Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elisabetta_elisabetta

Nasze małe rodości 2006

Polecane posty

albo kupcie Nadusi mydełko w piance... jak zrobi ładnie siku, bedzie sobiee mogła tym mydełkiem umyc rączki po wyjściu z toalety :) Albo jakiś fajny kolorowy papier toaletowy.... cos, co ja zachęci do skorzystania z WC i czego sie nie bedzie mogła znowu doczekać.. a jesli nie, to poprostu musicie sami kierować Nadie do ubikacji co godzine, potem co dzwie, a sie wydłuży do stopnia, kiedy bedzie dłuuugo wytrzymywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Matuniu za rady ..no niestety nagrody i kary na nia nie działa (czego juz nie próbowalismy) - a ona no to dobrze jak bede misc sucho to dostane a jak nie no to trudno to innym razem moze :) hehe kombinator, kurcze moze spróbuje z tym mydełkiem w piance hihi to moze ..choc wątpię, bo ogólnie nawet zagonic ja myc rec e jest problem, leniuszek hihi jak juz zacznie to ma swietna zabawe bo ma wyciskane mydełko to i cały zlew umyje i zabawki, a trzymac siusiu długo to ona potrafi ..bo nieraz jej sie zdarza ze i 3 godz ma sucho, zawsze najgorzej po obiadku, przynajmniej w przedszkolu, no i na lezakowaniu to zawsze była przesikana teraz l;ezakowania juz nie maja i jest lepiej, no ale nie idealnie. No i w domku zdaza sie jej o wiele zadziej niz w przedszkolu, choc nie zawsze ja pilnuje. Ja mysle ze to jej z wiekiem dopiero przejdzie :( szkoda bo juz mam dosc ciagłego prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie i dzieciaczki :) :* Dociu!!!! Dosłowie teraz wpadło mi coś do głowy :D a jakbyscie kupili Nadusi taki zegareczek na rączkę, co to co godzine symbolizuje pełną... albo taki, który sami nastawiać bedziecie co godzine na budzenie. Jak jej zadzwoni, to bedzie znak,że ma iśc siku, bez względu, czy bedzie chciała,czy nie... nawet z przysłowiowymi " dwoma kapkami" w przedszkolu wytłumaczyłabyś wychowawczyni co i jak, pewnie sie zgodzi co godzinke nastawiac... Zobaczysz jak Nadusia to polubi :) a jaka będzie dumna z zegarka :) Jejku... ciekawe, czy to by zdało egzamin, nie ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dociu, a co do Kamisi, spróbj może z suchym mlekiem... wiesz tym rozpuszczalnym granulowanym.. Wiesz czemu pisze? Bo kiedyś Hania chciałą takie mleczko. Kupiłam jej i zrobiłam, a ona po skosztowaniu stwierdziłą, ze smakuje jak moje z cycusia...(bo oczywiscie na poczatku codziennie musiała sie poczęstować cycusiem :D ) Skoro tak mówi, moze Kamisia sie nie domyśłi... :) moje odstawianie ok :) dzisiaj miną 2 tygodnie bez cycusia :) no nie powiem, ciągle jeszcze szuka jak ma zły dzien... ale dajemy rade :) Moje cyolki juz puste i wygladają tragicznie... sama skóra..... :( Musze sobie kupic jakiś kosmetyk na ujędrnianie ;) teraz Zuzanka przechodzi kolejne ząbki i w parze idzie zmierzłośc, kupska pod łopatki 4 x na dzień..., całe rączki i zabawki w buziolce... i ten płacz.. biedactwo... tylko paracetamol omaga, choć i to na jaieś 1,5 godzinki... Lidziu jak karmienie i dieta??? Eluś, co u was? jak znosicie brak suni? acha - nasz migdał chyba już ok :D hania zaczęła spowrotem jesc mega ilosci :) i nie chrapie :) pozdrawiam... :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo!!! MAtuniu dziekuje za kolejne rady ...zobaczymy, na razie jako tako a zaczeło sie od srody było niewiele ale jednak mokro jak kupowałam chlebek Nadia upatrzyła sobie lizaka i płacz ze nie chce jej kupic ...wytłumaczyłam oczywiscie dlaczego i ze kupie jej jak jutro bedzie miec sucho, oj płaczu było mnóstwo, ale rzeczywiscie zalezało jej chyba na tym lizaku i