Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

witam ja już dzisiaj po wizycie :) wyniki badań super, szyjka zamknięta i nie skrócona, więc jeszcze trochę poczekamy :) a dzidzia malutka, lekarz mówi że wielkościowo to tak 33 tydzień, a nie 36..ale tym się mam nie martwić..a skurcze nadal od czasu do czasu się pojawiają, ale takie pojedyncze..no i ucisk na krocze zwłaszcza przy chodzeniu..siara to mi leci z piersi już od szóstego miesiąca, ale teraz to lekka przesada, jak tak dalej pójdzie to będę musiała wkładki zacząć nosić ;) no i też się dołączam do schizujących, jak to będzie i czy wszystko będzie ok:/ titi nie martw się tak tymi pomiarami..usg jest tak naprawdę mało dokładne w tej materii..ja też mam spore rozbieżności, bo między główką a resztą jest ok. dwóch tyg różnicy..więc nie wiem czy jest sens wydawać pieniądze na usg 3d, ale jeśli ma Cie to uspokoić to idź :) katarina a Ty uważaj trochę bo jeszcze, odpukać , coś innego złamiesz ;) lula, jenny śliczne dzieciątka :) pozdrawiam wszystkie Brzuchatki i te z maleństwami też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga, uwaga!!! rozpoczynam akcje: sprzątanie łazienki na wysoki połysk! kto ze mną? ma ktoś jeszcze takie zaległości? :D Lenia pogonić czas!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabulenka hihi ja od tygodnia sprzatam mieszkanie po przeprowadzce choc gdyby nie maz to i tak nie dałabym rady bardzo szybko sie mecze, ale juz prawie wszystko jest ok :) a co do lekarza to mnie zszokował bo 10 dni temu szyjka byla długa twarda, zamknieta a dzidzius wysoko a dzis, powiedzial ze szyjki nie ma, jest rozwarcie a dziecko nisko i ze wg niego nie doczekam do terminu, poród moze zaczac sie w kazdej chwili powiedzial ze jak bedą skurcze regularne to do szpitala!!!!!!!!!!!!!!!!Jestem w szoku ze tak to szybko ruszyło, ale fakt oststanio bardzo mnie kłuje tak niziutku i dosłownie jednym palcem wyczuł główke jest juz tak głeboko w kanale, troche sie denerwuje myslałam ze jeszcze posiedze z 2 tygodnie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja--- no to pogratulować!!!:D czyżby miało być rowniutkie 38 tygodzni? no popatrz, nawet się nie spodziewałaś że tak się ruszyło! wystraszona takim obrotem sprawy? mi też wczoraj mąż pomógł trochę sprzątać bo nabałaganiliśmy mocując taki (nie wiem jak to nazwać) stolik w formie narożnika do szafki kuchennej i ściany, bo musimy wynieść z mieszkania ławe,żeby zrobić miejsce na łóżeczko( dla niemogących sobie wyobrazić o co mi chodzi powiem że mamy pokoik z aneksem kuchennym stąd szafka kuchenna koło ławy) ale cóż łazienka jest cała dla mnie (choć ma 1,7 mkw to i tak się brudzi a nawet gorzej niż wieksze):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heya dziewczynki tak jak mowilam byłam dzisiaj cala w nerwach na usg 3d i okazało się : BPD 88 FL :D 68 mm a nie żadne 62 AC 33,3 co odpowiada 36,1 wiec wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Titi--- i po co się było dręczeć? nie ma to jak nieścisłości w danych. :D nie umiem pocieszać, to przynajmniej poraduje się z wami publicznie!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh mam super zdjeica z usg aler nie mam gdzie je wrzucic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titi fajne zdjecia :), bedziecie mieli pamiatke,czy juz rozpoznajecie do kogo jest bardziej podobna :), do taty czzy do mamy. Titi widzisz badania wyszly super, ciesze sie ze juz jestes spokojna . Ja wrocilam z zakupow,i pobolewajacym brzuchem i skurczami, ale one sa caly czas wiec juz sie przyzwyczailam. ale kupilam to co chcialam czyli wiklinowy koszyk na bielizne z workiem plociennym na brudne rzeczy malego, i lampke nocna, taka akurat w kolorze mojej sciany, jak robilam zdj. lozeczka bylo widac , taka bordowo-winna, co da fajne swiatelko nie razace malego w oczka kiedy obudzi sie w nocy, patrzylam za lampkami takimi dziecinnymi, ale nic ciekawego nie bylo i ponizej 100 zl nawet nie ma co pomarzyc,a takmi sie wydaje, ze teraz ta lampka poniewaz pasuje do kolorystyki mojej sypialni bedzie na dlugo dla mnie, a jak Mati podrosnie i bedzie mial swoj pokoik kupi sie mu juz cos porzadniejszego, to co lubi i to co za rok bedzie na czasie. Ale swoja droga, to zbijaja fortune na tych rzeczach dla dzieci, ze by lampka taka sama lub podobna kosztowala 1/4 cenny ( 25 zl), aabazur z krolwena czy misiem juz min. 100 zl, a jakas ciekawsza to juz duzo drozsza :( ok. , pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titi to i tak ni9e drogo ja szukałam u siebie ale nie znalazłam poniżej 250 anted co racja to racja jak coś ładnego dla dziecka to za astromoniczną sume, żerują na naszej radości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titi super te zdjęcia, zupełnie co innego niż tradycyjne usg. W moim mieście niestety czegoś takiego nie mają, bo pewnie też bym się skusiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapka czy mi się zdaje czy my kończymy tabelke ::) no jestem ciekawa która wcześniej sie rozpakuje pewnie bede ostatnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titi, oj chyba kolejnoc z tabelki nam sie nie sprawdzi, ja np. chcialabym juz i nawet nie zrobilo by to wiekszego balaganu w tabeli, ale cos krucho sie widze, skurcze sa i co z tego takie malo konkretne :(,tzn. czuje je ale malo reguralne. ciekawe jak tam myszsza, ic nie daje znac, a moze ktoras z nas miala z nia jakis kontakt poza tym pierwszym sms-em, ktory dostalam. w szpitalach sa rozne praktyki, np. moja kolezanka lezala w szpitalu 2 tyg. przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Titi ale superowe fotki, ja robilam w 6 miesiacu ale o wiele gorzej widac. Super pamiatka i widac dokladnie nosek, usteczka jakie ma pocieszne. Taka lampke do spania tez musze kupic, dobrze ze wspomnialyscie. Wlasnie rozwiesilam pranie to ostatni rzut i bede miala wszysztko gotowe. Poszlam dzisiaj z mezulkiem na spacer, ale zsapalam sie jakbym na jakis szczyt wchodzila. Mam powoli wrazenie ze glowa malego jest juz tak nisko ze szok. Ucika mi na psioche na maksa. A wierci sie, caly brzuchol mi lata. Panna Klara ciesz sie ze bedziesz miala malenstwo, boze jak ja zazdroszcze tym co beda rodzic maluszki. Usg owszem ma granice bledu ok 10%, ale na ogol sie sprawdza. Ja w 34 tyg mialam 3kg klocka, az sie boje co bedzie za tydzien na wizycie. Dziewczyny kupujecie juz tez kosmetyki dla dziecki? Dajcie znac jakie sa najlepsze. Milego dzionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta fakt ja mam niby 27 luty a usg mowi 14 luty :) wiec walentynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikita---- ja tam żadnych specjalnych kosmetyków nie kupuje, mam husteczki i płyn do kąpieli z Hipp, a oliwkę z jonson'a tą w żelu, maści na odpażenia ani zasypki jeszcze nie zakupiłam i to wszystko, jęsli dokupie coś jeszcze to tylko z tego względu że będzie to koniecznie potrzebne( np. coś z lini baby bed time jonson'a) gocha--- pogoń lenia!!!!! ja dziś dzielnie walcze ( z przerwami) :D rodźmy wszystkie w walentynki--- ja małej nawet mówie że jak mama da znać to możemy zaczynać poród :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
titi fajniutkie zdjecie :) tez chcialam je robic ale tu w Anglii to kosztuje 200 ale funtow a to juz za duzo dla mnie :O z myszsza ja nic nie wiem anted przynajmniej masz jakies skurcze... ja to od chyba dwoch tyg nie mialam.... pamietam ze na sylwestra mialam a pozniej to juz chyba takie lekkie mialam i bol okresowy i teraz tylko czuje jak mi sie mala na dol pcha myslalam ze u mnie pogoda do bani.... a jak wyszlam sobie na dwor to takie fajnie powietrze i cieplo jest nawet :) ide zaraz na spacerek do apteki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polamalo mnie na maxa :o, tak mnie plecy bola, ze tragedia, serducho tez jakies obolale, temperatura rosnie z kazda chwila, nie mam sily sie z syniem bawic, biedak :/ zjadlam grejfruta wlasnie, bede sie jakos kurowac, a maz zaraz jedzie do pracy, caly weekend w szkole i poniedzialek wraca dopiero o 20 :(, moja rodzinka tez sie pochorowala, wiec zostalam sama :( titi masz racje wisimy na koncu, ja wg usg mam na 24 lty, ale mam nadzieje rozpakowac sise 14:D dzis tylko leze i wyje, bo mi sil brakuje :( rano bylam z moczem i pobrali krew na wr i cos tam jeszcze i polazilam ze 2h po miescie, ale rano nie bylo zle, dopiero jak wrocilam to mnie dopadlo totalnie :/ titi, niepotrzebnie sie martwilas, fotki super, tez takie mi sie marzyly, ale u nas w miesie nie ma, musialabym planowac wyjazd do wawy jakies 100km, wiec nie wyszlo pozdrawiam i uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapka ja mam termin według USG na 14 heheh moze sie uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Widzę że u Was wszystko ok, nie mam za bardzo możliwości odnieść się do wszystkich, ale chyba rozumiecie ;) Mój dzień zaczął