Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawy wacław

kupno nieruchomości w uk

Polecane posty

Gość ciekawy wacław

witam czasem słyszę o polakach z uk, że kupili sobie domek/mieszkanie na kredyt. sam chcę wyjechać więc mnie to interesuje.czy są jakieś angielskie symulatory kredytów, ile trzeba zarabiać żeby sobie pozwolić na kredyt, ile wynosi rata itp, itd. bo nie wierzę że małżeństwo zarabiające po 800 funtów stać na kredyt. na razie patrzyłem na ceny na stronie upmystreet.co.uk i ceny widzę, opis mieszkania widzę, ale jakie tam mieszkania/domki mają metraże? pytam tu zwłaszcza o 1-2 bed. poza tym na co trzeba uważać kupując? z góry dzięki za odpowiedzi z opiniami i Waszymi doświadczeniami ;-) PS wybieram się na północ, jak najdalej od Londynu ;-) w okolice Yorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Londyn...
Ja jestem tu 2 lata, zarabiam ok £1500 netto miesiecznie i HSBC daje mi do £75.000-nie za wiele..ale jezeli para zarabia po £1500 to juz jest dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co jest wazne przy zakupie domu - full survey - zwlaszcza zeby uniknac wad ukrytych np problemow z dachem itp. zeby sie nie okazalo ze kupiles cos tanio a mialo to uzasadnienie i teraz duzo wiecej wlozysz w remont zeby dalo sie mieszkac niz zaplacilbys za survey czy drozszy dom:) polnocna anglia ma ciagle dosc niskie ceny wiec dobrze wybrales:) york bardzo ladny jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domina86
z tego co ja wiem to mozesz dostac kredyt w wysokosci do 6 razy twoich rocznych zarobkow brutto. do tego muisz miec depozyt przewznie w wysokosci 5 % wartosci domu plus dodatkowe oplaty np.prawnik, oplaty dla agnecji (przewaznie 1 procent wartosci domu). Ja osobiscie to polecalabym sie zastanowic nad kupnem domu z aukcji... tylko wtedy musisz miec depozyt 10 procent wartosci domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsedr
15% warosci domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy wacław
a jak się ma stosunek opłat za wynajmowane mieszkania/domu do opłat za takie samo mieszkanie/dom tylko że własnościowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solarium
moi znajomi kupili dom placa 380 na tydzien wszystkich oplat a ja na wynajetym 410 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy wacław
za tydzień?? a duży dom?ile pokoi, jaki metraż, jaka okolica? i ile rata za kredyt wynosi w tym przypadku i za jaką wartość domu i na ile lat kredyt wzięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszystko zalezy na ile mortgage (suma, czas) na jaki procent , czy tracker czy fix rate mortgage moj przypadek wartosc domu £280K ; w chwili zakupu £220k; kredyt wziety na £140k - fixed rate mortgage na 2 lata, 4,5% (wtedy taka byla rata, teraz okolo 6% zaleznie od banku/building society); rata mortgage £700/mc (plus council tax plus rachunki wychodzi okolo £900-1000mc). dom 4 bed, w dobrej dzielnicy, wynajecie takiego w mojej okolicy to okolo £1000/mc to wszystko south east, prawie London commuter belt wiec ceny generalnie wysokie. Na polnocy Anglii czy w Szkocji taniej , chociaz tez zalezy jak zawsze od miasta/dzielnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy wacław
czyli koszt wynajęcia=kosztowi raty z opłatami miesięcznymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niezupelnie...bo zalezy jaki masz council tax, jakie raty mortgage itp. podalam ci w zaokragleniu , rachunki wiadomo roznie sie ksztaltuja w zaleznosci od tego ile zuzyjesz pradu/gazu a ogolnie to mniej niz za wynajem , nawet jesli tylko troche i nie placisz komus tylko za swoje a ceny nieruchomosci ciagle ida w gore - wiec to dobra lokata kapitalu tez:) jak kupisz tanszy/mniejszy dom/ w gorszej dzielnicy to bedziesz placic mniej - bo domek bedzie tanszy i council tax mniejszy:) ale to samo dotyczy pewnie wynajmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy wacław
a możesz mi rozpisać na ile rat wzięłeś ten domek, jaki wkład własny i jak Ci się tam żyje i jak zarabiasz, jaki model rodziny itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz wziac
a możesz mi rozpisać na ile rat wzięłeś ten domek, jaki wkład własny i jak Ci się tam żyje i jak zarabiasz, jaki model rodziny itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raty na 25 lat wklad wlasny napisalam powyzej zyje mi sie niezle dziekuje o zarobkach nie bede pisac, powiem tylko ze mortgage wziete na jedna pensje bo nie potrzeba bylo nam wiecej (ile wzielismy to masz napisane wyzej), rodzina 2+2 (drugie dziecko w drodze) dodam tylko ze to nasz druga nieruchomosc, pierwsza kupiona 7 lat temu, sprzedana 2 lata temu , remortgage i kupiona obecna w wynajmowaniu doswiadczenia nie mam - wynajmowalismy przez pol roku \'pomostowo\':)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy wacław
