Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Edyta, myślę, że we wszystkim, co napisałaś jest prawda: i ludzie aż tak się nie wpatrują, i mają łatwiejsze egzemplarze i reagują dopiero jak gorączka 39 i dziecko leci z rąk. Nie na darmo jest powiedzenie o dzieciach "smarkate" i wiele mam wierzy, ze tak ma być!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc byłam z malymi na szczepieniu ;Pola waży 7120 i ma 65 cm,Oliwia 6725 i 67cm,takze spoko... Dzięki dziewczyny za info o inhalatorach,zakupie na pewno przyda sie nam... A co do przemyslen nigdy nie myslałam,ze bede sie tak martwiła o wszystko o kazdy zatkany nos...o brzydka kupe o ten głupi refluks .....ale rzeczywiscie powinnismy sie pocieszac tym,ze to przejsciowe i kiedys wyrosna mama nadzieje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki :) Piszę na szybciutko z pracy Co do macierzyństwa to baaardzoo dużo zależy od podejścia rodzica. Ja teraz np. staram się spokojniej podchodzić do tego, że Szymek jak czasami czegoś mniej zje to przecież „doje przy kolejnym posiłku i że ma przejściowe etapy gorszego apetytu (np.teraz, znów 3 się ruszyły, może dlatego). Ale już do kwestii zdrowotnych nie mam zdrowego ;) dystansu, bo martwi mnie każda najmniejsza wysypka czy pryszczyk. Po m-cu od odstawienia leków antyalergicznych wróciła drobna wysypka na buzi i brzydkie kupy i znów zachodzę w głowę od czego i znów myślę, że może to manna (z kaszki na dobranoc Kipp) albo burak lub nadmiar nabiału (czasami jest za duża przerwa do zupki, bo Szymuś jest z nianią rano na spacerku i na II śn. wskakuje np. jogurcik). Nas czeka szczepienie w maju. Zastanawiam się czy takei maluchy można i warto zaszczepić przeciwko odkleszcowemu zapal.opon mózg.? Szcepiłyście przeciwko ospie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dulka, Ty i tak mam wrażenie masz zdrowe podejście (albo mniej "chore";-). Ja jestem już pewna, że nadmiar pszenicy i nabiału szkodzi Miśce. kromka chleba, troszkę mąki - ok, ale jak zjadła ze smakiem kasze orkiszową na 2. danie, czy 2 plastry babki, cały jogurt, to cały brzuch jakbym ją szczotką ryżową pobiła:-( zrobię w kwietniu ten panel alerg., ale jak nie wyjdzie, to mnie cholera weźmie. i u nas dziwnie - te reakcje są na 3. dzień od zjedzenia alergenu, najpierw reakcja "kupna", a na 3. dzień ją wysypuje i potem w ciągu 2 dni schodzi. Nawet nie wiecie jaka jestem z siebie dumna, że to odkryłam, bo dotychczas szukałam tylko klucza z jedzenia w przeddzień, a tu takie "trzydniówki". spróbuj tak poobserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nas za miesiac czeka szczepienie odra swinka rozyczka i trzecia dawka pneumokokow tej pierwszej boje sie ze wzgledu na bialko a a druga wycofali w polsce moze slyszalyscie http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/570853,Szczepionki-dla-dzieci-wycofane-w-trybie-pilnym a ona wlasnie byla szczepiona ta szczepionka i teraz ostatnia dawka i az sie trzese jak pomysle Dulka a jak niania sie sprawuje nie masz zastrzezen ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyta - właściwie to nie mam :) Dużo czasu spędzają na podworku. Nie trzyma Szymka w wózku, a daje mu pochodzić czy bawić sie w pasku. Jedynie daje mu więcej ciasteczek itp.ale normalne jedzenie Szymek też je ;) My na pneumokoki zaszcepimy jak Szymek skończy 2 latka (wtedy jest chyba tylko 1 dawka). U nas wysypka jak sie pojawi to jest i jest. Teraz są też takie plamki na nóżkach jak były poprzednio. Myślę o testach bicom (2 panele-podstawowy i spożywczy), ale tam nie ma buraka i konkretnie manny co najbardziej obstawiam. Poza tym nie rozumiem jak to jest że normalne mm jest ok, a już więcej nabiału np.w postaci jogurtów nie służy. Wydawało mi sie, że albo jest jakieś uczulenie albo nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chica u mnie mala na pol roku wazyla 7820 i 65cm a jak sie urodzila to wazyla 2690 a ile twoje dziewczynki wazyly? I obie lekarz zaszczepil nie mial przeciwskazan dla Poli bo cos wczesniej cie niepokoilo chyba zatkany nosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz Lila wazy 9330 i przez trzy tygodnie przybrala tylko 30 gram czy to nie za malo??? ale pediatra mowila ze dobrze wazy to chyba nie mam co sie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona mamam
