Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ika0011

oszczędzanie-czy ktoś ma pomysły??

Polecane posty

Gość gość
ja ostatnio stwierdziłam że bardzo dużo wody marnuję na zmywanie. Kupiliśmy zmywarkę z panasonica i zwraca się po pół roku . Rachunki już są niższe a koszt zmywarki też nie był wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim musisz założyć sobie zestawienie finansów w Excelu, gdzie powinnaś wpisywać wszystkie swoje dochody i wydatki. Po tym zobaczysz na co najwięcej wydajesz, a po drugie proponuje korzystać z promocji w sklepach na produkty żywnościowe, bo na tym możemy najwięcej zaoszczędzić. Ja osobiście chodzę do Polomarketu i Tesco, tam mam najwięcej promek na moje ulubione produkty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja staram się kupować jedzenie, chemię itp. w marketach i nie wychodzi to dużo w skali miesiąca, jestem w stanie co nieco oszczędzać, niedawno nawet udało mi się zainwestować w złoto w http://powiernik.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to gratuluję! Ja oszczędzam na koncie i do kopert na poszczególne cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wychodze z zalozenia ze nie ma co pieniedzy odkladac do skarpety, trzeba obracac, inwestowac i pomnazac ;) ja inwestuje w pozyczki pozabankowe w Klubie Inwestorow, ryzyko nie jest wysokie a zarobic mozna calkiem niezle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamaWima
najszybszym i najlepszym sposobem jest oszczednosc na rachunku na prad poprzez zmiane dostawcy energii elektrycznej. odkad zmienilam dostawce na Axpo to rachunki zmalaly o kilkanascie a zima nawet o kilkadziesiat zlotych :))) polecam jak chcecie przyoszczedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostek2231
Przede wszystkim to oszczędzać trzeba umieć a jednak większość osób tego niestety nie potrafi. Dlatego też są dla nich bardzo dobre poradniki na blogach poświęconych takiej tematyce. Znajdziecie to wszystko na stronie http://oszczdzanienaprzyszo.yolasite.com/ Jak dla mnie najlepszy blog o oszczędzaniu jaki można tylko znaleźć. Zresztą zajrzyjcie sami a wszystko stanie się dla Was jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalem kobiete ktora szuszyla raz uzyty papier toaletowy,o jedzeniu pisac nie bede:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie u mnie sprawdziło się, aby na konto do oszczędzania odkładać pieniądze od razu z wypłaty. Jak czekałam na koniec miesiąca aż coś zostanie to prawie nigdy nie zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie ja też jestem za tym, aby najpierw odkładać kasę na konto do oszczędzania a dopiero potem rozpisać sobie budżet domowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a probowalas zmienic dostawce pradu? w moim przypadku zmiana dystrybutora energii elektrycznej na firme axpo pozwolila na znaczne obnizenie comiesiecznych rachunkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoriakka
prosty i skuteczny pomysl to zmiana dostawcy energii elektrycznej. czesto jest tak ze nie przywiazujemy wagi do umowy z operatorem a na rynku jest duzo takich co maja na prawde dobre oferty! ja korzystam z Axpo i jestem bardzo zawodolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz m
jeśli chodzi o oszczędzanie w ogrodzie, to mogę dodać od siebie dwa sposoby - gromadzenie deszczówki w zbiornikach służących do tego celu oraz robienie własnego kompostu do warzyw - z liści, skoszonej trawy, pozostałości z plewienia grządek itd. sam mam w ogrodzie takie produkty z dom i woda i nie dość, że jest to oszczędzanie pieniędzy to jeszcze ekologiczne podejście do tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz m
jeśli chodzi o oszczędzanie w ogrodzie, to mogę dodać od siebie dwa sposoby - gromadzenie deszczówki w zbiornikach służących do tego celu oraz robienie własnego kompostu do warzyw - z liści, skoszonej trawy, pozostałości z plewienia grządek itd. sam mam w ogrodzie takie produkty z https://www.domiwoda.pl/ i nie dość, że jest to oszczędzanie pieniędzy to jeszcze ekologiczne podejście do tematu oczko.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilamaj
Może coś takego jak tunel rozsączający z domiwoda.pl Gromadzi wody opadowe w odpowiednim zbiorniku. Dzięki temu mamy darmową wodę np do podlewania kwiatów czy też też trawnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz dość opłat za prowadzernie konta? Znajdź bank z brakiem opłat! ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl ---> www.sprawdzonebanki.pl Na stronie są oferty banków w kategorii: karty kredytowe konta osobiste konta oszczędnościowe kredyty gotówkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze żarówki energooszczędne activejet po drugie pilnować aby zawsze było zgaszone światło oraz lampki np w TV ...itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal2103a
Jest wiele możliwości na skuteczne oszczędzanie, osobiście polecam w tym zakresie dobrej jakości poradnik. https://centrumbankowosci.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dynia55
Może zabrzmię poważnie, ale wydaje mi się, że najlepiej skorzystać z lokaty bankowej. Wpłacasz jakąś sumkę na konto, a pieniądze same rosną. Tu znajdziecie info gdzie najlepiej to zrobić, żeby zarobić jak najwięcej: http://mindacademy24.pl/oszczednosci-ze-strony-banku/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katosz

Polecam małymi krokami do przodu. Przede wszystkim ustalić ile może się wydać w danym miesiącu i ile odłożyć. Stały przelew na konto oszczędnościowe dużo daje. Ale spróbuj też jak najlepiej zorganizować jakieś takie codzienne wydatki. Ja robię zakupy raz w tygodniu na cały tydzień w dużych sklepach, sprawdzam co jest w promocji. Zrezygnowałam z telewizji, bo i tak prawie nie oglądałam a płaciłam za to. Szukam teraz tańszej oferty na internet. Przeszłam do innej sieci komórkowej - mobile vikings. Przedtem w abonamencie płaciłam 60 zł, teraz za to samo płace 25. Niby drobne rzeczy, ale jak się to podsumuje to naprawdę wychodzi niezła suma zaoszczędzona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×