Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zakochana_25

Czy mogę zacząć brać pigułki... ???

Polecane posty

Gość zakochana_25

Cześć Wszystkim! Brałam kiedyś pigułki przez 1,5 roku i wiem, że najlepiej zacząć opakowanie w 1 dniu cyklu... Nie brałam pigułek od roku i teraz znowu chcę zacząć... Jestem właśnie w trakcie okresu i tu problem, ponieważ żeby zacząć opakowanie musiałabym czekać miesiąc! A tak długo nie mogę czekać, bo wyjeżdżam za granicę... Moje pytanie: czy mogę zacząć opakowanie PO ZAKOŃCZENIU MIESIĄCZKI? Nie mogę iść do gina z okresem ;) Dziękuję z góry za szybkie odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no pewnieee
Ulotki nie czytałaś? Pigułkę można wziąć 1 i 5 dnia miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmm
mozna wzisac w ciagu 24 godzin od momentu rozpoczecia krwawienia i tylko wtedy aby zadzialaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
TABLETKI MOŻESZ WZIĄĆ W 5 DNIU OKRESU, ALE PRZEZ PIERWSZE OPAKOWANIE MUSISZ SIĘ DODATKOWO ZABEZPIECZAĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana_25
Natia, myślisz że można zacząć opakowanie załóżmy w 11 dniu cyklu? 5 dzień mnie nie ratuje, bo nie mam recepy :( Zależy mi na jak najwcześniejszym zaczęciu tabletek, a do ginekologa pójdę jak mi się skończy okres i chciałabym od razu zacząć brać pigułki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmmmm
dziweczyny gdzie Wy macie glowe. pierwsze opakowanie nie zabezpiecza w pelni i trzeba uzywac dodatkowego zabezpieczenia i nie mozna zaczynac w innym dniu niz 1 cyklu i stad sie biora dzieci - z niewiedzy i 'dobrych' rad kretynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj no źródło informacji, że tabletki nie zabezpieczają od 1 dnia cyklu. Ulotka? Podręcznik? Niski poziom kultury osobistej i niepotwierdzone informacje - to nie argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana_25
mmmmmmmmm ja wiem o tym, że przez pierwszy miesiąc (czytałam też, że 10-14 dni, ale zakładam najdłuższą opcję:) ) nie będę zabezpieczona! Chodzi mi o to, że zawsze (przy pierwszym opakowaniu kiedyś i przy zmianie tabletek) miałam przez CAŁY miesiąc plamienia, dlatego chciałabym zacząć już teraz opakow, żeby skrócić ten czas. Inaczej bym nie zadawała takich pytań, bo ulotkę znałam na pamięć, pomijam już artykuły z fachowych źródeł... Pozdrawiam i mam nadzieję, że odezwie się ktoś, kto był w podobnej sytuacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia b.
ja brałam kiedyś od 5 dnia cyklu, według mojego ginekologa zabezpieczona byłam w pełni po 14 tabletce. Ale swoja drogą zauważyłam, że każdy lekarz inaczej mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakochana_25
Małe sprostowanie: ja wiem o tym, że przez pierwszy miesiąc (czytałam też, że 10-14 dni, ale zakładam najdłuższą opcję ) nie będę zabezpieczona JEŻELI NIE ZACZNĘ OPAKOWANIA W 1 DNIU CYKLU! W KAŻDEJ ULOTCE PISZE, ŻE W PRZYPADKU PRAWIDŁOWEGO ROZPOCZĘCIA BRANIA PIGUŁEK ( 1 DZIEŃ) JESTEŚ ZABEZPIECZONA OD TEGO DNIA! DLA PEWNOŚCI LEPIEJ SIĘ ZABEZPIECZAĆ PRZEZ PIERWSZY TYDZIEŃ DODATKOWO, ALE SKĄD WZIĘŁAŚ INFO O CAŁYM MIESIĄCU NIEZABEZPIECZENIA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up_up_up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakochana- lepiej poczekaj do następnego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia81
Droga mmmmmmmmmmmm------->jeśli jesteś niedoinformowana, to zachowaj uwagi typu "kretynki" dla siebie. Ya stosuję Yasminelle i w ulotce wyraźnie napisano, że można zacząć przyjmować tabletki w 2-5 dniu cyklu ale wtedy trzeba stosować dodatkowe środki ochronne. Uzupełnij wiedzę:www.yasminelle.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×