Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koniczynka majowa

Jak się ma ta gaża do warunków w Angli??

Polecane posty

Gość najbardziej
martik... zgadzam się, moja córeczka ma dopiero 2 latka i też na razie nie muszę płacic za dodatkowe zajęcia, za przedszkole też nie, bo siedzę z nią w domku:). Jak podrosnie to też pójdę do pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbardziej... no tak, wszystko zalezy od potrzeb i od rozrzutnosci wydajacych (do ktorych my nalezymy); podziwiam ze zylas w Pl za 1000/mc - zupelnie sobie tego nie wyobrazam bo jak mieszkalam jeszcze w Polsce to mialam duzo wieksze zarobki niz ta suma. moje dziecko juz nie ma zajec za darmo bo jest w szkole a ze lubi tanczyc, plywac, konie i sporty to troche na to schodzi - ja zreszta tez lubie wiec mamy membershipy na basen, fitness itp. co do twojej kolezanki to wspolczuje - jakbym nie miala na bilet do Pl to chyba bym przeniosla sie do Polski bo ja lubie widziec sie z rodzina i przyjaciolmi przynajmniej raz na 2 miesiace. poza tym lubimy bardzo podrozowac i zawsze duzo jezdzilismy. kolezance przysylaja paczki? to moze powinna zmienic prace albo jej maz? Martik no 2000 tys na 3 osoby to calkiem ok tym bardziej ze nie macie wlasnego mieszkania (mortgage). Jak sie ma mortgage to juz 2000 byloby dosc malo na 3 osoby - wiec znow tu zalezy. jesli ktos jest np sam i ma te £16000 (czyli pewnie ok 1000) , wynajmuje pokoj to ma duzo kasy no ale ile mozna zyc w mieszkaniu z innymi - wiec takie rozwiazanie na krotko jest i tylko bez rodziny jak sadze. no my jestesmy tu juz pare ladnych lat a przedtem mieszkalismy w Niemczech i Polsce. fakt ci co stawiaja pierwsze kroki lub zzaczynaja dopiero pracowac to tez bedzie inaczej - dopiero sie beda powoli dorabiac czego im zycze:))) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość confused
mam przed soba aplikacje do working tax credit,roczny dochod nie moze przekroczyc 11 700,na pare 16 300 f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do siobhan
ty to chyba pomylilas tematy. powinnas pojsc na dlaczego mi wszystkiego zazdroszcza bo nie ma zdania w ktorym sie czyms nie przechwalasz. Ile to wy nie wydajecie, co wy nie kupujecie i jakiego jedzenie nie jadacie(w supermarketach przeciez hlam - wiec chyba tym trosze ludzi obrazilas bo nie wszystkich stac na jedzenie z M&S. widze ze chcesz sie troszke dowartosciowac albo zrobic innym przykrosc. W sumie to mozesz sobie pisac co ci sie podoba bo i tak nei ma mozliwosci ze to pozniej ktos sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbardziej
siobhan... no cóż ja też zarabiałam więcej...dopóki nie urodziłam dziecka, później mi podziękowano, własnie dlatego jestem tutaj w UK. confused... ale o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbardziej ja tez wkrotce jak urodze bede zarabiala mniej bo chce byc full-time mother:))) uwazam, ze pierwsze 3-4 lata z spedzone z dzieckiem sa najwazniejsze i to bardzo procentuje:))) co do pracy, wspolczuje, bo wiem ze w Pl czesto tak pogrywaja jak tylko moga mimo ze oficjalnie przepisy sa inne. Z drugiej jednak strony, zmiany w zyciu sa po to, zeby potem bylo lepiej :))) wiec glowa do gory, teraz jestes z dzieckiem a potem , jak bedzie trzeba to jestem pewna ze dobra (i tu mam na mysli taka jaka lubisz bo to najwazniejsze) prace sobie znajdziesz:) czego ci zycze. pozdrawiam serdecznie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
To jeszcze raz ja. Zawrócę Wam głowę. Co to znaczy 16500 p.a. inc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaaajedna
to sa roczne zarobki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
Dzięki. czyli szłam dobrym tropem;) A jeszcze jedno pro rata, to jest tzw praca na akord?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pro rata to znaczy proporcjonalnie do przepracowanych godzin czyli jesli caly etat to np 20 000 rocznie to pol etatu to 10 000:))) bedzie wtedy np 18 godzin platne 20 000 p.a. pro rata:) mam nadzieje ze to pomoglo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
Zamotałam się;( Jeśli jest praca o wymiarze 37.5 godzin i jest stawka roczna ok 16000 i piszą obok jeszcze pro rata, to czyli co? W sumie jest to 16000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamotałam się;( Jeśli jest praca o wymiarze 37.5 godzin i jest stawka roczna ok 16000 i piszą obok jeszcze pro rata, to czyli co? W sumie jest to 16000? no to cos namieszali 37.5 godz to pelny etat - ale jesli pisza pro rata to moze jest mozliwosc pracy part time rowniez? i wtedy placa pro-rata:) mozesz wkleic to ogloszenie albo podac link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniczynka majowa
Wkleić to już nie wkleję, bo wygasło ogłoszenie. Ale pisali włąsnie coś takiego, że 16000-19000 per annum (czyli rocznie jak mniemam), a obok właśnie pro rata. Czyli oprócz zasadniczego wynagrodzenia jeszcze takie dodoatkowe? W zależności ile będzie pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zarabiac
30000 to dużo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej bym to rozumiala ze jak caly etat to 16000 -19 000 w zaleznosci od doswiadczenia lub czasami podaja w widelkach zeby podaj do jakiej kwoty wzrosnie placa wraz ze wzrostem stazu; natomioast jesli bedziesz pracowac mniej noz caly etat czyli te 37.5 to ci zarobki nalicza proporcjonalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 000 to juz dosc dobra pensja ale nie az taka duza, powiedzialabym ze srednia:) ale oczywiscie to zalezy jaka praca, jakie masz kwalifikacje, doswiadczenie itp. mowimy o pensji za caly etat tak:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zarabiac
tat , tak za cały etat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×