Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość onnaaa

cyprest...co o nim?

Polecane posty

Hey! jak to jest z działaniem antykoncepcyjnym Cyprestu jeżeli bierze się go w 7y dzień licząc od pojawienia się okresu ...wszędzie pisze, że należy brać go w 1y dzień a mój gin. przepisał mi w celu usunięcia komplikacji z torbielem.. więc nie wiem czy skoro biore w 7y a nie 1y dzień to czy będzie ten lek działał również antykoncepcyjnie??? PLISSSS POMÓŻCIE ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agneskaaaa
Jeśli nie wziełaś tabletki w pierwszy dzień miesiączki to przez 8 dni zabezpieczaj się dodatkowo np prezerwatywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pelnanadziei
kto Ci kupi za 10 zł jak w aptece jest po 7zł... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaaaa123
Hej,zarzywam tabletki od miesiaca, kosztowały nie cale 14 zł i jak do tej pory wszystko jest dobrze, bole brzucha przed miesiaczka minely, cera sie poprawila w blyskawicznym tepie :) tylko zastanawiam sie czy mozna palic biorac tabletki? jesli ktos cos wie na ten temat to bardzo prosze o informacje :) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania09
Ja Cyprest biorę od 15.05 czyli samo 2 dni więc poprawy jeszcze nie widzę a biorę go ze względu na trądzik który mam okropny ( przed stosowaniem cyprestu robiłam sobie oczyszczanie ozonem i teraz na czole zrobiły mi się nie tylko co pryszcze bo nie wygląda to na pryszcze tylko taka wysypka takie malutkie krostki i nie wiem od czego czy od cyprestu czy od ozonu ) czytałam na ulotce że może się pojawic wysypka ale jak organizm się przyzwyczai to tego nie będzie , po 2 moja pani doktor mnie ostrzegała i powiedziała żebym nie liczyła na efekty po 2 tabletkach i mogą pojawic się skutki uboczne dlatego będę go brała nadal .Co do brania to zapytałam mojej pani doktor ile trzeba przejmować ten lek czy 6 miesięcy czy dłużej to powiedziała mi że 6 miesięcy to jest minimum czyli nie mogę brac go krócej a leczenie może trwac tym lekiem u mnie nawet kilka lat ze względu na to że jestem młoda . Zapewniła mnie że na pewno pomoże mi to na cerę i miesiączki nie będą bolesne i będą regularne . Zapytałam jej czy jak będę to długo stosowac to czy niczego sobie nie uszkodzę i czy nie będę miała problemu aby zajść w ciąże to odpowiedziała mi że w żadnym wypadku po odstawieniu leków prędzej zajdę w ciążę niż przed ich braniem . Moja pani doktor jest bardzo doświadczoną lekarką i nie przepisywała mi czegoś co jest nie skuteczne i mogłoby mi w jakiś sposób zaszkodzić jest ogólnie bardzo miła i gdyby miała jakieś zastrzeżenie do tego leku to nigdy by mi go nie przepisała a skoro przepisała to musi byc dobry i pomocny . Powiedziała mi że Diane 35 , Cyprest i Sindi to leki hormonalne od m.in. trądziku z antykoncepcją są dobrymi lekami i bardzo skutecznymi ale skoro wolę cyprest to mam cyprest . Czytałam gdzieś że cyprest diane i sindi mają końskie dawki hormonów jest to nie prawda u mnie na ulotce pisze że zawiera nie wielką ilośc hormonów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ! mam prawie 18 lat, odkąd pamiętam miałam duży trądzik, dosłownie bulwy z ropa na twarzy. poszlam do dermatologa w wieku 16 lat i przepisal mi cyprest. na poczatku tradzik sie nasilil a po 2 msc zaczął znikać. naprawde polecam, bo moja cera teraz wyglada o niebo lepiej. ale nie jest idealnie bo mam dosyc widoczne blizny potrądzikowe. oprocz cyprestu musialam tez brac przez ponad rok Izotek. stan cery mam lepszy, miesiączki wyregulowane i mniej bolesne. jedyne minusy brania cyprestu - przytylam w ciagu roku okolo 7 kg. a poprzez izotek mialam humorki, bylam przygnebiona. cyprest na cere bardzo pomaga! teraz biore ostatni blistr, i prawdopodobnie koniec leczenia. nie wiem jednak czy uda mi sie schudnac po odstawieniu leku. pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola1318
