Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość axxe

zaparcie -eva/qu

Polecane posty

Gość axxe

mam zaparcia ,ktora stosowala czopki eva/qu mozna stosowac w ciazy? jak dzialaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam ich, ja brałam duphalac dry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axxe
dulphalac poradzila mi gin - efekt taki ze pilam tydzien i nic-jak potem powiedzialam aptekarce to spzedala mi taka lewatywe 'enema' i kazala uzyc natychmiast po powrocie do domu -ale to zbyt ostre zeby uzywac czesto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz kupisz syrop LACTOLUSOLUM albo ewentualnie zastosowac czopki glicerynowe, to polecil mi gin a na poczatek sprobuj codziennie na czczo jablko zjesc i jedz sliwki suszone, mozesz je zaparzac np i wypijac wode a pozniej sliwki wyjadac albo jesc otrepy czy platki owsiane z jogurtem (tez na czczo) powinno podzialac jesli bedziesz systematyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axxe
lactulosum to to samo co dulphalac,zaparcia miewam od dawna do ciazy radzilam sobie tabletkami badz cherbatkami ale ngdy nieprzekraczalam dawki i nie za czesto(max 2 x tyg) ale nie non stop zmienialam srodki by nie uzaeznic jelit ale doustne w ciazy sa zakazane bo moga wywolac skurcze , a i zadne"naturalne"(sliwki woda z cytryna etc) nigdy mnie nie ruszaly wiec dzieki za rady tego typu - najwidoczniej mam taki organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axxe, mnie tez na poczatku ciazy nic nie pomagalo, tylko lewatywa :O Duphalac tez probowalam przez tydzien bez efektow. Chyba mozesz stosowac eva-qu, w nich nie ma lekow przeczyszczajacych, czopki glicerynowe sa tez bezpieczne. Ja jednak wrocilam do duphalacu, bo zaparcia mimo wszelkich dzialan doprowadzaly u mnie do bolesnych kolek jelitowych - nie do wytrzymania :O. Ale teraz podzielilam duphalac na 2 porcje w ciagu dnia (po 2 lyzki stolowe rano, na czczo i w poludnie przed obiadem popite szklanka wody) i dziala o ile stosuje regularnie. Jak bralam dawki wg. ulotki, to tylko brzuch mnie bolal. Poza tym zrezygnuj z bialego pieczywa i jedz sporo owocow rano i wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axxe
ale jak dialaja te eva/qu jak szybko czydlugo i silnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak szybko dzialaja, ja nie bralam. Chyba jak zwykle czopki. Widzialam na innym topiku o zaparciach, ze ktoras dziewczyna brala po porodzie. Poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axxe
ponawiam pytanie z 14 .35 -zadna tego nie uzywala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
jedyne co na mnie działa z chemi, brałam eva/qu 2-3 razy. Są bezpieczne zarówno dla kobiet w ciąży jak i karmiących. Na mnie działają ekspresowo, ale siegam tylko już gdy muszę i naturalne sposoby nie działają. Boję sie by organizmu nie rozleniwić - dla dziecka są bezpieczne, uwalniają (chyba) pęcherzyki wody i wogóle sie nie wchłaniają. Dosyć drogie, bo za 6 czopków płaciłam 23-25 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axxe
uzylam i zeczywiscie dzialaja extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dla ciebie inny środek-naturalny,zdrowy i co najważniejsze bezpieczny dla twojego maleństwa.To olej lniany i mielone siemię lniane. Olej możesz dodawać na zimno do wszelkich surówek , kaszy ziemniaków;siemię zaś do jogurtu lub jako kisiel.Polecam bardzo ,sprawdzone na moim syku.Cierpiał na chroniczne zaparcia,stosowaliśmy prawie wszystkie apteczne specyfiki.poprawa była na kilka dni a potem znowu lewatywka.Odkąd jemy olej i siemię nie ma żadnych problemów.Sprawdź też sobie poziom potasu przy niskich wartościach pojawiają się właśnie zaparcia.Zobaczysz za kilka dni napiszesz na forum-jest kupka czego ci z całego serca życzę.Pozdrawiamy-Igorek z mamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sluchajcie mam niesamowite zaparcia od conajmiej 10 lat, bralem przerozne srodki i oleje pilem, jem b. duzo owocow niestety codziennie biore krople po nich wyleci toche wody a to dalej sie gromadzi. Mam juz kwadratowy brzuchco dalej robic, kto mi cos doradzi ? BLAGAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem bez wyjscia mam przez ponad 10 lat zaparcia, nikt mi niemoze pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to choroba hirszprunga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przyjmuję te czopki - jestem w 6 miesiącu ciąży - naturalne metody niestety nie przynosiły ulgi więc udałam się do apteki i polecono mi właśnie te czopki, działają bardzo szybko co jest ich dużym plusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emmaD
Używałam tych czopków ciąży. Pomagały mi bardzo. Teraz stosuje je sporadycznie, zwłaszcza na wyjazdach bo wtedy dopadają mnie zaparcia. Sa wygodne w użyciu bo nie trzeba trzymać ich w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirkaaaa12
I rozumiem, że nie są na receptę? Cierpię na awersję do lekarzy i wolałabym uniknąć jakiegokolwiek kontaktu z nimi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eva/qu można kupić bez recepty w każdej aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mimo ze nie sa na recepte, to własnie o nich dowiedzialam sie od swojego ginekologa, dzieki niemu w koncu mam "spokoj" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowalam w ciąży eva/qu, bez nich chyba bym oszalała z powodu tych zaparć, czułam się ciężka jak stado słoni, a ze wzgledu na ciagle mdłości żadne syropki nie wchodzily w gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a na dlugo pomaga to eva/qu? wystarczy raz na caly dzien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiedziałam już od pierwszych tygodni że to ciąża, u mnie zawsze w ciąży występują zaparcia i ból w dole brzucha, 2 ciąże i te same objawy. Nie wiem co to ma za związek ale aż do dnia porodu zwykle na dicopegu jestem, a po ostatnim cc nawet dłużej bo pierwsze 2 dni na kleikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja eva/qu stosowałam w miarę potrzeb. raz dziennie. jak zapomniałam to raz na dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sok z kiszonych ogórków działa super i jest bezpieczny. Wszelkie 'wspomagacze' rozleniwiają jelita i potem jest kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobnie sok z kwaszonej kapusty, ale w ciąży jest o tyle źle że naturalne środki nie działają, możesz jeść ogórki z czekoladą popijać mlekiem i nic, stosowałam za to z powodzeniem dicopeg, czopki mi nie leżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na mnie z kolei dicopeg nie za bardzo działał. wolałam czopki, w sumie przez kilka tygodni te eva/qu. Kwestia fizjologii :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale po czopkach uczucie jest paskudne nawet po wypróżnieniu, dlatego zawsze stosuje doustne środki typu dicopeg, moja fizjologia musi być mega zaburzona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no cóż, fizjologii się nie wybiera :) ale wybiera się za to środki, które mają leczyć niedoskonałości tejże fizjologii. No więc ja wybieram te czopki. Koniec, kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo powiem o dicopegu, wypijasz nawet smaczny płyn i masz z głowy a pieczenie tyłka po czopku trwa w nieskończoność, nawet jak już zejdziesz z tronu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×