Witajcie, byłam dziś u gastroenterologa i mam podawać małemu przez miesiąc bioprazol. w aptece dostałam bioprazol bio, w jego ulotce nic nie pisze, że można stosować u dzieci. Czy też podawałyście? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edytka moja Pola ważyła 2650 a teraz 7120,Oliwia 2455 a teraz 6725.One teraz w sumie przybieraja,wczesniej to była walka o zjedzenie kazdego mililitra bo u nas refluks tak sie objawiał,ze krzyczały podczas jedzenia....Pola tez miała anemie straszna i na poczatku przez miesiac ponad traciła nieraz wage zamiast przybierac.Zaszczepiła Pole bo to katar alergiczny....w sumie juz go nie ma ,ale jak dałam cielecine to tak sie ujawniło to ...dziś jakby mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona mamo ja podawałam tez polprazol,gasprid i gasec...tez sie bałam ,ale wyjscia nie było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my podawaliśmy właśnie ten bioprazol bio w bordowym pudełku. na jak długo go dostałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta, to zła wiadomośc z tym Prevenarem. Oczywiście, Miśka była nim szczepiona (1. dawką), czeka nas jeszcze jedna - bo po 1. rż tylko 2 dawki dają. Ale to jest smutne, że firmy farmaceutyczne tak eksperymentują na naszych dzieciach. Ciągle jakieś afery ze szczepionkami. Na wzw B też musiałam przypilnować, żeby nie dostała Euvaxu, choć oczywiście nim została zaszczepiona w szpitalu, mimo, że już ją wycofali i pielęgniarka chciała kolejny raz jej go wpakować... Z odrą-św-róż. my ciągle się wstrzymujemy. jak wyjdą testy i nie będzie białka, to pomyślę. Poza tym, nasza lek. uczulała mnie, żeby nie szczepić tą szczepionką do 4 tyg. po infekcji, nawet katarowej. odczekaj więc po tych uszkach... Chica, moja na pół roku ważyła 7200 g. więc się nie szarpnęła (bo ur. 3450 g). Ale Miśka w 1 rż. przybierała słabo i bardzo skokowo. Ewidentnie więc Twoim dziewczynkom lepiej się robi po leczeniu i diecie. Teraz waży 12100 g (tj 70 centyl!) i przynajmniej w tej sprawie odetchnęłam. Dulka, a Niania nie ma problemu z usypianiem Szymka? a ma cierpliwość do karmienia, nawet jak trzeba zabawiać? a pamiętasz, czy ten epizod z brzydkim zapachem z buzi (żołądkowym), to był u Szymka równolegle z tą infekcja oczka, brzydkimi kupami - na bazie tej infekcji, co gdzieś po Nim krążyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta, to zła wiadomośc z tym Prevenarem. Oczywiście, Miśka była nim szczepiona (1. dawką), czeka nas jeszcze jedna - bo po 1. rż tylko 2 dawki dają. Ale to jest smutne, że firmy farmaceutyczne tak eksperymentują na naszych dzieciach. Ciągle jakieś afery ze szczepionkami. Na wzw B też musiałam przypilnować, żeby nie dostała Euvaxu, choć oczywiście nim została zaszczepiona w szpitalu, mimo, że już ją wycofali i pielęgniarka chciała kolejny raz jej go wpakować... Z odrą-św-róż. my ciągle się wstrzymujemy. jak wyjdą testy i nie będzie białka, to pomyślę. Poza tym, nasza lek. uczulała mnie, żeby nie szczepić tą szczepionką do 4 tyg. po infekcji, nawet katarowej. odczekaj więc po tych uszkach... Chica, moja na pół roku ważyła 7200 g. więc się nie szarpnęła (bo ur. 3450 g). Ale Miśka w 1 rż. przybierała słabo i bardzo skokowo. Ewidentnie więc Twoim dziewczynkom lepiej się robi po leczeniu i diecie. Teraz waży 12100 g (tj 70 centyl!) i przynajmniej w tej sprawie odetchnęłam. Dulka, a Niania nie ma problemu z usypianiem Szymka? a ma cierpliwość do karmienia, nawet jak trzeba zabawiać? a pamiętasz, czy ten epizod z brzydkim zapachem z buzi (żołądkowym), to był u Szymka równolegle z tą infekcja oczka, brzydkimi kupami - na bazie tej infekcji, co gdzieś po Nim krążyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta, to zła wiadomośc z tym Prevenarem. Oczywiście, Miśka była nim szczepiona (1. dawką), czeka nas jeszcze jedna - bo po 1. rż tylko 2 dawki dają. Ale to jest