Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość licia23

wypróznianie a tabletki, konkretnie jak to w koncu jest?

Polecane posty

Gość licia23

hej wiem ze bylo o tym juz wiele tematów, ale nigdy nic konkretniego nie mozna z nich wywnioskowac. chodzi mi o to ze wiem ze ostra biegunka w ciagu 4h od przyjecia tabletki moze spowodowac jej mniejsza skutecznosc. a jak jest z normalnym stolcem? tzn jesli w ciagu 3godzin od przyjecia tabletki zrobilam normalna kupke to ma to jakis wplyw na skutecznosc tab czy zadna? dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co wiem od mojej koleżanki, która się uczy na pielęgniarkę, to jest tak: Jeśli w ciągu 4 godzin od wzięcia tabletki masz biegunkę, to ona nie zadziała, ponieważ nie zdążyła się wchłonąć. Tabletka po połknięciu wchłania się do organizmu w ciągu 4 godzin. Gdy masz biegunkę, to ona po prostu wypływa. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie dodatkowego zabezpieczenia, aż do wzięcia następnej tabletki następnego dnia. Jeśli robisz normalny stolec to jest wszystko ok, gdyż wydalasz po prostu niestrawione resztki pokarmu. Nie ma to żadnego wpływu na skuteczność tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licia23
dziekuje Ci bardzo za ypowiedz, chodzilo wlasnie mi o zwykly stolec czy mozna sie wyprozniac normalnie w ciagu 4godz od przyjecia tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże dziewczyny to jakaś paranoja. No przecież pomyśl, w jkaim odcinku przewodu pokarmowego jest tabletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulotka parzy
Ja pierdziele.. co wy na bilogii robiłyście? Jak zjesz obiad i za godzinę pójdziesz do wc to wypróżnisz się nim w całości? Nie słyszałyście o procesie trawienia???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licia23
no wlasnie nie mialam biologii bo skonczylam szkole srednia ekonomiczna a tam jej nie bylo, i skonczylam studia administracyjne i tam tez niestety biologii nie mialam. a z podstawowki pamietam tyle co nic. a jesli sie pytam to znaczy ze nie wiem a nie tak o sobie. bod czego jest to forum, chcialam tylko odpowiedzi i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość internet nie zwalnia
z myślenia:/ to jak ktoś kończył historię sztuki tzn, że dodawać i mnożyć nie umie? To są takie podstawy... Poza tym ulotka informuje o biegunce, a to chyba jest zasadnicza różnica:(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość licia23
dlatego chcialam sie upewnic ze zwykle wyproznienie nie ma wplywu. czy tak ciezko odpisac, dla Ciebie to banalna sprawa, a moze Twoj problem bylby banalna sprawa. nie od tego jest forum by najezdzac, tylko po to by rozwiewac watpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość internet nie zwalnia
Dziwi mnie fakt, że ktoś już tak duży i po tylu szkołach nie rozumie ulotki i procesów zachodzacych w ciele człowieka... Informuj się, pewnie, na szczęscie anonimowo, bo inaczej komprmitacja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satyna4
ok, a jaka jest roznica miedzy "ostra biegunka" a stolcem po srodkach przeczyszcajacych (cierpie na zaparcia i co jakis czas musze stosowac xenne, stolec nie jest po niej "normalny" tylko raczej taki, jak po biegunce)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satyna4
ok, a jaka jest roznica miedzy "ostra biegunka" a stolcem po srodkach przeczyszcajacych (cierpie na zaparcia i co jakis czas musze stosowac xenne, stolec nie jest po niej "normalny" tylko raczej taki, jak po biegunce)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostra biegunka to praktycznie konsystencja wody + śluz + ból po wypróżnianiu (podrażnienie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satyna4
a srodki przeczyszcajace nie wplywaja na wchlanianie tabletek? biore Xenne o 16, po 6 godzinach czyli o 22 jest efekt (wyproznienie),a tabletke biore o 21:30. Czy ona nie zostanie wydalona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj na opakowaniu Xenny jaki jest czas jej działania i tabletkę weź później. Jeśli czas działania kończy się na tych 6ciu godzinach, to nic się nie stanie ale jak dla mnie stosowanie środków przeczyszczających przy przyjmowaniutabletek - to niewypał. organizm to nie zegarek, któregoś razu Xenna może zadziałać o 23 i wtedy klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może być może
może się nie strawić, nie wchłonąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Źle przeczytałam, odwrotnie. Jeśli wyprónianie nastąpi o 21:30 a o 22 weźmiesz tabletkę to jeszcze można się zastanawiać ale jak odwrotnie, czyli o 21:30 tableta a o 22 Xenna to sobiedaruj albo Xennę albo tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satyna4
nGLka, czas dzialania to 6-8 godzin, ale tak jak mowisz, moze zadzialac i po 10 godzinach, a niestety musze przyjmowac xenne, bo cierpie na zaparcia i specjalna dieta (owoce, otreby, woda) niewiele zmienia. Zastanwiam sie tylko, czy xenna dziala na jelita, czy na zoladek (a tabletka jest rozkladana w duzej mierze w zoladku). mam jeszcze pytanie, dotyczace innych srodkow, ostatnio balam sordki przeciwzapalne (bol stawow). W ulotce moich tabsow jest tylko wspomniane, ze natybiotyki oslabiaja dzialania tabletek, a wiecie, jak jest z przeciwzapalnymi, zaiwerajacymi paracetamol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro czas działania jest 6-8 godzin to postaraj się, by różnica godzin między Xenną a tabletką anty wynosiła więcej niż 8 godzin. Cyli albo bierz po północy albo z samego rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość internet nie zwalnia
Stosowanie doustnej antykoncepcji i srodków przeczyszczających jednocześnie nie jest wskazane. Weż np rano tabletkę, a wieczorem xenę, inaczej tabletka nie zdąży się wchłonąć i jej branie mija się z celem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuna
hej :)) znam ktoś jakiej tabletki silne! koniecznie na wypróżnianie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to jest z tym wyproznianiem? Ok jeżeli w przeciągu 4 godzin od zażycia tabletki wystąpi biegunka to jest obniżone działanie. A jeżeli występuje kilka stolców w ciągu dnia normalnych ale w stolcu powiedzmy pojawia się krew? To jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela77

Hejka też mam takie pytanie, jak po godzinie od wzięcia tabletki antykoncepcyjnej zrobi się normalny stolec to działanie tabletki nie jest obniżone.? Proszę o odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×