Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hulajnoga_

slub w kosciele pana mlodego

Polecane posty

Gość hulajnoga_

slyszlama, ze jest taki przesad, zwyczaj czy tradycja zeby brac slub w kosciele panny mlodej, czy tak jest? mam nadzieje, ze nie bedzie problemow jesli zlamiemy tez zwyczaj? mamy przyjecie tam gdzie razem mieszkamy (mieszkanie mojego narzeczonego) i troszke bez sensu byloby jechac 50km zeby wziac slub w mojej rodzinnej miejscowosci i potem wracac tu na przyjecie. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez bierzemy slub w parafii narzeczonego. Nie slyszalam o takim zwyczaju zeby u dziewczyny w parafii byl slub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak się powszechnie przyjęło, ale to nie jest żelazna zasada. Bierz ślub tam gdzie Ci jest wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imili86
nasz ślub też bedzie w prafii narzeczonego i to oddalonej od mojej o 280 km poniewaz tam mam cala rodzinę i tam mieszka jego rodzina i ogolnie wole tam :) tez slyszalam ze tak sie przyjelo jak powiedzialam kolezannce o tym to sie wielce oburzyla bo jak to przeciez slub sie bierze w parafi panny mlodej..eh ale nie zwracam uwagi kto co powie wazne zeby nam bylo cudownie w ten dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak się mieszka razem przed
ślubem, to ksiądz nie może dać rozgrzeszenia = żlubu nie będzie. Nie masz sie czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas w tym roku
nie mam tego problemu, bo oboje jestesmy z jednej parafii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak się mieszka razem przed
My też, ale ślub bierzemy w innej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różany kuferek
Jak się mieszka razem przed ślubem, to ksiądz raczej nie da rozgrzeszenia przy pierwszej spowiedzi, dopiero ta dzień przed ślubem będzie ważna. A i owszem, przyjelo sie by ślub byl w parafii panny mlodej, ale to nie nakaz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ślub mozna brać w parafii panny młodej , pana młodego, ale również w obcej parafii. Należy tylko dopełnić wszystkich formalności, tzn. dostarczyć akt chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hulajnoga_
a jakie sa koszty tego typu przedsiewziecia, bo pewnie trzeba jakies papiery zalatwiac, typu swiadectwo chrztu.. ? a ile daje sie ksiedzu za taka uroczystosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie nie dziwi
przede wszystkim za "co łaska" musisz mieć pozwolenie ze swojej parafii na ślub w innej i zaświadczenie, że jesteś praktykującą katoliczką. Ale znając życie im większe "co łaska" to przymykają oko na pozwolenia i takie tam inne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×