smutne, że firmy farmaceutyczne tak eksperymentują na naszych dzieciach. Ciągle jakieś afery ze szczepionkami. Na wzw B też musiałam przypilnować, żeby nie dostała Euvaxu, choć oczywiście nim została zaszczepiona w szpitalu, mimo, że już ją wycofali i pielęgniarka chciała kolejny raz jej go wpakować... Z odrą-św-róż. my ciągle się wstrzymujemy. jak wyjdą testy i nie będzie białka, to pomyślę. Poza tym, nasza lek. uczulała mnie, żeby nie szczepić tą szczepionką do 4 tyg. po infekcji, nawet katarowej. odczekaj więc po tych uszkach... Chica, moja na pół roku ważyła 7200 g. więc się nie szarpnęła (bo ur. 3450 g). Ale Miśka w 1 rż. przybierała słabo i bardzo skokowo. Ewidentnie więc Twoim dziewczynkom lepiej się robi po leczeniu i diecie. Teraz waży 12100 g (tj 70 centyl!) i przynajmniej w tej sprawie odetchnęłam. Dulka, a Niania nie ma problemu z usypianiem Szymka? a ma cierpliwość do karmienia, nawet jak trzeba zabawiać? a pamiętasz, czy ten epizod z brzydkim zapachem z buzi (żołądkowym), to był u Szymka równolegle z tą infekcja oczka, brzydkimi kupami - na bazie tej infekcji, co gdzieś po Nim krążyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga super waga ,ponad 12 kilo WOW,a u nas tez Prewenarem szczepimy się....na pneumokoki załapały sie za darmo,bo do 2500 kilo te szczepienia od pazdziernika darmowe....ale moje jak na razie zero reakcji!Ale ciarki przeszły mi jak ten artykuł przeczytałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga - u nas ten zapach z ust jeśli jest to po spaniu w dzień. Co do usypiania to zdarza się że niania położy Szymka na drzemkę i od razu przykryje kocykiem i on się nie wierci i zasypia tak jak go zostawiła, a u mnie to się wierci, wstaje albo itp. A nie wiem czy Wam pisałam, że od jakiegoś czasu (3-4 tyg.) lepiej jak kładzie go spać tata bo pyta czy Szymuś pójdzie spać, Szymek kiwa główką, tata mówi-przytul misia i Szymek przytula misia, robi papa i tata wychodzi z pokoju, a jak ja to wyjdę to szymek zrywa się na nóżki i płacze do mamy. W dzień też lepiej jak tata kładzie bo jak ja wyjdę to szymek wstaje, wierci się, wyrzuca smoka, jak usiądę przy łóżeczku i go głaszcę to czasami usypia (ale bardziej ze zmęczenia wierceniem ;) a czasami wstaje i ręce do mnie wyciąga. Niania mniej go zabawia przy jedzeniu. Ale ostatnio Szymek zasłania buzię rączkami i nawet nie chce spróbować tego, co będzie jadł. Wczoraj rano nei chciał ruszyć jajecznicy i wszystko wypychał na języku, a dziś dostał parówkę (pokrojoną na kawałeczki i obraną z tej jadalnej skórki i zjadł prawie 1,5 i sam zaczął jeść bez namawiania i karmienia, ale bułeczki tylko skubnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tej jajecznicy to w końcu spróbował i zjadł z 1,5 jajka (1 całe jajko, 1 żółtko i szczypiorek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chica, te 12 kg to Twoje lekko będą w wieku 19 miesięcy ważyć. Do 10 kg na roczek dojdą w tym tempie:-) też mamy pneumokoki za darmo, bo Miśka jest szczepiona w Poradni Szczepień przy szpitalu im. Korczaka, a tam mają za darmo. myślałam Dulka, że ten zapach to tylko jakis miniony eksces Szymka był. Bardzo sie martwię. Bo ja znowu go wczoraj czułam i sama już nie wiem czy to refluks, alergia, czy po moim dziecku nadal jakaś lekka infekcja krąży. Bo to dostanie "pypcia" na języku, to jej miejscowo dziąsła się zaczerwienią, z nosa niby nie leci (choć dzisiaj na dworze znowu woda), chrypa jest ciągle, kupy niby 1-2, ale żółte i o konsystencji pasty do zębów, kwaśne w zapachu...ile to może trwać i co robić:-(( Lek. antybiotyku (i słusznie nie da), a te sposoby rumiankowo-probiotykowe nie działają na zmianę sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do spania, to fajnie masz z synkiem tatusia:-) u nas w dzień jest ok, bo Mała sama mówi "aaa", prowadzi do pokoju i wtedy pada w kilka minut, wieczorem gorzej (zwłaszcza po zmianie czasu wojuje do 20.30), ale też da sie wytrzymać. Tylko do ok. 24 śpi niespokojnie - niania szumi. A na jajecznicę nadal nie ma apetytu, parówki potrafi zjeść 2, ale chleba 1/2 kromki maksymalnie