czwartek był suchutki, jejku jak sie cieszylismy :) teraz ustaliłysmy ze jak bedzie cały tydz sucho to w weekend do bajkowa pójdzie ...bardzo to lubi ...wiec moze bedzie to jakis sposób, kupilismy tez mydełko w piance no i na razie jest zadowolona ze jak zrobi siusiu myje raczki tym mydełkiem ...oj mam nadzieje ze pomoze :) Dziekuje bardzo za wsparcie :) a w srode idziemy na usg no i zobaczymy ...ale jak widac to chyba lenistwo, no ewentualnie przez te kupki, bo cały czas jest teraz na debridacie. A jesli o to mleko chodzi to piszesz o takim zwykłym tylko ze granulowanym czy jakies modyfikowane jest takie? No i czy teraz jak Kamiska jeszcze roczku nie ma to mozna jej takie dawac, (jesli to zwykłe?) Oj my teraz tez z zabkami walczymy :( które u Zuzy wychodzą? bo u nas teraz czwórki i to chyba wszystkie na raz dzis dałam jej ibum bo miała goraczke, ale w sumie bardziej przeciwbólowo niz przeciwgoraczkowo, bo normalnie prawie widac po niej nie było tej goraczki, no ale maruda ze szok. No tescie pojechali do anglii zobaczyc wnuczka, a ja wczoraj odniezałam u nich ...bo snieg zasypał matko ale sie troche rozrusząłm hihi p[o tym tłustym czwartku :) gorzej ze Kamiska kiepsko spi ...bo normalnie na nic juz sił nie mam...no ale mam nadzieje ze po tym ibumie bedzie lepiej iu da sie mi wyspac dzis :) pozdrówka buziolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No miałam małą załamkę od wtorku mała nie chciała cyca i nie jadła. Już jest lepiej ale ja trochę psychicznie muszę stanąć na nogi. Poza tym. Bardzo się bałam, że w końcu butelka zostanie, badanie moczu wczoraj w szpitalu zrobili i nie tak wyszło, ale może to kwestja pobrania, mamy wprawdzie furagin wypisany ale jeszcze jutro zrobię drugie, bo jak siusia nie płacze nie gorączkuje. Niestety moje dziecko silnie uczulone na bialko mleka krowiego zaczęło się po kilku kawałkach pręgi wołowej i rosole wołowym. Pani doktor wprawdzie wypisała bebilon pepti i stoi w szafce bo wiecie ja to sie strasznie boję i nie dałam jej. Ale może jej minie, choć ja płakałam z nią bo na mój widok i widok cyca płaczem przeraźliwym wybuchała. Dociu oby tak dalej trzymam kciuki mocno.No i Matunia gratulacje odstawienia, cierpliwości życzę przy ząbkach. Dziewczyny co ja mam zrobić wczoraj się wazyłam i kolejne 2,5 poszło, teraz 58,9 wiem nerwy ale kurcze tyle to ja ważyłam przed urodzeniem dzieci jak miałam 19 lat.Boję się że przez to pokarm strace. Mamy małą zwazyć za 2 tyg we wtorek czy przybiera, Jezu zgupieję. Ach i jeszcze jedno kiedy chrzciłycie dzieci ile miały? Lenka dziś kończy 15 tyg. Czy w wielkim poście można kurka. Napiszcie na gg nie bardzo mam czas pisać bo marudna i zresztą same wiecie. Ach no i co ile h jadły wasze dziewczyny może pamietacie? Ona ostatnio 8 h i ssie krótko około 1 do 3 min. w dzień w nocy częsciej ale od wczoraj. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidziu kochana trzymaj sie... jak czujesz sie zdenerwowana, pijmelise, ja tak robiłam nawet dwie dziennie . Na Zuzie to nie wpływało nijak. Co najwyzej Lenka bedzie spokojniejsza... Hania i Zuzia były chrzczone w wieku 6 tygodni. Co do posu, to nie wiem, ale chyba mozna w Wielkanoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuniu dziekujemy za zyczneia :) My jutro na usg jedziemy ...ale dzis cały dzien suchy w przedszkolu :) a Nadia jaka dumna z siebie :) No o sobie juz nie wspomne :) Juz w sumie dobrze od czwartku było, ale jednak piatek i pon troszke popuszczone, ale to tez był sukces :) A mnie cosik reka boli, chyba nadwyrezyłam sobie w nadgarstku, i ledwo ruszam :( Oj lece dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam panie :) Dociu, ja mam nadzirje, ze nie odebrałaś tych moich "rad" za jakieś wymadzanie... To włąsciwie nie były rady, a pomysły :) Pomysły z palca wyssane i troche z praktyki z hanią :D No!!! Gratulacje suchych dni :) Trudno, ze znowu sie "coś" zdazyło... wkrótce calkiem zapomnicie o mokrych majtusiach :) Miłego posty Wam Wszystkim Życze, kto oczywiscie praktykuje... JA jestem katoliczką, wiec oczywiscie przaktykuje :) A moje postanowienia na post?? wiec tak... :D ...: - nie krzycze na Hanusie ! Tłumaczenia jak dawiej i ewentualne kary... - nie kłóce sie z Mężem :D Zignoruje każda jego zaczepke... ;) A co dla siebie??? - słodycze tylko w niedziele raz na dzien do kawki :) - nie jem nic po godzinie 18.00 :) - codziennie brzuszki, brzuszki, brzuszki.... zaczynam od 15stu do konca tygodnie, kolejny tydzien 30, nastepny 40 i tak do konca postu po 10 plus :) Moja waga wyjściowa 69kg... Mój cel - 64kg :) , czyli mam do zgubienia 5kg :) Ciekawe czy dojde do celu :D No , nawigacje mam :D Która do mnie dołaczy??? :D Zapraszam... zawsze to raźniej razem :) Pozdrawiam was dziewczynki i całuje pociecchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matunia spoko wszystko jak najbardziej na luzie rady były uzanane jako pomysły ..fajne pomysły ..bo jenak mydełko w piance troszke dało nadzieji :) NAdia bardzo lubi wyciskać, a do tego jeszcze bajkowo ..no i stara sie dziewczynka :) No zobaczymy jak dzis bedzie czy tez sucho? Wczoraj usg wyszło oki, czyli sie potwierdza lenistwo :( choc z drugiej strony dobrze ze tylko to :) A jeszcze dodatkowo zima i całe te sterty ubran ..mysle ze z wiosna bedzie juz suuuoer :) Dzieki za wsparcie :) Co do postu hmmm mam po prostu swoje zasady :P Ale co do jakis postanowien to juz mam od jakis 2-3tyg dietke ZP i na sniadanko nie zwykły chlebek a chrupki, ale wszystko w granicach rozsądku, bo nie lubie głodna chodzić, i jak głodna jestem to potem wszystko wraca ze zdwojona siłą, odchudzac sie nie musze bo juz ogólnie tyle na wadze mi nie przeszkadz, no ale za brzuszki sie musze porzadnie wziąć, choc to nie jest takie proste, musi chyba troszke wiecej słoneczka przygrzac :) No a niedługo odstawianie od cysia, ale to chyba snieg musi zniknac, i troszku cieplej bo nie chce choróbslk zadnych ..choc nie wiem czy to ma jakis zwiazek :) oj lece bo panna wstała i mi juz na kolana pcha sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio ale trzymam za ciebie kciukole, na pewno sie uda ..choc grafik napiety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dociu póki co daje rade :D co roku robie takie POSTANOWIENIE tyle, ze tym razem mało rygorystyczne zawsze rezygnuje całkowicie z czegokolwiek, co ma cchociazby słodkawy posmak i z kawy rezygnuje też. w tym roku nie katuje sie az tak , bo po co :D to ma byc miłe, a nie katorżnicze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! MAtuniu ciesze sie ze dajesz radę :) ja tez na razie tez ..choc było kilka wpadek, ale to zwiazane z innym trybem dnia jak np szlismy na usg z NAdia to sniadania nie jadłam ..a potem to juz wszystkiego mi sie chciało :( No a co tam u reszty dziewczyn? hihi bo tylko chyba same z Matunia tu jestesmy? dajcie choc znak zycia Lidziu lepiej juz z Lenką? oj lece bo Kamisia na cysia przyszła miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avinia Sto Lat dla Lukaszka, duuzo zdrówka szczescia i oby usmieszekm z minki nie schodził :) 😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘😍🌻😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matunias
