Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zatroskanaaaa

34 tc i przymusowy porod...

Polecane posty

Gość Zatroskanaaaa

Jestem w 34 -35 tygodniu. Mam cukrzyce ciazowa i lekarz zadecydowal o wykonaniu cesarskiego ciecia. Bardzo boje sie o synka. Wazy 3100. Czy wszystko bedzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhsssssssssssssssssssssss
w tym tygodniu ciązy powinno byc ok,nie martw się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskanaaaa
dzieki za odpowiedz. Mimo wszystko bardzo sie boje. Chociaz czytalam, ze w tym tygodniu maluszki juz sa na tyle silne ze dadza sobie rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexxxa
Pewnie, że tak :) To tylko 4-5 tygodni przed terminem, a teraz bez problemu przeżywają dużo wcześniej urodzone dzieci. Gdyby istniało zbyt duże ryzyko, lekarze nie podjęliby takiej decyzji. Więc nie martw się i korzystaj z ostatnich chwil wolności. ;) Na kiedy masz termin cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhhsssssssssssssssssssssss
nie potrzebnie się martwisz,dziedzius jest duzy,a ten tydzien ciązy zupelnie bezpieczny,po 40 tygodniach ciązy potrafi przyjsc na swiat 2 kg maluszek powodzenia zycze,sciskam serdecznie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatroskana a powiedziłą Ci lekarz dlaczego podjął taką decyzję, coś nie tak z łożyskiem, serduszkiem czy z Tobą, pytam z ciekawości bo też miałam cukrzycę ciążową i rodziłam w terminie a Alka większa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskanaaaa
powiedzial, ze nie chca ryzykowac i ze jest za duze obciazenie dla mnie :( jak na swoj tydzien maly jest dosc duzy wiec powinien byc juz silny. ale ja i tak jestem zmartwiona. Jestem umowiona na poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatroskanaa spokojnie, bedzie wszystko dobrze. ja mam przewidywana cesarke wlasnie na 35tc i lekarze mnie zapewniaja ze dziecko jest juz na tyle duze ze wtedy to juz nie ma obaw. Maluch wazy u ciebie wg usg na oko ok 3kg wiec jest dosc duzy, byc moze nawet nie bedzie potrzeby zeby byl w inkubatorze. Najwazniejsze ze wszystko jest pod kontrola. Bedzie dobrze zobaczysz... 3mam za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskanaaaa
aneczka dzieki. Ja sie wlasnie boje ze wloza go na te kilka tyg do inkubatora. Powiedzcie mi od czego zalezy ze niektore maluchy sa w inkubatorach a niektore uroddzone w tym samym tygodniu juz nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zatroskanaa - jesli malec nie ma problemow z oddychaniem to nie lezy w inkubatorze, pewnie podadza ci zastrzyk sterydowy na rozwoj plucek dodatkowo (chociaz nie jestem pewna do ktorego tygodnia go podaja a kiedy juz nie). jesli idzie o zasady wychodzenia ze szpitala to ja wiem ze dziecko musi wazyc ponad 2kg, samodzielnie i bez problemu oddychac no i miec odruch ssania. wczesniaczki sie czasami bez niego rodza, wsyztsko zalezy od dziecka i od jego organizmu. moja znajoma urodzila w 35tc maluch mial niecale 3kg i w inkubatorze byl tylko 1 dzien, po tygodniu wyszli juz do domku. rozumiem twoj stres - ja tez juz sie denerwuje tyle ze mojego malucha czeka operacja i na pewno kilkutygodniowy pobyt w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zatroskanaaaa
aneczka 🌻 dla Was :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z jakiego powodu poród później byłby dla ciebie obciążeniem? Pytam, bo też mam cukrzycę ciążową i mały niedługo będzie ważył ok. 3 kg. - a mój gin nie myśli o porodzie na tyle przed terminem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może ma złe wyniki albo właśnie o insulinie nie pomyśłałam, u nas też właśnie nikt nawet pod uwagę nie brał wczeniejszego rozwiązania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np. mam skoliozę w 2 ch miejscach (kręgosłup), niedoczynność tarczycy, cukrzycę leczoną dietą a gin mówi, że pewnie uda mi sie donosic ale sugeruje CC bo ponoć synek jest już wagowo ponad normę ok. 2 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dwojke urodzilam w 36 tygodniu. Pierwszy wazyl 2990 a drugi 3150. Tylko starszy mial komplikacje ale z powodu szybkiego porodu i choroby ktora mial. Dodatkowo objawy wczesniactwa ale to nie bylo takie straszne. Dzieci matak cukrzycowych sa zazwyczaj duze. Nie denerwuj sie,jesli to Cie uspokoi to poradz sie innego lekarza. Bedzie dobrze, zobaczysz!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×