do tego (w kosteczkę skrojonego). Znalazłam fajny przepis na pastę z kaszy jaglanej do chleba, nie próbowaałam jeszcze, ale brzmi smacznie, może wymaga pewnych modyfikacji (jako smarowiełko figuruje tu): http://kuchniapieciuprzemiandladzieci.blog.onet.pl/1,CT92184,index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga mam nadzieje ze dojda do 10 chociaż....star był słabiutki,teraz podgoniły ale ponoc waga dziecka po połowie roku juz tak szybko nie idzie....od wczoraj juz po 1 razie dostały nutramigen 2,jutro 2 razy dostana i zmieniamy całkowicie na 2,na razie sie nie zorientowały...ale juz sie boje czy zle nie zareaguja ich brzuszki...inaczej smakuje ta 2....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny u nas nic lepiej a nawet moge stwierdzic ze gorzej chyba znowu czeka nas wizyta u lek. mala placze a refluks taki wielki ze jak podejdzie jej jedzenie to kilka sekund nie moze zlapac oddechu okropnie to wyglada a to juz nie zeby bo narazie zadnych nie widac na horyzoncie :-( Chiaca ja jak wprowadzalam 2 to powolutku zamienialam najpierw jedna miarke jedynki dwojka przez pierwszy dzien potem kolejnego dnia dwie miarki 2 a reszta jedynki i tak co dnia wiecej i jakos nie bylo zadniej roznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta, zwróć uwagę lek., czy to nie moze być na tle alergicznym, bo nam tak sugeruje laryngolog, że te uszy i powroty refluksu to od alergii (a Wy też od niedawna na glutenie). Chica, u nas był problem z przejściem na pepti 2, choć przechodziłam sposobem Edyty chyba z 7 dni, a potem i tak były biegunki:-( więc pomalutku trzeba. nas też czeka znowu wizyta...chrypi ciągle, refluksu nie ma (po odstawieniu gastrotussa), ale kupy brzydkie i znowu wrócił stan zapalny dziąseł!!!orła wywinę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzis juz 3 razy dostana 2 i 2 razy 1....na razie oki....a co do glutenu to kazala nam juz dawac po pól łyzeczki,ale ja jeszcze poczekam az przejde na 2 całkowicie i sie nic dziac nie bedzie....poza tym po czwartkowym szczepieniu małe marudza..ostatnio tez tak było 3 dni i teraz powtórka...budza sie na spacerze,płaczliwe w nocy....wiec poczekam az sie wszytsko uspokoi...kurcze widze ze alergia przysparza Waszym maluchom problemy....u nas tez troszeczke sie zaczyna to uwidaczniac u Poli....juz 2 katary....niby zdrowa,ale jest cos nie tak...zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny co tam u Was?Cichutko tu jakoś...moje małe konczą dzis 6 miesiecy i zastanawiam sie kiedy to zleciało....i taki dzień przemyśleń bo niby tylko 6 miesięcy a tyle problemów z nimi było jesli chodzi o zdrówko....mam na mysli refluks i brak apetytów;)Z drugiej strony ciesze sie,ze to tylko to!;)szkoda,ze nie mozna tu zdjęc wstawiac...pochwaliłabym sie moimi małymi i chetnie zobaczyłabym Wasze szczęścia !!!! Miłego dnia,pozdrawiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to uściskaj je od nas:-) mam Twój mail, wyślij malutkie (bo też jestem ciekawa), a ja wiecz. wyślę Ci Miśkę. ja dam Twojego maila Skayli i Dulce i powymieniacie sie zdjęciami. Już kiedyś taką akcję zrobiłyśmy i bardzo ekscytujące było zobaczyć "nasze" dzieci. niby tylko refluks...choć ja ciągle mam strach, ze jeszcze coś (jakby gronkowiec w gardle było mało), bo od kilku dni moje dziecko jest ciągle śpiące, marudne jak diabli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga wysłałam Ci moje małe z dziś i świąt zdjecia...czekam na rewanz i reszte zdjęc maleństw;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słodkie panienki i bardzo zadbane i wychuchane:-) wysłałam Ci Gwiazdę a do Dziewczyn Twojego maila, jak sie pojawią, to na pewno wyślą zdj. Ja też bym chętnie zobaczyła aktualnego Szymka i prawie roczną Oliwkę. ja nie mam konta na FB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga -Michasia jest przesłodka...te włoski takie cudne i uśmiech....taka dziewczynka do przytulania....jejku marze o tym ,żeby moje byly juz takie duże!!!!!Piekna jest...a Ty nie narzekaj ,mamusia super wygladasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×