Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama mia

Praca w biurze w firmie transportowej

Polecane posty

Gość Mama mia

Czy ktoś z was pracował może w takim biurze? Na czym taka praca polega? Mam okazję podjąć właśnie taką pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spedytor
Część!! Ja pracuję od 5 lat w takim biurze. Do moich obowiązków należy: Rozliczanie kierowców, a także załatwianie ładunków. Jeśli chodzi o samo rozliczanie to wszystko ok., a jak o załatwianie ładunków to różnie. Jest to stresująca praca, ale ciekawa. Przede wszystkim to praca dla ludzi o mocnych nerwach i zawsze gotowych do podjęcia dobrych decyzji. Nie wiem co konkretnie chciałbyś wiedzieć i w jakim charakterze miałaby być ta praca, czy tylko rozliczanie kierowców i związana z tym dokumentacja, czy dodatkowo sprawy spedycyjne (chodzi tu o załatwianie ładunków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2 dni to max jak dla mnie
ja pracuje w takim biurze juz 6 lat :O i mam dosc , w tej chwili szukam czegos innego ,ale mam doswiadczenie tylko w pracy biurowej i transporcie ,wiec nie jest lekko :) . aaaaaaa , jesli firma ma swoje samochody, to przygotuj sie na telefony w srodku nocy czy z samego rana od "dowcipnych" kierowcow. Ja kiedys dostalam smsa o 3 nad ranem , kierowca chcial mnie poinformowac zeby go nie budzic do 12 ,bo ma pauze. Po tym zaczelam wylaczac tel na noc i spokoj ;) , ale jak cos sie dzialo,to kierowca musial poczekac do rana . I dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama mia
Szczerze powiedziawszy nie wiem na czy ta praca miałaby polegać. wiem, że musiałabym jechać na szkolenie do Niemiec, bo szef jest Niemcem. Ja mam pracować w biurze i ciągle się zastanawiam co tam bedę robiła. A to rozliczanie kierowców jest trudne? Co do dzwonienia w środku nocy to na to na pewno nie pozwolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama mia
Spedytor - napisz proszę dokładniej na czym ta praca polega bo cos mi się wydaje, że będę robiła coś podobnego do Ciebie. A pracujesz na cały etat? Bo szef chciał, żebym na pół etetu pracowała bo dużo pracy nie będzie. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuję w biurze w firmie transportowej i jest nawet spoko. Głównym moim zadaniem jest tak jak wcześniej było pisane rozliczanie kierowców z tachogramów na początku miesiąca, jest to banalnie proste. Gorzej z poszukiwaniem ładunków, ponieważ musisz uwzględniać to że kierowca raczej nie powinien za daleko jechać bez ładunku bo to się firmie nie opłaci. Dam ci prosty przykład, z taką sytuacją będziesz się spotykała najczęściej. Jedzie tir gdzieś do jakiegoś miasta a ty musisz mu załatwić ładunek tak aby nie musiał za daleko za nim jeździć bo są z tym związane koszta, przede wszystkim paliwa jak i godzin pracy kierowcy za które pracodawca będzie musiał zapłacić. Jest to na ogół bardzo fajna praca ale trzeba się z początku przyzwyczaić i nauczyć jak to robić, z czasem będziesz miała kontakty z różnymi firmami i proca będzie łatwiejsza. Ja na początku miałem największy problem ze znalezieniem ładunku (mowa o pierwszych dniach pracy), nie wiedziałem wtedy jak dobierać oferty do ciężarówek, na jaką ciężarówkę ile towaru może wejść, ale inni pracownicy bardzo mi pomagali aż w końcu powoli zacząłem wysyłać w świat kierowców. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również pracuję w firmie transportowej. Jakiś czas temu szef zainwestował w monitoring gps PetSoft. i w końcu pracuje mi się dobrze. Wcześniej były problemy z rozliczeniami bo czasami nie zgadzały się chłopakom godziny, niekiedy klienci twierdzili, że kierowcy do nich nie dotarli dzięki tym urządzeniom mogę wszystko na bieżąco sprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julita_1970
Ja pracowałam przez kilkanaście miesięcy w http://landpolkruszywa.pl/ duża i solidna firma, więc i praca odpowiedzialna. Zajmowałam się obsługą sekretariatu, przyjmowaniem gości, współpracą z działem handlowym oraz raportami różnego rodzaju. Generalnie trzeba sobie świetnie organizować czas. Ale warto, cenne doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulala123
W bolesławieckim Polmarze przesiedziałam trochę i dobrze wspominam. Głównie zajmowałam się kwestiami księgowymi, ale że jest to firma, która handluje także zbożami, to nie zajmowałam się wyłącznie transportem. Jak masz doświadczenie w księgowości i chcesz się nia zajmować, to nie ma dużej różnicy, moim zdaniem, w samej branży. Pozdrowienia, Ula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo duzo doswiadczenia zyskalem podczas pracy w http://www.wrosystem.pl/ , zajmowałem się ogranizowaniem wynajmu sprzętu budowlanego. Mają tam wysoką kulturę pracy i naprawde wiele sie mozna nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościowy
W biurach firm transportowych jest sporo papierkowej roboty i różnej biurokracji. Im lepsza firma, tym może być tego więcej, bo więcej różnych zgód, pozwoleń, dokumentacji... Jeśli chodzi o polmar z Bolesławca, to nie wiedziałem, że handlują zbożami, znałem ich jako firmę transportową właśnie o dobrej renomie. Generalnie, przed zatrudnieniem się gdziekolwiek pytaj pracowników, czy byłych pracowników o opinie na temat warunków pracy - warto wiedzieć trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moneskine
