Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość YoLay

a jakie dobre i sprawdzone wino polecacie??

Polecane posty

Gość chyba ty
jeśli chodzi o rodzaj to różowe półwytrawne - smakuje i tym, co lubią słodkie, bo jest bardzo łagodne i tym, którzy wolą wytrawne, bo nie jest słodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość in vino georgia veritas
polecam wina gruzińskie, doskonałe i w normalnych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weselnadama88
również polecam z całym sercem wina gruzińskie. Bardzo dobrze smakują zarówno same, jak równeiżjako dodatek do potraw. Na moim weselu napewno znajdzie się wino z Gruzji. Póki co, jestem na fazie wybierania. Czy ktoś może podpowiedzieć, które z tych win http://www.sklep-wina.pl/category/39,gruzja są dobre i zasmakują polskim gościom weselnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość in vino georgia veritas
Seria Alaverdi, Alazani, Separavi i inne - czerwone wytrawne, półwytrawne i białe półwytrawne, cena ok 20 zł za butelkę, nic więcej nie będzie potrzebne, te 3 zaspokoją gusta każdego, kto lubi wino, nie mówię o tych, dla których wino to Ciociosan czy słodkie Fresco z Tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambarbarka
Wy chyba na głowę upadliście z tymi winami gruzińskimi. 160 zł za butelkę wina? Dziękuję, nie skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość in vino georgia veritas
Jak pisałem wyżej cena ok 20zł, w niektórych sklepach 27 a w Macro trochę poniżej 20, uważam, że i cena i jakość na wesele w sam raz, tym bardziej, że wina są raczej łagodne w smaku, a Polska to nie kraj smakoszy wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krokus88
Mi najlepiej smakują wina bułgarskie. Zobacz: http://www.sklep-wina.pl/category/70,bu-garia , wcale nie są takie drogie , a w smaku dorównują najlepszym winom włoskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambarbarka
No sorry, ale nie wydam na wino tyle kasy. Max. 20 pln za butelkę, na droższe mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jakieś martini? Bułgarska Sophia nie jest zła. Tamaya także dobrze smakuje, ale to wino kosztuje coś koło 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lollaa
chianti, nie drogie a bardzo dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość in vino georgia veritas
dobra ja swoje i ci swoje zmykam stąd bo sami indolenci chianti sranti martini fresco tesco&kadarka NARA i wracajcie do sanrgi i kruszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tegoroczna panna mloda
u mnie bedą takie z wisienką,a kosztują 4 zł,sama piłam i mi smakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pattiiiii
ja polecam Australijskiego Hardys Nottage Hill Shiraz, super po prostu i cena, powiedzmy przystępna na zwykłego zjadacza chleba, a z tańszych to autentycznie Astica Trapiche Malbec, chociaż część powie, że to "niedobre" ja się nie zgodzę, a w ogóle to fajny sklep internetowy jest, gdzie dobre wino sprzedają z dowozem do domu zwie się winezja.pl, poczajcie sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
in vino georgia veritas - masz jakiś problem z chianti? i ty uważasz, że masz pojęcie o winach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur99
Witam. Wina włoskie różnią się zupełnie smakiem, kolorem, zapachem od reszty, uwielbiam je! Mam taki swój sklep, który ma siedzibę w Rzymie, także jest w stanie sprowadzić dowolne wino właśnie z Italii. Na stronie www.winoitalia.com.pl jest ich cała oferta. Ponad tysiąc win z Piemontu, Abruzji, Trydentu, Sycylii...:) No jest tego trochę, powinieneś coś znaleźć odpowiedniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
białe wino z Lidla jest genialne:) nazywa się jakoś Spatlese coś tam (:P) w ogóle mieliśmy na weselu same wina z Lidla i wszyscy byli zachwyceni, dużo zeszło, a są naprawdę niedrogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kankiel
