Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marktunia500

rzęsistkowica

Polecane posty

Gość marktunia500

Mam pytanie do osób, które zmagały się z tą chorobą: w jaki sposób się z nią walczy(lekarstwa, cena) i czy jej długotrwałe lekceważenie może powodować jakieś kompikacje przy leczeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marktunia500
ejjj...Odpowie mi ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ************************
Źródło infekcji to chory partner seksualny, lecz możliwe jest też zarażenie przez używanie wspólnie przedmiotów higieny osobistej, bielizny. Rzęsistkowica częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Miejsce bytowania rzęsistka to pochwa, cewka moczowa, a u mężczyzn także gruczoł krokowy. Objawy pieczenie, ból w cewce moczowej pojawianie się upławów częstomocz schorzenie może czasem przebiegać bez objawów lub skąpoobjawowo Leczenie Metronidazol i pochodne imidazolu są lekiem z wyboru. Ważne jest aby leczenie obejmowało partnerów seksualnych osoby chorej, a także zachowanie odpowiedniej higieny osobistej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ************************
Przebieg zakażenia Po zarażeniu się rzęsistkiem pochwowym najczęściej dochodzi do ostrego stanu zapalnego (np. pochwy), który nie leczony przechodzi w zapalenie przewlekłe, a następnie w przewlekłe utajone. Objawy chorobowe występujące w ostrej postaci rzęsistkowicy to przede wszystkim upławy (wydzieliny z dróg rodnych): bardzo obfite, pieniste, cuchnące, o barwie przeważnie żółtej lub zielonkawej, a także świąd, pieczenie, ból w okolicy krocza, podrażnienie sromu i pochwy. Gdy do infekcji dróg płciowych dochodzi zarażenie dróg moczowych, może wystąpić pieczenie, częstomocz, parcie na mocz, a nawet bolesne oddawanie moczu oraz bóle w podbrzuszu. Bezobjawowe nosicielstwo Rzęsistek pochwowy może bytować w sposób bezobjawowy np. w gruczole krokowym mężczyzny i stanowić źródło zakażenia dla kobiet. Do zarażenia partnerki dochodzi przez wydzielinę gruczołu krokowego i zainfekowane nasienie. U kobiet w stadium utajonym przewlekłym również brak jest klinicznych objawów infekcji. Trichomonas vaginalis może znajdować się w pochwie przez wiele lat bez objawów chorobowych. Jednak taki stan utajenia może w każdej chwili ulec zaostrzeniu. Wiąże się to z możliwością zarażenia partnera seksualnego. Powikłania rzęsistkowicy Zakażeniom rzęsistkiem towarzyszą zazwyczaj zakażenia bakteryjne i grzybicze (np. Candida albicans). Przewlekła nie leczona rzęsistkowica może powodować niepłodność oraz być przyczyną powikłań ciążowych Leczenie rzęsistkowicy polega na podawaniu doustnie pochodnych imidazolu: metronidazolu, tinidazolu, ornidazolu. Stosuje się terapię uderzeniową - lek jest podawany 1-3 - krotnie w ciągu doby. Ze względu na duże prawdopodobieństwo (prawie 100%) zarażenia partnera seksualnego, trzeba bezwzględnie przeprowadzić u niego leczenie. Jeśli kobieta bądź mężczyzna, u których wykryto zakażenie pierwotniakiem, mają kilku partnerów, należy ich wszystkich leczyć. Niezbędne jest przeprowadzenie badań kontrolnych po 3 tygodniach po zakończeniu kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krata
mi na do gin przepisał Metronidazol doustnie i dopochwowo .... za oba opakowania zapłaciłam 13 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×