Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mallinka

Jakie danie mięsne na obiad dla gości?

Polecane posty

Szykuje mi się w przyszłym tyg. uroczystość rodzinna. Będzie ok. 20 osób. Kompletnie nie mam pomysłu jakie mięso przygotować na obiad. Najlepiej żeby było to coś pieczonego lub duszonego - coś co nadawałoby się do szybkiego odgrzania. No i jeśli to możliwe żey nie było zbyt pracochłonne, bo nie ędę miała niestety zyt dużo czasu na przygotowania. Z góry dziękuję za jakieś porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję. A ta pierś to jak nacinać? Przyznam, że o tej pory robiłam w kuchni strasznie proste rzeczy (nie faszerowane), bo średnio mi gotowanie wychodzi. Kotleciki oczywiście wypróbuję jeszcze przed imprezą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinska wrozka
1. rolada wołowa lub wieprzowa (na płat mięsa kładziesz cebulę, ogórek kiszony i zwijasz tak jak struclę), do tego sosik pychotka. 2. schabowy z serem i pieczarkami (na tradycyjny schaboszczak kładziesz przesamżone pieczarki z cebulką i posypujesz startym zółtym serem i zapiekasz chwilę, żeby ser się rozptopił) 3. cielęcina w sosie śmietanowym z prazonymi migdałami (kroisz mięso w nieduże kawałki, przesmażasz krótko na patelni, potem podlewasz wodą i dusisz, aż będzie miękkie. w tym czasie na patelni prażysz migdały w płatkach na złoty kolor. jak mięso będzie miękkie, robisz do niego sos śmietanowy, dorzucasz migdały i gotowe. 4. jak wyżej, tyle, że zamiast cielęciny pierś z kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyczajna teściowa
Proponuję zrazy i kotlety z piersi kurczaka z ananasm i serem żółtym, kiedy przewrócisz je na patelnie po usmażeniu jednej strony - na tę już usmażoną kładziesz plaster ananasa a an niego plaster sera żółtego. Smażysz aż się zrumieni z drugiej strony -pycha! Do tego 2 suróweczki: pierwsza z czerwonej kapusty (słoik kompotowy z biedronki), druga z biełej -taka jaką robisz zazwyczaj. Ziemniaczki na pómiskach -z koperkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyczajna teściowa
Zrazy miozęsz zrobić dwa dni wcześniej, kotlety dzień i usmażyć je, później tylk odgrzewasz w piekarniku na blasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, na pewno coś wybiorę! A znacie może jakiś dobry przepis na kurczaka pieczonego? Ja zawsze nacieram przyprawami i po prostu piekę, czasem dodaję pieczarki. A może jakieś inne przyprawy, wiem, ze niektórzy robią na słodko, może jakieś owoce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio zaserwowałam gościom polędwicę chateaubriand z mięsem wołowym od http://cezan-ubojnia.pl/ i po prostu byli zachwyceni. A sam przepis nie jest jakoś skomplikowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matylda2324
Gdy mieli wpaść do nas znajomi (zaraz po moim powrocie z pracy), to wymyśliłam wszystko tak: dzień wcześniej ugotowałam leczo. Tuż przed ich przyjściem wstawiłam na ogień rondel obranymi ziemniakami do ugotowania i leczo do podgrzania. Wszystko się udało;) Tu podrzucam przepis na leczo: http://kulinarnesos.pl/leczo-78/ Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam, iż tradycyjna szynka powinna być idealnym pomysłem. Z pewnością zrobi ona wrażenie na każdym, nie jest to również nie wiadomo jaki wymysł - tradycja w połączeniu z odpowiednią kompozycją z pewnością spodoba się Twoim gościom. Musisz postawić na najwyższą jakość a taką z pewnością oferują Wołex. Ich produkty mięsne nie raz zrobiły wrażenie na moich kubkach smakowych! Przepyszne, tradycyjnie przyrządzane mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×