Beaujolais Nouveau, jeśli znasz się trochę na temacie - to wino od Josepha Drouhina. Beaujolais Nouveau to również nazwa święta, obchodzonego w tym roku 20 listopada. Wyjątkowo aromatyczne, o ciekawym smaku. Jeśli macie w mieście Centrum Wina to u nich będzie można go spróbować od 20 listopada przez kolejnych dni - moim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zamiast wina wybieram cydr ktory świetnie orzeźwia i odstresowuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrenala
Ja nie ograniczam się do win z jednego tylko kraju. Bardzo lubię próbować róznych chociaż mam słabość do tych hiszpańskich .A i ostatnio posmakowały mi równiez wina włoskie ( może jest to wpływ tego,że tegoroczne wakacje spędziłam we Włoszech?). Kupuję tutaj: https://dobrewina.pl/ W sklepie mają badzo duży wybór dobrych win tak wiec na pewno znajdziecie coś dla siebie. A i warto jest zajrzeć sobie do zakładki kiermasz bo można kupić wina przecenione o prawie 50% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak slysze 'wino za 20zl' to az mnie trzesie. Carlo Rossi to kolo wina nie stalo, tego sie pic nie da.. Lubuje sie w winach, pilam lokalne wina bedac w RPA, w Tajlandii, Indiach, Hiszpanii, Wloszech,Francji.. Polecam jak najbardziej z czerownych Malbec, Shiraz, Rioja, Cabernet z Bialych Pouilly Fume, Sauvignon Blanc, Sancerre, Chablis wszystko francuskie albo Wloski pinot Grigio. Regularnie chodze do restauracji i odkrywam nowe smaki win, uwielbiam po prostu:) Bylam na Weselu gdzie podano mi Carlo Rossi, a potem jakies slodkie bulgarskie.. siedzialam biedna o suchym pysku:) Serwujac takie wina zycze abyscie nie trafili na kogos kto sie zna na winach albo lubuje sie w konkretnych szczepach winogron. Bo to bedzie katastrofa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hagart
Wyposażyłem się w wędzarnię oraz zestawy do robienia domowego wina przez sklep http://winoszarnia.pl. Jeżeli nie znasz się na rzeczy podpowiedzią ci za darmo właściwe rozwiązania. Koniecznie zarejestruj się w ich sklepie przed zakupem, to od razu wykorzystasz potencjał programu lojalnościowego. Robię sam jedzenie i alkohol za pośrednictwem ich sprzętu. Przyznam, że oszczędności są zaskakująco pozytywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hemits
Wino ma zostać dopasowane pod potrawę, a nie na zasadzie - pijemy co nam bardziej smakuje. Możecie prosić o radę w tym sklepie - http://www.wina.pl/ Bo faktycznie dobierają wina. I wcale nie sam kolor ma znaczenie - dochodzą również inne aspekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś szuka sprawdzonego miejsca do kupna wina, to polecam się zainteresować http://www.winnice.eu/ - jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką praktyką firmy. Tym bardziej, że każdego trunku można spróbować i wybrać coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wesele to najlepiej kupić wino w sklepach gdzie oferują gotowe zestawy, wychodzą taniej niż "na butelki" i są dobrze dobrane pod różne gusta gości , nie jedno czy dwa rodzaje a po kilka butelek kilku rodzajów Z mojego doświadczenia i moich znajomych na weselach sprawdzają sie dobrze wina włoskie i chilijskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko gdzie taki zetaw na wesele kupić? w tych ostatnich co dzieczyny poelcają nie ma czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalportan
Coś w tym kierunku - http://www.wina.pl/3-wina#/rodzaj-białe A najlepiej jest zapytać dokładnie o dopasowanie wina pod daną potrawę. Bo to nie jest tak, że każde wino, pasuje do każdego jedzenia. Wszystko wymaga rozsądnego podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na weselach jest taka różnorodność potraw zazwyczaj że nie da sie do wszystkich potraw dopasowac wina , ale najleiej pójść w półwytrawne i wytrawne, czerwone i białe, jakies musujące a zestawy masz tutaj https://winezja.pl/dopasuj-wino/dopasuj-wino-na-wesele oni tez pomagają dobrać i pod kątem ilości i rodzajów win . powodzenia życzę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gembel
Trudno sugerować wyłącznie konkretne marki, bardziej na takiej zasadzie - http://www.wina.pl/ Czyli prosisz o konkretny zestaw mając dany budżet. Nie jest tak, że każde wino będzie takie same - różnice w smaku są diametralne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×