się dziś o 3 rano.Mała wstała, zjadła, przewijanie, odbijanie i obowiązkowo tulenie :) no i 4 rano. Potem był ból brzuszka ale moja niunia przez 3 godz nawet łezki nie uroniła, tylko się napinała i pomarudziła :), jest taka dzielna i w ogóle nie płacze. Także do 9 nosiłam niunię na rączkach aż ból przeszedł, i na nowo kolejne karmienie (niestety butelka),przewijanie itd..zuzia śpi w dzień po ok 3 godz,i przerwa. W nocy wstaje do niej ok 4 razy, jeszcze nie zbudziła mnie płaczem ani razu. Mąż śpi dzielnie z nami i w ogóle nie słyszy małej :) Po pracy pomaga przy kąpieli i już wieczorne karmienie realizuje tata :) Ja czasem w dzień przysnę,ale pranie, sprzątanie i gotowanie jest teraz baaardzo pracochłonne :) Zuzia rozwiewa wszystkie smutki, jest bezwiedny usmiech to najpiekniejsze co może byc i te wodzenie ogromnymi oczkami.. eh.. nie długo i Was to czeka :D Dziewczyny Trzymam za Was kciuki i to że zaglądam juz nie tak często jak wcześniej to nie brak zainteresowania tym co u Was tylko brak czasu. Czasem siadam ze śniadaniem przed kompem i podczytuję co u Was :) Buziaczki dl Was wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dziewczyny przepraszam Was bardzo,że zamiast jak zawsze popisać z każdą jak tak tylko wpadam i wypadam,ale mam troszkę swoich problemów i ciągle coś(tata znów w szpitalu). Echh....niebęde Wam tym głowy zawracać,ale poczytałam co u Was i widzę,że jak narazie spokój tylko uroki dziewiątego miesiąca każdej juz bardzo doskwierają,porządki i usg 3d dzisiaj na tapecie. Pisała do mnie myszsza.Była ciekawa czy któraś niezaczęła rodzić:) Pisała,ze dali ją na podtrzymanie ,więc conajmiej dwa tyg.pod kropl mg i fenotrol.Ma szyjkę wygładzoną i 3palce rozwarcia.Mały według usg ma 3200.Może już tylko lezeć,bo gdy siedzi to się rozwiera i boli. Prosi zeby do niej pisać,bo bardzo tęskni.Z neta sms z bramki lub gg bo to za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noddy
Do pupci maluszka bardzo dobry jest Sudocrem i żadne zasypki nie sa dodatkowo potrzebne.Z resztą po porodzie kazda mamusia w szpitalu dostaje taki mały zestaw pierdołek dla maluszka i tam jest albo małe opakowanie tego kremu albo z Johnsona. Z tego co pamiętam to waga dziecka może się różnić nawet o 0,5kg w porównaniu z usg a poza tym jest ona wyliczana na podstawie własnie długości ciała maluszka.U mojej córki dzień przed porodem wyszło że waży 3200 a urodziłam i wyszło 3660 i 56cm.wiec nie przejmujcie sie bo wszysko bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Wróciłam z pracy, jestem po obiadku. Przeczytałam co u was i ciesze się, że tyle dobrych wieści. Titi - super zdjęcia i fajnie, że mała była akurat tak dobrze odwrócona, bo mówią, że w tym okresie ciąży to trudne. No ale najważniejsze, że jesteś już spokojna. Malpeczka - dzięki za info o szpitalu. Od razu kamień z serca. Zabuleńka - ale powera dostałaś :) Dziewczyny a co do tych naszych terminów to za kilka dni jest pełnia księżyca i słyszałam, że wtedy rodzi się najwięcej dzieci. Zobaczymy czy u nas się sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny rozmawiayscie jakie kosmetyki dla dzieci, napisze co ja kupilam : - linomag masc, do codziennej pielgnacji, a sudocream u nas daja w szpitalu w wyprawce,i polozna mowi,ze tyle co daja wystarczy na dosyc dlugo, poniewaz zalecaja tylko juz na zaczerwieniona lub bliska odparzen pupe, a jesli wszystko o.k to wlasnie linomag -do kapieli kupilam polska wersje ( sprawdzalam sklad ,ten sam) Oillan, i wtedy juz nie trzena uzywac oliwki -parafina ciekla -nivea baby, krem na kazda pogode, teraz zima napewno sie przyda, kupilam na buzie - physiodose, sol fizjologiczna -tonimer baby - spray do nosa, ze specjalnym aplikatorem( do codziennej pielegnacji higieny noska ( ja sama bym tego nie kupila,ale moja mama pracuje w aptece i kupila malemu w prezencie :) ) i mysle ze na dlugi poczatek tyle powinno wystarczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przegladam alegro i szukalam maty edukacyjnej i przypatkowo trafilam na takie palaki, ktore mozna zaczepic i do lozeczka i do wozka i do nosiedelka, macie moze jakies doswiadczenie, czy to sie sprawdza, czy jednak lepiej ta mata, chyba mata lepsza, sama nie wiem :) http://www.allegro.pl/item299130254_extra_palak_do_wozka_i_fotelika_nowosc_.html http://www.allegro.pl/item297415333_palak_luk_do_lozeczka_wzory_pony_toys.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×