Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usunęłam w Niemczech

Usunęłam ciążę i teraz mam wyrzuty sumienia.

Polecane posty

Gość rozumiem autorkę
Mieszkanka miasteczka Kurim w Czechach regularnie zamykała swoje dziecko w malutkiej komórce bez okien – podał dziennik.pl. Za najdrobniejsze przewinienia 8-letni chłopiec był wiązany, bity, głodzony i godzinami przetrzymywany w zimnej klitce. Sprawa przez przypadek wyszła na jaw. Kobieta, by na bieżąco obserwować cierpienie swojego syna, zamontowała w komórce kamerę bezprzewodową. Na jej nieszczęście dokładnie taki sam model kamery sprawił sobie jej sąsiad. Któregoś dnia odbiornik jego urządzenia przechwycił film z maltretowanym dzieckiem. Mężczyzna natychmiast zawiadomił policję. Policjanci po przeszukaniu mieszkania kobiety znaleźli jej nagie, wygłodzone dziecko skulone w komórce pod podłogą. Chłopiec był w stanie skrajnego wyczerpania. - Kobieta zamykała go w pomieszczeniu bez okien, o powierzchni dwóch metrów kwadratowych. Chłopiec ma problemy ze słuchem, nie chodzi do szkoły. Wychowywała go matka. Kobieta ukończyła pedagogikę -!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
decyzja o aborcji to suwerenna decyzja kazdej kobiety i nikomu nic do tego. najlatwiej kogos zbluzgac, wyzwac od mordercow, troche trudniej zapukac do sasiadki samotnie wychowujacej dziecko i kupic pare niezbednych drobiazgow - ile z was pomoglo jakiejkolwiek kobiecie w ten sposob? tak pieknie i wzniosle mowicie o zyciu..dopoki to zycie nie przyjdzie na swiat, bo jak juz przyjdzie nikogo nie obchodzi co sie z nim dzieje, a \"puszczalskiej\" matce mozna co najwyzej rzucic pogardliwe spojrzenie, no nie? gydby wybor byl moralnie oczywsty, aborcja bylaby zakazana wszedzie, jednak szczesliwie wiekszosc krajow naszego kontynentu pozwala takie niejednoznaczne moralnie dylematy rozwiazywac wg wlasnego sumienia i wlasnych pogladow. i chwala im za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i oczekujesz wspólczucia
jasne, najleopiej do dawac dupy na lewo i prawo a potem skrobanki :| acidofilna - jestem zdecydowanie przeciw aborcji, to jest zabicie zycia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i oczekujesz wspolczucia - po pierwsze - zapewniam cie, ze skrobanka to nie tylko problem nastolatek puszczajacych sie w dyskotece...to czesto decyzja kobiet, ktore maja jednego, stalego partnera/meza, czesto dzieci i po prostu na kolejna ciaze nie moga sobie pozwolic. bardzo zaluje, ze w naszym kraju nie mozna sie trwale zabezpieczyc przed ciaza - podwiazywanie jajnikow tez jest w koncu nielegalne... po drugie - oczywiscie, masz prawo byc przeciw aborcji, ale pamietaj, ze nikt cie nie zmusza do usuniecia dziecka. natomiast ja jestem zmuszana do rodzenia - bez wzgledu na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem lepiej usunąć
Kiedyś trafiłam w necie na pewną stronkę, na której wypowiadały się kobiety chcące usunąć ciążę. Kiedy przeczytałam, co one tam wypisywały, to gdybym była ginekologiem osobiście usunęłabym im ciążę: "wyjmijcie ze mnie to ku****" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasem lepiej usunąć
W Polsce podwiązanie jajowodów jest nielegalne. O ile wieloródka nakłoni lekarza, żeby jej podwiązał, to kobieta, która nigdy nie rodziła, nie ma na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i oczekujesz wspólczucia
alez oczywiście ze nie jest to tylko problem nastolatek ( np. 13-15 latek pijanych na dyskotekach). Nie zyjemy w XVIII w a w XXI i ilośc dostępnych środkówanty jest ogromna. Nie mow mi ze dorosła kobieta nie jest w stanie sie zabezpieczyc przed niechcianą ciążą!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabogaaaa
Moim zdaniem kiedy babka decydyje sie na pójscie do łóżka z facetem to musi sie liczyc z tym że może zajść, a jeśli tak bardzo tego nie chce to niech nie ryzykuje a nie potem wypisuje ze jest zmuszona do rodzenia! A jesli została zgwałcona to rzeczywiscie decyzja powinna należec do niej ale przeciez to nie wina tego dziecka że ma ojca sk***syna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie, blagam, nie wchodzmy na temat antykoncepcji... ja tez wolalabym, zeby aborcji nie bylo albo przynajmniej bylo jak najmniej, ale jesli nie jestes bezplodna, to zaden srodek anty nie zabezpieczy cie w 100%. najbardziej skuteczna antykoncepcja hormonalna nie kazdemu sluzy - ja np. nie moge brac tabletek, wiec moje szanse zostania matka wzrastaja. poza tym - jak wyglada edukacja seksualna w naszym kraju wszyscy doskonale wiemy - jesli ty nie wiesz - zapraszam na forum \"Antykoncepcja\" - wystarczy przejrzec pierwsza strone, zeby wiedziec co polskie kobiety wiedza o zabezpieczaniu sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i oczekujesz wspólczucia
przesadzasz :) masz plastry, tabletki i w uj środków chemicznych. Mozna sie zabezpioeczyc nawet na 300% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patologia dotyka dzieci chcianych i niechcianych, nie można stosować takich uogólnień, naprawdę. Poza tym to margines. Ludzie krzywdzący swoje dzieci w sposób opisany powyżej to absulutne wyjątki, które owszem się zdarzają, ale to wyjątki. Dla mnie to propaganda, powtarzane slogany i wyjątki(!) na potwierdzenie swoich teorii. To ZMUSZANIE kobiety by dokonywała wyboru.To: \"bądź wolna, rób co chcesz! To twój brzuch, twoje życie. Należy ci się wolność wyboru, ty jesteś najważniejsza, twoje potrzeby, samorealizacja, nikt nie ma prawa ci przeszkadzać w realizacji siebie\". Tylko pytanie: Czy to da szczęście, czy człowiek a w szczególności kobieta jest tak skonstuowana? A może nie ma czegoś takiego? Nie będę oceniać, bo nie mam do tego prawa. Współczuję autorce. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, u mnie i pewnie u wielu innych kobiet plastry i kazda inna odmiana antykoncepcji hormonalnej odpada. pozostaja metody mechaniczne i pilnowanie dni plodnych - niestety :) bo to jednak zawodne metody. ale mniejsza o to, bo nie o tym jest topik w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda że temu nienarodzonemu dziecku nikt nie daje prawa wyboru!!! każdy tylko gada o kobietach,że to one taki wybór powinny mieć ciekawe czy ktoraś z Was tych co popierają aborcje zastanowiła się czy chciała by żeby została usunięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja moze tak..... do kobitek ktore tak strasznie sa zacofane i sa przeciw aborcji.....!!!!!! szkoda wam zarodka bo uwazacie ze to zabijanie a nie szkoda wam i nie gryzie was piepszone sumienie kiedy ze smakiem wpiepszacie swinke ,krulika czu kurke????przeciez one byly zewe ,a malo tego czuly ,widzialy i slyszaly w odwrotniosci do takiego zarodka ,nie dziecka tylko zarodka,i wy mowicvie ze nie zabijac chociazby dlatego ze bije juz serduszko a co te zwierzatka do cholery to roboty bylay????? i co malo tego ze pomagacie w ich zabijaniu bo nie jestescie przeciwne temu to jeszce je ze smakiem wpiepszacie. I SMACZNE COOOOOOOOO/???????????? PRZECIWKO ABORCJIIIII??????!!!!!!!!!HEHEHEHEHEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A CO DO PRZAWA WYBORU,,,,, TO MOGE SIE ZALOZYC ZE DZIECKO KTORE BYLO MOLESTOWANE I znecano sie nad nim ,glodne ,zmarzniete i pobite pewnie wolaloby byc usuniete poki tego nie czuly niz byc na tym piepszonym swiecie tylko po to zeby byc i tak byc traktowane.nie wspomne o dzieciach ktore nabawily sie cj\\horoby sierocwej w sierocincach,ciekawe czemu wuy przeciw aborcji ich nie adoptujecie skoro tak wam szkoda usuwac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabogaaaa
to porównanie DZIECKA zabitego przez własna matke do zwierzecia było co najmniej śmieszne, co ma piernik do wiatraka, a z dzieci wychowanych w sierocincach tez wyrastaja pożądni ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżizas
"Moja koleżanka miała 5 skrobanek i żyje... wprawdzie dzieci od tamtej pory mieć nie może, ale ma kase i 3- ciego męża." uważasz to za powód do dumy albo radości? Bo nie rozumiem twojego entuzjazmu. Śmieszy mnie najbardziej porównywanie dzieci do zwierzat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki piernijk do wiatraka ,przeciez to tez morderstwo!!!!!!!!!!!!!dlaczewgo takie zwierzatko nie ma prawa wyboru????/dlaczego ono od dnia urodzenia jest juz z gory skazane na brutalna smierc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co wa kurw tak smieszy nie rozumiem,a w czym to biedne zwierzonko jest gorsze od czlowieka ze nie moze sobie zyc??????????? co jest w tym takiego smiesznego????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżizas
Bo takie jest jego przeznaczenie, ze mięso zwierzęce służy do jedzenia. A przeznaczeniem człowieka jest żyć. Czy to takie trudne do pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olabogaaaa
Przeciwników aborcji nazywasz zacofanymi a sama porównujesz nienarodzone dzieci do zwierzat, jeżeli nie widzisz różnicy to może przerzuc sie na kanibalizm, współczuje twoim dzieciom o ile pozwolisz któremus łaskawie życ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie sadzisz ze to glupie przeznaczenie????wymyslone wlasnie przez czlowieka.ktory mowi nie zabijaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeziębiona
I dobrze że masz wyrzuty sumienia, też bym miała to jak morderstwo, i to w dodatku zabiłaś najbliższą sobie istotę niewinną i bezbronną. Mam pytanie czemu przed pójściem z tym facetem do łóżka nie pomyślałaś że nie chcesz mieć dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak pozwolilam zyc ,mam 6 letnia corke i drugie w drodze ,jadam tez mieso ale jestem za prawem wyboru i nie oskarzam ani nie krytykuje kobiet ktore usunekly badz cgca usunac ciaze bo to ich zycie ich sprawa i one same kiedy beda za to odpowiadaly ,i nic mi do tego ,nie lubie pchac sie komus w zycie jak mnie p o to nie prosza ,wiec po co mam ja albo ty albo ktokolwiek decydowac o niej i o jej dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego przy takich dyskusjach trzeba obrzucać się błotem i obrażać? Czy my musimy przypominać arenę polityczną? Nie mogę zbawić całego świata, pomóc każdemu głodnemu dziecku. Staramy się z mężem dostrzegać w otoczeniu nieszczęścia innych. Ja mam kilka kuzynek, które potrzebują pomocy, samotnie wychowujące dzieci, bez pracy i tyle ile możemy, pomagamy im. Moi znajomi nie mogli mieć dzieci, pragnęli bardzo adoptować i udało się. Mają córeczkę.Jakaś młoda kobieta przeżywała dramat oddając córkę do adopcji, a ich uczyniła najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Dużo o tym rozmawialiśmy - gdyby nie było takich sytuacji, małżeństwa nie mogące mieć dzieci skazane by były na samotność. Sama siebie wielokrotnie pytam - dlaczego tyle nieszczęścia wokół? Ale te nieszczęścia właśnie wydobywają z ludzi okruchy dobroci, współczucia, chęci działania. I jeszcze jedna dygresja - nie zaczynajmy od zmiany rządu, ale od siebie samych, od swojego wnętrza. Tego żaden system polityczny, żadne ustawy nie są w stanie zmienić... Nie oceniam tej dziewczyny, która podjęła tak drastyczny krok. Mogę tylko pomyśleć, że musiała być bardzo nieszczęśliwa i samotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hajstra
Anita dziwne masz te poglądy naprawdę-wibratory,aborcja tak a jedzenie zwierząt-nie dziwna twoja hierarchia wartości:( Wspólczuję dzieciom:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×