Brałam cyprest ze względu na problem z prawym jajnikiem (powiekszony) i tylko przez 4 dni, bo wywołał u mnie wymioty, biegunkę, ból glowy a nawet gorączkę, byłam bardzo osłabiona, wściekla na kazdego i na nic nie miałam ochoty oprocz płakania w poduszkę. Całe szczescie, że przestałam go brac bo rodzinka ze mna juz nie wytrzymywała. :) W dniu w którym nie wziełam kolejnej tabletki wszystko ustąpiło.. Co do ceny to u mnie w Płocku kupiłam 3 opakowania i zapłaciłam 34 złote.. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pytanie co do Cyprest. Kończe w tym tygodniu pierwsze opakowanie. Z tego co czytałam na forum mam podobne objawy: * mdłości * czasami stany depresyjne * powiększenie piersi * poprawa z cerą! ( duży plus) ale najbardziej niepokoi mnie to że straciłam apetyt na seks, przez co nie mogę dojść odkąd je biorę. I piszę własnie z zapytaniem, czy u Was tez taki efekt wystąpił? Czy to minie? Czy lepiej iśc do apteki i kupić jakies tabletki osłonowe typu asequrella?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może mi ktoś wyjaśnić bo nie wiem o co chodzi z tą 7-dniową przerwą ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ! Po skończonym opakowaniu tabletek hormonalnych należy odstawić je na 7 dni , w tym czasie następuje krwawienie, a po 7 dniach niezależnie od tego co się dzieje z organizmem , zaczyna się kolejne opakowanie. Efekty o których piszecie ( piękna skóra, duże piersi ) trzeba poczekać , moim zdaniem po 2 opakowaniach widać sporą różnicę. Na początku stosowania cyprestu pojawiają się nudności, rozdrażnienie i lekkie bóle brzucha, ale po tygodniu ustępują , dzieje się tak dlatego, że organizm dostaje hormonalnego kopa. Uważajcie na dietę przy stosowaniu hormonów.. jak się nie będziecie kontrolować to możecie bardzo łatwo przytyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12311
Największe g****o jakie moze być caly cykl rozregulowany w trzy swiaty do tego okropny tradzik. Nie polecam a wręcz odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, mam na sprzedaż jedno opakowanie Cyprestu (3x21tabletek). Jeśli jesteście zainteresowane to piszcie na maila andzelika692@onet.pl. Niestety wykupiłam cała receptę a te tabletki nie służyły mi, więc teraz opakowanie zalega w szafce, a może akurat komuś się przyda :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kleo31
Bierzcie dalej to gowno.po 3 tygodniach zator tetnicy plucnej.przezylam ale leczenue przrciwzakrxepowe 99 zl m-cznie po zawale pluc nie mam wydolnosci to co doprowadzilo mnie prawie do smierci.lekarze wypusuja bo to nie ich cialo.poziom ddimerow norma do 500 ja 4600!!!!oiom na kardoologi.bierzcie dalej i powiekszajcie grono zabitych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 22 lata. Zdecydowałam się na tabletki antykoncepcyjne ze względu na trądzik hormonalny, który w bardzo krótkim okresie czasu pojawił się na mojej twarzy "od tak": od gimnazjum męczyłam się z trądzikiem zaskórnikowym, stosowalam różne maści od dermatologa raz z gorszym raz z lepszym skutkiem, ale w tegoroczne wakacje ni stąd ni z owąd mój trądzik zmienił postać: na twarzy pojawiły mi się wielkie czerwone gule na policzkach i w okolicach żuchwy, żadne maści nie pomagały, a twarz pomalowana podkładem wyglądała dosłownie tragicznie. Moja samoocena spadła do zera, otarłam się o depresję. W ogóle nie byłam w stanie patrzeć ludziom w oczy w czasie rozmowy, bo wiedziałam, że wyglądam strasznie. To moja mama wpadła na pomysł, że być może mój trądzik ma podłoże hormonalne. Czytając szereg artykułów w internecie rozpoznałam u siebie trądzik androgenny, ale ponieważ nie jestem lekarzem zdecydowałam się na wizytę u ginekologa, który dał mi skierowanie na badanie krwi. Okazało się, że mam ponad 4x większy poziom testosteronu od