Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasienica

Wakacje w 6-7 miesiącu ciąży? Gdzie jechać? Co robic?

Polecane posty

Gość kasienica

Chce zaplanować urlop na wakacje. W tej chwili jestem w polowie 4 miesiąca ciąży. Chcialabym spędzić ostatnie beztroskie wakacje z mążem:). Zastanawiam sie jednak gdzie jechać (lecieć) bo przeciez tak wielu zeby nie moge..., ani sie opalać ani przebywać na słońcu w nadmiarze, zadne sporty wyczynowe, zadnych nart wodnych ani nurkowania:(. Zwiedzanie pewnie tez w umiarkowanym stopniu... Macie moze jakies pomysły gdzie moglibysmy spedzić fajny urlop odpowiedni do mojego stanu nie nudząc się ?? Z góry dziękuje i pozdrawiam! No i jeszcze jak to jest z tym lataniem samolotem? mozna czy nie mozna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko..jak tylko lekarz nie odradzi to dlaczego nie? Moja siostra teraz we wtorek poleciala do swojego M do Irlandii na miesiac.Jest w 22 tyg ciazy i czuje sie dobrze. Nie chcesz leciec to mozna samochodem :na Mazury,nad nasze morze..jak jestes z poludnia polski mozna na Słowacje albo na Wegry co polecam bo slicznie...Kreta czy Rhodos tez polecam .Leci sie max 3 godz-wiec zadna katastrofa .:) Jak sie dobrze czujesz to ciaza -nie choroba.Zapytaj swojego lekarza.Czy w Twoim stanie z Twoimi wynikami mozesz na taka wycieczke poleciac czy pojechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ufliczek
do autorki: chyba trochę przesadzasz z tą lista zakazanych rzeczy, bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienica
no dobrze, nawet jeśli moglabym poleciec np do grecji czy hiszpanii to zastanawiam sie co mogłabym tam robić:) Bo normalnie to pól dnia smażyłabym sie na plaży, potem bym pewnie próbowała rzeczy których nigdy nie próbowałam,czyli różnego rodzaju sportów i tzw. extremów;) a wieczorem wyprawa na miasto , dobre drinki i tańce, heheh:) Podejrzewam ze w tym stanie jednak nie za wiele z tych rzeczy mogłabym robic...obawiam sie po prostu tego, ze polecimy, wydamy kase, a bedziemy siedziec w hotelu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widac kobiety
przedewszstki wyjad do tropikow wiaze sie ze szczepieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, z jednej strony nie ma większych przeciwskazań, ale też nie wiesz jak zniesiesz wysoką temperaturę i faktycznie siedzenie w hotelu za dużą kasę może być mało przyjemne:D Może pomyśl więc choć o jakimś spokojnym miejscu, np na Mazurach, jakiś domek w ustronnym miejscu, blisko jeziora, możesz pływać, schronić się w cieniu, kasy za dużo nie wydasz a odpoczniesz, przynajmniej fizycznie. Bo czy psychicznie to tylko zależy od tego jak czujesz się w takich miejscach. Trudno doradzić, musisz sama wiedzieć gdzie byś odpoczęła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
ja jadę do portugalii. Też zazwyczaj siedziałabym non stop na plaży albo biegałabym i zwiedzała, ale co tam. Hotel jest klimatyzowany, basen z leżakami i parasolki, plaża, blisko szpital gdyby coś - 10 km. Jak bedę sie dobrze czuła to pojeździmy i pozwiedzamy, troszkę pod paraolką, troszkę w wodzie, troszkę spacerów.. Ginka też powiedziała, ze jeśli ciąża bedzie tak pieknie i bezproblemowo sie rozwijała jak dotychczas to ona nie ma nic przeciwko. Tym bardziej, ze sama była w Turcji w 7 miesiącu :D Na wakacjach też widziałam cieżaróweczki na plaży, troszkę się opalały, kąpały - a jaki to miły widok :) Normalnie aż mi sie cieplutko robiło na sercu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ubiegle wakacje bylam na Rhodos .znajoma byla w 5 miesiacu ciazy.Oprocz tego mieli 4 letniego synka wiec zamkniecie sie w pokoju bylo niemozliwe.Czula sie bardzo dobrze.Siedziala pod parasolem przy basenia lub na plazy.Kapala sie w morzu:)-twierdzac ze chyba zdrowiej niz w basaenie..Co 3 dzien pozyczali z jej M samochod i jechali na zwiedzanie wyspy.Naprawde wakacje to nie tylko nurkowanie,windsurfing czy inne extrem.Mozna poprostu wypoczac.Troche sie wyspac ,zjesc cieakwe potrawy.Pojechac cos zobaczyc..... Sama czekam na wynik inseminacji..jesli sie powiodla to koncem czerwca mam wykupiona Tunezje i tylko fatalny stan zdrowia moglby mnie powstrzymac aby nie leciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klara 82
proponuję Las Vegas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grecja to nie tropiki
