Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tidia

Umowa lojalnosciowa

Polecane posty

Gość tidia

Witam. Mam taki problem: Pracuje w firmie niemieckiej na LSSE. Chcac pracowac musialem podpisac lojalke za szkolenie na spawanie tig.Ktory odbyl sie od 28-08-2006 do 28-12-2006 Umowa jest dla mnie dosc niezrozumiala.bo napisane w niej jest ze: zobowiazuje sie pracowac przez okres 1 roku od daty ukonczenia szkolenia(czyli 28-12-2006) zas w innym punkcie jest: ze umowa bedzie obowiazywac strony od dnia rozpoczecia szkolenia tj. 28 08 2006 Wiec teraz mam pytanie kiedy w koncu moge sie zwolnic bez ponoszenia jakich kolwiek kosztow?? Dodam tez ze wyzysk w tej firmie siega zentu pracuje srednio po 72 godz na tydz i nie mam prawa do gadania,wysoka temp na hali tez nie jest problemem,zadnych dodatkowych przerw i skroconego czasu pracy,nie mam prawa do urlopu na zadanie,a urlop wypoczynkowy tylko wtedy kiedy mi go da pracodawca i tyle dni ilee on bedzie chcial,ogolnie pracodawca nie ma dla nas zadnego szacunku,drze sie non stop wywierajac w ten sposob wielka presje, czy w zwazku z takimi uchybieniami mam szanse na jakies zerwanie tej lojalki?? opisane warunki pracy mi nie odpowiadaja?? prosze o podpowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsultowa
ć z darmowym prawnikiem prawa pracy w sprawie lojalek. Wiadomo, że jak coś jest za darmo, to może nie być zbyt dobre, ale może coś się dowiem. Z tego, co narazie czytałam, to jak współmałżonek znajdzie pracę w innym mieście - lojalka wygasa, (ale nie wiem, czy to prawda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
Masz racje, taka umowa wygasa, gdy np małżonek/małżonka dostaje pracę w innym mieście i się przeprowadzacie, kiedy poznajesz kogoś z innego miasta, bierzecie tam ślub i tam żyjecie, i w trzecim przypadku, gdy stan zdrowia nie opozwala na dalszą pracę, Wiem to, bo b ęde miała taką samą umowę. Ech..... ciężkie życie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsulto
A gdzie to przeczytałaś? Pracodawca nie mam możliwości skonstruowania takiej umowy, która ominie taki przepis? Podobno też jak szkolenie jest niezbędne do pracy,m to nie może się wiązać z lojalką. Dylko dodatkowe szkolenia mogą być objętę taką umową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsulto
"Dylko" hihihi. Ale literówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
Gdzies w necie znalazłam takie informacje, nie pamiętam gdzier:( Ale też mnie to interesuje więc mówię Ci jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
Podobno też jak szkolenie jest niezbędne do pracy,m to nie może się wiązać z lojalką. Dylko dodatkowe szkolenia mogą być objętę taką umową.--- a o tym skąd wiesz? I le może trwać taki okres, w którym nie można złożyć wypowiedzenia bez zwrotów kosztów za szkolenia? 1 rok 3 lata? czy więcej? i czy są jakieś granice, czy to zależy od pracodawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsulto
To zbierzmy tu konkretne pytania i spytam tego prawnika, jak się uda. Fajnie by bylo mieć konkretne przepisy, a nie "coś wyczytane gdzieś w necie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
Czekaj, może coś znajdę. Na pewno to czytałam. Swoją drogą pracodawcy to krwiopijcy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsulto
No, trzeba się bronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
27 czerwca---darmowe te kosultacje? gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsulto
Może nie będe rozgłaszać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsulto
Bo jak sie pół Polski zjedzie, to nie damy rady o lojalkę spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsulto
Ale jak potrzebujesz, to też sobie jakieś znajdziesz: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22darmowe+porady%22+%22prawa+pracy%22&btnG=Szukaj&lr=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
to jak wrócisz to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara77