❤️ 😘 🌼 K A M I L K O !!! 🌼 😘 ❤️ 100 latek i gratulacje serdeczne ukończenia pierwszego roczku !!! :) Zycze Ci Kolejnych latek pozytywnego dziecinstwa, beztroskiego i jedynego w swoim rodzaju!! Duzo zdrówka!!! Abys zawsze pozytywnie zaskakiwała rodziców !!! Wielu ciekawych pomysłów w zabawie z siostrzyczką!! No i kolejnych osiągnieć i dażenia do celu :) 🌼🌼🌼❤️❤️❤️🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha :D matunias :D ale to oczywiscie ja :D Dociu jak przebiegł Wam roczek Kamisi? Wczoraj nie miałam netu, wiec życzenia dopiero dziś, ale równie szczere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuniu dziekuje za piekne zyczenia :* A roczek no jakos sie udało :) zarcia az za duzo było i zostało, ale tym sie nie martwie pomroziłam to co mozna i teraz troszke mniej roboty na razie :) Kamilka prezentów cała mase, do tego NAdia tez troche podłapała :) takze znowu wiecej zabawek, a tescie jaszcze taka zebre do skakania co miejsca sporo zajmuje :( ...no ale najwazniejsze my jeszcze sie miescimy :) Gosci tez było mniej niz przewidywalismy wiec nawet luzno było ..ale szkoda bo to akurat moj tata nie przyszedł :( ostatnio cos sie od nas odłacza jakos ..no cóz takie zycie on tez musi dbac o to by nie siedziec w domku sam (jakos probuje sie pocieszyc) Dziewczynki nawet grzeczne, wytrzmały dosc długo, bo o 21.30 poszły spac :) Babacia chyba troszke podłamana bo dziewczyny do niej nie chciały, heh KAmilka tylko u mnie na kolanach, tolerowała jeszcze tate i dziewczyne brata NAdia tak samo :) Zreszta moze nawet i dobrze bo tesciowa chora przyszła :( O nowym wnuczku nie chcieli za bardzo opowiadac A teraz zaprosili nas do restauracji na ich imieniny, a mi sie tak tam nie chce isc z dziewczynami, kurcze moim zdaniem one jeszcze za małe na takie siedzenie przy stole. No ale zobaczymy m ma z nimi pogadac i zaprosic do nas, moze sie zgodza, bo w sumie to bedzie lepsze rozwiazanie. Kamisi ciaghle zebole rosna i ciagle kiepskie nocki Ale dzis i wczoraj słoneczko daje czadu i jest ok, szkoda ze jutro ponoc juz ma byc inaczej :( Oj lece odezwijcie sie choc słówkiem co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co tak zupełnie brak czasu? czy juz nikt tu nie zaglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane :) Odebrałam komp z naprawy i co???? i dalej ciagnie sie jak flak! grrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!! łech!!!!!!!!!!! Co za sprzęt... po co ja płace za mega szybki net??? Jak sie naprawimy tak całkiem ta wróce tutaj :D póki co pisze 30 minut jeden tekst i jescze mi go kasuje... wiec będę cieszyła sie wiosną , a kompa odstawiam, co by mi nastroju nie niszczył :) pozdrawiam cieplutko :) pa :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej , do nas tez wiosna w koncu zawitala :) Ech jak mi brakowalo tych slonecznych promieni .... chyba powoli wybudzam sie z zimowego snu ;) Moje panny rosna, rozrabiaja coraz wiecej i coraz wiecej sie kloca . Kamilka ostatnio nie chciala za bardzo chodzic do przedszkola , twierdzila ze , dzieci nie chca sie z nia bawic :( Poszlam porozmawiac do pani przedszkolanki i pani powiedziala, ze Kamilka jest apodyktyczna, nieznosi sprzeciwu i chce narzucac swoje zdanie innym dzieciom :( :( :( i wtedy dzieci rzeczywiscie nie chca sie z nia bawic , ale gdy troche odpusci to ladnie bawi sie z dziecmi. Niestety to prawda , bo podobnie probuje zachowywac sie w domu, z tym ze my jej na to nie pozwalamy . Oj czuje , ze beda z nia wieksze klopoty w przyszlosci :O Dota, spoznione ale szczere zyczenia dla Kamilci , sto lat i duzo zdrowka 🌻 Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Oj powiało tu