Może Polmar akurat ma renome jakąś i, by nie zatrudniał na kiepskich warunkach, ale dziś jest ciężko o dobrą pracę. Nie inaczej jest w transporcie. Radze unikać firm o krótkim stażu, bo takie często nie wytrzymują proby czasu i zostaje się na lodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to może być całkiem przyjemna praca. Jeśli to jest firma przewozowa typu busy na jakiejś regularnej linii to może ograniczać się jedynie do wybijania biletów miesięcznych, drukowania rozkładów jazdy, udzielania informacji pasażerom, aktualizacji strony internetowej przewoźnika itd. Natomiast jeśli chodzi o transport międzynarodowy czy przewóz towarów to może być nieco gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracowałam kiedyś w takim biurze. Trzeba trochę ogarniać, zamawiać materiały biurowe, środki czystości, tonery, papiery i tym podobne. (btw. zna ktoś jakiś dobry sklep z takimi artykułami? albo słyszał coś o http://www.biuroklub.pl/??) bo zastanaiwam się nad ich ofertą) Logistycznie trzeba to ogarniać, ale nie jest to jakaś bardzo wymagajaca praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swego czasu współpracowałam z firmą transportową http://okser.com.pl/ i faktycznie tam muszą być osoby o mocnych nerwach, które działają wielozadaniowo i rzetelnie, bo kilka nieścisłości i z transportu robi się już problem. na szczęście mnie nigdy nie spotkały takie nieprzyjemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuska201
Mam pytanie jakie jest wymagane wykształcenie do pracy w firmie transportowej oczywiście w biurze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że poniżej średniego nie wezmą. Natomiast dobrze jest mieć skończone studia, najlepiej coś z transportem, logistyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greys90
Ja pracuję w takiej firmie i podobnie jak koleżanki rozliczam kierowców. Ponieważ mamy sporą flotę to jest to mój główny obowiązek. Jednak aby być wyżej w przyszłości, kierownictwo wysyła nas na studia z logistyki międzynarodowej bo planujemy poszerzyć działalność. Odgórnie zostało od nas wysłanych 5 osób, w tym ja na uczelnię UTH w Warszawie. Tutaj możesz o niej więcej poczytać: http://www.uth.edu.pl/o-uczelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi czy w waszych firmach transportowych stosowane są systemy monitoringu GPS floty samochodowej? Pytam bo zastanawiam się czy nie wprowadzić u mnie w firmie tego systemu: http://www.gpsguardian.pl/monitoring-pojazdow/ ale chętnie dowiedziałbym się czy ma to sens z ekonomicznego punktu widzenia. Na pewno dobrze by się to sprawdziło przy samochodach służbowych, przy dostawczych już nie jestem taki pewny. Podzielcie się doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fert
Elementy zaawansowanych linii produkcyjnych przewozi mi http://logistyka.pawbol.pl. Powierzam im od lat mienie naprawdę wysokiej wartości, wymagające bardzo delikatnego traktowania podczas transportu. Zlecałem im zadania wymagające użycia specjalistycznego sprzętu, często w trudnych warunkach pogodowych i technicznych. Zawsze wywiązywali się z założonych obowiązków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja od pewnego czasu korzystam z pomocy w ksiegowości firmy transtax.pl. Odkąd zajmują się dokumentacją nic nas nie zaskakuje. Finansowo tez nie wygląda to strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza113
Mój tata prowadzi firmę transportową ale on ogarnia wszystko będąc razem z pracownikami na trasie. Zlecenia dostaje od firmy mw-spedition.com i oni zajmują się pozyskiwaniem nowych klientów i planowaniem trasy więc mój tata tylko dogaduje się z pracownikami i płaci podatki i opłaty za prowadzenie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka1982
Witam, zastanawiam się właśnie nad aplikacją na stanowisko pracownika biurowego w firmie transportowej. Wykształcenie i doświadczenie kompletnie nie w moim kierunku jednak jak na oferty w moim mieście, stanowisko ciekawe. Jak oceniacie, kompletny laik da radę ogarnąć stanowisko? (Wliczając jedynie język angielski i chęci) Oto wymagania pracodawcy: Zakres obowiązków: -planowanie i monitoring transportów -pozyskiwanie nowych kontaktów, utrzymanie pozytywnych relacji z dotychczasowymi klientami -obsługa giełdy transportowej -inne prace biurowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracując w branży TSL warto być zawsze na bieżąco i śledzić, jakie zachodzą zmiany, bo dzieje się wiele i dynamicznie. Dobrym źródłem takiej wiedzy jest portal Polskiej Gazety Transportowej, polecam lekturę http://www.pgt.pl/logistyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsza firma transportowa w jakiej pracowałem to DTS Transport, mają też DTS Holding w innej lokalizacji. Bardzo dobry pracodawca, dobre pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, że aby być na bieżąco i być konkurencyjnym, trzeba śledzić co piszczy w trawie. Portal http://www.pgt.pl/ jest ku temu super okazją. Jak pójdziesz na rozmowę do biura, to mimo że nie jesteś logistykiem czy spedytorem, pracodawca może Cię popytać, czy się interesujesz. Jakies obeznanie w temacie warto mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga

Pracuję w firmie transportowej Blau-Speed i bardzo sobie chwalę pracę. Zajrzyj do nas na stronę może akurat jakiś wolny wakat Cię zainteresuje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×