Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość heminka

PRZYSZŁE MAMY NA LEKARSKIM STAŻU PODYPLOMOWYM!!!!!piszcie

Polecane posty

Gość heminka

Witam:) Czy są tu jakieś mamuśki lekarki? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami związanymi z ciążą w trakcie stażu. Ja zaczęłam staż w październiku u.r. i dwa dni później dowiedziałam się, że będę mamą. Powoli dobiegam do mety ze swoim wielkim brzuszkiem:) Cieszę się przeogromnie i już nie mogę doczekać się chwili,w której ujrzę mojego synka..Czasem jednak myślę jak to będzie, gdy maleństwo już się urodzi? Po urlopie macierzyńskim trzeba będzie wrócić na staż no i zdać LEP? Tylko kiedy? W kwietniu? Czy może zostać jeszcze po u. maciecierzyńskim na wychowawczym i podchodzić do LEP-u w listopadzie? Jak Wy to planujecie? Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamunie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna babka jestem
Witaj!!! NIe jestem lekarką, pracuję w zawodzie nauczyciela, ale za to też jestem na stażu. O tyle poszczęściło mi się, że staż rozpoczęłam we wrześniu i kończę go 31 maja, a obecnie jestem w 10 tygodniu ciąży, więc staż i egzamin zdążę zdać w terminie. Trzymaj się mocno, wiem, że stażyści wszędzie są niesamowicie wykorzystywani. Dbaj o siebie. Tak przy okazji, jeśli mogę zapytać. Jakie jest Twoje spojrzenie kobiety lekarza na kwestię porodu, chcesz rodzić naturalnie, czy przez CC?? Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem lekarzem :) Pierwsze dziecko urodziłam w wakacje po 6 roku, a druga ciążę zaplanowalismy właśnie na okres stażu. LEP zdawałam w ósmym miesiącu ciąży :classic_cool:. Nie było łatwo uczyć się z takim brzuszkiem i dodatkowo z dwuletnim dzickiem. 19.06 mam egzamin na specjalizację z interny i po wakacjach idę do pracy. Mam wskazania ortopedyczne do cc (stan po operacji kręgosłupa z nieusunietymi implantami) i tak sie urodziło pierwsze dziecko. Przy drugiej ciąży uparłam się, powiedziałam lekarzowi, że nie podpisze zgodny na cięcie i urodziłam naturalnie :) Gdzie studiowałaś? Ja jestem z Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staż lekarski trwa 13 miesięcy- od początku października do końca października następnego roku. Do tej pory byłam tylko miesiąc na zwolnieniu lekarskim, ale mimo to nie uda mi sie ukończyć stażu w terminie. Co do traktowania stażystów:) można powiedzieć, że mój \"odmienny\" stan pomógł mi do tej pory w wielu sytuacjach i nie mogę powiedziec, żebym w jakikolwiek sposób była wykorzystywana:) Wręcz przeciwnie, miałam szczęście spotykać same bardzo życzliwe mi osoby:) I chociażby dlatego zdecydowałam się \"stażować\" jak najdłużej. Co do kwestii porodu wiem,że opinie na temat ,w jaki sposób najlepiej rodzić ,są sprzeczne:) Ja zdecydowałam sie na poród fizjologiczny i jestem szczęśliwa, że do takiej formy porodu nie ma u mnie (odpukać) przeciwskazań. Absolutnie nie krytykuję kobiet, które \"żądają\" cesarskiego cięcia, ale mnie osobiście bardziej przeraża myśl o cesarskim cięciu, które jest operacją brzuszną a nie zwykłym zabiegiem. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Mamo Fasolki:) Studia skończyłąm w Poznaniu i teraz jestem na stażu w Poznaniu. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoje Fasolki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna babka jestem
Dziewczyny bardzo mi miło, że tak sympatycznie rozwija się tutaj debata i grono lekarskie jest bardzo życzliwe dla mnie muzyka:) Ja zdecydowałam się teraz powiedzieć o ciąży, bo akurat doszło już do tego, że pomimo pracy w szkole, dyrekcja jest tak aktywna, że musimy organizować różne imprezy również w niedziele... Dzięki za odpowiedzi odnośnie formy porodu. Jak na razie do tego momentu mam jeszcze sporo czasu, więc poprostu zastanawiam się i chciałam poznać zdanie lekarek "osobiście zaangażowanych":) Trzymam bardzo kciuki za Was dziewczyny, za egzaminy i za Maleństwa. Ja mam zamiar zdać na studia doktoranckie, więc jeśli się uda, też będzie mnóstwo egzaminów i zawirowań. Ściskam kciuki i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Fasolki, Studia skończyłaś w 2004 roku,a LEP zdawałaś w kwietniu 2006r tak? Proszę napisz jak wyglądał Twój staż, tzn. kiedy go skończyłaś i jak wyglądała kwestia ewentualnego jego przedłużenia,czy byłaś na urlopie wychowawczym po macierzyńskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studia skończyłam w 2004, rok byłam z dzieckiem w domu, staż zaczęłam w paxdzierniku 2005, w ciążę zaszłam w kwietniu 2006, LEp zdałam w listopadzie 2006 :D Napiszę więcej wieczorem bo teraz niestety Młody sie obudził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamafasolki
Ze stażem zrobiłam tak, że na sam koniec zostawiłam cały urlop. Żeby mieć więcej czasu na naukę do LEP-u :) W ostatnim dniu urlopu zaniosłam zaświadczenie, że jestem w ciąży i zwolnienie lekarskie. Dzieki temu nie mogli ze mną rozwiązać umowy mimo, że odbyłam cały program stażu. LEP pisze się w sobotę więc zwolnienie miałam do piątku i potem od poniedziałku (podobno nie można przystępować do takiego egzaminu na zwolnieniu, choć koleżanka tak zrobiła i nie ma problemów). W dniu porodu czyli 2.01 rozwiązali ze mną umowę i przez okres odpowiadający urlopowi macierzyńskiemu dostawałam zasiłek macierzyński z ZUS-u. Dasz sobie radę, choć z dzieckiem nie jest łatwo :) O jakiej specjalizacji myślisz? Taka jedna babka jestem, co do porodu, to ja zdecydowanie polecam poród naturalny. Choć trzeba się liczyc z tym , że będzie boleć jak jeszcze nic Cię w życiu nie bolało. Ja bardzo chciałam urodzić naturalnie i mam same pozytywne wspomnienia, choć poród ze względu na różne obciążenia łatwy nie był i o mały włos zakończyłby się cesarką. Życzę Wam lekkiego porodu i zdrowych ślicznych Maluszków, no i dobrze zdanych egzaminów. Ja powinnam teraz usiąść do książek ale tak mi sie nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek z zakopca
wow to rozpłodówki nawet na medycynie są..a myślałem że tam są mądrzy ludzie a tu takie rozczarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądrzy ludzie muszą się rozmnażać , żeby było więcej mądrych ludzi, a nie sami jankowie z zakopca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5Zuczek5
Jestem w ciąży i termin porodu mam na 20.04.2014 i oczywiście na stażu lekarskim. Zastanawiam się czi jeżeli wrócę po półrocznym urlopie macieżyńskim na staż to nadal będę otrzymywać wynagrodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×