Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ika0011

oszczędzanie-czy ktoś ma pomysły??

Polecane posty

Gość Yukion
JEDNAK NIE WIEM, CO JESC, MOZE JA ZA DUZO JEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje propozycje dla ciebie:
4) Kup ciepłą kołdrę w Ikei z poziomem ciepła 4, 5 lub 6. Obiecuję ci, że nie zmarzniesz, a nawet się przegrzejesz. Albo połóż na kołdrę ciepły pled. Miliony ludzi na świecie śpi w takich temperaturach, bo tak jest zdrowiej i taniej. 15) W skupach. Adresy skupów najdziesz w necie przez Google. Są osobne skupy plastiku, osobne szkła, osobne makulatury i osobne metalu. To nie są może oszałamiające pieniądze, ale zawsze coś. Bezdomni dają radę nawet za nie przeżyć, więc pomyśl tylko. 17) Nie kupuj warzyw i owoców w sklepach i marketach, tylko na targach/bazarach i w dyskontach spożywczych. Tam są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moje propozycje dla ciebie:
Jedz to co lubisz i to co jest zdrowe. Jedynie stosuj się do punktów: 2, 3, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 17, 18 i 19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yukion
Z tymi skupami bedzie ciezko bo nie kupuje sieciowki, nie jezdze na rowerze, a nie ma skupow w mojej okolicy. Juz widze ze musialabym wydac co najmniej 10zl zeby cokolwiek tam dowiezc, wiec raczej sie nie oplaca. Poza tym sa czynne w takich godzinach ze musialabym sie zwolnic z pracy zeby tam dojechac. Z targiem jest podobnie, mam daleko na najblizszy targ warzywny. Kupuje w dyskontach. Nie chcialabym sie specjalnie umartwiac czy poswiecac wiele godzin by dorobic np. 10zl wiecej. Zastanawiam sie jakie tanie potrawy moge robic by oszczedzic na jedzeniu. Na Kafe ludzie pisali ze starcza im 300zl na miesiac, jak oni to robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yukion
Nie wyrzucam jedzenia, kupuje w tanich sklepach, nie kupuje jedzenia do pracy i wody do picia, warzywa i owoce jak wspominalam sa bardzo drogie, nie robilam wiec zapraw (nie mialam czasu i latem mialam naprawde za malo pieniedzy by kupowac owoce i warzywa za min 5zl/kg), ale kupuje albo surowe warzywa, owoce (najtansze, np. teraz kapusta, mandarynki w promocji), mroze zapasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raffalla
Najważniejsze jest to zeby wyrobic nawyk... co w moim przypadku nie jest latwei, ale pozbyc sie wszelkich zbednych oplat co wyga czasu i obliczeb. ja zaczelam od zmiany operatora sieci komorkowej, zmienilam tez konto w banku na wspolne z mezem bo gubiliśmy sie w tym ile kto wydaje i też nie placimy podwójnych opłat bankowych. warto sobie porownac oferty bankow przez porownywarki http://bankometria.pl/ chyba jest dosc wiarygodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to kasą nie grzeszę więc co robię: - jezdze wszędzie rowerem- nie musze płacic za paliwo czy nawet bilety mpk, nawet zimą daję radę -sortuje smieci dzieki czemu nie musze zamawiac kolejnego kubła - ubrania kupuje tylko w lumpeksach -jedzenie w Biedronce -zuzywam całe jedzenie, tak zeby sie nie zmarnowało -do czajnika leję tylko tyle wody ilepotrzeba, uzywam pokrywek, chodze po zasiłki do MOSPu, oddaje butelki do skupu, dziurawa odzież ceruję zamiast wyrzucac, okulary nosze sklejone tasmą.. :( tanie buty kupuje na allegro za 30 zł uzywam minimum detergentów, psa karmię tylko od czasu do czasu, nie palę... długo spię co dzień zeby zuzywac mniej kalorii a i tak wszystko na marne, bo mam ogrzewanie gazowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupa ubawiłaś mnie
ja też z konieczności zaczęłam oszczędzać. Na obiad gotuję zupę zamiast mięcha, zrezygnowałam z telefonu stacjonarnego (i tak dzwoni się nia komorki) , gaszę zbędnie zapalone żarówki, biorę prysznic (myjąc ciało gąbką zakręcam wodę) nie kąpiel a i tak wiecznie kasy mało! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