dzięki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawy wacław
spytam inaczej trochę czy przeciętne młode małżeństwo zarabiające po 1000 funtów na głowe ma szanse na zakup własnego kąta na raty? mówię o jakimś 2 bed za około 140 tys funtów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze to stanowczo za malo ale to moja opinia, zalezy od wielkosci kredytu czy macie jakis wklad itp przy racie np 1000 f miesiecznie bez oplat jakos kiepsko to widze, gdzie przyjemnosci odkladanie na wakacje czy emeryture... sama chcialabym miec domek swoj czy mieszkanie ale wielkosc raty mnie przeraza na dzien dzisiejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
£1000 na glowe to malo wychodzi to jakies £32000 rocznie jesli wezmiesz 3-4 razy ta suma kredytu to bedzie za malo na takie mieszkanie za £140 k a splata ci wyjdzie kolo £1000 z oplatami ogolnie teraz sytuacja jest nieciekawa - malo i srednio zarabiajacy ludzie sa bez szans na zakup mieszkania:((( gordon brown obiecuje to roziwazac ale marne szanse:( oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korzystales z tych kalkulatorow ? tam latwo wyliczyc wysokosc raty i tak na 140 tys funtow przy pozyczce na 25 lat i APR kolo 8 wyjdzie ci kolo 1 tys f do tego dolicz sobie concil tax i oplaty - i moze byc kolo 1400 f miesiecznie .. to juz bardzo duzo.. gdzie zarcie i reszta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt martik zapomnialam ze procent wzrosl juz ponad 6% jak ja bralam kredyt to bylo 4.5%:) tak jak mowie, coraz gorzej 10 lat temu to 2bed duzy kosztowal £40 k i to w super dzielnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martik 8% to duzo trzeba poszukac sa tansi providerzy:) musze sie znow zainteresowac bo musze zrobic niedlugo remortgage...ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie masz racje, w takim wlasnie wypadku ( a zdecydowana wiekszosc z nas tak ma ) obawiam sie zakupu bo to duze koszty sa, my placimy przykladowo za rent 550 a z oplatami wszystkimi ponad 900 f wiec rata 1400 f to juz spora jest (mowie o racie np za dom - 1 tyf f plus oplaty) :) gdzie ukochane wakacje no i odkladanie na konto ? niemozliwe.. no chyba ze ktos jest np dentysta tak jak maz mojej kolezanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi jak jest z tymi APR wlasnie tego sie obawiam bo nie jest stala tylko rosnie... ? i kto wie przy 25 lat splacania jaka bedzie za 10 lat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak martik ale w ten sposob dajesz zarobic landlordowi a nie placisz za swoje ale fakt z malymi/srednimi zarobkami to juz teraz sie nie da...pozostaje council house/housing assoc. - do tej pory beee i strach sie bac ale kto wie jak wiecej porzadnych ludzi bedzie to bralo to te dzielnice/osiedla beda lepsze:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy jaki deal masz zwykle mortgage wylicza sie na powiedzmy 25 lat ale raty masz ustalone na 2-5 lat. np mozesz miec specjalne upusty na fixed rate przez 2 lata. po dwoch latach robisz remortgage czyli znow szukasz korzystnej oferty, splacasz poprzednie w calosci bierzesz nowe na to co ci zostalo i masz znow albo fixed na 2 lata jesli tak ci pasuje albo mozesz wziac tracker powiedzmy na 5 lat - trzeba wiedziec jak sie mniej wiecej raty ksztaltowaly w przeszlosci , starac sie przewidziec trendy - w sumie to mozna miec korzystnie a mozna sie troche zakopac. ogolnie nie jest tak ze bierzesz na 25 lat i wiesz ile bedziesz placic za pare lat - to prognozy tylko ja juz sie wkurzam bo teraz place £700 cos tam a jak zrobie remortgage to bedzie conajmniej 1000 bo juz rata nie jest 4.5% tylko ponad 6%. zastanawiam sie czy nie wziac trackera ale najpierw musze sie dobrze zorientowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie na 25 lat to polowka zycia kurcze i nie jestem pewna czy warto ryzykowac, przy tak jak mowie srednich zarobkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm trzeba by to dokladnie przeliczyc ile docelowo by to mieszkanie was kosztowalo ja bym na to nie szla bo np czy to mozna sprzedac? pewnie nie bo tylko twoje jest 35% mieszkania a reszta czyjas... z drugiej strony jednak taki zakup pozwala na latwe dostanie sie na \'property ladder\'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×