normalnego! Moja diagnoza się sprawdziła. Wtedy ucieszyłam się niesamowicie: na reszcie wiedziałam na 100 % co mi jest i mogłam podjąć WŁAŚCIWE leczenie, a nie tak jak u dermatologa - leczenie na chybił trafił. Nie chcę nawet myśleć ile wydałam w sumie pieniędzy na te wszystkie maści. Lekarz przepisał mi Cyprest. W internecie wyczytałam, że efekty są widoczne po ok. 2-3 miesiącach, dlatego nie nastawiałam się, że od razu coś się zmieni. Bałam się, że przytyję, ale nic takiego się nie stało :) To co się zmieniło to to, że urosły mi piersi :) W ogóle mam wrażenie, że moja figura stała się bardziej kobieca, a twarz bardziej dorosła (do tej pory często musiałam pokazywać dowód w sklepie kupując alkohol). Jeśli chodzi o cerę to już w trakcie 1 opakowania zauważyłam OGROMNĄ poprawę! Cud! Gule zmniejszyły się, wiele zaskórników znikło, cera już się tak nie przetłuszczała. Malując twarz podkładem wyglądałam już naprawdę dobrze. Jednak żeby nie było tak kolorowo,często zdarzały mi się krwawienia w czasie brania tabletek. Nie mogłam przewidzieć kiedy będę krwawić więc przez całe 21 dni musiałam być przygotowana. Do tego doszły krwawienia po orgazmie. Co więcej właściwy okres zaczął mi się dzień przed tygodniowym odstawieniem tabletek. I to był dosłownie wodospad, wodospad przez całe 8 dni ( do tej pory miałam okres przez 4-5 dni, który był mało obfity) Powiem szczerze, że byłam trochę przerażona. Teraz kończę przyjmować 2. opakowanie i efekty na skórze są jeszcze lepsze. Krost jest już bardzo niewiele, zostały przebarwienia (płaskie, nie grudkowe), które cały czas bledną :) Mój cykl jest już taki, jak powinien być :) Nie występują już żadne krwawienia w czasie brania tabletek, czy podczas orgazmu :) Bardzo polecam tabletki antykoncepcyjne osobom z trądzikiem hormonalnym. Inaczej tego nie wyleczycie :) Maści tu nie pomogą, bo problem leży w hormonach. Nie załamujcie się: ja naprawdę byłam wrakiem człowieka, nie wierzyłam że kiedykolwiek uda mi się pozbyć tego świństwa, a jednak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam cyprest jakis rok temu przez ok. 3 miesiące, dostałam go ze względu na trądzik ale podczas brania tych tabletek przytylam 7 kg w 3 miesiące i cellulit nie do opanowania do.tej pory, gdzie wcześniej nie mialam z tym żadnych problemów.. Z tego co czytam.to tylko ja tak zareagowałam na te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda z Nas inaczej reaguje na różne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych dlatego przed doborem odpowiednich ginekolog ma w obowiązku przeprowadzić wywiad lekarski oraz skierować nas na badania. Ja ostatnio poszłam po swoje pierwsze w życiu tabletki anty i dostałam belare - nie mam po nich żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 29 lat i cerę podatną na trądzik. bardzo dużo na plecach i dekolcie. jestem dosyć szczupłą osobą, nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem. brałam cyprest przez 6 miesięcy. skutki uboczne jakie zauważyłam w pierwszych dwóch miesiącach, to: obniżenie/huśtawka nastrojów(dopadały mnie bezpodstawne smutki), zwiększenie apetytu(po zjedzeniu sytego obiadu mogłam wciągnąć jeszcze tonę słodkości), zwiększone libido, lekkie mdłości. Przytyłam jakieś 3 kilo po pierwszych 3 miesiącach, ale później waga wróciła do normy, apetyt też się znormalizował, depresyjne nastroje ustały. Cyprest zlikwidował mój trądzik i zapewnił ochronę przed niechcianą ciążą - brałam go regularnie co wieczór(ok 21:00) i nie stosowałam z chłopakiem dodatkowych zabezpieczeń, a kończył we mnie. teraz cyprest podobno wycofano :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wycofano? Wlasnie lekarz przepisał mi dwa opakowania, w mojej miejscowej aptece nie było ale bez problemu sprowadzono go na drugi dzień z hurtowni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×