najwięcej wydaję na rachunki,paliwo ,leki jedzenie jest coraz droższe ! kupuję na promocjach jak jest tanio to hurtowo np.jabłka 3kg,mięcha 2-3kg i porcjuje do zamrażalnika wymyślam tanie obiady typu gęste zupy,gołąbki,bigos placki ziemniaczane,gulasz z kaszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjskfhfh
kupuję w biedronce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meble-venus
NAJNIŻSZE CENY - SPRAWDZ- MEBLE http://venus-meble.eu/ Producent mebli : krzesła, stoły , hokery , meble tapicerowane, fantazyjne kanapy dziecięce i wiele innych KONKURENCYJNE CENY ! - ZAPRASZAM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sposobówjestwiele
1. na zakupy na pieszo - połączenie spaceru i zakupów, dobre na weekend, jak jest ładna pogoda 2. tam gdzie mogę dojeżdzam rowerem, obecnie wogóle nie wydaje na bilety 3.nie mam auta i raczej nie myśle o jego kupnie w przyszłości 4. częśc rzeczy spożywczych kupuję marek marketowych, niektóre towary marek marketowych sa lepsze- np. nie mają konserwantów niż te markowe 2 razy droższe, tutaj trzeba poszukać i potestować 5.kupuję ubrania na dużych przecenach, w lumpeksach, czuje się w nich dobrze, lubie tradycyjną sportową wygodę, unikam drogich marek, moge powiedziec że nawet sie modnie 6. wiele środków chemicznych można zastąpić płynem do naczyń i octem, ale nie warto oszczędzac na proszku do prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość falafele
a ja z auta przesiadłam się na rower - to nawet lepiej dla mojego zdrowia i pupy:) . To chore ile muszę płacić za nalanie kilku litrów do baku, a na dodatek mam Diesla. Autem jeździ się od czasu do czasu jak coś trzeba większego kupić lub jak jedziemy do rodziny. Jak tak dalej w Polsce będzie to chyba wszyscy przesiądziemy się na rower. Zrezygnowałam z palenia papierosów a paliłam 7 lat ! Raczej ze względów zdrowotnych, bo mnie pani doktor nastraszyła ale zawsze pieniądze zaoszczędzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darka63
pamiętajmy żeby oszczędności uczyć też nasze pociechy - już od najmłodszych lat, polecam artykuł na damaztorebka.pl ''Niedaleko pada jabłko od jabłoni''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felicjja
Udało mi się znaleźć ten artykuł a przy okazji wiele innych bo bardzo fajna stronka, a co do artykułu chyba skorzystam z kilku porad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betstu
oj dzieciaczki to naśladowcy, jak my będziemy mieć skarbonkę to one też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zonka23
betstu A i nam dorosłym nie raz ta skarbonka aby się przydała żeby mieć grosz na czarną godzinę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LolkaD
Zonka23 - dokładnie :) a artykuł faktycznie daje do myślenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zonka23
A co Ci dał do myślenia ten artykuł? Masz zamiar coś zmienić w sowim podejściu do swoich finansów? Będziesz oszczędzać, inwestować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcecie oszczędzać to zachęcam do wyuczenia dobrych nawyków np: wyłączajcie prostownicę czy telewizor z gniazdka mała rzecz a robi różnicę, jest wiele porad na temat oszczędzania a na tej stornie maja ciekawe artykuły, dużo jest o energii elektrycznej ale od czegoś trzeba zacząć energiadirect.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedlugo wyprowadzamy sie z narzeczonym do wspolnego mieszkania, nie zostanie nam wiele na zycie po wszystkich oplatach. Wiele przydatnych rad tu przeczytalam, nie zyje rozrzutnie. Na siebie sama na jedzenie nie wydaje wiecej niz 70zl tygodniowo, niestety trzeba doliczyc do tego papierosy i juz wydatki rosna dwukrotnie :( wiem juz jak oszczedzac na energii, gazie, zamierzam rzucic palenie... jednak mysle czy macie jakies niedrogie sposoby na wystroj wnetrza? Gdzie np mozna kupic ladne tanie tkaniny na zaslony, lub nabyc tanie meble w dobrym stanie (serwisy jak tablica odpadaja, bo trudno znalezc cos w mojej okolicy a z dostawa nje chce ryzykowac)... komisow menlowych tez u mnie nie ma. A i jeszcze jaki jest sposob na utrzymanie ciagle ladnego zapachu w domu? Oczywiscie sposob niedrogi a nie brisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na chemię nie warto wydawać zbyt dużo: wystarczy płyn do naczyń, wc,szyb i uniwersalny typu cif do tego dobry proszek do prania a resztę można doczyścić przy pomocy octu, sody.... fajny blog dla oszczędnych: www.finansedomowe.