Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość YoLay

a jakie dobre i sprawdzone wino polecacie??

Polecane posty

Gość silna wola
polecam romantico. pyszne o lekkim aromacie poziomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiperkaaaaa
z bialych win polecam pinot grigio wloskie,pouilly fume lub vouvray -francuskie,wszystkie wytrawne. rose- crostes ,bardzo deikatne czerwone- promessa-hiszpanskie, niezbyt ciezkie,lekko 'ostre',punta negra-argentynskie. szampan- louis roederer, lub taittinger. badz wino musujace, kalifornijskie, tansze- louis roederer quartet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alko-biznes-man
a ja z takich tanszych i dobrych to polecam Amareno z biedronki badz nalewke litrowa Owoce lasu badz jezyne... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba z mopem
jak napisał winko winko ze szczepów Cabernet Sauvignon. są najlepsze , półwytrawne lekko cierpkie , takie co ściagają usta , pycha kupowałam nawet dobre w Biedronce ok 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poodlicious
najlepsze przystepne cenowo, a zarazem dobre i z klasa, to Blossom Hill wszelakie i jeszcze Hardys az dziw, ze nikt tego nie zna:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem specjalistką od wina, ale kilka dobrych zdarzyło mi się w życiu smakować. Jak nie ma się pojęcia na temat tego trunku, to trzeba się wybrać do dobrej restauracji - na pewno coś doradzą. W Le Scandale na krakowskim Kazimierzu kosztowałam bardzo smacznego wina, zresztą polecenia pani, która obsługiwała nasz stolik - bardzo smaczne było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martituska81
biale najlepsze Nowo Zelandzkie z rejonow Marlborough, natomiast czerwone to tylko Merlot z Chile jak ktos juz wczesniej zauwazyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfgbz
porto to nie wino, co najwyzej mozna je nazwac winem wzmacnianym, prawdziwie wino to wino wyprodukowane tylko na zasadzie fermentacji bez zadnych dpdatkowych alkoholi. to tak samo jak wino z porzeczek nie jest winem tylko jest winem owocowym. trunek nazywa sie winem (bez zadnych dodatkowych okreslen) gdy powstal z winogron. zrodlo: profesjonalna ksiazka o alkoholach ktora mam w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino chilijskie Cono Sur cabernet sauvignon/merlot. Jest wytrawne, ale w miarę łagodne. W Tesco widziałem po 19.99, w Kauflandzie po 18.99. Jak na tę cenę jest rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobry Sikacz Nie jest Zly
Romane Conti tak za 5 tysiecy za euro za butelke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małoszka
Z białych polecam Sutter Home moscato! PYYYYYYYYYYYYYYYYYYYCHOTA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yellow tail
cab-sav polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karteczka 0007
Imiglykos białe półsłodkie schłodzone jest boskie:D najlepsze jakie kiedykolwiek piłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mogen david
tylko i wyłącznie :) do kupienia w makro cena 21 zł + -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdaa
polecam wino carlo rosi rozowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
Myśmy mieli różne wina: afrykańskie z RPA Imbizo, mołdawskie Salveto Muscat, oraz Marani Telavuri z Gruzji. Wina bardzo dobre. Imbizo i Muscat chyba nie kupi w zwykłym sklepie, ale w dobrym alkoholowym. Ceny 24-28zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani polecam wam nowe wino niedawno sama je odkryłam www.vinofrizzante.pl odkrycie roku 2011 jak dla mnie cena przystepna i mam nadzieje ze neidlugo bedziemozna je kupic w kazdym sklepie, wino pasuje do wszystkiego ( rozowe, biale, czerwone i chardonnay) POLECEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szz
ja polecam el sol, californian. (okolo 20zl za butelke jesli nie kupuje sie hurtowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trzeba też wziąć
pod uwagę, że nawet najlepsze wino źle podane może smakować beznadziejne;) na przykład musi mieć odpowiednią temperaturę (wino czerwone ma inną zalecaną temperaturę podania niż białe http://www.lifestyle.pieniadz.pl/100,procent,skutecznosci,czyli,jak,nie,kupowac,zlych,ubran,1-21558-1.html ) więc warto o tym poczytać, żeby smaku wina nie spierniczyć ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trzeba też wziąć
pod uwagę, że nawet najlepsze wino źle podane może smakować beznadziejne;) np. zalecana temperatura wina czerwonego jest inna niż białego http://www.lifestyle.pieniadz.pl/Mezczyzna,powinien,znac,sie,na,winach,Odslaniamy,podstawy,wiedzy,winiarskiej,1-16402-1.html warto przeczytać o tym, jak podawać, żeby poczuć naprawdę prawdziwy smak winka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winopijaczynka
Polecam gruzińskie Alaverdi białe i czerwone półwytrawne, rewelacja, w macro widziałam nawet ciut poniżej 20zł butelka, gdzie indziej ponad 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pm2011
U nas było białe półsłodkie - Sutter Home i czerwone półwytrawne Lion's Hill. Sutter Home jest przepyszne i wszystkim gościom smakowało. Na następnym weselu jakim byliśmy też było to wino, bo młodym bardzo podeszło, gdy pili je u nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winolubny
gruzińskie zdecydowanie tak tak tak, świetne wina, o stosunku jakości do ceny nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batman-niestylista
Proponuję zakupy w Lidlu. Wiele osób z gości lubi po prostu słodkawe i lekkie winka. Kup dla nich polslodkie Liebfraumilcha z Lidla po 12 zł za butelkę. Ostrzegam, że mogą się rozsmakować i pić więcej niż myslisz. Niektorzy moga zrezygnowac z wodki przez to. Niektorzy mysla, ze te wino/wina to najnizsza jakosc, ale to nieprawda. To nie sa wina stolowe. Owszem, sa produkowane masowo, ale na pewno sa klase wyzej niz stolowe. A dla tych lepszych, ktorzy lubia wino, zainwestuj w lepsze czerwone wytrawne. Teraz w Lidlu pokazala sie cala seria francuskich. Bardzo przyzwoita. Sadze, ze za 3 dychy mozna dostac juz cos niezlego. Za 4 dychy na pewno dostaniesz dobra jakosc. Carlo Rossi to woda. Woda jest neutralna. Ani tragedii nie ma, ale sciekow i kwasiora tez nie, wiec w skali od minus 10 do plus 10 wino otrzymuje note 0. Jest neutralne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość3
Sprawdź stronę http://www.winoiprzyjaciele.pl/ . Można tam znaleźć niebanalne wina, zarówno białe, czerwone jak i różowe. Szczególnie polecam Bandol Rose ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli szukasz sprawdzonego, niedrogiego, ale dobrego wina to polecam Bułgarską Sophię. Jeśli zaś zależy Ci na czymś bardziej wyszukanym daj znać, to podpowiem Ci kilka dobrych win.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olga_y
w internetowym sklepie http://www.winoiprzyjaciele.pl/ na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, w swojej ofercie mają wyjątkowe i dobre wina w przystępnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam.
polecam Aurvin Chardonnay zarówno białe jak i czerwone, wypróbowane, pyszne, delikatne, idealne na wesele, a i cena przystępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×