chłodem... No to trzeba ożywić. Danio póki co zdrowy do przedszkola lata i nawet zadowolony. Pani przedszkolanka powiedział mi, że szkoda go zostawiać w jego grupie wiekowej więc pójdzie dalej z pieciolatkami, w książkach pracuje i radzi sobie świetnie, a co do wcześniejszego pójścia do szkoły to zastanowię się. My mielismy miesiąc grozy. Lenka na butli ale wcina zadowolona i przybrała to co straciła nawet na plus. Obiadki też są pycha więc cieszy mnie to. Tuż przed świętami poszłam na szczepienie, a Pani doktor z biegu zasugerowała żeby jechać na usg przezciemiączkowe bo ona podejrzewa wodniaki- a świadczyć o tym miało uwypuklone ciemiączko, które nota bene ma duże ale wg, mnie zmniejszające się. Nastrasyła mnie nie na żarty bo pyta czy stać mnie na prywatne wykonanie. Jezu wysadziła mnie z życia ech znowu szpital. Ale okazało się że ok. dobrze że mielismy znajomych, bo we wszystkich prywatnych gabinetach na 2 tyg kolejka. Mała waży 6 kg i ma 67 cm. Póki co oboje nadal się lubią, a nowe umiejętności ruchowe pozwalają im na taki bliższy kontak i zabawy wspólne. Lenka zaczyna próby podnoszenia się ale nerwus mały jak nie może o wścieka się jak niewiem. Danio coraz mądrzejszy i ma swoje zdanie W KAŻDEJ NIEMAL sprawie. Coraz częściej domaga się towarzystwa dzieci a z tym u nas mały problem. No ale jak Lenka urośnie zawsze to będzie kompan to wygłupów. Ja mam ostatnio jakis martwy okres muszę sie motywować do wszystkiego może poprostu schemtyczność i zmęczenie biorą górę. Wiecie Mirek późno wraca czasami tuż przed pójściem dzieci spać i jakoś tak nawet z nim mi się nie chce gadać. Wogóle tak jakoś nijako, nnie kłócimy się ale mam wrażenie że szwy póściły. Co marudzę? No komuś muszę. A co u was? No i co tu tak martwo kiedyś Matunia i Docia napędzały, a teraz? No uciakam, u mas pada dziś i zimno jak cholera nie podoba mi się taka wiosna, przypomina o niej tylko zielona trawka i kwitnące drzewa. Całuski mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane :) zagląda tutaj jeszcze któraś?? :( chyba poszłysmy w zapomnienie.... :(:(:( Lidziu! dziękuję za zyczenia dla Zuzanki :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidziu weszłam wtedy - 18go, żeby złożyc życzonka Damiankowi... Gapa ze mnie. Podziękowałam za życzenia Zuzanki, a Damiankowi zapomniałam złożyc... ale mi wstyd.!!! Damianku - spóźnione, ale baaardzo szczere zyczenia zdrówka, szczęscia, powodzenia w całym życiu!!! Super dzieciństwa, beztroskiego i niezapomnianego... i opiekuj sie siostrzyczką jak tylko mozesz, bo wiesz - Starszy Brat, to nie byle stanowisko :D Duzo uśmiachów w zabawie wspólnej Wam życze :) :**** Pozdrawiam Was wszystkie :******************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki i dzieciaczki.... cos widze, ze podupadamy... :(:(:( pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej jak tu pusto :( No tak nikt nie ma czasu cieplutko sie zrobiło to wyjazdy odpoczynek a u nas jeszcze dodatkowo małe remonty. odmalowalismy mieszkanie, jeszcze został pokój dziewczynek za 2 tyg zaczyanmy a w miedzyczasie jeszcze wyjazd na tydz Moze znajdziecie chwilke oby sie odezwac choc kilkoma słówkami co tam u Was, oj czesto mysle sobie jak to było fajnie tak sobie z Wami pisac tu, ale jakos ostatnio bardzo mało czasu na cokolwiek mam juz o kompie wogóle nie wspominajac. BArdzo ciekawajestem jak tam wasze dzieciaczki, u nas bardzo wesoło, Kamilka juz bardzo duzo mówi, nasladuje NAdulke jak papuzka, duzo smiechu nieraz mamy przez to :)madralina taka jak nie wiem. pozdrówka pozdrówka papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×