Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

Ziuuutek ja kasze juz daje od jakis 2 m-cy, pierwszy raz kupowalam taka oczyszczona, a pozniej juz jadl taka normalna z nami, jest bardzo zdrowa, a programie mamo to ja zalecali aby podawac dzieciom juz od 10 m-ca zycia. Ale skoro wy czesto jecie, tzn. ze tez znasz jej walory zdrowotne, swietna sprawa. Ustka nie jest taka duza17 tys mieszkancow, i mozna w niej znalesc zakatek dla siebie , sa place strzwzone przy deptaku a sa i takie tzw. dzikie, z dala od zgielku , a za plecami masz tylko las i wydmy. Ale ja nie wynajmuje kwater. Siedze teraz w internecie i czytam o tej glupiej luszczycy, zebym sie tylko mylila. Ale juz zamowie sole do kapieli z morza martwego, nie zaszkodi a napewno zlagodzi objawy. Mam zal do siebie, poniewaz wiedząc ze w rodzinie mamy chorego powinnam ten kwas omega 3 lykac juz bedac w ciazy i od poczatku karmienia, a zaniedbalam to ,eh,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted - trzymam kciuki, mam nadzieje ze to nie luszczyca. A co do Ustki to narobiłaś mi trochę ochoty, tylko sie boję przez Internet szukac miejsca, bo przeciez nigdy nie wiadomo do konca na co się trafi, a z malym dzieckiem to sama wiesz... Ale nic, pozyjemy zobaczymy, jeszcze jest trochę czasu, ale gdybym sie jednak wybrala to mozna by sie spotkac :) Czy dajecie dzieciom juz dwudaniowe obiady? Jak teraz karmicie? U nas: kolo 6- butla 240wody+8 miarek mleka 10 - kaszka manna na krowim mleku z dzemem, albo kanapka, albo szyneczka 13 - obiad (gesta zupa albo ryba po grecku) 17 - jablko albo banan + kradzione mamie drugie danie 19 - znowu duza butla z 1 łyzka kaszki wielozbozowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziutek u mnie jałospis wyglada podobnie tylko że mleka mniej wypija nie 240 q 210 i rano dwa razy.A potem obiad , deser i na noc tez 210 mleka:) Juz lepiej z małym maść z antybiotykiem pomogła. Ale wieczoram obudził sie i pękła mu górna warga w 2 miejscach także krew sie lała; masakra. Ja nie wiem skąd ten gronkowiec pojecia nie mam. Byłam z nim u lekarki to juz miał takie 2 kropki ona chyba na to nie zwróciła uwagi bo powinna mi dac od razu ta maść z antybiotykiem to zaczęłabym smarowac od razu i efekt leczenia byłby szybszy, wrrrrrr Aniu ja tez w tym m-cu wydałam na leki mase kasy:(:(:(Dobrze że z {Pauliną nie było xle tylko na rutinoscorbinie sie skończyło i kroplach do nosa. Tilli powodzenia w szukaniu pracy dobrze że jest duzo ofert:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! mamba zdjęcia superowe. dzienne zywienie mojego Igora: 9.00 kaszka bobowita lub jajecznica, kromka chlebka 12.40 obiad 15-16 jabłko, banan, herbatnik, danonek ( rózne kombinacje) 18.30 kaszka 22.-23 mleko (210ml) 3.00 - 5.00 mleko ( 180ml) Ale dzis się narobiłam jak glupia wyszorowałam w łazience wszystko na błysk . Kupiłam sobie dziś fajne butki. Jak to u mnie bywa gdy się zastanawiam dlugo nie ma tego co chciałam. Tych kaierowanych sznurowanych już nie było. Mam stalowe z połyskiem na 5-6 cm obcasie, wkladane. Wyglądaja ładnie do spodnicy i spodni. Jetsem zadowolona z zakupu. Teraz dokupię sobie chustę na szyję w podobnym kolorze. Sylwia Ty pisalaś kiedyś, że robisz sobie walki na wlosach. Jakie masz takie duże na rzep czy takie do gotowania? Myślałam żeby odmienić się jaoś na sobotę. Jutro muszę zrobić zakupy na sobotnią impre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama82
u nas jedzonka wyglada tak 9 - jajeczniczka lub kanapka z wedlina lub jajkiem (niestety np twarozkiem pluje) 11- jogurcik 13-14 - obiadek 17 - owoc lub kisielek 19-20 - kaszka kub butla mleka ok 23 - cyc 4 - butla 180 ml ok 6-7- lezakujemy przy cycu budzimy sie o 7.30:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama82
