Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martik

brytyjskie obywatelstwo/paszport

Polecane posty

skladal ktos lub ma w zamiarze ? tak z ciekawosci ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
trzeba najpierw zlozyc papiery na rezydenta a pozniej po latach mieszkania na wyspach (ale wlasnie nie jestem pewna czy 5 lat od przyznania rezydenta) mozna sie starac o brytyjski paszport. Ja bede sie starac na pewno. Mam juz rezydenta - z brytyjskim poprostu latiwej sie podrozuje i nie trzeba w wielu krajach miec wizy a z polskim wszedzie gdzie sie chcemy ruszyc trzeba placic za wizy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mniej wiecej wiem jak to sie zalatwia :) chodzilo mi raczej o to czy ktos juz to przechodzil badz ma w planie, my prawdopodobnie tez bedziemy skladac jak przyjdzie czas :) no i trzeba miec co najmniej E3 poziom angielskiego :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amikaaa
albo do Gamibii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emcia_f
Jestem w trakcie wypelniania formy. Slyszalam ze paszport mozna dostac wczesniej niz po 5 latach ale trzeba byc 'porzadnym obywatelem' no i posiadac rezydenture. Forma jest dosyc prosta i sciagnelam ja wpisujac poprotu w wyszukiwarce 'UK passport application form'. Wysyla sie ja z PL paszportem, ktory potem odsylaja i mozna posiadac 2 ( potwierdzone przez pania z uk biura paszportow). Jedynym haczykiem jest znalezienie osoby z UK albo Irlandzkim paszportem ktora sie zna min 3 lata i ktora potwierdza nasza tozsamosc w formie i podpisuje nasza fotke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allyway
a ten czas oczekiwania na pszport sie przypadkiem nie wydluzyl do 6 lat? Bo slyszalam ze po 5 to sie mozna starac o indefinite leave to remain i dopiero rok po jego otrzymaniu o obywatelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxelkbjwbhsb
Allyway masz racje ,najpierw trzeba uzyskac rezydenta tymczasowego ,pozniej stalego czyli to o czym piszesz a po roku mozna wypelnic wniosek o paszport. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cztery lata
od przyznania rezydenta mozna starac sie o staly poyt a nastepnie po roku o obywatelstwo... zdaje sie egzamin z zycia w UK i jezyka angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulllla666999
Jak zdobyc rezydenture? co trzeba zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbaaaa
Nie trzeba sie starac o tymczasowego...Można po pięciu latach starać się od razu o stałego...a po roku od stalego, o obywatelstwo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×