Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ebe4

KURZ - podobno sa jakieś kwiaty które..

Polecane posty

Gość ebe4

...zjadaja kurz . Wyglądaja jak długie szable. Czy ktoś zna moze nazwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pleymen
to sie nazywa kwiat dla leniwych bab :P zartowalem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebe4
Wrrr, własnie zenie. po prostu jak mieszkasz w miescie to ejst prawdziwa walka z kuzrem, ledwie zetzresz i juz jest od nowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w miesicie jak w miescie
mieszkam na 17metrach, mamy psa do tego. Na przeciewko firma gdzie sa gory piachu. Bez wycierania kurzu codziennie sie nie obejdzie. Juz nie wspomne o podlodze:O Tez chetnie bym sie dowiedziala co to za kwiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze sanseweria? (sansevieria) tylko taka znam rosline,ktora wyglada jak szable :-),z tym,ze nie mam pojecia,czy zjada kurz,wiem,ze lubi suche powietrze i nie mozna jej za czesto podlewac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebe4
podbijam temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko mit :D Nie ma takiego kwiatu, co zjada kurz. Ale fajny by był, też bym kupiła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha,ha,ha, I niby co z tym kurzem robi, jak zje :D:D Tak, to tylko mit, niestety-też żałuję. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaktus odwrotnie bo zbiera kurz i jeszcze bardziej rozpyla!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja chyba wiem o co chodzi :) Skrzydłokwiat jest kwiatem, który oczyszcza (\"filtruje\") powietrze. Ale niestety nie z kurzu. Tego raczej nie zrobi za nas żadna roślinka ;) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę że to jakiś nowy Allegrowy potworek. Tam kwiatki świecą, grają i kurz jedzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma roślin "zjadających kurz"!!!! Przecież o tym uczą się dzieci w podstawówce - nie pamiętacie nic o budowie roślin, chlorofilu itd.? Nic nie świta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebe4
no i owszem to jest sanseviera jednak! Która oprocz tego ze oczyszcza powietrze z kurzu w nocy wydziela duze ilosci tlenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda roślina wydziela sporo tlenu a pobiera dwutlenek węgla, ale nie w nocy, tylko w dzień - tak mnie przynajmniej na biologii uczyli. W nocy tymczasem korzysta z tlenu :) Ale to oczyszczanie chyba polega na tym po prostu, że kurz zbiera się jej na lisciach - a potem łatwo go zmyć ;) Bo jakos inaczej to tego nie widze :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebe4
cyt. "W sypialni podobnie jak w innych pomieszczeniach domu - rośliny doniczkowe są zawsze miłym elementem dekoracyjnym. Poprawiają też mikroklimat we wnętrzu: nasycają powietrze wilgocią, wzbogacają w tlen i jonizują je. Wybierając rośliny, warto jednak sprawdzić, które nadają się do sypialni, ponieważ większość z nich produkuje w nocy spore ilości dwutlenku węgla, zabierając w ten sposób tlen śpiącym osobom. Ale są też rośliny, które w nocy pochłaniają dwutlenek węgla, a wydzielają tlen. I te warto mieć w sypialni. Są to: aloes drzewiasty (Aloe arborescens), kaktus bożonarodzeniowy (Zygokaktus sp.) i wielkanocny (Rhipsalidopsis gaertneri), sansewieria gwinejska (Sansevieria trifasciata) i storczyk z gatunku Dendrobium (Singapore Orchid). Do sypialni polecane są również rośliny, które pochłaniają szkodliwe substancje i jednocześnie są łatwe w uprawie. Należą do nich m.in.: bluszcz pospolity (Hedera helix), dracena (Dracena sp.), figowiec sprężysty (Ficus robusta), nefrolepis (zwany potocznie paprocią) i skrzydłokwiat (Spathiphyllum sp.). Unikać natomiast należy roślin o silnym zapachu, ponieważ działają drażniąco i mogą powodować reakcje alergiczne."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebe4
Włoskowate i gumowe powierzchnie liści przyciągają kurz z powietrza i pochłaniają toksyny, które się tam znajdują. Kurz pochłania mieszankę wilgotnego powietrza i cząsteczki kurzu osiądą na podłodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To \"zjadanie kurzu\" to tylko taka przenośnia. Po prostu kwiat kurz przyciąga w jakis sposób na własne liście dzieki czemu nie osadza go sie tyle na meblach.. Chętnie się dowiem jak sie zwie ta roślina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, tego to nie wiedziałam - są gatunki roślin, które mają odwrotnie z tym wydzielaniem tlenu - dwutlenku węgla. Normalnie mam ochotę powiedzieć o tym mojej pani od biologii :D Tu jest mniej więcej wytłumaczone, dlaczego: http://www.floraforum.net/topics31/rosliny-produkujace-tlen-noca-vt2850.htm A tak się składa, że mam w sypiali i zygokaktusy, i sansewierię i aloesa - a to czysty przypadek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
bo niektore z nich pochlaniaja cieple powietrze w pomieszczeniu wyparowuja wode poprzez liscie i w ten sposob pochlaniaja kalorie czyli w pewien sposob filtruja powietrze - chrisalidocarpus, spathiphyllum, fikus ten szerokolistny, bluszcze i palmy daktylowe - ot cala tajemnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
oups nie przeczytalam pelnej wypowiedzi ebe4 ktora wczesniej wyjasnila obszernie co i dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demisdumdum
No chcialam kupic skrzydlokwiata ze wzgledu na dym papierosowy i nigdzie dostac nie moge :( Ale szczerze watpie, zeby byla odczuwalna roznica jesli chodzi o "usuwanie" kurzu. Chyba na kurz, to jednak najlepiej kupic sobie porzadny odkurzacz, siakis Thomas Twin TT z filtrami wodnym i hepa (podobno usuwa 99,999% kurzy :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzydłokwiata nie ma? To taka popularna roślina... Ja się wypykałam ze swoich, zostawilam sobie jednego, który hoduję "na mamuta", bo inaczej to bym Ci wysłała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykka
demisdumdum, to nie jakiś TwinTT tylko prawdziwa maszyna-killer na roztocza i kurz ;). Kupiłam go trzy tygodnie temu i do teraz jestem w szoku, że można mieć tak wyodkurzane mieszkanie. Fenomenalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demisdumdum
Tfu tfu, pomylilo mi sie. Nie skrzydlokwiata ale chodzilo mi o roze jerychonska, ktora tez podobno pochlania dym papierosowy ;) Ostatnio jestm zakrecona jak swinski ogonek. Ale Ewa 33 szkoda, ze juz nie masz, bo ja bym chetnie i skrzydlokwiata przygarnela ;) Erykka, wiem wiem, ze Twin TT to rambo wsrod odkurzaczy, moze moja wypowiedz zabrzmiala zbyt trywialnie, ale fakt - braku skutecznosci zarzucic mu nie mozna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×