Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zagubiona 22

urząd pracy - nie zgłosiłam w ciągu 7 dni że zostałam zatrudniona - będzie kara?

Polecane posty

Gość zagubiona 22

zostałam zatrudniona na umowę-zlecenie ponad 2 tyg. temu..... najpierw miałam pracować na czarno 2 tyg.(na próbę) a dopiero potem miałam dostać umowę... mówiłam pracodawcy, że ma mi dać znać jak mnie zatrudni bo muszę to zgłosić w urzędzie pracy w ciągu 7 dni... a tymczasem po przedwczoraj dowiedziałam się, że jestem zatrudniona od samego początku... minęło juz ponad dwa tyg.:O będę płacic karę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 15000
wątpie, zadzwoń i zapytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
u nich jest też taka kara, że jeśli się nie stawię w terminie który mi podadzą to wyrejestrowywują mnie na 3 mies. i nuie mam prawa do ubezpieczenia... a jaka kara gdy nie zgłoszę, że pracuje gdzieś? no raczej nie taka, że mnie wyrejestrują, bo i tak od chwili zatrudnienia jestem wyrejestrowana :O pewnie jakaś pieniężna.... i kto ma to zapłacić jakby co? ja? czy pracodawca? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
u nich jest też taka kara, że jeśli się nie stawię w terminie który mi podadzą to wyrejestrowywują mnie na 3 mies. i nuie mam prawa do ubezpieczenia... a jaka kara gdy nie zgłoszę, że pracuje gdzieś? no raczej nie taka, że mnie wyrejestrują, bo i tak od chwili zatrudnienia jestem wyrejestrowana :O pewnie jakaś pieniężna.... i kto ma to zapłacić jakby co? ja? czy pracodawca? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
dziekuję za wszytkie odpowiedzi trochę mnie to pocieszyło :O ale skoro jest termin a oni się ich tak ostro trzymają to może jakaś kara będzie? :O żadnego zasiłku nie pobierałam... ale 3 dni od zatrudnienia byłam na bezroboiu (bo miałam termin) i podpisywałam że nie pracowałam w lutym i marcu nigdzie.. oni mnie zatrudnili w kwietniu, ale może to sie wydawać dziwne urzedowi, że im tego nie powiedziałam jak byłam na wizycie :O bedę musiała im wtedy powiedzieć, że pracowałam na czarno :O i ja moge mieć kłopoty i pracodawca :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
co mam mówic ?:O 1) zatrudniona byłam na czysto od samego początku, ale zapomniałam ich poinformować (ale wtedy to bank tylko ja bede płacic karę) 2) powiedzieć, że poinformowali mnie o zatrudniuniu dopiero przedwczoraj, a wcześniej miałam pracować na czarno na próbę, ale w końcu podpisali od samego początku i mnie zapomnieli poinformowac (i ja mogę mieć nieprzyjemności i oni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno nie panikuj
czego tak się boisz?! nic ci nie zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja - pomarańczowy nickt
"bedę musiała im wtedy powiedzieć, że pracowałam na czarno i ja moge mieć kłopoty i pracodawca" zaraz, zaraz... jeśli pracowałaś na czarno, to nikt Cię nigdzie nie zgłosił, czyli nikt nie wie, że pracowałaś. to do czego ma się urząd pracy czepiać, jeśli im o tym sama nie powiesz? tylko kilka postów wcześniej pisałaś, że pracodawca zgłosił Cię do ZUS-u, to dlaczego on ma mieć kłopoty? on jest w porządku, tylko wtedy Ty nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
boję się że cała wypłata albo i więcej pójdzie na karę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pragnienie nie ma szans
teraz jak masz prace to co ci moga ....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja - pomarańczowy nickt
idzieś do UP, zgrywasz sierotkę, że nie wiedziałaś, że jest 7 dni, że coś tam, jak trzeba, to się popłacz ;) i nic Ci nie zrobią. po pierwsze nie minęło znowu aż tak dużo czasu, po drugie nie oni Cię z tym dopadli, tylko sama się zgłaszasz i przyznajesz do winy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
😭 pracodawca mi powiedział przedwczoraj dopiero , że jestem zatrudniona juz od ponad dwóch tygodni (od początku kwietnia) a ja o tym nie wiedziałam :O myslałam, że dopiero późńiej mnie zatrudni... wypisywałam umowę na początku, ale miałam zostawić wolne w dacie, bo nie wiedział od kiedy mnie zatrudni... :O i jeszcze mu móiłam, ż ejak mnie zatrudni to niech mi da znać od któego, bo musze to zgłosić na bezrobociu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
poszukałabym na necie co mi grozi jeśli nie zgłoszę tego w ciągu 7 dni, ale nuie wiem gdzie szukać :O na stronie UP jest tylko to, że trzeba zgłosic w terminie, ale nie pisze jaka bedzie kara :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
ja pieprzę ;( no to się załamałam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
😭 co ja mam zrobić? :O przecież to nie moja wina 😭 dowiedziałam sie dopiero przedwczoraj ze postanowili mnie zatrudnić ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja - pomarańczowy nickt