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie trzeba się szczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mogeD
To przykre ile kobiet robi z siebie w ciazy jakies chore -inwalidki:O... jak swiat swiatem kobiety rodzily,zyly ,nie mialy takich pomocy( pralki,odkurzacze,zmywarki itp) jak teraz i co?jakos chyba mniej sie slyszalo o poronieniach itd.-bo slilniejsze byly przez to ot co.. a teraz? co ktoras ledwo sie dowie ze w ciazy to trzeba czy nie to by lezala i nic nie robila:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli wszystko bedzie ok i jest teraz to jedz dziewczyno gdzie ci sie podoba i rob co chcesz, oczywiscie w ramach zdrowego rozsadku. Ja jestm w 6 miesiacu dokladnie w 25 tygodniu obecnie, 2 tygodnie temu zaczelam swoje wakacje w san francisco wynajmujac autko i jadac na same poludnie na granice us i mexico. Obecnie od kilku dni w san diego zostaje tu do soboty. Lot w sumie 12h byl do przezycia, nogi troche spuchly no ale od siedzenia w aucie w drodze na mauzry tez ci spuchna. Jestem juz opalona, oczywiscie poza brzusiem. Bo same promienie nie szkodza dzidzi tylko przegranie, a do tego nie dopuszczam. Ja bedziesz pod parasolem siedziec w ugorze to gorzej niz sie opalajac i wskakujac co jakis czas do basenu. Post poprzedniczki o tym ze do las vegas malo smieszny. bo dla mnie w tym miescie srednia zabawa jesli nie jestes w rytmie vodka-redbull. no a teraz nie bedziesz. nudy tam i kicz! spotry tez mozesz robic, ja biegam i staram sie surffowac (nie tylko po necie, ale w pacyfiku). jedz na bornholm jesli lubisz rowery, masz swietnie przygotowane drogi wiec nie ma co sie o wstrzasy martwic, jedz do grecji jesli lubisz plazowac, badz w alpy jesli kochasz sery wino i widoki pieknych alp. wszystko z umiarem i wsluchujac sie w swoj organizm, ale zdecydowanie do 27 tyg bez zadnych papierow latasz do 33 z zaswiadczeniem lekarza potem juz linie sie nie zgodza, pamietaj tylko by rozszezyc polise jesli nie ma tego w standardzie o koszty opieki nad ciezarna. milych wakacji i pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka26
witam Was cieplo, Nie jestem jeszcze wysoko w ciazy, bo dopiero niedawno dowiedzialam sie, ze w ogole rozwija sie we mnie nowe zycie. Jednak juz sporo czasu wczesniej zarezerwowalismy z mezem 7-dniowy pobyt w Turcji. Wlasciwie chcialam Was zapytac, czy znacie jakies przeciwwskazania. Tak na zdrowy rozsadek, to w kazdym etapie ciazy moze sie coszlego stac i nawet nie wychodzac poza wlasny dom. Nie planuje calych dni w sloncu, alkoholu, ani tego typu podobnej rozrywki. chcialabym odpoaczac, zmienic po prostu tapete. Wzielismy pokoj z widokiem na morze, zeby w razie,gdybym musiala siedziec w pokoju,to chociaz, zeby widok byl krzepiacy:) Ale, w mojej fazie ciazy, o kobiety nawet nie wiedza,ze sa zaciazone. Moja znajoma w ubieglym roku nie wiedziala, ze jest w ciazy, byla 2 tygodnie w turcji, normalnie korzystala z uciech mijesca, nawet nie odmawiala sobie drinkow, a niedawno urodzila zdrowa dziewczynke, a jeszcze dodam,ze bakab ma juz 36 lat,wiec nie jest to pierwszy wiek na dziecko. Takze, mysle, ze nie ma co odmawiac sobie wszystkiego, tylko do zycia podejsc z glowa. Przeciez kobiety tureckie tez rodza dzieci:) A jakie Wy macie doswiadczenia i co myslicie na ten temat? A moze odradzicie mi i podsuniecie argumenty, to moze jeszcze i zrezygnujemy, bo mamy taka mozliwosc. Pozdrawiam cieplo! dora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashimoto
Cześć dziewczyny. Jestem na początku 6 miesiąca - 23 tyfdzień i jaka pora roku jest każdy widzi. W lato urlop z wyjazdem z tego co czytam i rozmawial jest w moim wypadku już wykluczony - bo dziecka nie mozna stresowac , bo przyjscie na swiat to juz i tak wielki stres... dlatego chcialabym pojechać na urlop jeszcze teraz.. ale nie mam kompletnie pomyslu - w normalnym zyciu o tej porze roku jezdzilismy na narty, deski, generalnie w alpy. teraz wyjazd tego typu nie ma wiekszego sensu - przeciez nie bede siedzieć w knajpie na stoku i to o suchym pysku patrzac jak inni sobie jeżdzą albo piją piwka i inne ciekawe napoje a potem bawia sie na apres ski ... macie jakieś pomysły - chętnie skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na początku 7 msc (to było w marcu) poleciałam do Rzymu :) 5 dni intensywnego zwiedzania i chodzenia po mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa32x