aha..... w miedzy czasie Cypisek przegryza owoce, chrupki, herbatniki i pije wode, herbatki i soczki. Ostatnio niestety sprobowal na sniedanie od nas parowke i tak mu zasmakowalo ze nic innego rano mlecznego nie chce jesc tylko wedlina lub parowka (wiem ze to swinstwo ale co poradze) Czy Wy tez dajecie maluchom parowke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba to zdjęcie Viki z błękitnym szalem jest O-BŁĘ-D-NE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Więcej nic nie napiszę bo oniemiałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki tilli mam nadzieje ze sytuacja sie juz poprawila, a wlasciwie humor.... idrisi ja uzywam pasty dla dzieci a wlasciwie zelu jak pasta ktorego nie trzeba wypluwac a ciuszki pralam tylko przez pierwszy mc w proszku specjalnym a pozniej juz normalnie i nie miala nadwrazliwoscie zadnej na szczescie AnnaSz wspolczuje chorob dzieci kurcze moja na szczescie tylk okatar i kaszel ma od czasu do czasu tfutfu te pieluchomajtki sie rozrywa po bokach wiec sie nie ubrudzi :) u mnie to jest problem bo moja to mi zwiewa z ta obesrana dupka i gonie ja a ze ona raczkuje jeszcze to ciezko jest a ile sie drze przy tym zeby jej pieluche zalozyc.... dlatego czasem biore pieluchomajtki na szybkiego jej zakladam..... i te pieluchomajty chyba od huggisow maja takie rzepy to sie nawet da rozerwac i przyczepic z powrotem, a chyba pampersy maja taki pasek i jak zwijasz pielusie to zaklejasz tym paskiem albo na odwrot nie pamietam... Gosiaczek wpsolczuje rowniez chorobska... a u nas spokojnie jakos leci, w zeslzy ptek bylam na baletach z mezem i znajomymi, alem sie wybawilam :) a teraz w sob parapetowa u mojej siostry :D ale mjuz musze uspokoic sie z alkoholem bo pozniej bede umierac caly dzien, rodzice moi sa od czw zeszlego u nas wiec z dziecmi posiedza :) maz wrocil do pracy ale zmienil stanowisko na inne, gdzie maki nie ma i jakos lepiej sie czuje, i chyba tam juz zostanie, lepsza taka praca niz zadna, chociaz maz by chcial jakis kurs zrobic czy cos ze soba, ale kiedy... kiedy.... jak on wraca o 16.30, zje, odsapnie i juz by musial wychodzic jakby chcial na jakis kurs isc, ehhh nie wiem, niby dalby rade ale meza to na weekend bym miala, a Zuzia ojca, no coz takie zycie...... mama juz zaglosowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) tak troszke lepiej:) tn zlobek co to mam umowione spotkanie w poniedzialek to prywatny zlobek, jedna pani na 3 dzieci mniej wiecej wychodzi:) a i tak panstwo zwraca do 80% oplat wiec... :) z kaska tez sie w koncu cos ruszylo bo dostalismy zaliczke na te robote to moj maz robi wieczorami do nocy :( takze Alantoina ja od 2 tyg widze meza tylko o 6 rano na 30 minut i Olivcia tez tylko tyle ma z tatusia ale za to w Pl bedziemy go mialy 2 tyg non stop :D a ja piore wszystko w proszku Fairy delikatnym, lubie ten proszek, i do tego lenor sensitive i jest cool, ale sprobuje znalezc ten plyn o ktorym pisze Anna:D pasta do zebow - to chyba mamy ten sam zel Alantoina ;) nie trzeba wypluwac itd ale u nas mycie zebow to katorga :O Olivica musi sama wyrywa szczoteczke, krzyczy, bije jak ja probuje a wiadomo jak to robi sama to ...ehh... no niedokladnie, wiecej wysysa tej pasty ze szczoteczki niz szoruje :P ale co tam takze my tez to mycie to tak na pol gwizdka robimy :/ eee..ja nie mialam mytych zebow do 2 roku zycia i mam mocne i biale :P Olivcia tez widze ze krysztalki mocne jej rosna wiec odpukac mam nadzieje ze jak zacznie wiecej kumac to pozwoli mi umyc te zeby...na razie musze jej oddac prym w uzywaniu szczoteczki:P ide dzisiaj na playgroup-e :) to sie Mala troszke pobawi u nas znowu bylo mleko w nocy:O marudzila w lozku 20minut, dalam wode, skonczyla