Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Roanna

Wymiana okien

Polecane posty

Proszę o informację jakie uważacie za dobre, bezawaryjne i coś bliżej o różnicach w materiale z którego są wykonane no i o cenie z montażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
w domu czy bloku? drewniane musisz co jakiś czas impregnować, plastikowe tylko myjesz :P ja zdecydowałam sie na okna plastikowe 5cio komorowe w okleinie drewnopodobnej (firmy oknoplast) dodatkowo barwione w masie; bezawaryjne to chyba nic nie jest :P i to i to może się popsuć ale uważam że oknoplast ma dobrze działający system reklamacji, na pewno nie zdecydowałabym sie na kupno okien w jakimś małym osiedlowym sklepiku który po pół roku może się zwinąć :D aaa i jak możesz wstrzymaj się z zakupem do zimy, można bardzo dużo urwać na cenie :) my za okna na cała chałupe zapłaciliśmy ok. 12tys (bez zimowej promocji byłoby to 18tys) + 1300 bodajże montaż ale okien było sporo :D a jak sie nie możesz zdecydować polecam poczytać forum muratora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiąniczka
Zdecydowanie pięciokomorowe, duza oszczędność energetyczna. A zazwyczaj proponują trzykomorowe bo sa tańsze trochę. No i jak najmniej profilu bo zimny jest. Czyli jeśli przedzielasz szybę tylko dla oka ramką -niech nie będzie to profil czyli ta gruba rama tylko pasekmwłożony między szyby. A okleiny są teraz piękne... Polecam Turplast czaplinek, mają siedziby w wielu miastach i oroooooomną, prężną firmę (fabrykę okien). Reklamacje expresowe, uczciwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okien
drewnianych również nie polecam. I nie chodzi tylko o malowanie ( za które trzeba płacić, gdyż samemu się tego nie zrobi), ale o to, że te naprawdę dobre drewniane okna kosztują około 2 razy tyle co plastiki. Jeśli natomiast chodzi o PCV, to należy zwrócić uwagę na profil, szybę (standard k lub u=1,1) i okucia. W zupełności wystraczą okna 4-ro komorowe. Reszta, to już kwestia upodobań. Warto zamówić sobie dodatkowe funkcje, jak np. stopniowany uchył. Jeżeli mieszkasz w bloku i masz tzw. okna o wymiarach 1,5/1,5 m, to nie skuś się na okno jednoskrzydłowe, które nagminnie się wstawia. Są one nie zgodne z normą budowlaną, no i często pod wpływem używania opadają. A regulacja w tych oknach ma swoje granice. Potem człowiek zostaje sam z tym problemem. Warto zwrócić uwagę: - na to ile firma istnieje, bo nagminnie firmy dają np. 10 lat gwarancji na okna, a sama istnieje powiedzmy 2 lata na rynku, - jaki ma serwis - na gwarancję - pamiętaj, że przykładowe 10 lat gwarancji nie dotyczy całości okna, tylko profili. Inny jest okres gwarancji dotyczącej szyb, czy okuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy fachowiec zyczliwie
zrobil mi wyklad - zapamietalam, ze 5ciokomorowe nie maja sensu, bo wspolczynnik czegostam istotnego praktycznie nie rozni sie od 3 czy 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
i miał racje te wiecej komór to bardziej taki chwyt marketingowy ale jak możesz dostać w dobrej cenie 5xiokomorówki to lepiej brać te niż 3 komory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki serdeczne za dotychczasowe Wasze wypowiedzi. pf----> Okna zamierzam wymienić w domku. czy to też jest jakaś różnica blok a domek przy wymianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest przykładowa cena tych 3 komorowych i 5 komorowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
chodziło mi raczej tylko o cene.. okna w blokach (tych starych) przeważnie są białe i wymienia się je na białe żeby nie psuć elewacji, a białe okna pcv są tańsze niż w okleinie :) obecnie nie posiadam żadnego nowego cennika ale jak przejdziesz się u siebie do jakiegokolwiek sklepu z oknami tam na pewno dostaniesz cała rozpiske :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciepły profil z pianką w komorze, dobrze jest tez zwrócic uwagę na mikrowentylację i na okucia dające możliwość rozszczelnienie żeby nie mieć grzyba w domu i żeby kwiatki nie zdechły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z calego serca wdziecznam Wam. Wasza pomoc w tym przedsiewzieciu jest dla mnie bardzo cenna. misiaczek + cmok dla Was. przypatrzę się propozycjom w firmach dzięki Wam z wiekszym rozeznaniem i skonsultuję z Wami jeśli czegoś nie będę pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
z tymi oknami to nie jest wcale taka łatwa sprawa, w sklepach jest tego pełno i tyle rodzai ze można sobie w głowie namieszać :D już nie chciałam nic pisać ale ważny też jest profil.. dobre są np veka, aluplast, rehau, salamandry.. na niektóre ludzie narzekają, np nie polecają Anantgarde choć są tanie.. eh okna to temat rzeka :D jeśli naprawde chcesz sie w to wgłębić wejdź na forum muratora i poczytaj posty jareko, starego, pchełka - te osoby siedzą w branży okniarskiej po kilkanaście lat i naprawde mają ogromną wiedze, doświadczenie i nawet doradzą :D szczególnie jareko! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko drewno
a my zamówiliśmy drewniane, w zakładzie stolarskim naszego znajomego. Robią przeważnie na eksport(głownie do Niemiec, bo obecnie całe Niemcy wymieniają plastiki na drewniane...) Moi rodzice mają te okna już 10 lat, są fantastyczne. Jeszcze ich nie malowali, bo tego nie wymagały, moze w tym roku. Zadnych usterek, są przyjemne, ciepłe, nie to co plastiki;) ale nie to ładne, co ładne...;) Ja bym za nic w świecie nie chciała plastikowych okien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pf
jeszcze moge skierować Cię na stronke jareko: http://www.jar-eko.home.pl/czym_sie_kierowac.htm gdybym była z Wawy lub okolic na pewno od niego brałabym okna bo zna sie chłop na tym co robi :D wracając do drewna to nie dość że trzeba je co jakis czas konserwować to jeszcze skutecznie odstraszyła mnie cena :D poczytałam za i przeciw tym i tym oknom i zdecydowałam sie na pcv; mam nadzieje że nie pożałuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co to jest.......
profil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alternatywą do całkowitej wymiany okien jest odpowiednia regulacja. Jeżeli okna się nie rozlatują, to polecam spróbować, gdyż jest to o wiele tańsze rozwiązanie, a efekty są świetne. Jedyną trudnością może być znalezienie dobrego fachowca, polecam rzucić okiem http://yaidea.pl/regulacja-okien-jako-pomysl-na-biznes/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdf
Tanie Okna to jeden z najważniejszych elementów w naszym domu. Dzięki zaangażowanemu zespołowi pracowników nasza firma w lublinie oferuje wysokiej klasy okna plastikowe. http://oknadrzwi-lublin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kompleksową wymianą okien zajęła się u nas firma www.famix.pl która w Warszawie dysponuje korzystniejszymi terminami i cenami od konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasze okna pcv które żeśmy wstawiali w domu to OknoPlus. Działają na ten moment bardzo okej, na pewno nie trzeba się szarpać z uchwytem można lekko sobie otworzyć albo uchylić skrzydło. Kupowaliśmy cały komplet okien o różnych formatach na Składowej u pana Maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrykkomarek

Do wymiany okien ściągnąłem lokalnie speców z Oknoplastu z salonu z Piaseczna. Z oferty brałem nowe okna Pixel, funkcjonalne i estetyczne. Pomiary, transport i montaż w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna

Ja postanowiłam skorzystać z oferty https://stolarka-wwa.pl/oferta/okna/ i jestem bardzo zadowolona. W końcu sukces i po pierwsze mam niższy rachunek za gaz, co przy takowym ogrzewaniu bardzo mnie cieszy, po drugie nie dociera tyle hałasu z dworu, więc naprawdę lepiej nie mogłam wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynaa02302

Nas też teraz czekam wymiana okien i szukamy odpowiedniej firmy, która zaproponuje nam fajne i dobre okna. Co sądzicie o firmie Drutex? Jak myślicie - warto skorzystać z ich usług? W sieci jest wiele opinii, ale zawsze dodatkowo wolę dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reddrieeg
Dnia 5.06.2019 o 11:14, Gość martynaa02302 napisał:

Nas też teraz czekam wymiana okien i szukamy odpowiedniej firmy, która zaproponuje nam fajne i dobre okna. Co sądzicie o firmie Drutex? Jak myślicie - warto skorzystać z ich usług? W sieci jest wiele opinii, ale zawsze dodatkowo wolę dopytać.

Całkiem spoko są.. W mieszkaniu mamy ich okna i nie zauważyłam by coś było z nimi nie tak. Cenowo wyszły naprawdę nieźle, a co do ich szczelności oraz jakości wykonania - ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Popytaj u znajomych, być może ktoś posiada ich okna. Wtedy zobaczysz na własne oczy, że są w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc91

Polecam bardzo dobre okna od firmy www.internationalwindows.pl :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akii

Po zamówieniu okien z Pekana w Myszkowie zdecydowałem się na rolety z OknoPlusa również, żeby po prostu zwiększyć standard antywłamaniowy pod nową polisę ubezpieczeniową. Opłaciło się, współpraca kompleksowa, także pod względem technicznym, projektowym. Do salonu namiar telefoniczny 792 566 952 i adres Gruchla 10, więc w sumie łatwo znaleźć. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jakiś czas temu miałem ten sam problem, szukałem okien PCV do mojego domu. Ostatecznie trafiłem z polecenia kolegi do firmy vitopolska.com/ i rzeczywiście mają świetnie przygotowaną ofertę, bardzo bogaty wybór okien więc właściwie każdy może znaleźć dla siebie dobre propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten rynek jest dość duży, więc czasem trudno wybrać naprawdę solidnego producenta okien. Jeśli ktoś mieszka na Śląsku, to mogę wskazać firmę Kapica. Mi też poleciła tę firmę moja koleżanka. Mają bardzo duże doświadczenie i chyba najszerszą ofertę, jaką spotkałam. Produkują okna i drzwi w systemach Schuco z PVC oraz aluminium, są znane z wysokiej trwałości i bardzo dobrych właściwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×