Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to wygląda

niebieska trawa

Polecane posty

Gość jak to wygląda

mam zamiar kupic z aukcji na allegro niebieska trawe :) bardzo ladnie t wyglada na zdjeciach aczkolwiek watpie czy u mnie w ogrodku na skalniaku rowniez bedzie to mocny niebieski kolor i gesta kuleczka.. zamawiam 150 nasion i nie wiem jak to wysiac, czy zdazy to teraz wyrosnac czy nie? jesli ktos ma jakies rady, doswiadczenia w zwiazku z niebieska trawa to bardzo prosze o komentarze :) pozdrawiam a tu zdjecie sliczna, prawda? :) http://images2.fotosik.pl/117/a0d376dcfa96859a.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda ze nikt nic nie wie
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ja również nie mogę Ci pomóc jednak trawka jest piękna!!!!!!!!!! moze mogłabyś podać mi adres gdzie ja zamawiasz???? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam u siebie na ogrodzie zieloną trawę -> ogromniaste kulki.. w tym roku zamówiłam na allegro niebieską -> ale jakoś tak tego niebieskiego koloru nie bardzo widać.... wg jest ona zielona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to wygląa
aha hhmmm, ja czyatalam ze gdy ziemia jest nawożona, to wlasnie trawa zielenieje.. moze to wina ziemi? coz.. mi wlasnie najbarziej zalezy na tym kolorze bo jest sliczny.. ale nie nastawiam sie za bardzo na niego.. nawet jak trawa wyrosnie zielona to ciekawie to wyglada. kuleczka jak jakies zwierzatko zamiawiam stad http://allegro.pl/item188563153_niebieska_trawa_przez_caly_rok_niezwykla_.html i nie chce wysluchiwac glupisz komentarzy ze to moja aukcja, nie reklamuje sie, nie mam nawet konta na allegro. prosze kolezanke zeby mi zamowila jeszcze raz do fizzi: a ile nasionek dalas zeby wyrosla jedna ogromniasta kulka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja kupilam ta trawe na allegro. Posialam ja w szklarni w doniczce ale wyrosla mi zielona z leciutkim poblaskiem niebieskim!! ponoc ta trawa nie lubi wilgotnego powietrza itp. Lubi rosnac na paszczystym podlozy i bardzo slonecznym. Juz mi troche podrosla to ja przeszadze w odpowiednie miejsce i zobacze czy bedzie niebieska!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to wygląda
czesc gorace lato! - powiedz mi jak dlugo rosla trawa? ja chce ja posiac teraz i nie wiem czy naciesze nia oko jeszcze tego lata.. ja nie wem czy posadzic ja od razu na skalniak czy najpierw do doniczki, hmm.. posadze chyba najpierw do doniczki. czy moge wymieszac ziemie z piaskiem?? u mnie w ogrodku skalniak na szczescie nie stoi w cieniu wiec bedzie miala duzo slonca. a jak u was przezimowaly? nic sie z nimi nie stalo? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trawa
cześć! Kupiłem na allegro trawe urosła na 10cm nie rośnie i jest zielona a powinna być niebieska. Nie wiem co z tym mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tameff
Ja mam tą trawę i jest niebieska ;D nie aż tak jak na aukcjach ale jest lekko niebieska :D to wszystko zależy od ziemi. Umnie rośnie ona w piachu budowlanym :D fajna sprawa ale radzę kupować sadzonki bo z nasion w piachu wolno rośnie :/ a jak się ją nawiezie aby szybciej rosła to się robi zielona ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjj
u mnie wogole nie wyrosła ta trawa z alegro, wogole nic z zadnych nasion mi nie wyrosło :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta trawa, o której piszcie chyba nazywa się ostnica . Jeśli sie mylę , to proszę mnie poprawić. Na waszym miejscu nie kupowałabym nasion tej trawy,ponieważ jeden wypad za miasto , do piaszczystych łach leśnych, graniczące z polami (ugory), tego jest tyle,że ból głowy.Ona jest niebieskawa, ale nie niebieska.Faktycznie ładnie rośnie , bo w kępach, ale jak się wysieje, to jeszcze będziecie musieli się jej w niektórych miejscach pozbywać.Jest bardzo plenna.Mnie się wydaje,że ona bardziej potrzebuje ziemi piaszczystej ale z domieszką ziemi lekko zakwaszonej.Trawa ta wczesną wiosną wygląda bajecznie, bo jest w odcieniach bladej zieleni z domieszką niebiesko-fioletową.A nad ranem, gdy jest rosa to ma wygląd srebrny i połyskujący.Bajecznie to wygląda - to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo przepraszam i prostuję, myślałam o kostrzewie, a napisałam co innego i nie było to zamierzone,jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę jeszcze dodać, że tej trawy się nie dokarmia( nie nawozi ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyniosłam sobie dwie kępki tej trawki z wrzosowiska nieopodal i posadziłam na skalniaku. Jak się rozsiała, to do tej pory wyrywam z całego skalniaka siewki :) Wniosek z tej lokalizacji taki, że lubi podłoże suche, piaszczyste, mało urodzajne i lekko kwaśne. Owszem jest ładna wiosną i jesienią, latem jak wybija do góry i tworzy kwiatostany to nieco gorzej. I to rozsiewanie... Rzeczywiście rośnie tego byle gdzie od groma i ciut, więc 6zł za sadzoneczkę to mi się wydaje drogawo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mona255
ja kupilam na allegro sadzonlke po 1,49 i mam problem bo nie wiem na jaka glebokosc ja posadzic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek074
NIEBIESKA TRAWĘ SADZI SIĘ NA GŁĘBOKOŚĆ TAKĄ JAKI JEST KORZEŃ JEŻELI KORZEŃ MA 10CM TO MUSISZ ZAKOPAĆ JĄ NA 10CM + 1 - 2CM GŁĘBIEJ,ALE NIE ZAKOPUJ ICH GŁĘBIEJ BO WTEDY MOGĄ SIE GORZEJ PRZYJĄC I WOLNIEJ ROSNĄĆ. ZAPRASZAM NA MOJE AUKCJE NIEBIESKIEJ TRAWY - CENA JUZ OD 1,19 ZA SADZONKĘ: http://www.allegro.pl/item378302243_niebieska_trawa_sadzonki_najtaniej_super_gratisy.html P.S. ABY TRAWA NABRAŁA W PEŁNI NIEBIESKIEGO KOLORU MUSI ROSNAĆ MINIMUM 3 LATA W ODPOWIEDNIEJ ZIEMI, A SAM PIASEK BUDOWLANY JEST ZA BARDZO UBOGI W SKŁAD NAJLEPSZA ZIEMIA TO ZIEMIA PIASKOWO - PRUCHNICZA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgej
sr@nie w banie, załuje ze ja zamówiłem dzisiaj. Mieszkam niedaleko byłej cegielni i fakt, ta trawa rosnie tam i faktem jest tez to ze nie jest az tak niebieska jak na fotach;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
kupiłam sobie taka trawkę w centrum ogrodniczym , potem rozerwałam trawkę na kępki i posadziłam w ogrodzie ,w pierwszym roku mały był efekt , a w drugim pięknie wyszarzała (nie jest niebieska,lecz szara z odcieniem niebieskiego) na tle róż , juk , traw zielonych i żółtych dała piękny efekt ,przed kwitnięciem traw przycinam je mocno ,i wtedy tworzą się piękne mocne kępy ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×