sie to krzyk byl, chcialam wiecej wody, krzyk, dalam mleko, wypila wszystko, poszla spac wniosek - glodna dalam dzisiaj rano mleko, zjadla wszystko, za chwile wziela 2 hcrupki ryzowe, zjadla, po 10 minutach - banan.. a od miesiaca nie przytyla ani grama wiec na pewno nadrabia :P lece bo mi dom demoluje:) milego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wierze myje naczynia, Olivcia byla kolo mnie odwracam sie a ta zlizuje z otwartych drzwiczek do pralki, proszek do prania ktory sie osiadl na drzwiczkach!!!!! wzielam ja szybko, otworzylam buzie i przemylam jezyk i zeby i wszystko woda ale co polknela to polknela mam nadzieje ze jej nic nie bedzie :O boze..proszek do prania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba - ty paskudo jak ty fajnie wygladasz, kurcze mi zostalo 5 kg po ciazy i patrzec na siebie nie moge grrr A i milo spojrzec na równie łyse dziecko jak moje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny tilli nie chce Cie zalamywac ale dofinansowanie do zlobka jest tez do pewnej kwoty, moja siostra miala, ale pozniej kiedy juz byla z kims i musiala podac zarobki tez jego, nie dostala juz nic, i musiala placic naprawde duuuzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alantoina:) nie zmartwilas mnie ja sie wszystkiego dowiadywalam w Tax Credit Helpline mi sie nalezy zwrot 80% :) wszystko zalezy od twojego income my mamy low income i pobieramy working tax credit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli moja siostra tez miala taxy i low income, i nie dostala juz nic, bo juz duzo zarabiaja lacnzie, oczywiscie ze jak dasz mala do zlobka i nie bedziesz pracowac to nie nalezy sie nic bo nie pracujesz i ma sie kto opiekowac dzieckiem, a jak pojdziesz do pracy to od razu sie Wasze dochody powieksza i wtedy znow sie nie nalezy, tzn zalezy od zarobkow. no chyba ze u Was dzwnym trafem bedzie inaczej niz w calej anglii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemu jak w calej anglii? nam 4 kolezanki ktore poslaly do zlobkow dzieci i dostaja childcare tax bez problemu panstwo chce alby ludzie szli do pracy a nie siedzieli w domu jesli pracuja za 1000 funtow a 900 placa za przedszkole no to wiadomo co sie oplaca bardziej - zostac w domu po to jest ta pomoc o house benefit tez niby trudno a ja dostalam nie moge sie od razu zrazac bo inaczej nic bym nie zalatwila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilli korzystaj z tych dotacji jak najwiecej , ja tez wychodze z tego zalozenia , ze jak sama nie wezmiesz nikt ci nie da, my tez siedzimy nad dotacjami unijnymi do biznesu, bo takich socjalnych nikt nam nie da ,bo mamy biznes, chociaz tyram od rana z dzieckiem na barze, zamiast posuwac na spacerkach , a wieczorakami odpoczywac, a my dziecko w wozek i zaopatrzenie itp., a naokolo wszystkim wydaje sie jaki mamy luksus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli nie denerwuj sie od razu wiem po co jest ta pomoc , mi nie musisz mowic mowie Ci jak moja siostra ma i ile zarabia wiec sobie nie wymyslilam, nie dostaje juz na dziecko na zlobek bo zarabia wlasnie 1100 a jej chlopak 1200, nie dostaja nic. nie mowie Ci zeby Cie odwlec od tego pomyslu ale mowie jak maja ludzie ktorych znam, nie tylko siostra. sama chcialam tak zrobic ale jak zobaczylam ze nic nie dostane to nawet nie zaczynalam, napisalas ze jak zarabia 1000 a na zlobek 900 to sie nie oplaca, owszem ze jakby dotacji nie bylo to by sie nie oplacalo, moja siostra placila ponad 800 na syna, ale z dotacja wyszlo ok 160f, ale teraz maja 2300f na reke wiec juz nie patrza ile ona sama zarabia tylko ile razem, housingu sama od razu nie dostalas, ale bylas sprytniejsza i zlozylas jeszcze raz, ja przeczekalam i glupio zrobilam bo powinnam dawno o to zlozyc jeszcze raz, a skladalam dzien przed porodem i do tego nie mialam taxow zadnych, mimo ze policzyli ze jest juz nas trojka to nie dostalam , a pozniej po porodzie nie mialam glowy do tego, ale teraz ide i skladam nie ma co. sprobuj, fajnie by bylo dostac pomoc a o cala anglie chodzilo mi ze Twoje znajome maja a w moich stronach kogo znam to nie ma :O kazda sprawe inaczej rozpatruja... tilli a patrzylas na ta strone? http://www.entitledto.