mojego zycia i kim jestem bo gramy troche w innej lidze, wiec nie sadze ze wogole znasz trakie srodowisko jak moje i ze mialabym z Toba o czym porozmawiac. fajansiara-uff dzieki bogu nie mma znajomych ktorzy uzywaja takiego slownitwa i moje dziecko sie takich rzeczy nie nauczy bo nie uslyszy rozsmieszylo mnie jak napisalas ze chcesz dostac to mieszkanie- i niech oni sabie sami mieszkaja w zawilgoconym domu.oni maja Ciebie gleboko w nosie, i nic dziwnego bo sama sie nie szanujesz, przyjechalas tutaj,. siedzisz od 3 lat w domu na benefitach i masz czelnosc kogos zycia uczyc???????? owszem powinnismy sobie tutaj pomagac a nie klocic sie, ale jak czyta sie o takim dziadostwie to naprawde czlowiek sie wstydzi ze jest tej samej naropdowosci co np.panna poganka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fg df
LARWOOOOOOOOOO IDŹ JUŻ DO SWOJICH BOGATYCH ZNAJOMYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×