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie rozsądnym wyborem była wymiana żarówek na energooszczędne. Zrobiłam zakupy w http://ezarowki.pl/ i po 2 miesiącach zauwazyłam ogromną różnicę w cenie jaką płaciłam za rachunki teraaz namawiam wszystkich znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieso i wedline kupuje w sklepie w masarni(swieze i tansze niz w sklepie)Warzywa i ziemniaki mam swoje,na cala zime ,do tego przetwory i beczka kiszonej kapusty.Do tego jajka od kurek.Musze tak kombinowac ,bo tylko mamy (narazie) jedna niezaduza emeryture,a zyc trzeba i zrobic oplaty.Prad tez oszczedzam ,nie pale zarowek jak w kosciele na glownej mszy,ciuchow tez nie kupuje,bo mam,tylko bielizne.Niestety trzeba liczyc kazdy grosz,tak jest nacalym swiecie(nie wliczam bogaczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja oszczędzam kupując na promocjach. osttanio dużo zakupów robie w polomarkecie na tej promocji multilogika. Tak się wydaje, ale kupuję kilka sztuk i one zostają w domu a potem kolejne zakupy są dużo tańsze. W perspektywie tych kilku tygodni to mi ładnych parę groszy zostało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym sposobem na oszczędzanie jest samodzielne szycie. Ubrania faktycznie nie zawsze się opłaca ale można we własnym zakresie uszyć pościel dla dziecka, mocną torbę na zakupy, piórnik, kosmetyczkę, bieżnik czy poszewkę. http://zszywka.pl/u/przytulnewnetrza/wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ProBasia
Polecam Multilogikę w Polomarkecie. Dzis kupilam trochę piwek i wyszlo 1,66 zł. za butelke Tatry. A to calkiem dobre piwko jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jeżeli ktoś chce zaoszczedzić około 200-250 zł miesięcznie to powinien zrobić to co ja. Przestałam kupowac jakiekolwiek produkty chemii gospodarczej ,kosmetyki kolorowe i do pielęgnacji ciała w "tanich "sklepach sieciowych. Dlaczego?Przykład: kiedyś potrzebowałam ok 2 -3 butelki płynu do mycia naczyń na 1 miesiąc/ok 12 zł/ ,teraz kupuję 1 butelkę za 9 zł na 2 m-ce. - bo jest bardzo wydajna i dobrej jakości. I tak jest ze wszystkimi produktami. Przeniosłam swoje zakupy / i tak muszę je przecież robić/ do JEDNEGO sklepu internetowego całkowicie POLSKIEJ firmy, która te środki produkuje i sprzedaje na całym świecie juz od 10 lat. Teraz mam dostęp do produktów b.dobrych jakościowo/ceryfikaty/,pięknie opakowanych ,wydajnych/w koncentratach/,bez zawrtości chloru. Produkty są niedostępne w normalych sklepach i dlatego aby je kupić trzeba sie zarejestrowac w sklepie z polecenia innej osoby. Jeśli komuś taki warunek przeszkadza - to trudno, mnie nie przeszkadzało i szybko skorzystałam z okazji / 0 ryzyka/.Jezeli ktoś chce to teraz ja chętnie pomogę. Rejestracja jest za darmo ,oferta bogata,a 2500 zł rocznie mieć ,a nie mieć - odpowiedż jak dla mnie jest oczywista. Podaję swój adres n.plawnicka@poczta.onet.pl PS. czyszczenie solą ,octem i sodą niszczy powierzchnie ,potem brudzą sie jeszcze szybciej. Nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się udało zaoszczędzić sporo wody dzięki zbiornikom na deszczówkę. Jeśli chcecie zaoszczędzić wodę do prania i podlewania ogrodu, to montaż takiego zbiornika jest bardzo opłacalny. Ja sobie zamówiłam na promocji w tym sklepie http://www.frukko.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×