idź czym prędzej do tego urzędu i przyznaj się do winy (okoliczność łagodząca ;)) + rób to, co Ci wcześniej napisałam i zobaczysz, że Ci nie dadzą tej grzywny. Iść musisz, nie masz innego wyjścia, bo znacznie gorzej będzie, jak oni sami to odkryją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nie słuchaj głupot, nie martw sie, po prostu zgłos im - konsekwencji nie będzie, jezeli nie pobierałas rzeczywiście żadnych świadczeń. grzywna jest wtedy jezeli oni Cię na tym złapią,(na skutek kontroli) zanim ich powiadomisz (powinnas to zrobic i Ty i zleceniodawca, więc dziwi mnie jego beztroska, tym bardziej, ze on może zapłacic nie 500, a 30.000 zł)Teraz oboje napiszcie powadomienie z info o prawdziwym momencie zawarcia umowy, bez tłumaczenia ise najlepiej i trzeba to dac do urzędu za pokwitowaniem. Tutaj odpowiedni przepis z Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - jezeli nie wierzysz moim słowom Art. 119. [Niezawiadomienie powiatowego urzędu pracy] 1. Kto zatrudnia lub powierza wykonywanie innej pracy zarobkowej bezrobotnemu, nie zawiadamiając o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 3 000 zł. 2. Bezrobotny, który podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą bez powiadomienia o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 zł. 3. Sprawca nie podlega odpowiedzialności, jeżeli przed dniem przeprowadzenia kontroli obowiązek, o którym mowa odpowiednio w art. 36 ust. 7 i art. 74, został już spełniony. (czyli powidaomił) Poważnie nie musisz się martwic tylko zrób to zanim to odkryją, a będziesz mogła spać spokojnie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może nieważne, ale prostuję - Twój zleceniodawca może zapłacić 3000 kary za niezgłoszenie Twojej umowy , a nie 30000- sorry za błąd;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
jeszcze dodam, że dziś miałam termin, żeby stawić sie na bezrobociu (nie poszłam - bo praca) ale stwierdziłam, że akurat z tego powodu chyba nie powinno byc problemu :/.... czyli iść osobiście jutro? czy wysłać pismo, że zostałam zatrudniona, i nie wdawać się w dyskusje z nimi bo jeszcze się w coś wkopię:O ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
ale ona chyba zgłosiła... tylko mi powiedziała dopiero przedwczoraj :O ona ma zgłoszone tylko nie ja :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akiedypotem
mozna się zarejestrować jak przepracowalo się tylko 2 tyg.na tym zleceniu? bo mam podobna sytuację :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sadze, zeby obciazyli Cie kara:) Ja prowadze dzialalnosc i jestem tak zamotana, ze niemal kazdy dokument skladam po terminie;). Tylko z urzedem skarbowym sprawy zalatwiam nawet przed czasem, ale tu wiadomo-mus:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
a może już mnie znaleźli ? 😭 ???? przyszło awizo, że czeka na mnie list polecony :O chyba go nie odbiore - bo wtedy to juz na bank bede musiała płacic karę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli im zgłosicie, nawet po terminie no nie wiem powiedzmy 30 dni - z zastrzeżeniem jezeli wcześniej sami tego nie odkryją - to powtarzam nie mają prawa(czyli nie chodzi tutaj o ich widzimisie) wam naliczyć kary. Jak to zrobić? napisac pismo i złożyć w sekretariacie za pokwitowaniem na drugim egzemplarzu i przechowywać w razie kontroli. Naprawdę bez kombinacji, moja mam przegapiła i też w ciągu 7 dni nie zgłosiła , ze podpisała umowe zlecenia(zleceniobiorca nie podpisal oswiadczenia, że jest zarejestrowany jako bezrobotny, ona madra nie zapytała i doiero później wyszło, jak powiedział, ze musi iść się podpisać w PUP), ale od czego ma się córkę - prawnika;-)))Kazałam jej natychmiast zgłosić z potwierdzeniem daty. i co? za dwa dni przylecieli na kontrol, ale nic jej nie mogli zrobić, bo zgłoszenie było z datą 2 dni przed kontrolą. Luzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
słoneczkojasne ... postanowiłam, że za chwile polecę na pocztę wysłać list polecony... może byc? :) ale mam avizo.... boje się, że może to urząd :O może to ta kontrola? postanowiłam, że jeśli to bedzie z urzedu to powiem pani w okienku, że nie odbieram tego :) odbiorę w przyszłym tygodniu... że w razie czego dowiedziałam sie po wysłaniu mojego listu do nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
słoneczkojasne... a twoja mama ile dni sie spóźńiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja poszlam dopiero
jak mialam umowe w rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona 22
jak wyglada ta kontrola? wjeżdżają na chatę? a może byli dziś u mnuie i zostawili avizo? :O a co jesli dzisiaj przeyszedł list w tej sprawie,a ja wysłałam dzis do nich list, że jestem zatrudniona? jesli bym odebrała dzisiaj to płacę karę, a jesli odbiorę dopiero w przyszłym tyg. to postawiłam na swoim? czy nie ważne... oni przysłali mi dzisiaj a ja im odesłałam również dzisiaj (więc za późno) i itak karę bede musuiała zapłacic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko jedyna kto tu się wypowi
ada zadnej kary nie bedziesz płacić. Ja tez tak miałam, to wysłałam do nich list polecony ze sie wyrejetrowuję wysłałam kopię umowy o prace i tyle , zero konsekwencji jakiś tydzień później przysłali mi listem poleconym , że mnie wykreslili z bazy osób bezrobotnych i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×