Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość strogonow

robie pierwszy raz strogonowa

Polecane posty

Gość strogonow

nie wiem jakie mięso nie lubimy wołowego a moja kumpela mówi ze tylko wołowe i jakie ogórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoc pilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogorki?? danie nazywa sie beef strogonoff, wiec tylko wolowina, najlepiej poledwica, ale jakas tansza stekowa tez moze byc. sos na bazie wywaru wolowego z dodatkiem kwasnej smietany i musztardy oraz grzybkow przysmazonych z cebulka (najlepiej szalotka) na masle, potem troche zamakowanych. do tego bulion i przysmazone cienkie paski miesa. jak nie lubisz wolowiny, to zrob po prostu mieso w sosie (wieprzowine np.), i nie martw sie o nazwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pod różnymi nikami
Ogórki konserwowe pokrojone w grube plastry można dodawać pod koniec gotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że możesz zrbić go z udżca indyka z tej części mięso jest bardzo smaczne i jeśli nie przepadasz za wołowiną to polecam udziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no,. mozesz zrobic i z udzca ptasiego, tylko juz nie mow wtedy, ze to strogonow, ale mieso w sosie ;) ze tez ludzie upieraja sie przy uzywaniu mylnego nazewnictwa 😭 ale to i tam nic, jenda moja kumpela jajka rozbeltane z towarem na zapiekanke nazywa leczo :D niezadko tez wieprzowine w sosie grzybowym nazywa sie gulaszem ;) ale nic to, do wszystkiego warto podejsc z humorem ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuje bardzo
dziekuje bardzo za wypowiedzi ale dalej nie wiem czy ogórki dajecie czy raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ma znaczyć to
"a bynajmniej" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strogonoff zwykle kojarzyl mi sie z sosem pomidorowym, ale fakt, w rosyjskiej restauracji sos byl raczej bialy, a sama potrawa wstretna...to mnie zniechecilo do eksperymentowania w domu.. a co do blednego nazywania potraw - zawsze dostaje ataku smiechu jak czytam o rzekomym leczo z cukinia, pieczarkami, jakimis dziwnymi przyprawami, fasolka i innymi cudami... :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, \"a bynajmniej\" nic nie mialo znaczyc :D chcialam chyba cos dalej napisac i zapomnialam dokonczyc ;) strogonow jest z sosem zdecydowanie nie pomidorowym, ale takim smietanowo-grzybowym, na troche kwaskowato. idealnie nadaje sie do klusek jajecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×