Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewiczek

szczepienie MMRII w Irlandii Północnej???

Polecane posty

mam bardzo ważne pytanie, może któraś zna odpowiedź? wylatuję z dziećmi do męża do Irlandii Północnej w lipcu, mój młodszy synek ma 10m-cy i na przełomie sierpnia i września powinien dostać szczepionkę MMRII czyli odra, świnka, różyczka. Czy dzieci W Irlandii Pn. ją dostają? W 13 m-cu życia? Jeśli nie to będę musiała zjechać do Polski a wolałabym nie bo we wrześniu mój starszy synek idzie do szkoły. To jego pierwszy kontakt ze szkołą, do tej pory chodził do przedszkola, właśnie kończy zerówkę a do tego to szkoła w obcym języku. dlatego wolałabym być z nim w tych chwilach. Bardzo proszę o odpowiedź !!! Dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak bedzie mial 13 miesiecy dadza mu mmr i prevenar (na pneumokoki) lepiej nawet moze sie jeszcze zalapac na Menitorix (meninjitis i hib) jak bedzie mial 12 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh ewiczku nie ma co potwierdzac pracuje u GP i szczepie dzieciaki wiec wiadomosci z pierwszej reki buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kig.. To wielki Skarb z Ciebie. :-) Możesz napisać,czy kalendarz w Uk bardzo różni się od tego w Polsce. Czy szczepią szczepionkami skojarzonymi? Mam 10tyg. Maluszka więc dopiero się Nam zacznie.Ja co prawda jestem w Anglii,ale system przecież ten sam. Jeżeli to nie problem,to z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Ani! zaraz zaczne wywod ale musze ostrzec ze bedzie mi ciezko bo ja szczepieniami i ogolnie sprawami medyczni zajelam sie tutaj w UK i o polskich realiach czytam tylko z kart szcezpien malych polskich pacjentow jak sie z nami rejestruja ale sprobuje no wiec roznice : na wejsciu towj maluch powinien dostac szczepienie na meningitis czyli polskie eee menongokoki (jeju naprawde przepraszam nie wiem jak po polsku) wiem ze w pols ce tego nie daja jesli sie nie zaplaci duzych pieniedzy nastepnie jaka jest jego data urodzenia? od tego zalezy ile dostanie szczepien na pneumokoki (prevenar) ktora ma zapobiegac zeby nie doszlo do zapalenia pluc, zakarzenia krwi, gardla uszy, meningitis. Na pewno dostanie to w wieku 13 misiecy wrac z MMR ( o tym zaraz) ale musialabym znac jego date urodzenia zeby ci powiedziec pod ktory program \'nadrabiania\' podchodzi. Prevenar jest szczepionka stounkowa nowa tutaj tzn byla podawana latami na zayczenie pacjentow (oplate) w wiekszosci ludzi starszych. wprowadzono ja na dobre dopiero we wrzesniu dlatego tez dzieciaki urodzone po wrzesnniu 2006 mogly sie nie zalapa c ze tak powiem i to jest powodem dodatkowego doszczepiania. dzieki dacie urodzenia moge ci powiedziec ile w sumie dzieciaczek twoj powinien miec sczezpien prevenar. Inne rozniece w polsce daje sie wiecej szczepien na polio we wczesnych miesiacach zycia. Tutaj obowiazuja 3 (2 miesiace, 3 i 4 miesiace) i tez nie sa podawane na czysto tylko w formiie 5w1 tzn pediacel (diphtheria, tetanus, whooping cough (pertussis), polio i Hib)jesli dzieciaczek nie mial tego w polsce napewno beda chcieli go doszczepia. ale z tego co sie domyslam twoje dziecko czeka juz tylko 2 szezepienia wiek 12 miesiecy bedzie to Menitorix czyli polaczenie hib z meningitis. I wreszcie 13 miesiecy dwie szczepionki MMR i Prevenar (o tej juz pisalam) jesli idzie o MMR z tego co widze w polsce wzbudza dosc duze kontrowersje wyjasnie jest to sczepienie na measels mumbs and rubella . po normalnemu rozyczka, odra i swinka 3 w 1. kolejne szczepienie w zanim maluch pojdzie do szkoly tzn kolejne MMR i tzw pre-school booster (4 w 1 to samo co pediacel tylko bez hib) Rozniece miedzy polskimi sczepieniami a ty i tutaj sa takie ze u nas jak juz mowilam nie daje sie sczepien na menigitis i pneumokoki. Niestety tutaj meningitis wystepuje no niestety nierzadko wiec lepiej sie zabespieczyc. I naprawde nie boj sie tych dodatkowych sczeepien media w pololsce trabia o skutkach ubocznych ale powiem ci z doswiadczenia ze po kazdym sczczepieniu zeby zapobiec goraczce przyciskaj mocno wacik do ranki po igle nawet z 3 minuty w ten sposob nie bedzie krawawienia do miesnia! i przed sczepieniem jesli lekarz zdezynfekuje miejsce w ktore daje igle to upewnij sie ze caly alkohol gdzie miejsce zostanie wyczyszczone wyschnie! wtedy alkohol nie dostanie sie do krwi i nie dojdzie do opuchlizny. Przepraszam ze tak bez ladu i skladu naprawde jest mi ciezko jakos to poukladac po polsku tym bardziej ze jak juz szczerze powiedzialam nie wiem jak jest w polsce ale napisalam jak jest tutaj wiec porownasz zapewne sama. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku..kig kochana jesteś..dziękuje Ci bardzo... Moja córcia urodziła się 12 kwietnia tego roku. Ma tylko za sobą szczepinie na gruźlice i wirusowe zapalenie wątroby typu B. W drugim miesiącu nie była szczepiona, bo miała kontakt z dzieckiem chorym na ospe i pani doktor uznała,że lepiej poczekać ze szczepieniem, na wszelki wypadek.Teraz bedzie doszczepiana z opóźnieniem. Dla mnie szczepienie to zawsze wielki stres( mam też 6-letnią córcie), więc tymbardziej się cieszę,ze mogę liczyć na Twoją pomoc,bo tutaj na obczyźnie jest mi jeszcze trudniej. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 kwietnia tego roku?to ma 3 szczepienia prevenar zazraz to ona ma eeee 2 i pol mieisaca? to powiem ci ze jest duza szansa ze jak ja przywieziesz np za 2 mieisace tutaj to beda leciec z caly m kursem od nowa (nie wazne ze miala te 2 szczepiena w polsce na gruzlice pewnie miala od razu po urodzeniu wiec tego juz ni podadza ) wiec najpierw pediacel i prevenar miesiac pozniej pediacel i meningitis znow za miesiac pediacel meningitis i prevenar (eeehh tego nie lubie przypilnuj ze jak pediacel i meningitis beda szly w jedna nozke to musi byc odstep 2,5 cm miedzy igielkami) potem masz przerwa dopoki dziecko nie wyrowna do 12 mieisca zycia menitorix 13 misiecy mmr i prevenar, 3,5 do 5 latek mmr i pre school booster. Nic sie nie martw:) a starszej dadza na wejsciu meningitis (teraz zalezy od lekarza czy da jej samo meningitis czy menitorix-jak misalam meningitis z Hib) glowa do gory i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×