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anted - bo tak juz jest ze wszyscy luksusy widza, co masz gdzie mieszkasz ate tego ze masz bo harujesz jak wół i kredytow powyzej uszu to nie widza. Nigdy sie tak nie meczylam zeby cos do garnka wlozyc jak teraz, i dobrze ze M roczek miala to dostala prezenty i ma zabawki. Bo ja nie kupilam jej ani jednej, nie mam za co... A rata ciagle rosnie :( Ale mi sie ulało, wybaczcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli a ja wiem juz chyba o co kaman..... u Was opiekunki to pewnie kosztujaaaaa..... aaaaa i dopiero sie zczailam,... czyli jednak co miasto to inaczej to wyjdzie ;) mam nadzieje ze Cie nie urazilam wywodami moimi. mam nadzieje ze wsio sie dobrze ulozy, trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dziś mieliśmy taki urzędowo-rodzinny dzień, więc nie było czasu. Ale sporo załatwiliśmy i nawet czuję się zrelaksowana, bo zaliczyliśmy fajny spacer na słonku :) Jutro mąż też ma wolne, bo mieliśmy znowu załatwiać, ale sprawa sie przesunie na przyszły tydzień. No a od kwietnia będziemy spłacać kredyt, więc trzeba będzie trochę uważniej planować wydatki. Ale częśc z was doskonale o tym wie co to znaczy żyć z kredytem. Anted - mam nadzieję, że to faktycznie jakieś otarcie u Matiego. Nie martw się na zapas :) Ja też małej daję kaszę gryczaną już od dawna, zjada nam z talerza, a że lubimy to często jemy. Chyba jutro zrobię :) A co do dofinansowań do biznesu to ja też chcę czegoś poszukać. W lutym minęły mi 2 lata i wszystko co na to potrzebowałam wyciągnęłam z własnej kieszeni Nie było łatwo, i nadal raz na wozie, raz pod wozem :) Mamba - zdjęcia piękne!!! Wyglądacie z Vikunią cudownie! Dzieki, że pamiętałaś :) Tilli - moja notorycznie je mydło :) Najgorsze, że ona jest taki mały odkurzacz i zdarza mi sie ją znaleźć jak leży na podłodze w kuchni i zbiera językiem okruszki! Jestem załamana, bo mamy psa i choćbym nie wiem jak sie starała utrzymać czystość to i tak jest pełno sierści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jadłospis: 7 - jajecznica albo jogurt, albo kanapka z serem lub mięskiem 10 - kaszka zbożowa z mlekiem 13 - gęsta zupka 16 - nasz obiad 18 - deser - owoc, ciasteczka, flipsy 20 - mleko ok 180 ml 24-2 - mleko ok. 120 ml No i oczywiście soczki, herbatki i to co wyżebrze od nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alantoina :) absolutnie mnie nie urazilas:) wiesz mi chodzi tak na prawde o co innego nawet jesli tego dofinansowania nie dostane i wszystko co zarobie pojdzie na zlobek - to mi chodzi o przepracowane lata mam 25 lat na karku i tak na prawde zadnego zaplecza zawodowego musialam byc niesamowicie sprytna i bardzo dlugo zajelo mi modyfikowanie cv tak by wygladalo zachecajaco, spedzilam nad nim uwaga 14 godzin:) szperajac po internecie, slownikach i dzwoniac do job centre po pomoc musze isc do pracy moj maz zarobi tylko na zycie tzw od 1 do 1 a ja chce swoje wlasne 4 katy kupic siedzac w domu leci mi cenny czas chce isc do pracy, na kontrakt, miec wplywy na konto i wziac mortgage kazdy dzien sie teraz liczy i niestety ale chocbym miala widziec corke 70% rzadziej...musze to zrobic:) opiekunki nie tyle sa drogie co ja jakos nie chce malej dawac pod opieke niani wole prywatny