Szybka pożyczka na wakacje dosłownie w 30minut na Twoim koncie do 10.000zł na stronie  xchwilowki.pl/pozyczka-czy-chwilowka-na-wakacje-2019
spełnij swoje marzenie wyjedź na wakacje mimo braku gotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciowka2019

Jestem w 29 tc aktualnie i odpoczywamy nad polskim morzem. Mieliśmy lecieć zagranicę, ale lekarka zabroniła - ciąża dość wysoka już, a i dość mocno ryzykowna. Jedyne zalecenie apropos krajowych wczasów to uważać na kleszcze i po każdej kąpieli w jeziorze/basenie koniecznie miejscowo Lactovaginal. Głównie leżę 😂 odpoczywam stacjonarnie mocno, spacerki krótkie, plażowanie. Mąż dziś zabral dzieci na rowery, ja odpoczywałam. I tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

Myślę, że najlepsza byłaby dla ciebie jakaś opcja all incluzive, popatrz na cos z Itaki, oni mają takie oferty, żebyś mogła się zrelaksować a nie myśleć o gotowaniu na wakacjach itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 25.05.2007 o 12:36, Gość kasienica napisał:

Chce zaplanować urlop na wakacje. W tej chwili jestem w polowie 4 miesiąca ciąży. Chcialabym spędzić ostatnie beztroskie wakacje z mążem:). Zastanawiam sie jednak gdzie jechać (lecieć) bo przeciez tak wielu zeby nie moge..., ani sie opalać ani przebywać na słońcu w nadmiarze, zadne sporty wyczynowe, zadnych nart wodnych ani nurkowania:(. Zwiedzanie pewnie tez w umiarkowanym stopniu... Macie moze jakies pomysły gdzie moglibysmy spedzić fajny urlop odpowiedni do mojego stanu nie nudząc się ?? Z góry dziękuje i pozdrawiam! No i jeszcze jak to jest z tym lataniem samolotem? mozna czy nie mozna??

a ty myslisz ze kobiety w ciazy w cieplych krajach tylko w domu pod kocem siedza? nie boj nic, az takie delikatne kobiety w ciazy nie sa. zadbaj tylko o ubezpieczenie w podrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja bym juz wolala wakacje z 4 miesiecznym niemowlakiem niz w ciazy.Co ty mowisz, jakie beztroskie!To chyba najgorszy etap macierzynstwa+noworodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×