27 czerwca...- dowiedziałaś się czegoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
Marshal - a to jest pewne? jak olać", jeśliby doszło do podpisywania odpowiednich dokumentów, ze w razie odejscia zwraca się koszty szkolenia itd ja jeszcze niczego nie podpisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsulto
Nie, jeszcze nie, ale 27 chyba idę. Choć już chyba wszystko wiem. Wystarczy znaleźć pracę w innym mieście współmałżonkowi, albo wziąć ślub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
Tyle to i ja wiem :(. A nie wiesz, jaki może być koszt zerwania takiej umowy? chyba to trzeba jakoś wyliczyć. Pracodawca przecież nie wymyśli jakiejś sumy z kosmosu?Np 50 tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsulto
koszt masz wyraźnie napisany w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
tylko ze porzucenie pracy groził ładnym wpisie w swiadectwie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
no ok ale u mnie w firmie w lojalce jest tak: 3 [Zwrot kosztów szkolenia] 1.Jeżeli w trakcie szkolenia lub w terminie do 2 lat po jego ukończeniu: a)Pracownik rozwiąże stosunek pracy za wypowiedzeniem, b)Pracodawca rozwiąże z Pracownikiem stosunek pracy bez wypowiedzenia z winy Pracownika, c)Pracownik porzuci pracę, Pracownik zobowiązany jest do niezwłocznego zwrotu kosztów poniesionych przez Pracodawcę na jego szkolenie w wysokości proporcjonalnej do czasu pracy po ukończeniu szkolenia. a dalej kiedy nie poniesiemy kosztów 1.Pracownik nie ma obowiązku zwrotu kosztów, o których mowa w § 2, mimo rozwiązania stosunku pracy, jeżeli zostało ono spowodowane: a)szkodliwym wpływem wykonywanej pracy na zdrowie Pracownika, stwierdzonym orzeczeniem lekarskim, w razie gdy zakład pracy nie przeniósł go do innej pracy odpowiedniej ze względu na stan zdrowia i kwalifikacje zawodowe w terminie wskazanym w orzeczeniu lekarskim, b)brakiem możliwości dalszego zatrudnienia ze względu na utratę zdolności do wykonywania dotychczasowej pracy, c)przeprowadzeniem się Pracownika do innej miejscowości w związku ze zmianą miejsca zatrudnienia małżonka, d)przeprowadzeniem się Pracownika do innej miejscowości ze względu na zawarcie związku małżeńskiego z osobą zamieszkałą w tej miejscowości. 2.Niezależnie od postanowień ust. 1 Pracownik zobowiązany jest do niezwłocznego zwrotu całości poniesionych przez Pracodawcę kosztów szkolenia, jeżeli bez uzasadnionych przyczyn nie podejmie szkolenia lub szkolenie przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
a kosztem by było zwrot 2,5 tys bo tyle kosztuje to szkolenie. Mnie prawdopodobnie bedzie to czekac w pazdzierniku ale nie zgodze sie na szkolenie, by nie byc udupiona w firmie przez 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 27 czerwca idę się skonsultowa
Tylko 2,5 tysiąca? To czym Ty jakaś mała lojalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
jak sciagna?a np komornikiem, ktróry moze wejsc na wynagrodzenie mnie tez to dziwi szkolenie za 2,5 tys a firma sie w taki sposób ubezpiecza przed ucieczka pracownika z firmy, jak to jest pieknie w tej umowie napisane jest to szkolenie majace na celu podniesienie kwalifikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
A tak wogóle to lojalka nie jest mobbingiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara 77
Ja się boję nie tyle faktu, że np 3 lata musze byc w jednej firmie, ale tego, że jakbym ją podpisała, to już wogóle nie dostanę podwyżki, bo szefostwo będzie wiedziało, że i tak nie mogę odejść. Więc dalej będę odwalać robotę za marne grosze.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
niestety tego nie mozna zaliczyc do mobbingu, nie na tym to polega, chociaz wystepuje lek przed utrata zatrudnienia jak sie nie pojdzie na szkolenie i nie podpisze lojalki sara a myslisz ze dostałabys tak normalnie podwyzke jakbys nie byla zobowiazana z pracodawca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×