zlobek kontakt z dziecmi, jezyk angielki, zabawki, zabawa na dworze itd itd jak widze jak moja Mala sie bawi na playgroupie...micha mi sie cieszy i w ogole sie nie boje oddac jej do zlobka Ona warjuje, lata, zaczepia dzieci, bawi sie pieknie i w ogole nie patrzy na mame :P dzisiaj poplakalam sie ze wzruszenia i ze smiechu jak zawladnela cala sala:D kocham to moje dziecko nad zycie i jestem z niej taka dumna (przepraszam za taka prywate..... ) Sylwia - zazdroszcze nowego autka - cudenka, pochwal sie jakie :D jak na razie po tym proszku nic jej nie jest :) a co do podlogi, kurzu, siersci ehhh... moja tez z higiena jako tako na bakier :P na dworze co upadnie to rece w piasku i od razu do buzi, bardzo lubi ugryzc patyczka, no musialabym caly czas biegac za nia z miska i woda z mlydlem by dbac o higiene :P Mamba - ja juz pisalam ale powtorze - wygladacie przepieknie!!!! u mnie jedzonko wyglada mniej wiecej 6 - 180 mleka 8 - kromka chleba z wedlina/serkiem/jajecznica ok 10 - cos do przekaszenia - chrupek ryzowy/jablko itp 11 - 150 mleka 14 - danonek/ zestaw owocow/ kaszka manna z owocami 15 30 - cos do przekaszenia - najczesciej chrupki kukurydziane marchewkowe albo pelnoziarnisty batonik albo suszone morele/sliwki ok 17 - obiad 18 30 - 210 mleka na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis też fajnie spedziłam dzien. Bylam z juniorem na zakupach, spotkalam znajome z pracy i milo pogawędziłyśmy. Kupiłam doniczki i po powrocie wzięlam się za przesadzanie kwiatów, dzieci zabawiły się razem i nawet pozwoliły mi na tę chwilę relaksu. Już zapomniałam jakie to przyjemne. Jutro robię ostatnie zakupy i biorę się za gotowanie. A zapomniałabym dziś kupiłam balony takie dziwnokształtne i mój mąz zabrał sie za nadmuchiwanie 2 dla naszych pociech, balony zrobione z takiej gumy, że aż gwiazdki widział w oczach. naśmialam się i doszliśmy do wniosku, że każdy z gości dostanie jeden i nadmucha. Taka zabawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Z moim Guziczkiem juz lepiej:) Dzis nie było ani jednego jęknięcia chociaż buxka nie wyglada dobrze ale juz widac go tak bardzo nie boil. :):):)Troszke dzis zjadł z łyżeczki ale schudł mi biedaczek nie wiem ile ale na pewno az tak dziwnie wygląda nie moge sie do niego takiego prezzwyczaić;Dziś jak go karmiłam to mówię do niego : jedz chudzielcu muszę znowu Cie napaść.Oczywiście to źżart ale na prawdę zmizerniał.Moja mama jak go zobaczyła to az płakać jej sie chciało tak wyglądał koszmarnie. Ja nigdy czegoś takiego u żadnego dziecka nie widziałam mówie Wam jaki to okropny widok. dzieki Bogu juz lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli no mi chodzi o te opiekunki co maja w domach swoje zlobki i przedszkola :) fajnie bo ani duzo dzieci nie ma, a znowu sa dzieci do zabawy i oczywiscie nauki jezyka, a jesli chodzi o swoja kasiorke to doskonale rozumiem Cie, mnie tez siedzenie w domu wkurzalo ale postanowilam ze zrobie tak, ze bede miala te dzieci i ze bedziemy na maksa oszczedzac, zeby cos miec na start, czy to bedzie tu czy w Pl. a pozniej sie pomysli, mam nadzieje ze mimo wszystko znajde cos na weekend albo w miedzyczasie kiedy dzieci nie bede miala. co do lat pracy ja to samo a nawet gorzej, bo mam 24 lata a przepracowane pol roku :O na szczescie wspanialomyslni ludzie z revenue dali mi takie pismo z numerem konta na ktore jak wplace ok 250f to zalicza mi pelen rok gdzie pracowalam 3mce, wiec ciesze sie, musze tylko wplacic, teraz wiem ze liczy sie child benefit, chyba do 4-5 lat jak ma dziecko? nie wiem dokladnie. fajnie ze Olivka sie bawi, moja jest wredna malpka i sie kloci z synkiem siostry ;p normalnie walka o wszystko ;p lece spac buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×